Ameerika Ühendriigid- New York

Ameerika Ühendriigid- New York

27.04.2022 - 05.05.2022
 Hind al 1999
Broneeri
Ameerika on alati kutsunud ennast avastama. New York ehk hüüdnimega Suur Õun on tõeline suurlinn - nii palju erinevaid rahvuseid ja keeli, nii palju tuttavat filmidest ja raamatutest, nii palju lõhnu ja värve. Tule ja koge tõeliselt pulbitsevat, kuid samas pidulikku New Yorki. Reisil saate põhjaliku ülevaate New Yorgi vaatamisväärsustest, kuid jääb ka piisavalt aega maailmatasemel muuseumide külastamiseks, meelelahutuse nautimiseks, tipptasemel restoranides einestamiseks ning poodlemiseks. New Yorgis asuvad maailmakuulsad kaubamajad, butiigid, galeriid ja tehnika- ja spordipoed. Nagu kohalikud ütlevad: shop until you drop (tõlkes ostle kuni jaksad). Ja kes poleks filmidest näinud elust pulbitsevat Manhattanit! On aeg kogeda parimat, mida ühel suurlinnal pakkuda on! 

Loe Ameerika kohta lähemalt siit

Reisil osalemiseks vajalik vaktsineerimispass ja reisieelne PCR test.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-NEW YORK
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:35-15:55 ja lend Istanbul-New York kell 18:45-22:30 (lennud TK1424 ja TK11, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi! 
Saabume New York Citysse John F. Kennedy nimelisse lennujaama. Pärast piiriformaalsusi, transfeer Manhattenile. Majutus kesklinna hotellis M Social*** või sarnases.

New York on pilvelõhkujate, restoranide, muusikalide, jazzi ja kunsti linn, mis pakub lõputult võimalusi meelelahutuseks. Anname Teile parimad näpunäited, kuidas veeta põnev ja meeleolukas nädal NYC-s. Linn võib olla väsitav, linn võib meid imeda energiast tühjaks, võib olla kärarikas, aga New Yorgi õhustikuga ei ole võrreldav ühegi teise suurlinna oma. See kas meeldib või mitte, aga see on paik, mis ei jäta kedagi ükskõikseks.

2. päev EKSKURSIOON MANHATTANIL
Hommikul alustame põhjaliku ekskursiooniga tutvumaks Manhattani linnaosaga. Bussiekskursioonil näeme Manhattani erineva ilmega linnaosasid: Upper Manhattan, Lower Manhattan ja Midtown. Ekskursiooni käigus näeme maailmakuulsaid pilvelõhkujaid,
Viiendat Avenüüd, Grand Central Terminali, Times Square´i ja Broadway teatrite piirkonda, Lincolni keskust. Jalutame Central Pargis ja peatume Lennoni mälestusmärgi juures, vaatame Rockefelleri keskust. Seejärel jalutame Ground Zero piirkonnas ja vaatame 9/11 memoriaali, tutvume Wall Streeti piirkonna ja värvikireva Hiinalinnaga.
Tänasel päeval veendume, et New York väärib kõiki oma hüüdnimesid: Suur Õun; Caput Mundi. See on linn, mis ei maga kunagi!

3. päev HUDSONI JÕGI - EMPIRE STATE BUILDING 
Vaatamata linna mõõtmetele on see väga hästi jalgsi läbitav, lihtne tänavate ja avenüüde süsteem aitab ka turistidel orienteeruda. Jalutame üheskoos sadamasse ja võtame ette jõekruiisi (lisatasu eest, ettetellimisel, kestab 2,5h), et nautida vaateid kuulsatele ehitistele ka vee poolt. Imetleme Manhattani panoraami ning näeme Ameerika sümbolit Vabadussammast. Seejärel suundume soovijatega jalgsi NYC ühe sümboli Empire State Buildingu juurde, et imetleda filmidest tuttavaid vaateid vaateplatvormilt (pilet lisatasu eest). Vaba pärastlõuna ja õhtupoolik linna nautimiseks.

4. päev MAAILMATASEMEL MUUSEUMID
New Yorgi muuseumide valik rahuldab ka kõige nõudlikuma maitse. Siin asuvad Loodusajaloo muuseum, Moodsa Kunsti muuseum Moma, Fricki kollektsioon jne. Soovijad võivad külastada maailmakuulsaid kunstimuuseme: Metropolitan muuseum ja Guggenheimi muuseum (palume piletid ette tellida koos reisitellimusega).

5. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE EKSKURSIOON: BROOKLYN - BRIGHTON BEACH - HARLEM

Täna tutvume kaugemate linnaosadega (ekskursioon lisatasu eest ettetellimisel). Mitmete põliste newyorklaste arvates elu just toimubki väljaspool Manhattanit. Imetleme vaateid Manhattani panoraamile Brooklyni poole pealt, jalutame Brooklyn Heights avenüül. Brooklyni ja Manhattanit ühendava silla ehitus võttis aega 24 aastat ning see avati transpordile ja jalakäijatele aastal 1883. Teeme ringsõidu Brooklynis, peatume kuulsal Brighton Beachil. See on New Yorgi vene keelt kõneleva elanikkonna elupaigaks. Brighton Beach avenüül kõndides on pigem tunne, et oled sattunud Venemaale. Paras annus nostalgiat! Tagasiteel Manhattanile teeme ringsõidu kuulsas Harlemi linnaosas. Harlemi linnaosas on põimunud ajaloolised hooned, siin elavad jazz ja gospel ja siinne legendaarne Apollo kultuurikeskus avas aastal 1914 ning mõnikümmend aastat hiljem saab sealt alguse legendaarne kultuurifestival. Siit on tuule tiibadesse saanud James Brown, Ella Fitzgerald, Sammy Davis Jr, Billie Holiday ja Lauryn Hill. Kes meist poleks Bruce Willisega filmi Visa Hing 3, kus just Harlemis karastunud Zeusist saab tema abiline. 

6. päev - 7. päev VABA PÄEV
Vaba päev linna nautimiseks. Võimalus külastada erinevaid muuseume, sooritada sisseoste ja külastada erinevaid linnaosasid.

8. päev LEND NEW YORK-ISTANBUL
Transfeer lennujaama. Lend New York-Istanbul kell 13:00-05:20 (lend TK4).

9. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 15:00-18:15 (lend TK1421).

Reisi hind

1999 €**
2199€* / 2314 €
** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 1. veebruarini. Supersoodushinnale ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

 

Hind sisaldab:
 • Lend Tallinn-Istanbul-New York - Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud, lennugraafik seisuga 6.1.22)
 • Lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes
 • Majutus hotellis***  koos hommikusöökidega vastavalt programmile, 2-kohalistes tubades
 • Bussi kasutamine vastavalt programmile
 • Ekskursioonid eesti keeles
Lisakulud
 • Ühene majutus  800€
 • Tervisekindlustus € (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Esta vormistamine 20 € (palume saata passikoopia 2 kuud enne reisi) 
 • Reisieelne PCR test koos sertifikaadiga 54  €
 • Ekskursioon Brooklyn -Brighton Beach-Harlem 250 € (ettetellimisel ja tasumisel)

Reisi hind ei sisalda järgnevaid sissepääse ja pileteid (vajalik ettetellimine koos reisi broneerimisega)
 • Hudsoni jõekruiis(2,5h)  hind 45 €  (etteregistreerimisega Eestis). 
 • Metropolitain muuseum  25 €  / 65a+ 17  € (etteregistreerimisega Eestis )
 • Guggenheimi muuseum 25 €  / 65a+ 18  € (etteregistreerimisega Eestis)
 • Empire State Building vaateplatvorm 42 €  / 65a+ 40 €  (etteregistreerimisega Eestis, tasumisega Eestis)
 • Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Kuna USA-s moodustab suure osa teenindajate sissetulekust jootraha, on selle andmine nii pakikandjale, ettekandjale, kelnerile, taksojuhile kui teistele teenindajatele kohustuslik Samuti jäetakse hotellist lahkumisel dollar või paar toateenijale. Tasub tähele panna, et poodides ja restoranides on hinnad ilma kohalike maksude/jootrahadeta

USA-s on pistikupesad meist erinevad ja seetõttu soovitame reisi ajaks kaasa võtta adapter.

Kel on soov külastada Broadwayl/teatris kindlat etendust, soovitame pileti eelnevalt ette tellida. Soovi korral abistame Teid. 

Mängukava ja hindadega saab tutvuda  https://www.nyc.com/broadway_tickets/
Piletite hinnad jäävad u 100 usd ringi. 

Raha soovitame kaasa võtta vähemalt 500 USD 

Lennuinfo Turkishi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Pikal lennul sisaldub hinnas soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Palume meile  saata või tuua reisi broneerides oma passikoopia
Palume reisiks vormistada reisitõrke/tervisekindlustus


Eesti kodanikud saavad teatud tingimustel sõita Ameerika Ühendriikidesse viisavabalt.
Tingimused ning lisainformatsioon:
https://ee.usembassy.gov/et/
http://www.vm.ee/est/kat_428/3835.html
 
Vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks:
 • BIOMEETRILINE pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
 • Kehtiv elektrooniline reisiluba (ESTA), reisiluba tuleb kindlasti välja printida!
Electronic System for Travel Authorization: https://esta.cbp.dhs.gov. NB! menüüst on võimalik valida eestikeelne versioon, kuid vastata tuleb ainult INGLISE KEELES.
 • Täidetud I-94W ankeet (ankeedid täidetakse lennu ajal ning on mõeldud piirivalvele piiripunktis esitamiseks)
 • Elekrooniline reisiluba on ESTA tasuline
 • Majutuse kohale märkida NYC hotell 
 • Lennunumber. 
Juhul kui soovite, et Germalo vormistab ESTA loa, palume meile teatada selle vormistamiseks oma mõlema vanema ees- ja perekonnanimi, reisija töökoht, reisija töökoha aadress, reisija amet, sünnikoht ja kodune aadress.
27.04.2022 - 05.05.2022
 Hind al 1999
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

V
Vaike
See Paldiski-Laulasmaa nädalavahetuse reis väärib rääkimist ülivõrdes: programm, detailideni läbimõeldud reisikorraldus, ajakava ja selle jälgimine, giidi ja reisikorraldaja töö. Reisi lõpust jäi osalejaile palve anda teada ka oma Eesti sisestest avastamata/külastamata kohtadest. Minu jaoks on see nt Sillamäe. Tänulik ja edusoovidega teile Vaike
M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.