Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Korsika-Sardiinia

Kõrghetked: Aix-En-Provence ja Marseille, Korsika mägised külad ja rannad, värvikas lõunamaine elu, Sardiinia loodus ja iidsed mälestised, Smaragdirannik, Cinque Terre looduspark.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 23.07.11-30.07.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 904.70 €
Prindi

Üldinfo

Looduse kõige efektsem kontrast: meri ja mäed, vanadest aegadest pärit kultuurimälestised, lõunamaist stressivaba elu nautiv rahvas ja hellitav puhkus rannas – ning seesama Vahemeri, mis võib ometi olla nii erinev. Meie teekond viib meid metsiku looduse ning alistumatu rahvaga Korsikale ning nuraagide, lambakarjuste ja nukulinnakestega Sardiinia kristallpuhta veega randadele.
 

Giid

Reisil on giidiks Mare Ligi
Mare Ligi on professionaalse giidina töötanud aastaid – seda nii Eestis välisturistidega kui välismaal Eesti reisihuvilistega. Olles kursis maailmas toimuvaga, suheldes pidevalt nii reisidel kui ka Eestis viibides väga erinevate rahvuste ja erialade esindajatega, rääkides vabalt nii inglise, itaalia kui hispaania keelt, on Marel oma reisikaaslasetele palju öelda. Lisaks „vana maailma“ erinevatele riikidele, tunneb Mare ennast koduselt ka Lõuna-Ameerika põnevates sihtkohtades nagu Mehhiko ja Peruu, samuti on ta giidina läbi viinud reise näiteks ka eksootilisel Kuubal. Mare on mitmekülgsete teadmistega ning end pidevalt täiendav. Me hindame teda oma meeskonnas väga kõrgelt!
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-NIZZA

AIX-EN-PROVENCE - MARSEILLE, ÕHTUNE LAEV MARSEILLE-BASTIA

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 05:00. Otselend Tallinn-Nizza kell 07:00-09:15 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu kellaaegu vahetult enne reisi algust!
Siit ”taevasiniselt rannikult” – nagu seda Provence’i rannikut kutsutakse – alustame oma ringreisi. sõiduga Aix En Provence’i. Kogu Provence on pakkunud kunstnikele mitmekülgset inspiratsiooni – seda nii looduslike vaadete, värvidemängu kui elustiili poolest. Aix En Provence’i kuulsaim kunstnik on Paul Cézanne. Laupäev on ka turupäev Aix-En-Provence’s ning jalutuskäik turul annab ülevaate sellest, mis on provansaali köögilaual olulisel kohal. Aga omal kohal on ka lillemüüjad, samuti müüakse antiiki ja raamatuid ja palju muud. Õhus on jutuvada, kauplemist, aroome ja värve. See on Aix-En-Provence’i laupäevane rituaal ning meelitab ligi ostjaid kogu Provence’st. Jalutame linna paljudel purskkaevudega väljakutel ning naudime provansaali olustikku. Sõidame edasi Marseille’sse. Vaatame Marseille linnapanoraami Jumalaema kiriku juures. Sadama piirkonnas võib proovida kuulsat kalasuppi bouillabaisse’i. Sõidame laevaga Marseille’st Korsikale. Lahkudes Marseille sadamast möödume Ifi saarest, kus Alexander Dumas romaanikangelane krahv Monte Cristo vangistuses oli. Ööbime laevas (neljased kajutid).
 

2. päev KORSIKA VÄIKESED KÜLAD JA RANNAD – AJACCIO

Hommikul saabumegi mägisele Korsikale, et tutvuda saare omapärase elulaadi ja omapärase loodusega. Korsika kõrgeim tipp ulatub suisa 2706 m kõrgusele. Administratiivselt kuulub Korsika Prantsusmaale. Samuti on ametlikuks keeleks on prantsuse keel. Aga mis seal salata – suurem osa rahvastikust peab end eelkõige korsiklasteks ning räägitakse kohalikku korsika keelt ehk corsut. Naudime hommikukohvi ja teeme kerge jalutuskäigu hommikuses barokses rannikulinnas Bastias. Edasi võtame suuna üle mägede juba saare sisemaale ning meie tee kulgeb mööda fantastiliste vaadetega kitsast mägiteed saare läänerannikule. Looduse vaatepildid on võrratud! Jõuame teisele rannikule ning puhkame rannas Porto linnakeses. Meie teele jäävad omapärased skulpturaalsed Les Calanque kaljud, mis on õhtupäikeses värvi muutes jätavad mulje nagu muutuks pidevalt ka kaljude kuju ja suurus. Edasi Ajaccio poole sõites peatume Piana idüllilises mägikülas. Saabume Ajacciosse. Majutume Ajaccios hotellis***. Õhtune linnaekskursioon ja võimalus mõnusalt lõunamaist õhtut nautida.
 

3. päev FILITOSA - SARTÈNE – BONIFACIO – CASTELSARDO

Hommikusöök. Hommikul jätkame oma teekonda. Külastame Filitosa arheoloogilist ala. Kummalisel kombel avastas kohalik talumees alles 1946. aastal oma maa-alal tuhandeaastaste oliivipuude vahel uskumatud megaliitilised graniidist menhirid, mis kujutavad relvastatud inimfiguure ning eristatavad on suisa figuuride näojooned. Peatume Sarténe linnas, et nautida saare kõige korsikapärasema linna vaateid. Jätkame sõitu Bonifacio sadamalinna – dramaatilised kaljud sadama kohal, millel asub Bonifacio tsitadell peites endas täna vanalinna ning värvikalt lõunamaist elu. Tunnine praamisõit viib meid Korsikast Sardiiniasse. Just siit sadamast Sardiinia poole sõites avanevad meile kõige kaunimad vaated Bonifaciole ja valgetele kaljudele. Saabume Sardiiniasse ning sõidame Castelsardosse. Castelsardo on Sardiinia õdusamaid ja meeleolukamaid keskusi, mis pakub võimaluse nii rannapuhkuseks kui ka väljasõitudeks. Eelkõige võlub külastajaid aga Castelsardo ajalooline keskus – vana kindluslinn mere kohal peidab oma linnamüürides nii pastelseid päevinäinud elumajasid koos kohalike koloriitsete elanike ning käsitöölistega, linna peakirikut ja kauneid vaateplatvorme. Majutume kolmel järgneval ööl mereäärses hotellis***.
 

4. päev VABA PÄEV RANNAS
SOOVIJATELE EKSKURSIOON: SACCARGIA KIRIK – SARDIINIA LÄÄNE-RANNIK

Hommikusöök. Päeva võib veeta rannas puhates ja ujudes või jalutades Castelsardo vanalinnas. Soovijatega teeme päevase väljasõidu (lisatasu eest).
Vaatame romaani stiilis Saccargia Püha Kolmainsuse kirikut ning seal asuvaid suurepäraseid freskosid. Avastame Lääne-Sardiinia rannikut. Külastame ühte huvitavamat Sardiinia neeme – Capo Cacciat koos efektsete kaljude, Cabiroli trepi ja Neptunuse koopaga. Soovi korral võib sõita laevaga Alghero linna, kus on võimalus jalutada müüridega ümbritsetud hispaaniapärases vanalinnas – kõrvuti katalaani ja itaaliakeelsed tänavasildid, kitsad munakividega kaetud tänavad ja pastelsed majad ning linnamüür. Kerge puhkus rannas. Arvatavalt pronksiajal arendati Sardiinias välja eriline kaitserajatiste tüüp nuraghi, mis on justkui lihvitud kivist sõõrjas koonusekujuline kaitsetorn, mille siseruumidel on olemas võlvid. Uudistame Palmavera nuraghi kompleksi ning arutleme, kuidas ja kelle eest siin varju otsiti. Samuti uurime Anghelu Ruiu 3 sajandist e.Kr. pärinevat nekropoli. Nekropole nimetatakse ka Domus De Janas ehk haldjate majad.
 

5. päev VABA PÄEV RANNAS

SOOVIJATELE EKSKURSIOON: CALA GANONE – BUE MARINO

Hommikusöök. Päeva võib veeta rannas puhates ja ujudes või jalutades Castelsardo vanalinnas. Soovijatega teeme päevase väljasõidu (lisatasu eest).
Sõidame saare idarannikule. Naudime maalilist vaadet Orosei lahele, kus pilku püüavad valged kaljud ja taevasinine meri. Päev jätkub Cala Gonone rannikul ja Bue Marino kaljukoopaid külastades. Soovijatele puhkus kaljude vahele peidetud rannas. Käime veel ka iidses matmispaigas – Hiiglaste haual.
 

6. päev COSTA SMERALDA – SMARAGDIRANNIK, LAEV OLBIA-LIVORNO

Hommikusöök. Costa Smeralda – Smaragdirannik. Castelsardo lähedal näeme elevandikujulist kaljut. Jõuame Capo Testa ilusale poolsaarele, kus kõrguvad maagilised kaljud ja sädeleb rohekassinine vesi. Puhkus ja jalutuskäik rannas. Vesi ja tuul on siinsetest kaljudest vorminud tõelised kunstiteosed. Jalutame kunstnike ja rikaste lemmikpaigas, Porto Cervo sadamakülas. Väljume laevaga Sardiiniast tagasi Mandri-Itaaliasse. Ööbime laevas (neljased kajutid).
 

7. päev CINQUE TERRE

Saabume Livornosse. Enne kui lahkume Itaaliast Prantsuse Riviera poole, külastame Cinque Terre rahvusparki. Ligi viisteist kilomeetrit hambulist ja järsku rannajoont on muudetud terrasspõldudeks, kus kasvatatakse viinamarju ja õlipuid. Cinque Terre tõlgituna tähendab „viis maad”. Ja tõepoolest – viis väikest linnakest on justkui pärlid merekarbis kinnitunud kaljude külge mere kohal. Linnakesed on ehitatud otse kaljunukkidele ning kitsad ja looklevad tänavad on äärmiselt maalilised koos oma koloriitse kohaliku elanikkonnaga. Võtame ette rongisõidu nende linnade vahel ja jalutame Via dell’Amorel ehk Armastuse Teel. Vaba aeg lõunatamiseks ning puhkuseks rannas. Lahkume Liguuria rannikut pidi Nizzasse. Majutume Nizza lähedal St. Laurent du Varis hotellis***.
 

8. päev LEND NIZZA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Otselend Nizza-Tallinn kell 10:05-14:20 (kohalikud ajad).
 

Reisi hind

894,70 EUR* / 941,72 EUR
13 999 EEK* / 14 730 EEK
Reisi hinnale lisandub Estonian Airi poolt kehtestatud kütuselisamaks 10 EUR.


Reisi lõplik hind

904,70 EUR* / 951,72 EUR
14 155,48 EEK* / 14 891,18 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Nizza-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussiga (WC, video; kuumad joogid hinnas)
* Laevapiletid Marseille-Korsika ja Olbia-Livorno
Reisi hinnas 4-kohalised kajutid, 2-ne kajut laevas lisatasu eest (piiratud koguses)!
* Laevapiletid liinil Korsika-Sardiinia (tekikohad)
* 1 öö Ajaccios hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 3 ööd Castelsardos mereäärses hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
* 1 öö Nizza piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* Eestikeelsed ekskursioonid (va lisaekskursioonid), giidi/reisisaatja teenused

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ekskursioon Sardiinia läänerannik 32 EUR / 500,69 EEK
* Ekskursioon Sardiinia idarannik 32 EUR / 500,69 EEK
* Ühene majutus hotellides (terve reisi vältel)
* 2-ne kajut laevas liinil Marseille-Korsika ja Olbia-Livorno (NB! kaheste kajutite arv piiratud)
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Toitlustamine lennukis lisatasu eest pardamenüü alusel.


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumpiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Filitosa
* Saccargia kirik 2,00 EUR
* Neptunuse koopad Capo Caccia neemel 10,00 EUR / 20,00 EUR (koos laevasõiduga Gala Dragunarast)
* Palmavera nuraag 2,50 EUR
* Anghelu Ruiu
* Bue Marino koopad koos laevasõiduga 18,00 EUR
* Cinque Terre rongipilet u 7 EUR
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Raha soovitame vahetada vähemalt 200 EUR (alati mida rohkem, seda parem).
Päevased lisaekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.
Jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii