Malta - puhkus päikesesaarel

Malta - puhkus päikesesaarel

19.10.2024 - 26.10.2024
 Hind al 949
Ooteleht
Germalo Reiside ekskursioonid toimuvad eesti keeles.
Palume ekskursioonid ette tellida enne reisi! Kohapeal tellides on kõik ekskursioonid 5% kallimad ning ekskursioonile pääs sõltub vabade kohtade olemasolust! Ekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.
Lastele 3-12 a. kehtib ekskursioonide hinnale soodustus -20% broneerides ekskursioonid Germalo Reiside kontoris enne reisi!
 
Oluline info
Ekskursiooni hinnad ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Sissepääsupiletid tasutakse ekskursiooni ajal. Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Gozo saar

Hind
59

Sõidame Gozo saarele, mis asub vaid pooletunnise meresõidu kaugusel. Gozo on palju rohelisem, vaiksem ja väiksem kui Malta.
Vaatame võimsa tsitadelliga maalilist Victoria linna, mis on saare ajalooline, majanduslik ja halduslik keskus. Tsitadell on nähtav peaaegu kogu saarelt, tõustes järsult ümbritsevast maastikust kõrgemale. Siit avaneb ka suurepärane vaade kogu Gozo saarele. Näeme neoliitikumiajastust pärit Ggantija megaliittemplikompleksi, mis on vanem kui Egiptuse püramiidid. Külastame Dwejra lahe kõrgetest kaljudest ümbritsetud piirkonda, mille ilu peetakse Gozo erakordsemaks vaatamisväärsuseks. Hea ilma korral saab teha ka paadisõidu. Lõunapaus on Xlendi kalurikülas (lisatasu eest).

Info: Gozo templid 10 €, senior 8 €, Paadisõit Gozol sobiva ilma korral al 5 €

Malta - La Valletta ekskursioon

Hind
39
Teeme laevasõidu mööda kahte looduslike sadamate ala. Näeme ajaloolisi kindlusi, sadamaid. Merelt avanevad kõige paremad vaated linnale. Suundume ekskursioonile saare pealinna La Vallettasse, mida on mõnikord nimetatud ka rüütlite linnaks. Selle ajalooline kesklinn kuulub aastast 1980 UNESCO maailmapärandi nimistusse. La Vallettat on kirjeledatud kui üht suurima ajalooväärtuste konsentratsiooniga paika. Teid üllatab lõpmata suure kunstikoguga Püha Ristija Johannese katedraal, mille interjööri peetakse üheks maailma parimaks kõrgbarokkarhitektuuri näiteks Euroopas. Näeme Ordumeistrite paleed, mis on alati võõrustanud Maltal valitsust ja kus hetkel asub Malta presidendi kantselei. Külastame Mysterium Fidei muuseumi, mille käigus tutvume Püha Katariina kloostriga. Klooster asutati 1575 aastal esialgu naisorbude eest hoolitsemiseks. Hiljem on seal elanud nunnad, kes otsustasid end välismaailma eest lukustada kuni surmani. Siin saab ülevaate kloostri igapäevaelust ja nende seinte vahele peidetud saladustest. Jalutame Barrakka aedades ja naudime sealt avanevat imekaunist vaadet ainsale Vahemere looduslikule sadamale ja Malta erinevatele linnadele. Aedades on vaatamiseks erinevad büstid, kujud ja infotahvlid, mis tähistavad isikuid ja olulisi sündmusi Malta ajaloos.
Info: Valletta laevakruiisi pilet 20 €, Ristija Johannese katedraal Vallettas 15 €, Mysterium Fidei muuseum 8 €

Marsaxlokki kaluriküla – Sinine koobas

Hind
39
Külastame Marsaxloki kaluriküla. See on parim koht saarel, kus näha kuulsaid just Maltale tüüpilisi paate luzzusid, mis on eriti kirevad ning maagiliste silmadega dekoreeritud. Sobiva ilma korral sõidame paadiga Sinise koopa juurde, mis on Capri kuulsa koopaga väga sarnane. Merevesi peegeldab koopa seintel ja lagedel erinevaid siniseid toone, mis muudavad atraktsiooni suurejoonelisemaks. Vaatame Stonehenge’ist vanemaid Hagar Qimi templeid, mis on ühed iidsemad religioossed paigad Maal. Sõidame piki pankrannikut - vaatame mere kohal kõrguvaid maalilisi Dingli merekaljusid, kus asub Malta kõrgeim punkt 253m. Samast leiame kalju serval asuva imeilusa Püha Maarja Magdaleenale pühendatud kabeli ja salapärase ürgse rööbastiku ehk cartruts’i.
Info: Sinine koobas sobiva ilma korra al. 10 €, Hagar Qim 10 €, senior 7,50 €

Mosta linn – „Vaikiv linn” Mdina - Rabat

Hind
39

Oma ekskursioonipäeva alustame Mosta linna külastamisega, kus asub üks maailma suurimaid kuppelkirikuid. Kirik on tuntud ka 1942. aastal sakslaste poolt sinna lennukilt heidetud pommi poolest, mis läbi kupli langedes ei plahvatanud ega vigastanud ühtegi inimest. Väljasõit “vaikuse linna“ Mdinase, kus kitsad ja autovabad tänavad pakuvad lõõgastavat õhkkonda. Mdina on üks parimaid näiteid iidsest müüriga ümbritsetud linnast ja erakordne näide keskaja ja barokkstiili kombinatsioonist. Linna keskmes vaatame silmapaistvat Püha Pauluse katedraali. Väljaspool Mdina linnamüüre asuvas Rabati linnas laskume IV sajandist pärinevatesse katakombidesse, mis on raiutud kaljupinnasesse. Näeme Püha Pauluse kirikut. Vaatame Vana-Rooma Roman Domust ning suurepäraseid mosaiike, mis kuuluvad Vahemere lääneosa parimate ja iidsemate hulka koos Pompei ja Sitsiila omadega. 

Info: Mosta kuppelkirik 2 €, Püha Pauluse katakombid, Rabat 6 € (a 60+ 4,50 €)

Palazzo Parisio – Ta`Qali küla – Kuldne laht

Hind
39
Külastame Palazzo Parisiot, näeme tema hoolitsetud itaaliapärast aeda, barokkfassaadi ja ainulaadset interjööri. Palee kullatud peeglitega ballisaal on Maltal ainulaadne oma ülevoolava stiili ja toretsevate kaunistustega. Paleed nimetatakse ka mini-Versaille’ks. Peatume Ta‘Qali meistrite külas, kus endise sõjaaegse lennuvälja suured mahajäetud angaarid on kohandatud töökodadeks ja poekesteks, kus müüakse käsitööd. Jalutame Ordumeistrite poolt rajatud San Antoni aedades, mis on Malta kaunemaid koos oma purskkaevude ja tiigikestega. Siin on lai valik erinevaid taimi jacarandast kuni roosideni igast maailma nurgast. Teeme peatuse, et ujuda Kuldses Lahes, mida ümbritsevad mäenõlvad ja maalilised luited.
Info: Palazzo Parisio 15 € ja senior 12 €

Kliendid meist

M
Marju
Tänan Germalot suurepärase reisikorralduse eest Santorinile. Suur tänu sõbralikule ja abivalmile giid Ester Laansalule, kes oma võrratuid teadmisi ja infot saare kohta meile jagas. Mulle meeldis, et kõigil meil oli ise võimalus valida, kuidas saarel oma vaba aega veeta: käia giidiga väljasõitudel (see oli ka minu eelistus), ise matkata, rendiautoga ringi sõita või nautida rannamõnusid. Oia linnakese päikeseloojang, hingematvad vaated sügavsinisele merele ning sini-valgetele hoonekuplitele võlusid hinge. Jah, Santorini kuulub maailma 10 kaunima saare hulka! Suur aitäh Ester, oli väga meeldiv reis!! Kohtumisteni!
M
Milvi
Äsja saabusin Gran Canaria reisilt, kus reisijuhiks Mirjam Somelar. Peale pikemat reisipausi oli hinges väike kahtlus, kas praegusel hetkel on reisimine ikka õige ja ohutu, kuid kõik laabus paremini kui iganes võinuks oodata! Algusest lõpuni. Peaosa reisi õnnestumises lasus meie giidil Mirjamil, keda oli huvitav kuulata, kes oli äärmiselt sõbralik ja abivalmis, lubades probleemide korral endale kasvõi öösel helistada. Hinge tegi soojaks tema mõnus huumorimeel ja optimism, mis ei jätnud teda maha hetkekski. Suur tänu talle ja peatse kohtumiseni uutel reisidel!