Bulgaaria - puhkus Kuldsetel Liivadel

Bulgaaria - puhkus Kuldsetel Liivadel

06.09.2022 - 13.09.2022
 Hind al 579
Broneeri
Germalo Reiside ekskursioonid toimuvad eesti keeles.
Palume ekskursioonid ette tellida enne reisi! Kohapeal tellides on kõik ekskursioonid 5% kallimad ning ekskursioonile pääs sõltub vabade kohtade olemasolust! Ekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.
Lastele 3-12 a. kehtib ekskursioonide hinnale soodustus -20% broneerides ekskursioonid Germalo Reiside kontoris enne reisi!

Oluline teada

Tasulised sissepääsud ei sisaldu ekskursiooni hinnas ning makstakse kohapeal.
Muuseumide ja tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Aladza klooster - Balchik - Kaliakra neem

Hind
39
Ekskursioon viib meid tutvuma Aladza kloostriga. Aladza kloostri nimi tuleb türgi keelest ja tähendab hele või kirgas. Nii hakati kloostrit kutsuma seinamaalingute ja freskode pärast, mis paraku küll pole eriti hästi säilinud. Sellest hoolimata tasub Aladzha kloostrisse tulla, sest see on üks vähestest säilinud ligipääsetavatest kaljukloostritest piirkonnas. Kahekorruseline klooster on raiutud looduslikku kaljuseina. Klooster tegutses 13.-18. sajandil.
Suundume edasi väikesesse kuurortlinna Balchik, kus asus Rumeenia kuninganna Maria suveresidents. Arhitektuuris segunevad lääne traditsioonid orientaalsetega, kajastades nii ka suvila perenaise omapärast soovi lähendada kristlust ja islamit. Suvelossi juures asub ka aed, kuhu on kogu maailmast kokku kogutud üle 2 000 erineva taimeliigi. Muuhulgas asub siin ka suur ning põnev kaktuste kollektsioon. Peale suveresidentsi külastust jääb natuke vaba aega, et tutvuda kohaliku kaubandusega lossi ees turul. Seejärel sõit rannikule Kaliakra neemele. Tõlkes tähendab Kaliakra ilusat neeme ja see nimetus iseloomustab paika tõepoolest täpselt. See on ainus omataoline Musta mere piirkonnas.  Kaliakral vaatame vana kindluse varemeid, kaunist loodust ja ”soovi” kaljut. Ühes siinses koopas on väike muuseum, kus eksponeeritud arheoloogilised leiud, mis jutustavad meile sellest, et inimasustuse ajalugu ulatub siin tagasi kaugesse minevikku.
Info: * Aladza klooster 5 BGN * Maria suveresidents Balchikis 10 BGN * Kaliakra muuseum 3 BGN

Arbanasi - Veliko Tarnovo

Hind
49
Tänase ekskursiooni käigus tutvume Bulgaaria keskaegse kultuuriga ekskursioonil Arbanasi linnakesse. Arbanasi oli üks tähtsamaid ja ka jõukamaid keskusi Bulgaarias, kus tegeleti karjakasvatusega ja toodeti siidi. Arbanasi käsitöölised võisid oma kaupu müüa maksuvabalt kogu Osmani impeeriumi territooriumil, kaubandussidemed ulatusid ka Indiasse ja Pärsia aladele. Küla on kuulus 16.-17. sajandi kompaktselt säilinud arhitektuuri poolest. Tutvume Jumalaema kloostriga ja vaatame ringi ajaloolises keskuses. Pärastlõunal sõit edasi Veliko Tarnovosse – Bulgaaria kolmandasse pealinna. Näeme ajaloolise linna keskusust Tsarevetsi võimsate fortifikatsioonidega ja käsitööliste kvartalit.
Info: * Arbanasi kirik ja kohalik elamu 12 BGN * Tsarevets 6 BGN

Nesebar

Hind
39
Suundume ekskursioonile linn-muuseum Nesebari, mis asub maalilisel poolsaarel Päikeserannikul (Slantsev Brjag). Nesebar on vanimaid linnu Euroopas ja selle ajalooline keskus on alates 1983. aastast kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse. Imetillukesel territooriumil asus keskajal siin ligi 40 kirikut, millest mõned on säilinud tänaseni. Bütsantsi arhitektuur, punased katused, kitsad kõverad tänavad - jalutuskäik vanalinnas viib meid sajandite taha, lähemalt tutvume püha Stefanose ja Lunastaja kirikutega ning käime ka linnamuuseumis. Nesebaril on kõigile midagi pakkuda! See tilluke, linnamüüriga ääristatud kastell-linn on ehitatud poolsaarena keset merd ning teda ühendab maismaaga kõigest kitsuke maariba. Peale ajaloo on Nesebar tuntud ka oma käsitöö ning heade söögikohatde poolest. Vaba aeg idüllilises vanalinnas.
Info: * Nesebari kirikud ja arheoloogiamuuseum 20 BGN (koondpilet)

