Prantsusmaa - puhkus Provences, La Grande-Motte

Prantsusmaa - puhkus Provences, La Grande-Motte

10.09.2023 - 17.09.2023
 Hind al 699
Broneeri

Sihtkoha info

Pakume Teile võimalust veeda puhkus Languedoci ja Provence’i piiril mereäärses kuurordis Le Grande Motte. Le Grande Motte on laguuni ja mere vahelisel kitsal maaribal asuv hubane kuurortlinn, mis võimaldab puhata mitte nii tavapärases, tihtipeale ülerahvastatud piirkonnas, vaid nautides nädala jagu tõelist prantsuse elurütmi ja olustikku. Le Grande Mottes on liivarand, jahisadam, omapärase arhitektuuriga linnasüda. Siin on toredad kohvikud ja brasseriid, head restoranid ja võimalus nautida imelisi mereande. Mitmed erinevad liivarannad, liivadüünid, palju hõrgutavaid restorane ning rannad, mis on sobilikud ka lastega peredele. Samuti on palju võimalusi päevasteks väljasõitudeks rendiautoga omapäi või ühinedes meie professionaalse ja kohalikke olusid hästi tundva giidiga. Paljud meie poolt pakutud väljasõidud viivad just sellesse, paljude arvates Prantsusmaa kauneimasse, piirkonda. Le Grande Motte pakub midagi kõigile puhkajatele.

Viisa ja reisidokumendid
Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Pealinn: Pariis
Keel: Prantsuse
Rahaühik: Euro
Maksekaardid: Laialt levinud, kuigi külapoodides ja väiksemates söögikohtades arveldatakse tihtipeale sularahas. Võib juhtuda, et kaardimakseid aksepteeritakse ka alates teatud summast (alates umbes 10€).

Jootraha 
Kombeks on restoranides jätta umbes 5% jootrahaks. Hea teeninduse eest oodatakse mõistagi suuremat jootraha, umbes 10%. Baarides jäetakse tavaliselt mõni münt lauale.
Ilm
Mais on Provence mõnusalt soe. Päevased temperatuurid jäävad tavaliselt 20 kraadi ümber, mis sobib suurepäraselt inimestele, kes ei otsi lõõmavat palavust. Sademeid on mais Provence’is üsna vähe. Augustis aga on ilmad Provence’is tublisti soojemad, jäädes 25-30 kraadi vahele. Sademeid on samuti vähe, seega ka augustis on võimalik nautida päikeselist ilma.
Söök ja jook
Prantsuse köök on kuulus ilmselgelt oma konnajalgade poolest. Prantslased ise ei pea nende söömist mingikski nähtuseks, seega neid ei pruugi mitte igas restoranis menüüs olla. Samas ära proovida tasuks nad kindlasti. Veel on Prantsuse köök tuntud sibulasupi, juustude ning pika prantsuse saia poolest. Toidud, mida ka prantslased ise peavad enda rahvusroogadeks, seega võib üsna kindel olla, et pea igas restoranis pakutakse sibulasuppi või mingis vormis pikka saia. Unustamatu maitseelamuse pakuvad mereannid, allustades austrite ja veinis hautatud rannakarpidega, lõpetades grillitud kalaga. Üllatavalt palju on prantsuse kööki tulnud üle ameerikalikku praetud liha ning friikartulite tarbimist. Maitseelamusi jagub kõigile!
Tööpäev 
Poed avatakse tavaliselt kella üheksa ajal hommikul ning suletakse lõunaajal paariks tunniks. Seejärel avatakse need jälle kella kahe ja nelja vahel ning suletakse taaskord kella seitsme paiku. Prantsusmaal on pühapäeviti tavapäraselt kõik poed suletud.

Ajavahe: Prantsusmaal on Eestist tund aega taga.
Elekter: Prantsusmaal kasutatakse samasid pistikupesasid, mis Eestis. Pinge 220V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.

Rahvusvaheline telefonikood: +33
10.09.2023 - 17.09.2023
 Hind al 699
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Marju
Tänan Germalot suurepärase reisikorralduse eest Santorinile. Suur tänu sõbralikule ja abivalmile giid Ester Laansalule, kes oma võrratuid teadmisi ja infot saare kohta meile jagas. Mulle meeldis, et kõigil meil oli ise võimalus valida, kuidas saarel oma vaba aega veeta: käia giidiga väljasõitudel (see oli ka minu eelistus), ise matkata, rendiautoga ringi sõita või nautida rannamõnusid. Oia linnakese päikeseloojang, hingematvad vaated sügavsinisele merele ning sini-valgetele hoonekuplitele võlusid hinge. Jah, Santorini kuulub maailma 10 kaunima saare hulka! Suur aitäh Ester, oli väga meeldiv reis!! Kohtumisteni!
L
Liivi
Hea Germalo, olen jälginud teie poolt eriolukorra ajal edastatud giidide tervitusi ja arutelusid ning vaatasin ka viimast välisgiidide videot. Tore on teada, et reisidest tunneme puudust kõik, nii kliendid kui teenuse osutajad- reisibürood. Tänan teid, et olete nii leidlikud selle tühimiku kasvõi väikese osakesega täitma. Loodan samas, et lähiajal ikkagi ka tõelisi reisielamusi nautida saame. Soovin teile kogu südamest vastupidamist ja uue hooga käivitumist!