Hispaania - Baskimaa puhkus

Hispaania - Baskimaa puhkus

27.07.2024 - 03.08.2024
 Hind al 1159
Broneeri
Germalo Reiside ekskursioonid toimuvad eesti keeles.
Palume ekskursioonid ette tellida enne reisi! Kohapeal tellides on kõik ekskursioonid 5% kallimad ning ekskursioonile pääs sõltub vabade kohtade olemasolust! Ekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.
Lastele 3-12 a. kehtib ekskursioonide hinnale soodustus -20% broneerides ekskursioonid Germalo Reiside kontoris enne reisi!
Oluline teada:
Tasulised sissepääsud ei sisaldu ekskursiooni hinnas ning need makstakse kohapeal.
Muuseumide ja tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Biarritz - Hondarribia

Hind
0
Sõidame ookeani kaldale Biarritzi kuurortlinna. Biarritz on rikka ajaloo ja kultuuriga maailmakuulus linn, mis on turistide seas populaarne oma imeilusate pikkade liivarandade ja kireva kasiinoelu poolest. Jalutame linnas ning sõidame majaka juurde, et imetleda prantsuse keiserliku kuurortlinna panoraamvaadet. Peatume Hondarribia piirilinnakeses, et avastada müüriga ümbritsetud hästisäilinud vanalinna. Hondarribia on tõeline baski linn, mida külastades saame aimu baskide mõttelaadist ja eluviisist. Mereäärne linnake on tuntud restoranide ja hea toidu poolest. Siia on end sisse sättinud paljud noored kokad, et meid maitsvate baski toitudega kostitada.

Bilbao - Bizkaya

Hind
39
Suundume Bilbaosse. Linna tunnuslause on „Alati sinu südames“ ehk baski keeles „Beti zure bihotzan“. Kui veel mõnikümmend aastat tagasi võis Bilbaod pidada vaid tööstuse- ja sadamalinnaks, siis peale 1997. aastal avatud ja ameeriklase Frank O. Gehry projekti järgi ehitatud ulmelist titaanfassaadiga Guggenheimi kaasaegse kunsti muuseumit, on linn väljateenitult saanud endale moodsa kunstimetropoli aura. Jalutame südalinnas ja uudistame modernset Calatrava projekteeritud Zubizuri jalakäijate silda. Võimalus külastada muuseume ja nautida linnale iseloomulikku atmosfääri. Vaatama Bizkaya transpordisilda (UNESCO), mis on ehitatud 19. sajandi lõpus Bilbao lähistele Nervioni jõe suudmealale Gustav Eiffeli järgija Alberto Palacio poolt. 
Info: Bizkaya rippuv sild 8 €, Guggenheimi muuseum täiskasvanu 18 €, 65+ 9 €, õpilane 18-26a 9 €, kuni 18a tasuta

Gernika - Bermeo

Hind
49
Bermeo on traditsiooniline baski kaluriküla, kus on võimalik näha nii vana sadamat kui käia kohalikus meremuuseumis. Külas on mõnus atmosfäär ja palju kohvikuid, kus hommikukohvi või värsket apelsinimahla nautida. Külastame Gernika - Lumo linna, mille on kuulsaks maalinud Pablo Picasso. Teise maailmasõja alguses hävitas sakslaste pommirünnak linna ja see sündmus inspireeris Picassot maalima legendaarset „Gernika hukku“. Tänane Gernika on baskide jaoks igati sümboolse tähendusega. Siin asub Vizcaya provintsi parlament ja baskide tähtsaima sümboli, igivana tamme – Gernikako Arbola tüvi, mille alla baskide vanemad nõu pidama kogunesid. Külastame veini- või siidrimõisa, et degusteerida valget ja kergelt kihisevat kuiva veini nimega txacoli, baskide lemmikjooki.
Info: Txakoli veinimõisa külastus ja degusteerimine 17 €

Pamplona - Navarra pealinn

Hind
49
Külastame kohalikku juustufarmi ja tutvume Baskimaa juustuvalmistamise traditsioonidega. Siinsed juustud valmivad tavaliselt lambapiimast ja on imemaitsvad. Sõidame Navarra pealinna Pamplonasse, kus igal aastal juulikuus korraldatakse kuulsat härjajooksu ja peetakse San Ferminese fiestat. Pamplona on ka üks põhilisi peatuspaiku kuulsal Santiago palverännuteel, mis kulgeb Prantsusmaalt läbi Püreneede Loode-Hispaanias paiknevasse Santiago de Compostelasse, kuhu on maetud Hispaania patrooni Püha Jaakobuse säilmed. Linnas on uhke vanalinn, imeilusad pargid ja palju restorane, kus kohalikke spetsialiteete maitsta.

Rioja veinid - Vitoria Gasteiz

Hind
49
Rioja on ajalooline ja rahvusvaheliselt Hispaania tuntuim veinivalmistamise piirkond. Uurime sajanditevanuseid traditsioone ja uue tehnoloogia kasutamise võimalusi veinitootmises. Degusteerime tammise maitsega Tempranillo viinamarjadest valmistatud veine. Peatume Baskimaa pealinnas Vitoria-Gasteizis. Linn on tuntud oma kauni vanalinna ja võimsa keskaegse linnamüüri poolest. Ülikool, kunsti- ja muusikafestivalid annavad linnale erilise aura.
Info: Juustufarm 3 € (külastus ja degusteerimine), Uhke arhitektuuriga Frank Gehry poolt disainitud Marques de Riscali veinimõisa külastus ja Rioja veinide degusteerimine 35 €

San Sebastian - Donostia

Hind
49
San Sebastian ehk baski keeles Donostia asub maaliliselt hobuserauakujulise lahesopi ääres ja on baskide üks tähtsamaid keskusi. Pooleldi naljaga öeldakse isegi, et siin elavad baskiks olemist kõige tähtsamaks pidavad inimesed. Linn ise on kaunis – kõrgete plataanidega pariisilikud bulvarid, elegantne rannapromenaad ümber merekarbikujulise lahesopi koos kaldapealsete kohvikutega. Linnas peetakse San Sebastiani kuulsat filmifestivali ja hoitakse au sees baski gastronoomia traditsioone. Kohalikud pintxod, hispaaniapäraselt tapas ja eesti keeles suupisted on serveeritud pikkadel baarilettidel ning viivad lihtsalt keele alla.

Kliendid meist

L
Liis
Käisin 30.10-6.11.23 Gran Canaria reisil. Jäin kogemusega väga rahule. Tänan giid Kaie Nurmestet huvitavate teadmiste jagamise ja hoolivuse eest. Mulle väga meeldis ka kohalik giid Eduardo - ta oli väga tore ja samuti hästi hooliv. Programm oli huvitav. Meeldis, et olid ka puhkepäevad. Hotelli New Folias asukoht San Agustinis oli väga hea. Läheksin Gran Canariale kindlasti tagasi ja soovitan seda reisi teistelegi!
H
Heidi
Osalesin 10.-17. septembril Portugali ringreisil. Reisi kava oli väga hästi läbi mõeldud ja planeeritud. Meie giid Mirjam Somelar oli lihtsalt suurepärane. Aitäh Mirjamile ja Germalole. Obrigado!