Kreeka - Korfu puhkus

Kreeka - Korfu puhkus

11.09.2022 - 18.09.2022
 Hind al 749
Broneeri
Üldinfo
Keel: kreeka keel. 
Turismipiirkondades räägitakse laialdaselt inglise, saksa, soome ja ka vene keelt.
Rahaühik: Euro
Ajavahe: Eestiga samas ajavööndis.
Elekter: Kreekas on kasutusel samasugused pistikupesad nagu Eestis. Pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.
Rahvusvaheline telefonikood: +30

Ühistransport
Bussiliiklus Korful on hästi korraldatud ja toimib. Korfu linnas ja selle lähistel liiguvad Corfu Blue Buses kompanii bussid. Peatused on linnas tähistatud meilegi tuttavate märkidega ja sildiga KTEL. Bussi peatamiseks tuleb käega märku anda („hääletada“). Keskne peatus on südalinnas Rocco väljakul, kust väljuvad ka linnalähiliinid (Benitses, Perama, Dassia jne). Linnadevahelisi liine teenindab  Korful kompanii Green Buses. Bussijaam asub  aadressil EO Lefkimis 13 (lennujaama lähedal). Paljud liinid väljuvad kesklinnast Rocco väljaku lähistel asuvast peatusest. Green Buses bussidega saab sõita näiteks Sidarisse, Kassiopisse või Paleokastritsasse.
Laevad
Korfu linna uuest sadamast väljuvad liinilaevad hooajal Igoumenitsasse, Paxose saarele ja Albaaniasse Saranda suvituslinna. Albaaniasse sõitmiseks on kindlasti vajalik reisidokumendina pass! Soovitame Germalo Reiside ühepäevaseid ekskursioone Sarandasse või Paxose saarele! Täpsem info meie reisiesindajalt! 
Takso
Taksofirmasid on mitmeid, suurim ja populaarseim firma on Corfutaxi. Transfeeridele ja linnast välja sõitmisel on tavaliselt kokkuleppehind (Näiteks kesklinn – lennujaam ca 25–30 €.) Taksosse istudes kontrollige kindlasti, et taksomeeter töötaks, või leppige enne sõidu alustamist hinnas kokku. Kõige lihtsam on takso tellida hotelli retseptsiooni kaudu. Korfulased aitavad alati heameelega!
Autorent
Nagu ikka turismipiirkondades on ka Korful palju erinevaid autorendifirmasid (Budget, Corfu Royal Rentals jt). Rendihinnad üheks päevaks septembris alates 25–30 €. Samuti on võimalik rentida mopeede, ATV. Vajalik kehtiv juhiluba ja krediitkaart.    

Lastele
Lisaks mõnusale hullamisele meres saab koos lastega aega veeta ka Korfu veeparkides.
Hydropolis veepark asub Acharavis (37 km Korfu linnast, saare põhjarannikul). Siin on lustimist perele kogu päevaks! Proovige liulaskmist 102-meetrisel Tobogganil, Hydro Tubes (98 m), või vaba langemisega Kamikazel. Saab mängida vee-võrkpalli. Kõige väiksematele on eraldi atraktsioonidega basseinid. Siin on ka turnimisväljak ja isegi mini-loomaed, kus saab tutvuda hanede, partide, jaanalindude, küülikute ja teistega. Kui kõht läheb tühjaks saab kohvikutest ja tavernidest kehakinnitust!
Aqualand asub saare keskosas Agios Joannise külas 14 km Korfu linnast läänes. Siitki leiab suurepärase valiku erinevaid atraktsioone: liumäed, lainebasseinid jms. Eraldi ala kõige pisematele. Veepargis on kohvikud ja restoranid lõunapausiks. 
Paadisõit Vidose saarele
Väike ja roheline saar asub 10-minutilise paadisõidu kaugusel Korfu vanalinnast. Vanast sadamast leiate kindlasti paadimehe, kes teid saarele toimetab ja kokkulepitud ajal ka tagasi toob. Mõnus päevane retk, kus saab päikest ja merd nautida, loodusega tutvuda ja uudistada jäneseid ja paabulinde, kes on  saare ainsaid asukaid. Vidose rannikud on hea koht ka esimesteks snorgelduskatseteks. Lõunasöögiks võite kaasa võtta oma piknikukorvi, kuid saarel on võimalus süüa ka väikeses tavernis.
Aktiivne puhkus
Golf ja tennis
Kuigi Korfu on väga mägine on ka siin võimalus golfi mängida. Ainult paar kilomeetrit Korfu linnast väljas Ropa orus asub igati kaasaegne 18 auguga väljak. Moodne keskus pakub külastajale tasemel teenust ja siia on teretulnud nii kogenud mängijad kui ka need, kes tahaksid lihtsalt proovida! 
Tennis on muutunud viimastel aastatel väga populaarseks ja väljakuid leiab saarelt palju. Enamasti asuvad need hotellide juures, kuid on avatud kõigile. Samuti on tenniseväljakud paljudes spordikeskustes (Corfu Tennis Club Korfu linnas). 
Matkamine
Erinevaid marsruute jalutuskäikudeks ja lühimatkadeks Korfu linnas ja selle lähiümbruses leiab ohtralt. Teil on võimalus tutvuda Korfu linna erinevate vaatamisväärsustega või matkata linnast välja ja tutvuda linnalähedaste külade eluga. Mitmed linnalähedased matkarajad on ka tähistatud. Eriti vapratele võiks sobida näiteks matk Korfu kõrgeima mäe Pantokratori tippu (906 m).  
Sukeldumine ja snorgeldamine
Parimad sukeldumisklubid asuvad Paleokastritsas, Acharavis ja Sidaris. Need on ka paigad, kus leiab ka kõige põnevamaid kohti tutvumaks Joonia mere saladustega. Pakutakse koolitust algajatele ja erinevaid sukeldumistuure. Võimalus sukelduda laevavrakkide juurde ja põnevatesse veealustesse koobastesse.
Snorgeldamiseks põnevaid paiku leiab pea kõikjal Korfu rannikul, ka Korfu linnas. Paljud sukeldumiskeskused korraldavad ka snorgeldamistuure.
Jalgrattarent
Jalgrattaid saab rentida hotellidest. Ka paljud autorendifirmad laenutavad jalgrattaid. Tähistatud rattateid praktiliselt ei ole ja tänavatel või maanteedel liikudes peab olema liikluse suhtes tähelepanelik. Jalgratas ei ole Korful veel väga tavaline liiklusvahend! Siiski tasub rattaga ringi sõita, sest avastamisrõõmu pakub nii loodus kui ka traditsioonilised külad ja pühapaigad.  

