Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Saksamaa

Kõrghetked: Saksamaa on igas mõttes mitmepalgeline maa – suured metsaalad, Alpid ja kaunid maastikud, romantilised väikelinnad, keskaegsed külad ja linnused, Reini jõgi.
Transport: buss
 
Aeg: 31.05.11-07.06.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 498.51 €
Prindi

Üldinfo

Saksamaa on igas mõttes mitmepalgeline maa – suured metsaalad, Alpid ja kaunid maastikud, romantilised väikelinnad, keskaegsed külad ja linnused, Reini jõgi. Tänane Saksamaa on paljude kultuuride segum. See on maa, kus hinnatakse samaväärselt nii tehnilisi saavutusi kui ürgset loodust. Selle reisi jooksul näeme eelkõige minevikuhõngulist vana ja romantilist Saksamaad, kuid ka kaasaegset ja moodsat poolt.

 

Giid

Reisil on giidiks Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele. Piretil on olnud samuti võimalus õpinguteks Austrias Salzburgi ülikoolis. Olles kodus nii saksa keeles kui Euroopa saksakeelsete maade kultuuriruumis, on tema kogemus meile olulise väärtusega. Hiljem on ta keskendunud ka Iisraeli ja Ameerika reiside korraldamisele ning läbi viimisele. Põhjalikkus ja pidev enesearendamine on tema eduka reisikorraldamise alus, samuti on Piret ka inimesena äärmiselt sümpaatne leides reisil olles igas olukorras õige võtme, millega vajalik uks lahti keerata. Võib küll kindlalt väita, et Piretil on suurepärased isikuomadused ja teadmised selleks, et vahendada erinevate kultuuride ja rahvuste eripärasid nii, et reis on sajaprotsendiliselt nauditav.

Reisikava

1.päev TALLINN – VARSSAV 

Kogunemine Tallinnas kell 07:00 Estonia teatri vastas asuvas parklas. Kogunemise ja väljasõidu kellaaega palume kontrollida vahetult enne reisi väljumist.
Sõidame läbi Baltikumi. Lõunasöögipeatus Leedus. Õhtuks jõuame Poola. Õhtune jalutuskäik Varssavi vanalinnas. Majutus Poola pealinnas Varssavis hotellis***.  
 

2.päev VARSSAV - MEISSEN

Hommikusöök hotellis. Sõidame läbi Poola, õhtuks jõuame Meissenisse. Majutus hotellis Meissenis.  
 

3.päev  MEISSEN- DRESDEN- NÜRNBERG

Hommikusöök hotellis. Tutvume Meisseniga - siinses portselanimanufaktuuris hakati valmistama juba 18. sajandil portselani. Tutvume valmistamise tehnoloogiaga. Seejärel sõidame Dresdenisse, kaunisse Elbe-äärsesse Ida-Saksamaa linna. Jalutuskäik Dresdenis – Zwinger ja Saksi Rahvusooper ning Hofkirche. Võimalus külastada vanade meistrite galeriid. Seejärel suundume Baierimaale, mida sageli peetakse kõige saksalikumaks piirkonnaks. Õhtuks jõuame Nürnbergi, mis asub Pegnitzi jõe ääres, on Baieri liidumaal suuruselt teine linn. Linna tuntakse legendaarsete meekookide ja praevorstide ning suurepärase mineviku poolest. Nürnberg oli ka kuulus raamatutrükkalite linn, 20. sajandil toimus linnas nn Nürnbergi protsess sõjaroimarite üle. Õhtuse ekskursiooni käigus näeme keskturgu, Jumalaema kirikut ja raekoda. Majutus Nürnbergis hotellis või sarnane. Soovijatele ühine õhtusöök Nürnbergi vanalinnas, proovime klassikalisi Nürnbergi vorste.
 

4. päev ROMANTILINE TEE 

Hommikusöök hotellis. Romantische Strasse ehk Romantiline tee on Saksamaa populaarseim tee turistide hulgas, ühendades Saksamaa kauneimaid paiku 400 km ulatuses. Esimene peatus keskaegses Harburgis. Nördlingenis on peaaegu täielikult säilunud keskaegne linnapilt – jalutuskäik vanalinnas. Linnale lisab kuulsust fakt, et ta asub iidses meteoriidikraatris. Järgmisena külastame kuueteistkümne torni linna Dinkelsbühli. Kaunis linnasüdames asub Saksamaa ilusaimaks peetav gooti kirik. Külastame romantilist keskaegsetest müüridest ümbritsetud Rothenburgi linna. Saksamaa tunneb linna seal peetavate ajalooliste festivalide poolest. Majutus hotellis Rothenburgis. 
 

5. päev REINI ORG

Hommikusöök hotellis. Jätkame oma sõitu ning jõuame Saksamaa romantiliseimasse piirkonda Rheinland-Pfalzi – siin on viinamarjaväljad ning maalilised lossid Reini ääres. Rein on sakslastele just nende oma jõgi, kuigi ta saab alguse Šveitsi Alpidest, voolates läbi Austria, Liechtensteini, Prantsusmaa ja Hollandi. Rein on Saksamaal seotud paljude legendidega. Võtame ette laevasõidu Reini jõel, sõites Boppardi ja St Goari vahel, möödudes Lorelei kaljudest. Jalutuskäik St Goari linnakeses, mida ilmestavad keskaegse Rheinfelsi linnuse varemed. St Goar on oma nime saanud lõunaprantslasest eremiidi Goari järgi, kes siin 6. sajandil elas. Seejärel degusteerimine St Goaris Reini oru veini. Hilisõhtuks jõuame Weimari lähistele, majutus Etap hotellis.
 

6. päev POTSDAM – BERLIIN

Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Potsdami, et tutvuda Sanssouci pargi ja Cecilienhofi lossiga, mis oli Potsdami konverentsi toimumispaigaks – lossisild ja suurejoonelised klassitsistlikud hooned. Külastame Cecilienhofi lossi. Seejärel sõidame Berliini. Teeme esmatutvust Saksamaa pealinna Berliiniga - jalutame uhkel Unter den Lindeni puiesteel. Majutus Berliinis hotellis
 

7. päev BERLIIN - VARSSAV

Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul jätkame tutvumist Berliiniga – näeme Berliini sümboliks peetavat Brandenburgi väravat, Alexanderplatzi, uusrenessansi stiilis Riigipäevahoonet.
Keskpäeval lahkume Berliinist ja seejärel jätkame sõitu läbi Saksamaa ja Poola. Õhtuks jõuame Varssavisse. Majutus hotellis.
 

8. päev VARSSAV-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Sõidame läbi Poola, Leedu, Läti õhtuks jõuame Tallinnasse.
 

Reisi hind:

7 800 EEK* / 8 210 EEK
498,51 EUR* / 524,71 EUR

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab:

* Sõit kõigi mugavustega bussis (bussis WC, video; kuumad joogid hinna sees)
* 7 ööd majutust hotellides**/*** vastavalt programmile, hommikusöögid hotellis
* Giidi / reisisaatja teenused


Lisakulud:

* Tervisekindlustus al 8.05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad (makstakse sularahas)
* Cecilienhof loss 6 EUR
* Riiklik portselanimanufaktuur 7 EUR
* Reini oru laevasõit 7 EUR
* Dresdeni galerii 10 EUR
* Veini degusteerimine 5.50 EUR
* Õhtusöök Nürnbergis 14 EUR


Oluline teada:

Raha soovitame kaasa võtta vähemalt 200 EUR. Samuti soovitame kaasa vahetada Leedu ja Poola raha lõuna/õhtusöögiks.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt