Itaalia - Lido di Jesolo puhkus

Itaalia - Lido di Jesolo puhkus

16.09.2024 - 23.09.2024
 Hind al 1039
Broneeri

Sihtkoha info

Sel hooajal on meil suurepärane võimalus lennata Tallinnast otselennuga Kirde-Itaalias asuvasse Triestesse - Lido di Jesolo, mis tõlkes tähendab Jesolo rannikut, on siit vaid lühikese sõidu kaugusel!
Jesolo on ideaalne sihtkoht loodusearmastajatele ja rahu otsijatele. Saastamata ümbruskond, ökosüsteem, mis õhkab energiat ja elu. Siinsete randade näol on tegemist Aadria mere kõige paremate randadega. Jesolo rand on üks moodsamaid randu Aadria mere ääres, mis pakub võimalust täielikuks puhkuseks. Ühtlasi on rand lausa 15km pikk ning täis pikitud nii söögi- kui joogikohti ning isegi lastemänguväljakuid luues Lido di Jesolost suurepärase puhkekeskuse nii lastega peredele kui ka lihtsalt lõõgastust otsivatele puhkajatele.
Jesolo pakub lisaks kaunitele randadele ka palju võimalusi aktiivseks puhkuseks. Lido di Jesolo asub Veneetsia vahetus läheduses, mis annab kindlasti kuhjaga tegevust kultuuriotsijaile. Samuti on Lido di Jesolos maailma kõige suurem jalakäijate poodlemise avenüü, olles 13km pikk ning pakkudes lõputuid võimalusi ostlemiseks. Samuti asub siin lähedal ka korduvalt maailma parimaks kuulutatud veepark Aqualandia. Jesolo paneb igapäeva mured unustama!
 

Oluline info

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Pealinn: Rooma
Keel: Itaalia keel. Ingise keelega saab kuurortides hästi hakkama.
Rahaühik: Euro
Maksekaart: Kaardimaksed on laialdaselt levinud.
Jootraha: Kombeks on restoranides jätta 5-10% jootraha.
Ilm: Ilm on Itaalias juulis ja septembris loomulikult suviselt soe. Päevased temperatuurid tõusevad vahel 28 kraadini. Vihma sajab Itaalias juulis võrdlemisi vähe, seega võib olla pea, et kindel, et saate puhkuse veeta mõnusa päikese all.
Söök ja jook
Itaalia köök on üldjuhul väga tuntud. Vana hea traditsiooniline pasta ja pitsa on kindlasti üheks Itaalia spetsialiteetidest, mida ka Lido di Jesolos kindlasti on võimalik proovida. Vein on Jesolos väga olulisel kohal. Kümned ja kümned mereannirestoranid, kus on võimalik maitsta nii meile tuntuid kui ka tundmatuid kalasid. Eriti maitsvaks teeb toidu see, et kõik mereannid, mida pakutakse, on värsked. Erinevad puu- ja aedviljad ning loomulikult loomaliha, eelkõige just veise ja lambaliha, mis on kasvatatud kohalikes farmides, annavad tõelise maitseelamuse.
Tööpäev
Tööpäev kestab tavaliselt hommikul üheksast kuni üheni lõunal, seejärel armastavad itaallased teha lõunapausi. Poed avatakse taas kolme ajal ning suletakse õhtul seitsme paiku. Pühapäeviti on poed tavapäraselt suletud.
Ajavahe: Itaalia on Eestist tund aega taga.
Elekter: Itaalias kasutatakse enamasti selliseid pistikupesasid nagu Eestis. Mõnikord on pistikupesad peenemad, seega tuleks kaasa võtta ka adapter. Pistikupesast pilte saate näha siit. Pinge 220V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.

Rahvusvaheline telefonikood: +39
16.09.2024 - 23.09.2024
 Hind al 1039
Broneeri

Kliendid meist

H
Helve
Jaapani reisisellid Helve ja Külliki tänavad huvitava ja sisuka reisielamuse eest. Eriline tänu supergiidile Heigo Sahkile. Jätkuvat edu!
H
Helle
10.-17.juuli Portugali reis oli super. Selle reisi aga tegi veel imelisemaks imetore giid Mirjam Somelar, kes jagas väsimatult palju huvitavat infot Portugali kohta ja on inimesena äärmiselt sõbralik, vastutulelik ja tõeliselt HOOLIV inimene. Suur tänu, Mirjam ja Germalo Reisid!