Kreeka - Santorini puhkus

Kreeka - Santorini puhkus

15.09.2024 - 21.09.2024
 Hind al 899
Broneeri
Oluline info
Viisa ja reisidokumendid: Eesti kodanikel on Kreekasse Santorinile reisimine viisavaba.
Keel: Uusreeka keel. Santorinil kõneldakse laialdaselt inglise keelt. Mõnikord saab hakkama ka vene, soome või saksa keelega.
Rahaühik: Euro
Maksekaardid, arveldamine
Kreeklased eelistavad endiselt sularahamakseid, aga suuremates poodides ja paljudes restoranides on võimalik maksta ka kaardiga. Sageli on kauplustes kehtestatud kaardimaksetele miinimumsumma või lisatakse pangateenus teie arvele. 
Jootraha: Jootraha ei ole kohustuslik, kuid restoranides on kombeks jätta kuni 10% jootraha. Bussijuhtidele jäetakse tavaliselt 1€ päeva eest.
Tööpäev
Kauplustel ei pruugi ustel olla lahtioleku aegu. Enamasti avatakse poed 09.30. Paljudes poodides on siesta ehk lõunavaheaeg, mis kestab kella 13.00-17.00. Õhtul on poed enamasti avatud kella 17.00– 22.00, suvel ka kuni 24.00. Enamus väikesi poode on eraettevõtted ja  nende lahtiolekuaeg sõltub omaniku tahtest.
Pangad on avatud kella 08.00–14.30. Reedel 08–14.00. Rahvusvahelisi ülekandeid  saab tavaliselt teha kuni 13.45.
Ajavahe: Santorini on Eestiga samas ajavööndis.
Elekter: Kreekas on kasutusel samasugused pistikupesad nagu Eestis. Pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsiine ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.
Rahvusvaheline telefonikood: +30

Rannad
Santorini rannad on ühed ilusamad kogu Kreekas. Rannad on tulvil taverne, baare, väikeseid kioskeid, veespordi atraktsioone pakkuvaid ettevõtteid jne. Rannas on võimalik laenutada rannatoole ja päikesevarje.
Kamari 
Rand on ligi 4 km pikk, kaetud musta liiva või väikeste mustade vulkaaniliste kivikestega ning seda palistab taverniderohke rannapromenaad. Kamaris on võimalik tegeleda erinevate veespordialadega. Kamari rannast väljub paat lähedalasuvasse Perissa randa (ühe suuna hind 3 EUR). 
Perissa 
Mitu kilomeetrit pikk ja paarsada meetrit lai must rannariba kulgeb merest kerkiva hiigelsuure Mesa Vouno kaljuni. Perissa rand on palistatud erinevate pubide, kohvikute ja tavernidega. Pea igal õhtul kostab mõnest neist elav muusika. 
Monolithos 
asub lennujaama lähedal ja on üks vähemrahvastatumaid. Ka siin leidub piisaval hulgal taverne ja väikesi poode.
Punane rand 
Musta ja punast rannaliiva ilmestavad järsud, püstjad punased kaljud. Rand on väike, asub Vana-Akrotiri lähedal ja aeg-ajalt kutsutakse seda ka  Akrotiri rannaks. Randa minemiseks tuleb sõita Vana – Akrotiri parkimisplatsile ja sealt jalutada edasi mööda jalgrada ning laskuda üle mäenuki randa.  

Transport
Bussiliiklus
On Kreekas väga hästi organiseeritud ja seda korraldab ettevõte KTEL. Graafikud on tihedad ja liinibussid liiguvad üsna täpselt. Suvituspiirkondades kasutavad liinibusse paljud turistid. 
Bussipeatused on tähistatud sinise märgiga ΣΤΑΣΗ. Bussipeatuses bussi oodates on kombeks bussi hääletada, muidu võib buss peatumata jätta.
Oluline on meeles pidada, et ühendus Santorini erinevate külade vahel kulgeb alati Thira kaudu. Kui soovite sõita näiteks,  Perissasse, siis kõigepealt tuleb sõita liinibussiga Thirasse ja seal ümber istuda bussile, mis sõidab Perissasse. Pilet tuleb osta eraldi!  
Takso
Taksosõit on Kreekas väga populaarne ja hinnad on soodsad. Tasutakse taksomeetri järgi. Taksojuhil on teie palvel kohustus kirjutada sõidu eest tšekk. Väiksemates kohtades ei pruugi taksosid olla, kuid neid saab telefonitsi tellida. Taksotellimisel saate abi hotelli retseptsioonist.
Santorinil on väga tavaline, et taksod töötavad kokkuleppehinnaga.
Autorent
Autorendi keskusi on kõikjal. Hinnad sõltuvad hooajast, auto margist jne. Hinnad algavad 30 eurost päev.Hinnale võib lisanduda kilomeetrimaks. Rentimisel tuleb arvestada, et rentija vanuse alampiiriks on 23 a  ja sageli nõutakse ka krediitkaardi olemasolu. Vajalik kehtiv juhiluba ja isikutunnistus. Kui auto renditakse saarel, peate olema veendunud, et sellega võib saarelt ka välja sõita.

Aktiivne puhkus
Sukeldumine 
Santorinil on mitmeid sukeldumiskeskusi, mis pakuvad suurepäraseid võimalusi nii professionaalidele kui algajatele, lähtuvalt erinevatest soovidest ja rahakoti võimalustest.
Laskutakse nii 20–30 m sügavusel lebavate laevavrakkideni kui ka avamerel 120 m sügavusele. Sukeldumisinstruktorid on saanud koolituse nii õhu kui segatud gaasidega sukeldumiseks kuni 120 m sügavusele, pakkudes ohutut ja põnevat kogemust veealuse maailma rikkaliku varamu avastamisel. On võimalik sukelduda vulkaanile, riffidele, veealustele seintele, vrakkidele, koobastesse, öösukeldumine, snorgeldamisega jne.
Matkamine
Santorinil ei ole miski liiga kaugel ja seepärast on see suurepärane paik pikemateks või lühemateks matkadeks.
Kamarist viib serpentiintee üles vanasse Santorini pealinna Thirasse. Arheoloogilise ala sissepääsu juurest kulgeb tee edasi Perissasse.  Imeliste vaadetega matk! Perissast saab liinibussiga Thira kaudu Kamarisse sõita. Lausa vapustavate vaadetega on aga jalutuskäik kaldeeral Thirast Oiasse. Ühtekokku on selle raja pikkuseks ca 8 km. 
Jalgrattarent
Jalgrattarendiga tegelevad mitmed firmad Kamaris. Rentida saab ka mopeede ja ATVd. Eraldi kergteesid saarel ei ole ja sõita tuleb maanteel. Hooajal on liiklus väga tihe ja seepärast tuleb jalgrattaga maanteel sõites olla tähelepanelik.   

Lastele
Võib julgesti öelda, et Santorini sobib ka kvaliteetseks perepuhkuseks. Kamari on turvaline 
(rannapromenaad on liiklusele suletud), siinsed rannad sobivad ka kõige väiksematele suplemiseks ja vees hullamiseks. Hotellides on tihti ka eraldi lastele mõeldud baseeinid. Ka kõige väiksematele pakuvad põnevust siinsed ekskursioonid vulkaanile või laevakruiis kaldeeral. Ja muidugi on elamus eesliga ratsutada. 
Veepark Perissas ei ole küll väga suur, kuid mõnus paik 
Siit leiab 3 basseini, liumäed ja liutorud. Veepargis on mänguväljak lastele. Ametis on turvateenistus. Veepargis on kohvikud ja restoran. 

Ostlemine
Suuri kaubamajasid Santorinil pole, kuid nii Thiras kui ka Kamaris leiab väga palju erinevaid poode, kus ostlemishuvilised saavad aega veeta. Väga palju on Santorinil juveelipoode, kust võib leida unikaalse disainiga ehteid. Mitmed maailmakuulsad disainerid on avanud siin oma galerii. Palju pakutakse ka keraamikat ja käsitööd. Muidugi võib siit leida laia valiku rõivapoode ja jalatsikauplusi. 

Söök ja jook, meelelahutus
Santorinil on arvukalt kreeka taverne, mis pakuvad komplekslõunaid või õhtusööke, mille hind on soodne. Menüü on rikkalik, värske kala ning mereandide kõrval tasub kindlasti ära proovida ka mõni Santorini köögile iseloomulik toit. Olgu see siis valge baklažaan, fava või kuulsad tomatikroketid! 
Kreeklastel on kombeks teha vahet, kus süüa või nautida lihtsalt tassi kohvi. Tavern on lõuna- või õhtusöögi nautimise paik. Estiatorio on kõrgema järgu restoran. Tõsi, väga levinud on, et reklaampalakatitel kohtab mõlemat sõna tavern – estiatorio. Kafenios käiakse kohvi joomas ja baaris dringil. 
Parima köögiga tavernid asuvad tihti rannapromenaadi melust eemal vaiksematel kõrvaltänavatel. 
Tavernides tuuakse alati arve, mis on tihti kreekakeelne. Arvele lisatake pea alati lisatasu leiva eest, hoolimata sellest, kas olete selle tellinud või mitte. Teenustasu enamasti ei lisata.
Öised pidutsejad saavad valida kärarikaste diskobaaride või meeleolukate bouzuki-klubide või nostalgiat õhkavate kohvikute vahel. Nautida saab erinevaid muusikaliike ja igaühele leidub saare arvukates klubides midagi. Samuti korraldavad kreeklased suvel hulgaliselt külapidusid ja kohaliku tähtsusega festivale ning  pühakute päevi.
15.09.2024 - 21.09.2024
 Hind al 899
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

V
Viivi, Harri ja Tiiu
Täname suurepäraselt korraldatud Egiptuse reisi eest! Meile sobis väga hästi reisi tempo. Grupi suurus oli ka väga hea. Logistika super. Giidid väga head. Suur tänu Raivole. Kohalik giid on vist tõeline egüptoloog, hämmastavad teadmised. Hotellid väga korralikud, laev väga hea, samuti teenindus ja söögid laeval. Loodame veel kohtuda.
A
Aime
Hea Germalo, olen teie firmaga teinud mitmeid reise, sealhulgas Maega käinud Sitsiilias ja Tuneesias. Muljed väga head! Soovin teile kõigile kõigepealt terve püsimist ja oma töö edukalt jätkamist!