Saksamaa

Saksamaa on igas mõttes mitmepalgeline maa – suured metsaalad, Alpid ja kaunid maastikud, romantilised väikelinnad, keskaegsed külad ja linnused. Tänane Saksamaa on paljude kultuuride segum. See on maa, kus hinnatakse samaväärselt nii tehnilisi saavutusi kui ürgset loodust. Selle reisi jooksul näeme eelkõige minevikuhõngulist vana ja romantilist Saksamaad, kuid ka kaasaegset ja moodsat poolt.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-BERLIIN,  MEISSEN
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 12:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Berliin kell 13:50-14:45 (kohalikud ajad, lennunumber BT 201).  Palume kontrollida lennuki kellaaega vahetult enne reisi! 

Siit Berliini lennujaamast alustame oma ringsõitu Saksamaal.  Õhtuks jõuame Meissenisse. Jalutuskäik Meisseni vanalinnas. Majutus hotellis*** või sarnases.

2. päev MEISSEN - DRESDEN 
Hommikusöök. Meissen on eelkõige tuntud siinse portselanimanufaktuuri poolest, kus portselani hakati valmistama juba 18. sajandil. Tutvume valmistamise tehnoloogiaga.
Seejärel sõidame Dresdenisse, kaunilt taastatud Elbe-äärsesse Ida-Saksamaa linna. Jalutuskäik Dresdenis – Zwinger ja Saksi Rahvusooper ning Hofkirche ja taasavatud suursugune Jumalaema kirik. Soovijatel võimalus külastada mõnda galeriid või sisseostude sooritamiseks.   Majutus Frankimaal hotellis***. 

3. päev ROMANTILINE TEE -  DINKELSBÜHL -  ROTHENBURG 
Hommikusöök. Romantische Strasse ehk Romantiline tee on Saksamaa populaarseim tee turistide hulgas, ühendades Saksamaa kauneimaid paiku 400 km ulatuses. Külastame kuueteistkümne torni linna Dinkelsbühli. Kaunis linnasüdames asub Saksamaa ilusaimaks peetav gooti kirik. Külastame romantilist keskaegsetest müüridest ümbritsetud Rothenburgi linna. Saksamaa tunneb linna seal peetavate ajalooliste festivalide, kauni lossipargi ning jõulupoodide poolest. Linn on tõeliselt ilmekas näide keskaegsest linnapildist ja vahvärk arhitektuurist. Majutus  hotellis***.

4. päev LEIPZIG - BERLIIN
Hommikusöök.  Alustame sõitu Brandenburgi poole. Külastame Saksimaa suurimat linna Leipzigi. Põnev ajalooga uuendusmeelne ja kirev linn pakub palju huviväärset -  vana raekoda ja turuplats, Saksamaa ajaloos suurt rolli mänginud Nikolause kirik. Hilisõhtuks jõuame Berliini, majutus kahel järgneval ööl hotellis.

5. päev   BERLIIN
Hommikusöök. Bussiekskursioon Berliinis - meid ootavad Keiser Wilhelmi kirik, tükike endisest müürist, Alexanderplatz ja 368 m kõrge teletorn ja Kurfürstendamm ning Potsdami väljak. Jalgsi ekskursioonil jätkame tutvumist Saksamaa pealinnaga - uusrenessansi stiilis klaaskupliga Riigipäevahoone, Berliini sümboliks  peetav Brandenburgi värav, uhke Unter den Lindeni puiestee.  Soovijatele laevasõit. Vaba aeg Berliinis sisseostude sooritamiseks ja muuseumide külastamiseks. Muuseumisaarel asuvad Alte Nationalgalerie, Pergamonimuuseum, Altes ning Neues Museum. Berliini muuseumide väljapanekud rahuldavad ka kõige nõudlikuma maitse. 

6. päev POTSDAM - LEND BERLIIN-TALLINN
Hommikusöök.  Sõidame Berliini lähistele Potsdami, et tutvuda Sanssouci pargi ja Cecilienhofi lossiga, mis oli 1945. aastal Potsdami konverentsi toimumispaigaks. Külastame Cecilienhofi lossi. Sanssouci park on kõikide aiakunsti austajate maiuspala, mida ilmestavad ka mitmed Friedrich Suure ajal ehitatud lossid.
Aeg suunduda lennujaama, lend Berliin-Tallinn kell 15:20-18:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT 202). Auf Wiedersehen Deutschland!

Reisi hind

665 €* /699 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. jaanuarini

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Berliin-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • 5 ööd majutust hotellides***(2-ne tuba) hotellides vastavalt programmile, hommikusöögid hotellis
 • Giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud:
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta) 7,86 €.
 • Ühene majutus 150  €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad (makstakse sularahas)
 • Cecilienhof 8 € (grupipilet)
 • Riiklik portselanimanufaktuur 7 € (grupipilet)
 • Laevasõit Berliinis 10 € 
 • Dresdeni galerii 10 € (individuaalne pilet)
 • Berliini muuseumid (individuaalne pilet, hinnad sõltuvalt muuseumist)
Tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Saksamaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Sihtkohta reisimiseks sobib nii kehtiv passi kui ka isikutunnistus (ID-kaart).

Kaart:

03.07.18 - 08.07.18
Giid Tea Reinvald
 Hind al 665
Broneeri
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Saksamaa

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  999
Euroopa romantiline süda
11.08.18 - 18.08.18
Giid Piret Mayer
Vaata lähemalt
Hind al  879
Austria - Baierimaa
04.06.18 - 10.06.18
Giid Piret Mayer
Vaata lähemalt
Hind al  999
Šveits - Baierimaa
11.08.18 - 18.08.18
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt