Itaalia ja Šveits - Livigno-Bormio-St.Moritz

Itaalia ja Šveits - Livigno-Bormio-St.Moritz

20.02.2021 - 27.02.2021
 Hind al 699
Ooteleht

Suusakeskuste üldinfo
Itaalia Alpides asub Germalo klientide üheks lemmikkeskuseks kujunenud Livigno. Itaalias saab nautida oma suusapuhkust itaallaste kombel täiel rinnal ja kõikide emotsioonidega. Itaallaste endi elurõõm ja positiivne hoiak annavad spordielamustele palju juurde ja sellele lisaks veel Itaalia köögikunst – mis sa hing oskad veel tahta ;-) Livignot on nimetatud „Itaalia Tiibetiks“ just oma mägede eripära tõttu. Ta on üsna Šveitsi piiri ääres 1800 m ü.m.p. asuv üks piirkonna suurimaid suusakeskusi. Kuurort pakub häid tingimusi laiadel XXL nõlvadel sõitmiseks. Tõstukeid ja laskumisi on Livignos igale maitsele, kõrgeim tõstuk viib lausa 2798 m kõrgusele. Enamus laskumistest on kõrgemal metsapiirist. Livingos on tõepoolest suurepärased suusavõimalused, mõnus atmosfäär, hinnataseme poolest pole ta eriti kõrge ja kõige tipuks on seal tax-free ostuvõimalus. Öeldakse, et raskem on Livignos saada liiter piima, kui liiter džinni. Külas on ohtralt restorane ja baare, mis meelitavad oma päikeseterrasside ja lamamistoolidega. Livigno on tuntuks saanud eelkõige kui noor ja muretu kuurort, ta pole mingi uhke kallis keskus, vaid hea väärtusega puhas rõõm suusatamisest. Ka lumelauduritele on Livigno väga sobilik, sest palju on puuderlumega kaetud fantastilisi off-piste võimalusi. Muuseas, Livigno üks osa nimega Trapalle, on Euroopas merepinnast kõrgeimal asuv püsiasustatud koht (1900-2250 m).
World Snow Awards kuulutas Livigno 2012. aastal Euroopa parimaks suusakuurortiks!
 
Bormiosse tulid kunagi vanad roomlased kuulsate termaalvete pärast. Täna kohtab siin aga palju turiste, kes maalilist itaalia olustikuga linnakest imetlevad ning talvel tulevad siia „mäehundid“ Cima Bianca maailmameistrivõistluste tasemel radasid vallutama. Bormio asub Livignost umbes 35 km kaugusel. Seega ei saa lasta võimalust käest ja mõnel päeval ka Bormio laskumistel suusa- ja lauarõõmu nautida. Kuurort asub 1792 m kõrgusel merepinnast. Suusakeskus on rohkem ehk sobilik neile, kellele meeldib tõusta mäe tippu ja siis pikalt laskuda alla uuesti keskusesse. Keskmise tasemega suusatajad naudivad Bormio nõlvu ehk kõige rohkem. Pista Stelvio laskumisel toimusid 1995 a ja 2005 a meeste MM-võistlused mäesuusatamises.


St. Moritz on vast üks kuulsamaid suusakuurorte kogu Euroopas ja maailmas. St. Moritz koos Engadini kuurortidega nagu Corviglia, Corvatsch, Diavolezza liustik, Zuoz – hõlmab piirkonnas kokku 60 modernset tõstukit ja 350 km laskumisi (1800-3300m ü.m.p.). Suusanauding on garanteeritud! Võite ühineda maailma "äriklassi" suusatajatega. Livigno suusapassi omanikule St Moritzi päevapilet soodsamalt. St. Moritzis on lisaks mäesuusalaskumistele 160 km murdmaa suusaradasid.

Suusakeskus arvudes:

  • LIVIGNO 1816-2798 m. Kokku 115 km radu, nendest: siniseid 40 km, punaseid 40 km, musti 15 km. Tõstukid: 14 ankurtõstukit, 15 tooltõstukit, 3 gondlit.
  • BORMIO 1225-3012 m. Kokku 50 km radu, nendest: siniseid 20 km, punaseid 20 km, musti 5 km. Pikim laskumine: Cima Bianca 10 km, keskmise raskusastmega kõrguste vahe 1780 m. Tõstukid: 6 ankurtõstukit, 3 tooltõstukit, 1 gondel.
  • ST.MORITZ 1800-3300 m. Kokku 350km radu, nendest: siniseid 35 km, punaseid 245km, musti 70 km.

Livigno mäekaarti saab vaadata siit > 
Bormio interaktiivset mäekaarti on võimalik vaadata siit >
St. Moritzi mäekaarti on võimalik vaadata siit >
 
Suusakeskuste vahelised vahemaad:
Livigno-St.Moritz 65 km
Livigno-Bormio 35 km

Insider-TIP
Soovijatel on võimalus nautida ühe pika päeva lõputut lund St.Moritzi suusakeskuses!
Termaalvete kasulikkust oskasid hinnata juba vanad roomlased. Üheksa termaalvete allikat, millest jõuab maapinnale 38 kuni 41 kraadine vesi, toidavad Bormio terme. Ka kaasaegsed „suusahundid“ oskavad peale pikka päeva mägedes terme hinnata. Naudime mägesid ja lõõgastume meiegi soovijatega ühel pärastlõunal Bormio kuulsates termides! Väljasõidud Bormiosse ja St.Moritzisse lisatasu eest, vt lisainfot.


Reisijuhi kommentaar
Livigno on suurepärane! Kui koostataks hea ja mõnusa olustikuga suusakuurortide pingerida, siis Livingo oleks kindlasti edetabeli tipus. Livignos on korraga itaalia ja tirooli hõngu, nooruslik seltskond ja „see miski“, mis on teinud Livignost Germalo klientide ühe lemmiksihtkoha. Siin on hea ja lihtne suusatada, sest radade jaotus on äärmiselt selge ja teil pole vaja pidevalt mäekaarti oma taskutest taga otsida, laskumised on selgelt ja hästi nähtavalt märgistatud. Lumelaudureid võluvad laiad off piste võimalused ja lumelauapark. Kogenud suusahundile võib ehk vaid 11 km musti radasid liiga lihtne tunduda, ent selle kompenseerivad üks suusapäev Bormios ja teine kuulsas St.Moritzis. Livigno suusatõstukite vahel ning külas on väga mugav liigelda, sest Livignos on kolm erineva marsruudiga tasuta suusabussi, mis katavad kõik teie vajadused liikumisel ühest kohast teise. Ja mis veel – ka Itaalias (loe: Livignos) võib leida lõbusat after-ski’d! Tuleb vaid teada, kuhu peale suusapäeva oma sammud seada. Ja kuigi mägihütte Livigno nõlvadel ei ole just eriti palju, võite liituda meiega lõunapausile Euroopa kõrgeimas külas – toredas Passo d’Eira külarestoranis! Benvenuti a Livigno!
20.02.2021 - 27.02.2021
 Hind al 699
Ooteleht

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aili
Minul olid tõeliselt positiivsed elamused ja väga lahe puhkus. Positiivset emotsiooni lisas kindlasti ka soe ja sõbralik reisi korraldus. Tänu ja heade soovidega! Jaapan, 2018.
M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.