Gruusia - Gudauri

Gruusia - Gudauri

23.02.19 - 02.03.19
 Hind al 799
Broneeri
1 vaba koht

Suusakeskuse üldinfo
Gudauri on Gruusia suurim ja kõige kiiremini arenev suusakeskus. Siin Kaukasuse mäestiku südames asuvas keskuses on ühed suurepärasemad nõlvad Euroopas, kus kõrgeim tõstuk viib teid 3200 m kõrgusele. Kindlasti tõmbab siia sõitma ka Gruusia külalislahkus, maitsev köök ning muu Euroopaga võrreldes taskukohasemad hinnad.

Kokku on suusakeskuses 57 km märgistatud radu igale tasemele ning 7 tõstukit. Eriliseks maiuspalaks on siinsed nõlvad just off-piste sõitjatele: metsapiirist kõrgemale ulatuvad nõlvad on kivideta, siin on sügav puuderlumi ja väga väike laviinioht. Tänu kõrgusele on siin alati lund ning olemas on ka kunstlumemasinad. Siin on FIS heaks kiidetud radu slaalomiks, suur-slaalomiks ja ka kiirlaskumiseks.

Gudauris on ka palju muud põnevat. Näiteks ainuladne heli-ski võimalus kogu hooaja vältel - tavapärase tõstuki asemel saate sõita pehme lumega kaetud puutumatutele nõlvadele helikopteriga. Lisaks liueldakse siinsetelt nõlvadelt alla paraplaaniga - kindlasti ainulaadne kogemus. Samuti on võimalik ette võtta off piste tuure koos kohalike matkajuhtidest spetsialistidega - taaskord, hinna ja kvaliteedi suhe on võrreldes Kesk-Euroopa suusakeskustega märkimisväärselt soodsam.

 

Talvine reis Gruusiasse on ühtlasi suusareis, aga mitte ainult. Gruusiasse saabudes ja enne Gruusiast lahkumist veedame päeva Tbilisis nautises selle väga erilise linna olustikku.

Suusakeskus arvudes:

 • 57 km radu
 • 7 tõstukit
 • Pikim laskumine 7 km
Gudauri mäekaardiga saab tutvuda siin >

Plussid ja miinused

Tavapärasest eksootilisem suusasihtkoht
Võimalus külastada Tbilisit
Heli-ski ja off piste võimalused
Grusiinide külalislahkus ja suurepärane köök
Noor ja arenev suusakeskus
Suhteliselt väike tähistatud radade valik

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 11:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele kõik vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 13:00-17:15 (kohalikud kellaajad, lend TK1422). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-TBILISI, TRANSFEER GUDAURISSE, SUUSAPÄEV GUDAURIS
Jätkulend Istanbul-Tbilisi kell 01:15-04:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK386).
Transfeer lennujaamast Gudaurisse (ca 120 km). Varane check-in kõigile, st toad on juba valmis ja ka hommikusöök ootamas. Kerge puhkus hotellis, varustuse sisseseadmine ning võimalus minna juba esmatutvusele kohaliku mäega. Peale suusapäeva ühine buffet-õhtusöök hotellis.

3.-6. päev SUUSAPÄEVAD GUDAURIS
Hommiku- ja õhtusöögid hotellis. Mõnusad suusapäevad, kohaliku olustiku, elu ja melu nautimine.
Soovijatel võimalik harrastada heli-ski'd või minna tuurile koos kohaliku mäejuhiga, et nautida puhast puutumatud lund.

