Portugal - Madeira puhkus

Portugal - Madeira puhkus

28.10.2024 - 04.11.2024
 Hind al 999
Broneeri
5 vaba kohta

Sihtkohainfo

Oma staatuselt on Madeira Portugali autonoomne regioon. Madeira pealinnast Funchalist võib leida erinevast ajastust ehitisi, ilusaid kirikuid ja väikeseid armsaid väljakuid. Kitsastel vanalinnatänavatel on palju poode, veinibaare ning väiksemaid kõrtse. Sadama piirkonnast võib aga leida kümneid kohvikuid ja mereannirestorane. Funchal on kuulus oma imeliste aedade ja ilusa vanalinna poolest. Funchalist leiab nii ääretult modernset kui ka ajatult ajaloolist. Pikk sadamapromenaad annab võimaluse nautida õhtust linnamelu. Hommikuäratuse võib aga teha kohalikul turul, kus lisaks klassikalistele puu- ja juurviljadele kaubeldakse ka igatsorti eriskummalise kala ning taimedega. Turul ringi kõndides saab hea ülevaate ka kohalikust elust-olust ning kommetest. Madeira kui äärmiselt mägine saar väga randadega ei hiilga. Kuigi võimalusi ookeanimerd katsuma minna on, siis üldjuhul kasutavad puhkajad hotellibasseini mõnusid. Basseinid on pea alati suurepärase vaatega merele, seega jääb mulje justkui rannas lebamisest! Kuigi liivarannal lebamise võimalusi on võrdlemisi vähe, siis teeb nii Madeira kui Funchal selle oma võrratu olemusega tasa. Mõnus ja lõõgastav puhkus paradiisisaarel!
 

Oluline info

Viisa ja reisidokumendid: Madeirale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Pealinn: Funchal
Keel: Portugali keel. Madeiralastel on hea inglise keele tase.
Rahaühik: Euro
Jootraha: Teenindajatele jäetakse tavapäraselt 5%. Bussijuhtidele on kombeks jätta 1€ päeva eest.
Ilm: Ilm on Madeiral aastaringselt mõnusalt soe. Keskmine õhutemperatuur oktoobris on umbes 23 kraadi ning ka vesi on tavapäraselt 22 kraadi. Kuna tegemist on saarega keset ookeani, mida tuntakse veel ka „igavese kevade“ saarena võib juhtuda, et sajab ka vihma.
Söök ja jook: Portugali köögist leiab kõike, alates salatitest ja suppidest kuni mereandide ja lihani välja! Kindlasti ei jää Teil Madeiral puhates maitsmata kuulus Caldo Verde supp, eriskummaline Espada kala ning imemaitsev Espetada liharoog. Uute maitsete otsijad saavad proovida grillitud sardiine, mis kindlasti on üks Portugali spetsialiteetidest. Elamusi jagab igale maitsele!
Tööpäev: Poed avatakse tavaliselt kell 9-10 hommikul ning suletakse kell 19 õhtul. Suuremad poed on avatud ka nädalavahetuseti.
Ajavahe: Madeira on Eestist kaks tundi taga.
Elekter: Portugalis kasutatakse meile tavapäraseid pistikuid, pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsiine ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.
Rahvusvaheline telefonikood: +351
28.10.2024 - 04.11.2024
 Hind al 999
Broneeri
5 vaba kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Heidi
Osalesin 10.-17. septembril Portugali ringreisil. Reisi kava oli väga hästi läbi mõeldud ja planeeritud. Meie giid Mirjam Somelar oli lihtsalt suurepärane. Aitäh Mirjamile ja Germalole. Obrigado!
K
Kairi
Jõudsime tagasi Portugali ringreisilt koos Mirjam Somelariga ja tahan oma vaimustust jagada. Nii põhjalik, laia silmaringi ja positiivse ellusuhtumisega rõõmsameelne giid, keda oli väga meeldiv ja hariv kuulata. Muidugi on ka Portugal vapustavalt ilus ja reisikava on väga kenasti paika pandud. Jääb mõnusalt aega ka omaette hulkumiseks. Igaljuhul vaatan mina juba uusi Germalo reisipakette!