Horvaatia - Opatija puhkus

Horvaatia - Opatija puhkus

05.09.2020 - 12.09.2020
 Hind al 599
Broneeri

Oluline info

Viisa ja reisidokumendid: Horvaatiasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Pealinn: Zagreb
Keel: Horvaadi keel. Kuurortides saab hakkama ka inglise ja vene keelega.
Rahaühik: Kuna. 1HRK = 0,13 €
Maksekaardid: Maksekaardi kasutamine on Opatijas laialdaselt levinud.
Jootraha: Restoranides on kombeks jätta 5-10% jootraha.
Ilm: Opatijas on ilm juulis suviselt soe. Päevased temperatuurid jäävad 22 ja 28 kraadi vahele. Ka vesi on äärmiselt soe, tavapäraselt 24 kraadi. Vihma sajab Opatijas suvekuudel harva ja seega on võimalus veeta puhkus sooja päikese all.
Tööpäev: Poed on tavaliselt avatud kella kaheksast hommikul kuni kaheksani õhtul. Pühapäeviti on, katoliiklikule tavale kohaselt, enamik poode kinni, kuid avatud on mõned väiksemad poed bensiini- või bussijaamades. Samuti on pühapäeviti avatud pagariärid. Mõned rannikuäärsed poed on avatud ka pühapäeviti. Restoranid avavad uksed tavaliselt keskpäeva paiku ning jäävad avatuks kuni südaööni. 
Ajavahe: Aeg Horvaatias on üks tund Eestist taga.  
Elekter: Horvaatias on kasutusel tavapärased pistikupesad. Pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.
Rahvusvaheline telefonikood: +385
 

Rannad

Slatina betoonrand on Opatija populaarseim linnarand ja see meeldib eelkõige peredele.  Rannas on dušid, riietuskabiinid, võimalus rentida lamamistoole ja päikesevarje (kaks tooli ja vari ca 8 €). Siin on ka palju erinevaid söögikohti, kus lõunapausi pidada. Palju erinevaid suveniiripoode, laste mänguväljakuid ja mõnusaid kohvikuid. 
Tomasevaci rand asub Lungomare promenaadi lähistel hotell Ambassador juures. See on suhteliselt väike kruusaklibune rand, mis sobib hästi lastega puhkajale. Võimalus rentida rannavarustust, lamamistoole ja päikesevarje. Olemas riietuskabiinid ja dušid. 
Väike Skrbici rand asub hotel Miramar lähistel. Siin on nii kiviklibune kui ka betoonrand.  
Lido rand on üks ilusamaid Kvarneri lahes. Rand asub Opatijas Angioliny pargi juures. Rannas on mitmed kohvikud ja söögikohad, renditakse lamamistoole ja päikesevarje. Võimalus rentida ujumis- ja snorgeldamisvarustust. Rannas on võrkpalliväljak.  
Icici sinilipurand on üks kõige paremaid randu Opatija rivieral. Opatija kesklinnast 3,9 km Lovrani poole. Rannas olemas kõik vajalikud mugavused. Põhiliselt on siin betoonrand, kuid väike osa ka liivaranda. Rannas on laste mänguväljak, erinevad sportimisvõimalused, palju erinevaid söögikohti. 
 

Transport

Bussid
Bussijaam asub Opatija kesklinnas (Velog Joze 1). Liine teenindab firma Autotrans. Opatijal on bussiühendus paljude Horvaatia linnadega: Pula, Rovinj, Cres, Zadar, Split, Makarska, Dubrovnik. Bussidega saab mugavalt liikuda ka Opatija lähistel. Mitu korda päevas sõidavad bussid näiteks Rijekasse ja Lovranisse. 
Takso
Taksofirmasid on Opatijas palju ja linna peatänaval leiab mitmeid taksopeatusi. Taksod on varustatud plafooni ja taksomeetriga. Sõidu alustustasu on enamasti 18–20 HRK, kilomeetri hind 5– 6 HRK. Alates 22.00 on taksoteenus 30% kallim. 
Autorent
Autorendifirmasid on palju (Avis, Sixt jt). Sageli saab auto rentida ka otse hotellist. Hinnad sõltuvad auto margist ja kasutusaja pikkusest.  Hinnad kõrghooajal alates 25–30 € päev. Vajalik kehtiv juhiluba ja isikutunnistus. Sageli nõutakse ka krediitkaarti. Kindlasti soovitame vormistada kindlustuse. Rendiauto kasutajatel tuleb meeles pidada, et kõikjal Opatijas on parkimine tasuline ja parkimiskohti napib! 
 