Rumeenia - Constanta ja Mamaia

Hind
49
Muistne metropol ja Rumeenia suurim sadam Constanta paikneb mitmete kaubateede ristumiskohas Musta mere rannikul. Constanta ajalugu ulatub pea 2500 aasta tagusesse aega. Algselt kutsuti seda linna Tomiseks, legendi järgi maandunud just siia argonaudid pärast kuldvillaku leidmist. Linnale on nime andnud aga hoopis Konstantinus Suur oma õe auks. Constanta on suuruselt neljas sadam Euroopas Rotterdami, Antwerpeni ja Marseille järel ja suuruselt kolmas linn Rumeenias.
Meile pakub Constanta huvi aga tänu oma värvika atmosfääriga vanalinnale. Näeme linna ajaloolisi monumente, kauneid fassaade ning iidseid varemeid. Ovidiuse väljakul paelub meid skulptor Ettore Ferrari poolt valmistatud rooma luuletaja Ovidiuse monument. Siin kohtame ka luksuslikku Art-Nouveau stiili, mille heaks näiteks on mereäärne kasiino. Orientaalset hõngu lisab Mahmudiye mošee sihvakas minarett. Jalutame promenaadil Genua tuletorni juurde ja naudime kõige ilusamaid vaateid vanalinnale.
Päeva teisel poolel peatume väikeseks puhkuseks Mamaia kuurordis. Mamaia on kuulus oma unikaalse asukoha poolest mere ja järve vahel. Rumeenia kuulsaim kuurort on tuntud tänu oma pikale merepromenaadile, mis on täis poode, restorane ning kohvikuid, samuti algab promenaadilt funikulööri tee mis viib otse Constantasse.

Varna linnaekskursioon - Arheoloogiamuuseum – Veinid

Hind
29
Sõidame Varnasse ja teeme ülevaatliku bussiekskursiooni Varna keskuses. Varna arheoloogiamuusemis on võimalik näha maailma vanimaid kullaseppade meistritöid. Varna lähistelt kalmistult avastatud kullast aare on dateeritud 4. aastatuhandesse eKr. Peale luksusliku kullaekspositsiooni on siin võimalik imetleda mitmest leiukohast 5.-14. sajandist eKr. pärinevaid traakialaste kauneid ehteid ja tarbeesemeid. Muuseumis on eksponeeritud ka rikkalik kogu keskaegseid Bulgaaria ikoone ja raidkive ning skulptuure antiiksest Odessose linnast. Külastame kaunist Varna katedraali ning soovijail on võimalus teha tiir Varna turul. Vaba aeg kesklinnas. 
Päeva lõpuks ekskursioon veinikeldrisse, räägime Bulgaaria veini traditsioonidest ning degusteerime erinevaid veine. Veini kõrvale pakume kohalikku sinki, vorsti ning juustu, nii saame parema ülevaate kohalikest maitsetest.
Info: * Varna arheoloogiamuusem 10 BGN * Veini degusteerimine 30 BGN

Kliendid meist

T
Tiina ja Olavi
Tere! Saabunud äsja Madeiralt, tahame tänada Germalot tõelise puhkuse eest paradiisis. Eriline tänu Mirjamile, meie muljetavaldavate teadmiste, hea huumorisoone ja suurepärase jutustamisoskusega giidile. Aitäh ja uute kohtumisteni!
M
Maire Lahtmets
Portugali 10.-17. juuli reisi korralduses ei olnud ühtegi kitsaskohta. Korralikud olid nii hotellid, bussid, bussijuhid. Hästi oli planeeritud reisi marsruut, mida oludest lähtuvalt ja reisijate huvides veidi kohandas giid Mirjam Somelar. Eriline tänu giidile, kelle isiklik vahetu seos Portugaliga, oma kogemustel tuginev lisainfo ning armastus selle maa vastu andsid unustamatu elamuse. Reisigrupp oli tore, korrektne ja abivalmis, Aitäh!!!