7. päev SÕIT TBILISISSE, VABA AEG VANALINNA PIIRKONNAS ja MEELEOLUKAS LÕPUÕHTU KOOS TOOSTIMEISTRIGA
Lahkume Gudaurist ning suundume Tbilisisse. Majutus Tbilisis hotellis***.
1,5 miljoni elanikuga Tbilisi on olnud Gruusia pealinnaks alates 6. sajandist. Mtkhvari (Kura) jõe kõrgetel kallastel asuv linn pakub omamoodi kaootilist segu erinevatest ajastutest ja stiilidest. Väärikate pühakodadega kõrvuti on uued supermoodsad hooned – ikka klaas ja metall, vanalinna kitsukesed tänavad pitsmustriliste balkonitega ja Rusthaveli avenüü luksushotellide ja klantskauplustega. Otsekui vahimees kõrgub linna kohal 4. sajandil araablaste poolt rajatud Narikala kindlus. Suursugune Kolmainu katedraalkirik ja Sioni katedraal, kus asub Gruusia tähtsaim reliikvia – maa ristiusustaja püha Nino viinapuu väätidest põimitud rist. Anchiskhati basiilika on linna vanim sakraalehitis ja pärineb tõenäoliselt 6. sajandist.
Vanalinnas asuvad ka väävliallikad, mida on mainitud juba antiikautorite poolt ja mille kohale on 17.–18. sajandil rajatud mitmed kuppelsaunad. Rohke väävlisisaldusega veed pidavat muutma nooreks ja reipaks ka kõige väsinumad ja rõõmsaks kõige kurvameelsemad!
Õhtusel ühisel õhtusöögil - supral - koos veini, laulu ja toostimeistriga tutvume Gruusia köögi maitsetega (tellimine ja tasumine kohapeal). Olgu roaks lambašašlõkk, klassikalised hinkaalid või hartšo - siinsed kokad on igatahes meistrid! Õhtusöögil pakutakse rikkalikku valikut Gruusia köögi hõrgutistest. Toidud tuuakse lauale ühistel vaagnatel ja kindlaid toidukordi siin pole. Oluline on, et laud ei jääks tühjaks ja toostimeister ei väsiks. Gamardjozh – terviseks!


8. päev LEND TBILISI- ISTANBUL-TALLINN
Varasel hommikutunnil on aeg suunduda taas Tbilisi lennujaama. Lend Tbilisi-Istanbul kell 06:10-07:40 ja lend Istanbul-Tallinn kell 09:40-12:00 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK0377 ja TK1421).

Majutus

799
/
889
Külalistemaja Deka 

Majutus kaheses või kolmeses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Broneeri
0.3 km tõstukist
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Soodustus kolmandale inimesele (laps või täisk) kolmekohalises toas
99€
Ühese majutuse lisatasu
125€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele
Gudauri keskus, majutus kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Külalistemaja Deka paikneb Gudauri alumises keskuses 1950 m kõrgusel merepinnast. Lähim suusatõstuk Lift 1 Pirveli on külalistemajast ca 300 m kaugusel. Jalutuskäigu kaugusel on mitmed söögikohad, supermarket, baarid ja kohvikud. Külalistemaja võlub eelkõige oma kodususe, lihtsuse ja külalislahkuse poolest. Külalistemaja on uus ja kaasaegne. Tubades on dušš/WC, föön, teler. Võimalik ka kolmene majutus. Rõdudelt avanevad kaunid vaated ümbritsevale mägimaastikule. Külalistemajas on lounge ja väike baar. Samuti on olemas eraldi suusaruum. Soovijatel on võimalik õhtuti lisatasu sauna kasutada, sauna tunni hind kuni 6-le inimesele on ca 30 €. Külalistemajas on tasuta WIFI. Hommikuti pakutakse head hommikusööki ning õhtuti saab nautida tõeliselt häid Gruusia köögi spetsialiteete.
www.facebook.com/Hotel.Deka
 

939
/
1039
Hotell Carpe Diem 

Majutus standard kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Broneeri
0.2 km tõstukist
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele
Gudauri keskus, majutus standard kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Modernne ja elegantne hotell Carpe Diem pakub võimalust samaaegselt luksuslikuks ja rustikaalseks puhkuseks. Hotell paikneb 2150 m kõrgusel merepinnast Lift 1 Pirveli ülemise jaama ja Lift Soliko alumise jaama läheduses. Suusalaskumine läheb praktiliselt hotelli juurest mööda. Standard kahene tuba on ca 22 m2, tubades on dušš/WC, föön, minibaar, lameekraanteler, telefon, hommikumantel ja sussid.  Hotellis ja tubades on tasuta WIFI. Hotelli wellness keskus pakub lõõgastust peale suurepärast suusapäeva. Hotelli terrass on heaks peatuspaigaks ka päevaseks kiireks lõunasöögiks ning hotelli ööbaaris kestab pidu hea muusika saatel hommikuni. Hotelli restoranis pakutakse rikkalikku ja tervislikku hommikusööki ning õhtusöögiks pakutakse buffet lauas nii Gruusia köögi hõrgutisi kui ka rahvusvahelist kööki.
www.carpediem.ge
 

Hind sisaldab

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Turkish Airlines liinilendudega Tallinn-Istanbul-Tbilisi ja Tbilisi-Istanbul-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • toitlustus lennukis - soe toit ja joogid;
 • suusapagas lennukis. Suusapagas palume ette tellida vähemalt kuu enne reisi, lennujaamas suusapagasit lisada pole võimalik;
 • majutus 5 ööd Gudauris valitud hotellis, varane check-in  saabumisel 24.02 hommikul, 6 hommikusööki;
 • majutus 1 öö Tbilisis hotellis, ilma söökideta;
 • transfeer Tbilisi lennujaamast Gudaurisse,  trasfeer Gudaurist Tbilisi hotelli ja transfeer Tbilisi hotellist lennujaama;
 • bussi kasutus vastavalt reisikavale;
 • reisijuhi teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus (soovitame!) kaheksaks päevaks al. 18,87 € (täiskasvanud 19-64 a. ja lapsed 0-18 a.). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse - küsige lisainfot büroost!; Juhime Teie tähelepanu asjaolule, et kindlustus ei korva off-piste ja heliski käigus saadud õnnetusjuhtumite kulutusi.

Äraantav pagas ja käsipagas lendudel Turkish Airlines lendudel: 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 

Eripagasit (suusa- ja lauakotid) on võimalik ette tellida Germalo Reisidest vähemalt 1 kuu enne reisi algust. Igal reisijal on tasuta lubatud kaasa võtta suusapagas (1 x suusakomplekt, kuhu kuulub siis kõik vajalik: suusad, saapad).

Hotellitoad suusakuurortides tuleb ärasõidupäeval vabastada kell 10:00. Toapikendus ärasõiduni sõltub hotelli võimalustest. See tellitakse ja makstakse kohapeal.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Mäepiletid

Mäepiletite hinnad hooajaks 2018/2019 on täpsustamisel.

Gudauri mäekaardi leiate siit>

Lennuinfo

Lend Kuupäev Lennufirma Lend nr. Väljalend Saabumine
Tallinn-Istanbul 23.02.2019 TK1422 12:55 17:20
Istanbul-Tbilisi 24.02.2019 TK386 00:20 03:40
Tbilisi-Istanbul 02.03.2019 TK377 06:25 08:05
Istanbul-Tallinn 02.03.2019 TK1421 09:40 12:00
Lennujaamas palume olla 2 tundi enne lennuki väljumist!
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Palume kontrollida lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!
 

Äraantav pagas ja käsipagas lendudel Turkish Airlines lendudel: 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 

Eripagasit (suusa- ja lauakotid) on võimalik ette tellida Germalo Reisidest vähemalt 1 kuu enne reisi algust. Igal reisijal on tasuta lubatud kaasa võtta suusapagas (1 x suusakomplekt, kuhu kuulub siis kõik vajalik: suusad, saapad).

Kaart:

23.02.19 - 02.03.19
 Hind al 799
Broneeri
1 vaba koht