Ostlemine
Korfu linnas leiab poodlemishuviline tegevust pikaks ajaks. Erinevad rõivakauplused ja kingapoed pakuvad kaupa ka kõige nõudlikumale ostjale. Vanalinna kitsukestel tänavatel ja väljakutel aga saab ringi vaadata suveniirilettidel ja käsitööpoodides. Palju müüakse keraamikat, looduskosmeetikat, merekäsnasid, nahktooteid jpm. Korfu kõige kuulsamaks suveniiriks on kahtlemata kinkapuu (Kum Quat) viljadest valmistatud erinevad napsid ja maiustused. Saarel toodetakse ka kvaliteetset oliiviõli ja ka Korfu veinid tasuvad proovimist!  

Söök, jook ja meelelahutus
Puhkus Korful ilma, et prooviksite Kreeka või Korfu köögi hõrgutusi jääks kindlasti poolikuks. 
Korfulased peavad lugu heast seltskonnast ja mõnusalt veedetud ajast õhtusöögilaua taga. Vahe on isegi mõtlemises: kui inglane ütleb toitu tellides „mina soovin seda“, siis kreeklane sõnab „me sööme täna seda“. Tõepoolest, lauale tellitakse terve hulk erinevaid toite ja seltskond jagab omavahel toitu. Toidu arvustamine ja muidugi kiitmine kuulub iga laudkonna kommete juurde. Just kiitmine, sest kehva toitu Korful ei pakuta!
Kohalik ja värske tooraine, traditsioonilised retseptid ja austus toidu õnnestumise garantiiks.  Eriti uhked on korfulased oma mee, oliiviõli, farmerite kasvatud köögivilja ja juustu üle. 
Üldtuntud Kreeka köögi hõrgutiste kõrval tasub kindlasti proovida ka midagi väga iseloomulikku just Korfu saare toiduvaramust, olgu siis näiteks pastitsada või sofrito.  
Särtsakama ööelu otsijatel tasub ringi vaadata vanalinnas või ka Anemomilose ranna promenaadil. Mõnusaid baare, kus aega veeta leiab siit mitmeid. 
11.09.2022 - 18.09.2022
 Hind al 749
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aivi ja Peeter
Oleme väga tänulikud ja rõõmsad imetoreda ning väga õnnestunud Montenegro reisi üle. Muidugi eriline tänu giid Ervin Org - tema asjatundliku ja kindlakäelise juhtimise ja rikkalikult jagatud ning huvitava informatsiooni eest! Meie kohalik giid Vladimir ja bussijuht olid ka imetoredad ja suured professionaalid. Majutus Palma hotellis oli kõrgetasemeline. Toit oli maitsev ja rikkalik. Teenindus väga meeldiv. Suur, suur tänu ja palju edu uute reiside organiseerimisel! Oleme ikka teiega!
M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.