Montenegro - Herceg Novi puhkus

Montenegro - Herceg Novi puhkus

13.05.2024 - 20.05.2024
 Hind al 799
Ooteleht

Oluline info

Viisa ja reisidokumendid: Montenegrosse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Siiski soovitame kaasa võtta passi, kuna hotelli registreerimisel soovitakse näha passi, kus on riiki sissesõidu tempel.
Pealinn: Podgorica
Keel: Riigi põhiseaduse järgi on ametlikuks keeleks montenegro keel (montenegro keeles crnogorski jezik). Turismipiirkondades kõneldakse laialdaselt ka inglise ja vene keelt.
Rahaühik: Euro
Maksekaardid: Kaardimaksed on tavalised ja maksta saab nii deebet- kui ka krediitkaardiga. Turul ja väikestes suveniiripoodides maksed ainult sularahas.  Tivatis on olemas pangaautomaadid. 
Ilm: Montenegros on ilm juulis suviselt soe. Päevased temperatuurid jäävad 24 ja 27 kraadi vahele. Soojematel suvedel võib temperatuur tõusta 30 kraadist kõrgemalegi. Sademeid  ja pilviseid päevi on suvel suhteliselt vähe. Merevee temperatuur Kotori lahes on 24 – 25 kraadi.  
Tööpäev: Poed avatakse tavaliselt kell üheksa hommikul. Toidupoed on avatud tihti kuni südaööni. Sageli peavad kauplused pikemat lõunapausi ja on avatud 9.00–14.00 ja pärastlõunal 18.00–20.00. Laupäeval ja pühapäeval on kauplused enamasti suletud va toidupoed.  
Ajavahe: Aeg Montenegros on Eesti ajast tund aega ees.
Elekter: Montenegros kasutatakse samasuguseid pistikupesasid nagu Eestis. Pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.
Rahvusvaheline telefonikood: +382 
 

Rannad

Siin on nii kauneid kaasaegse korraldusega liivarandu, kui ka privaatsemaid rohelusse ja kaljude vahele peitunud lahesoppe.  Populaarsemad rannad lisaks Tivati linnarandadele on Kalardovo, Donja Lastva, Pržno. Tivati lähistel on ka mitmed väikesaared kaunite randadega, neist ehk kõige tuntum on Prevlaka saar (3 km Tivatist), kus lisaks rannamõnudele saab ka tutvuda vana 9. sajandil ehitatud kloostriga. Rannas on olemas hästi korraldatud taristu. Rannatoolid ja päikesevarjud on randades enamasti tasulised. 
 

Transport

Autorent
Autorendifirmasid on mitmeid (Europcar, Tipoa Car Rent, Perfect Car Rent jt). Rendihinnad sõltuvad auto margist ja rentimise pikkusest. Vajalik kehtiv juhiluba ja krediitkaart. Paljud autorendifirmad aktsepteerivad isikut tõendava dokumendina ainult passi! Soovitame kindlasti väga hoolikalt tutvuda lepinguga ja enne lepingu allkirjastamist auto väga põhjalikult üle kontrollida. 
 

Aktiivne puhukus

Rannapeomenaadil saab mängida lauatennist ja linnapargis mõnusa hommikuse jooksuringi teha. Randades saab rentida vesijalgratast, proovida veesuusatamist ja harrastada lohesurfi. 
Sukeldumisklubi asub Horizoni rannas ja seal saab ka koolitust algaja. Korraldatakse päevaseid sukeldumis ja snorgelamistuure. 
Lähiümbrus pakub põnevat ka matkajale. Linna lähistel asuvad külad Gornja Lastva, Krasici, Radovici, Bigovo pakuvad suurepärase võimaluse tutvuda crnogoralaste igapäevaeluga.
Jalgrattarent 
Jalgrattaid laenutavad ka paljud hotellid ja autorendifirmad. Tuleb meeles pidada, et maanteedel ei ole tavaliselt eraldi rattateid ega ka kergteesid. Maanteedel liikudes tuleb olla ettevaatlik! 
 

Lastele

Suur veepark asub Budvas. Mäenõlvale rajatud kaasaegne veelõbustuspark pakub lustimist kogu päevaks nii suurele kui väikesele. Eraldi atraktsioonid on kõige väiksematele külastajatele. 
   

Söök, jook, meelelahutus

Montenegrolaste külalislahkus väljendub ka toidutraditsioonides: toit on alati värske, mitmekesine ja maitsev. Siinne köök on omamoodi kaleidoskoop paljude rahvaste köögist, millele montenegrolased on ikka leidnud oma väikese „kiiksu“. Rannikul on väga olulisel kohal kala ja mereannid. Montenegros öeldakse, et kala ujub kolm korda: meres, seejärel õlis ja lõpuks söögi kõrvale joodavas veinis. Eriti maitsev on kala sütel küpsetatuna (na zaru). Eelroaks pakutakse väga sageli vinnutatud liha (pršut) ja juustu. Pršuti juurde sobib imehästi küllusliku maitsega magus viigimari! Vranac ja Krstac on Montenegro hinnatumad veinisordid!  Nikšicko õlu pidavat olema lausa kogu Balkani parim!
Suuri ööklubisid ja diskoteeke ei leia, küll aga on siin küllaga mõnusaid sumisevaid baare, kus seltskonda jagub hiliste tundideni! 
13.05.2024 - 20.05.2024
 Hind al 799
Ooteleht

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mary ja Mart
Olime imetoredal Tai reisil 08.11- 20.11. Täname giid Mirjam Somelari vahvate seikluste ja suurepäraste teadmiste eest sellest imelisest maast. Soovime Mirjamile ja Germalo reisibüroole kõike head. Mary ja Mart
H
Heli
Tere, tubli Germalo ! Teie pöördumised kogu kriisiaja jooksul olid väga julgustavad ja innustavad.Eriti tore oli Mae Meruski Reisikiri Sitsiiliast. Olete Eesti väärikas pikaajaline reisifirma. Tänulik pikaajaline Germalo reisija