Aktiivne puhkus

Matkamine
Opatija mereäärne promenaad kulgeb 12 km pikkuselt rannikul Lovranist Voloskoni.  See kulgeb läbi kärarikka südalinna rohelusse uppuvate lahesoppideni. Mõnusate jalutuskäikude paik. Linna peatänavalt algavad matkarajad Ucka looduparki, kus vapramaid matkajaid ootab piirkonna kõrgeim tipp Vojak (1401 m). Lühemaid ja kergemaid matkarada leiab roheliste metsade rüpes palju. Täpsemat informatsiooni  ja matkaradade kaarte saate küsida turismiinfost. 
Opatija – Vprenac (üks suund 10 km) on samuti väga mõnus matk-jalutuskäik. Enamjaolt kulgeb tee asfaldil ja on jõukohane kõigile, ka perematkaks sobiv. Vprenac on piirkonna vana keskus, mis asub 500 meetri kõrgusel merepinnast. Idüllilised vaated merele ja piirkonnale. Opatijast Vprenacisse saab sõita bussiga ning on võimalik kombineerida matk ka bussisõiduga. 
Veesport
Opatija randades pakutakse erinevaid võimalusi tegelda veespordialadega. Saab rentida varustust. Snorgeldamiseks leiab sobivaid paiku Lovrani ja Icici randades. 

 

Lastele

Horvaatia vanim kuurort on suurepärane paik ka perepuhkuseks. Mereäärsel promenaadil leiab palju erinevaid atraktsioone lastele. Paljudes randades on eraldi mänguväljakud või basseinid kõige väiksematele puhkajatele. Kooliealistele on kindlasti põnevad ka Germalo Reiside pakutavad ekskursioonid Plitvicka loodusparki või Krki saarele.  
 

Ostud

Opatija peatänaval (Marsala Tita) leiab palju erinevaid kauplusi. Toidupoed on enamasti avatud ka laupäeval ja pühapäeval. Peatänaval asub ka suur pudi-padi turg, kus müüakse odavaid suveniire, rannatarbeid, käekotte jms. 
Horvaatiast tasub kaasa osta keraamikat, veine, mett, looduskosmeetikat.  Kohalikku toodangut müüakse sümpaatsetes kauplustes Kredenca (Marsaia Tita 146) või Manufaktura (Marsala Tita 112).  
 

Söök ja jook, meelelahtutus

Horvaatia köögi baasiks on traditsiooniline slaavi köök, mida on erinevates piirkondades mõjutanud naaberrahvaste toidukultuur. Kvarneri ja Istria piirkonna suurimaks mõjutajateks on olnud kahtlemata Itaalia ja Austria-Ungari traditsioonid. Linnades ja turismipiirkondades võib kohata palju kiirsöögikohti ja pizzarestorane (Muide pizzad on siin eestimaisele kõhule ehk liigagi suured!) Opatija söömistraditsioone on mõjutanud kindlasti ka Itaalia ja saksa turistide rohkus ja siin kohtab suhteliselt harva ehtrahvuslikku söögikohta. Siiski ei maksa lootust kaotada ja oma lemmik konoba leiab kindlasti igaüks!  
Ranniku tähtamaks hõrgutiseks on kahtlemata värske kala ja muud mereannid, mida pakutakse kalarestoranis (riblji restoran). Otse merest toodud kala grillitakse tavaliselt õrnal lahtisel tulel (na zaru).
Opatija rannapromenaadil ja linnas leiab palju baare ja klubisid, kus saab öömelu nautuda. Kõrghooajal on avatud suvekino ja sageli toimuvad õhtused tänavakontserdid otse promenaadil. Ka paljudes hotellides võib õhtuti nautida muusikat. 
05.09.2020 - 12.09.2020
 Hind al 599
Broneeri

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  777
Horvaatia - kultuuri- ja puhkusereis
05.09.2020 - 12.09.2020
Giid Mae Merusk
Vaata lähemalt

Kliendid meist

K
Krista
Täname väga nii sisuka ja rõõmsa Provence reisi eest, me oleme vaimustuses ja loodame ka edaspidi Germalo`ga reisil käia!
K
Kaie
Suured tänud Kreetele, kes tegi kõik ära, endal polnud vaja millegi pärast muretseda. Itaalia on ilus igast kandist. Eriti meeldis Alberobello, Ostuni ja Polignano al mare. Hotellid olid väga head, buss ja bussijuht tasemel. Ulve väga erudeeritud ja väga emotsionaalne. Veel kord tänud kogu Germalo perele. Reisin ka edaspidi teiega. Edu teile!