Kreeka - Tolo puhkus

Kreeka - Tolo puhkus

08.09.2024 - 14.09.2024
 Hind al 679
Ooteleht
Viisa ja reisidokumendid: Kreekasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Riiki võib siseneda nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaart) alusel.
Pealinn: Ateena
Keel: Uuskreeka keel. Linnades ja turismipiirkondades räägitakse laialdaselt inglise ja ka vene keelt.
Maksekaardid: Nii deebet- kui krediitkaartide kasutamine on laialt levinud. Sularaha saab välja võtta sularahaautomaatidest (ATM). Taluturgudel ja väiksemates külades linnades tuleb arvestada enamasti ainult sularahaga. Väiksemates kauplustes on kaardimaksetele kehtestatud miinimumsumma. 
Jootraha: Jootraha on soovitatav. Restoranides on tavaline jootraha 10 % arvest. Kohalikule turismibussi juhile jäetakse tavaliselt  1–2 eur päevas.  
Ajavahe: Kreekas on sama aeg mis Eestis.
Elekter: Kasutusel on tavapärased pistikupesad. Pinge 230 V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole. Täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või konsulteerida perearstiga.
Rahvusvaheline telefonikood: +30
 

Kliima

Tolo asub Peloponnesose poolsaarel Argolise maakonnas. Piirkonnale on iseloomulik stabiilne kliima. Juunikuu õhutemperatuurid jäävad aastate lõikes 23–28 ºC vahele. Päikesepaistelisi päevi juunis keskmiselt 27. Merevesi on juunis soe,  keskmiselt 23–25 ºC. 
rannad
Tolo liivarand on ligemale 1 km pikkune ja ulatub sadamast kuni Assini kaljuni. Suur rand (Psili Ammos) jääbki Assini kalju lähistele. Meri läheb siin laugelt sügavaks ja üldiselt ei ole vees ka ohtlikke või ebameeldivaid elukaid (merisiilikud vms). Rannas on olemas riietuskabiinid ja mageda veega dušid. Rannas on võimalik rentida lamamistoole ja päikesevarju (hind keskmiselt 6 – 8 eur). Siin pakutakse ka mitmeid atraktsioone: banaani – või dubbingusõit, vesijalgratta rent. Lastele on vees eraldi atraktsioonid. Siinsamas lähedal leiab ka hea valiku söögikohti ja kohvikuid.
Kastraki rand on ainult jalutuskäigu kaugusel Tolo suurest rannast otse Assini kalju kõrval. Väike privaatne kiviklibune rand. Siin asub ka sümpaatne tavern. Riietuskabiine ja dušše ei ole.
Assini rand (paralia Assini) asub ainult paarikümneminutilise jalutuskäigu kaugusel Tolost. Rannas peenike kiviklibu. Siin on privaatsem ja kindlasti mitte nii rahvarohke.
Daskalio ja Romvi saare rannad on väikesed ja  privaatsed. Siia pääsemiseks tuleks rentida veesõiduk või kokku leppida sadamas kohaliku paadimehega. Lopsakas loodus, kristallselge vesi ja puhtas rannaliiv. Kaunis võimalus koos kõige lähedasematega päikest nautida. 
Sümpaatse ranna leiab ka vanas kalurikülas Vivaris. 
 

Transport

Ühistransport
Kohalikud bussiliinid ühendavad Tolo piirkonna keskuse Nafplioniga, kust saab edasi liikuda paljudesse linnadesse ja küladesse. Kohalik bussifirma KTEL ARGOLIDAS. Tolo peatänavalt leiab mitmeid tähistaud bussipeatusi. Bussid on käigus tööpäeviti tunniste intervallidega 7.15 – 22.50. Puhkepäeviti on graafik hõredam. Tuleb meeles pidada, et liinibussi peatumiseks peatuses tuleb anda käega märku („hääletada“). Pileteid müüakse bussi peal. Mõned hinnanäited: Tolo – Nafplio 1.80 €, Nafplio – Epidauros 4.20 €, Nafplio – Mükeene 3.20 €.
Takso
Taksopeatus asub Tolo peatänava ääres koolimaja juures. Lihtsam ja kindlam on siiski takso tellimiseks pöörduda hotelli retseptsiooni. 
Autorent
Tolo peatänaval leiab mitmeid erinevaid autorendifirmasid. Tavaliselt saab neis rentida ka jalgrattaid ning mopeede. Rentimiseks vajalik kehtiv juhiluba ja tavaliselt nõutakse ka krediitkaarti. Palume auto rentimisel sõiduk koos rentijaga väga põhjalikult üle kontrollida!
 

Lastele

Tolo on rahulik ja turvaline ning seetõttu tõepoolest sobilik mõnusaks perepuhkuseks sooja mere ääres. Tolo liivarand läheb laugelt sügavaks ja siin pole ka ohtlikke kaljurümakaid või kive. Meres on eraldatud spetsiaalne laste lustimisbassein, kus saab jäämäel ronida ja ujumisrõngastega hullata. Tolo südalinnas koolimaja ja lasteaia juures  on tore mänguväljak, kus saab ligu lasta ja turnida.
Koos perega on kindlasti tore võtta ette retk vesijalgrattaga Tolo lahel ja uudistada väikesaari.
Koos perega saab ette võtta lõhemaid või pikemaid jalutuskäike Tolo lähiümbrusesse ja uudistada kohalikku eluolu. 
Koolilastele pakuvad kindlasti huvi ka meie ekskursioonid Epidaurosesse, Mükeenesse või Nafplioni.
Water Fun veepark asub Korinthoses Tolost ca tunnise autosõidu kaugusel. Nafplionist liiguvad veeparki ka liinibussid (50 min, hind kaks suunda 10 €). Avaral territooriumil leiab liumägesid ja mitmesuguse kategooriaga torusid. Siin on lainebasseinid, „laisk jõgi“, väikelastele mõeldud atraktsioonid. Tore võimalus kogu perega lustimiseks.   
 

Aktiivne puhkus

Matkamine
Tolo ja selle lähiümbrus on suurepärane paik võtta ette lühemaid või pikemaid matku, et osa saada lihtsate inimeste igapäevaelust ja kultuuripärandist. Siit leiab rahulikke argielu vaikelus külgevaid külasid, miniatuurseid Bütsantsi kirikuid ja antiikaja mälestisi. Matkad ümbruskonnas on enamasti kerged ja ei vaja kindlasti erivarustust. Mugav jalats ja riietus ning muidugi peakate ja pudelivesi peaks aga igal matkajal-jalutajal varustuses olema. Liikuda tuleb ka maanteedel ja kindlasti peab olema seal kõndides tähelepanelik, kuigi väiksemate teede liiklustihedus ei ole suur.
Tolo – Drepano – Vivari (ca 6,5 km) 
Tolo – Assini – prohvet Eelija kirik (ca 6 km)
Tolo – Nafplio (ca 8 km) Osaliselt tähistatud matkarada. 
Tennis
Tennist saab mängida hotellide Phaistos ja Panorama tenniseväljakutel. 
Jalgrattarent
Jalgrattaid saab Tolos rentida tavaliselt autorendifirmadest. 
 

Söök, jook, meelelahutus

Lihtsus toidu valmistamisel teeb kreeklaste toidud erakordselt maitsvaks ja kättesaadavaks ka kõige nõudlikumale sööjale. Toiduvalmistamise teadmised ja nipid pärandatakse edasi põlvest põlve, tähtis on järjepidevus ja vanade traditsioonide jätkamine. Arusaam heast toidust tähendab kreeklaste jaoks alati midagi värsket.
Kreeklased teevad vahet, kus juuakse kohvi, kus saab prisket lõuna- või õhtusööki nautida, kus lihtsalt väikest napsu võtta. Kafenios saab proovida ehtsat türgipärast kreeka kohvi, mida serveeritakse imetillukestest tassidest ja millest omakorda pool on täidetud imepeeneks jahvatatud kohviseguga. 
Tavern on Kreeka köögi meistriklass, üks kõige populaarsemaid söögikohti, kus saab nautida lõuna- ja õhtusööke. Eraldi tasub silmas pidada kalataverne, kus pakutakse värskeid mereande. Estiatorio on meie mõistes restoran ja erineb tavernist pisut soliidsema teeninduse ja hinna poolest. 
Kuigi suuri klubisid ja diskoteeke Tolos pole saab siingi hiliste tundideni mõnusalt aega veeta. Paljud restoranid ja kohvikud pakuvad paaril päeval nädalas võimalust mõnusa õhtusöögi kõrvale kuulata traditsioonilist muusikat ja tänavasuminat väikestes baarides jagub kauaks. 
 

Ostlemine

Tolo peatänaval leiab ohtralt poode ja poekesi. Suveniirid, kohalik käsitöö ja delikatessid, rannavarustus, juveelipoed. Linnakeses on ka mitmed hästivarustatud toidupoed (supermarket), kust leiab veini, puu- ja köögivilju jms. Suuremateks sisseostudeks soovitame sõita Nafplioni, kus leiate arvukalt erinevaid brandipoode ja kaubamaju. NB! Tasub meeles pidada, et kauplused on tavaliselt avatud 10.00 – 13.00 ja õhtupoolikul 18.00 – 21.00. Tolos turgu ei ole, kuid suur taluturg toimub Nafplionis igal kolmapäeval ja laupäeval 25. Martiou tänaval. Leida on seda väga lihtne: väljute bussijaamas bussist ja satutegi praktilist turumelu sisse!
08.09.2024 - 14.09.2024
 Hind al 679
Ooteleht

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.
R
Ranno
Tere! Suur tänu vastutulelikkuse eest ning kindlasti kaalume Germalot ema reisile kunagi tulevikus, kui olukord on paranenud. Tänud ka proaktiivse suhtluse eest. Väga meeldiv kogemus on olnud Germaloga asju ajada.