Brasiilia - Argentina

Brasiilia - Argentina

08.12.2023 - 23.12.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 4489
Ooteleht
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Selle reisi jooksul külastatakse kahte suurt ja huvitavat riiki. Argentina seostub tango, peronismi, toidu- ning veinikultuuriga. Brasiilia on väga mitmenäoline maa ning looduslikult kaunis paik – mäed, kosed, vihmametsad. Aga samuti kultuuriliselt ning sotsiaalselt äärmiselt kirev ja mitmepalgeline – jalgpall, karnevalid, rikkus käsikäes vaesuse ja slummidega. Brasiilia kultuuri on mõjutanud kunagine Portugali impeerium, tänapäevani räägitakse riigis Portugali keelt; hispaaniakeelset Argentinat on eelkõige mõjutanud Hispaania koloniaalperiood.


Lugege Argentina kohta lähemalt siit >
Lugege Brasiilia kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL–BUENOS AIRES 
Kogunemine kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Istanbul kell 12:25-17:05 (TK1422). Palume kontrollida reisi väljumise aegu ka vahetult enne reisi! Majutus Istanbuli lennujaama lähistel.
Söögikorrad: toitlustus Turkish Airlinesi lendudel hinnas

2. päev LEND ISTANBUL - BUENOS AIRES 
Transfeer lennujaama. Lend Istanbul-Buenos Aires kell 10:05-22:25  (kohalikud kellaajad, TK15). Saabume Buenos Airesesse. Transfeer hotelli.
Söögikorrad: toitlustus Turkish Airlinesi lendudel hinnas
Majutus: majutus kolmel järgneval ööl hotellis Broadway**** või sarnases

3. päev BUENOS AIRES – PAMPAD 
Täna kohtume pampade elanike - gauchodega. Sõidame maapiirkonda, kogeme gauchode traditsioonilist eluviisi, millest on kirjutanud Jose Hernandes oma raamatus „Martin Fierro“. Gauchode elustiil on võrreldav Põhja-Ameerika cowboyde elustiiliga. Pampade pinnas on ideaalne tegelemaks põllumajanduse ning karjakasvatusega. Lõunasöök (tüüpiline Argentina barbeque). Naudime rahvuslikus stiilis muusika- ja tantsushowd, seejärel demonstreerivad gauchod meile oma oskuslikku ratsutamiskunsti.  
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutushotell Broadway****

4. päev BUENOS AIRES
Buenos Aires on Ladina-Ameerika linnadest kõige euroopalikum linn – laiad bulvarid, rohelised pargid, esinduslikud hooned, rikkalik kultuurielu. Buenos Aires on kosmopoliitne ja mitmenäoline metropol, mille elanikke kutsutakse porteñodeks - tegemist on 19. sajandi immigrantide järeltulijatega, peamiselt Itaaliast, kes tõid siia oma kultuuritraditsioonid.
Pärastlõunal esmatutvus Buenos Airese linnaga. Buenos Aireses on üks suurimaid konurbanisatsioone ehk linnaalasid Ladina-Ameerikas, milles on väga erinevaid ja põnevaid piirkondi ning linnakestesi. Külastame Buenos Airese elanike ehk porteñode omapärast nädalalõpu ja puhkuse veetmise piirkonda Tigre’t ja Parana jõe deltat.

Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Broadway****


5. päev BUENOS AIRES  

Buenos Airese linna ekskursioon – 9. juuli avenüü, elegantsed Retiro ja Recoleta linnaosad ning Palermo ja 3. veebruari park El Rosedal.
Linna ajalooline süda Monserrat: Mai väljak, katedraal ja Casa Rosada, Avenida de Mayo ja Parlamendihoone El Congresso, seejärel külastame kontrastideküllast La Boca rajoonis asuvat vabaõhumuuseumi/tänavat Caminito  ja Puerto Madero uut linnaosa.
Õhtul soovitame osa võtta suurepärasest tangoshowst (lisatasu eest). Tango sündis 1880. aastatel itaallaste ja hispaanlaste poolt asustatud slummides, kõrgklassi tantsuks muutus tango alles 20. sajandil Pariisis.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Broadway****

6. päev BUENOS AIRES – FOZ DO IGUAZU 
Lend Buenos Aires-Foz do Iguazu. Iguassu jõgi (tõlkes Suur Vesi) oli pikka aega kohalikele hõimudele pühaks matmispaigaks, valge mees avastas kauni piirkonna 16. sajandil. Külastame Iguassu rahvuspargis Argentina poolel asuvaid koskesid. Kosed koosnevad 275 väiksemast ja suuremast joast, neist kõrgeim langeb 70 m kõrguselt. Ümbritsevas vihmametsas on üle 2000 liigi taimesid ning mets on koduks ka selle piirkonna tüüpilistele metsloomadele: taapiritele, suurtele sipelgakarudele, möiraahvidele, jaaguaridele, otselottidele ja kaimanitele. Majutume järgneval ööl Foz do Iguazus Brasiilia poolel.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Viale Cataratas**** või sarnane

 

7. päev IGUASSU RAHVUSPARK – RIO DE JANEIRO 

Jätkame tutvumist koskedega Brasiilia poolel. Adrenaliini otsijatele soovitame helikopteri sõitu üle koskede ja vihmametsa (lisatasu eest). Teie ees avanev vaatepilt on hämmastav, meeliülendav ning kordumatu. Samuti on meil võimalus külastada Aviaariumit, pool-looduslikku pargiala, kus saab näha eksootilisi linde, kes Brasiilias ja Lõuna-Ameerikas elavad (lisatasu eest). Aviaarium on Lõuna-Ameerika suurim linnupark, kus on linde ühtekokku 1020 ja 150 eri liigist. Aviaariumist leiab nii koolibrisid, tuukaneid, sini-aarasid ja vihmametsade hirme, harpüiasid. Siin saab värvika ülevaate kohalikest kirevatest ja põnevatest sulelistest, keda looduses siiski näeb harva. Elamus on omapärane, kuna lindudega kontakt on vahetu - linnud ei ole puurides, vaid lendavad külastajate keskel ringi. Lend Rio de Janeirosse.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: kolmel järgneval ööl hotellis South American Hotel**** või sarnases

8. päev RIO DE JANEIRO - SUHKRUPEAMÄGI 

Rio on linn, mis kunagi ei maga. Rio muretus iseloomustab ka linna kuut miljonit elanikku. Sõidame gondliga Suhkrupeamäele, kust avaneb imeilus vaade naaberpiirkondadele – Copacabanale, Ipanemale ja Leblonile. Suhkrupeamägi on oma nime saanud omapärase välimuse järgi, mis meenutab traditsioonilist rafineeritud suhkru kuju. Panoraamtuuril näeme Urca elurajooni, Copacabana randa, kuulsat sambakarnevali toimumiskohta Sambodromi, kus igal aastal esineb ligi 90000 muusikut ja tantsijat viieteistkümnest sambakoolist. Vaba aeg.
Õhtul võimalus osa võtta sambashowst (lisatasu eest). Samba pärineb 19. sajandist ning n-ö originaalset sambat tegelikult ei eksisteerigi. Samba tantsimiseks on niivõrd palju erinevaid võimalusi, et selle kõige esimese samba eristamine on praktiliselt võimatu. Sambaetendus on kindlasti äärmiselt mitmekesine ning huvitav.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell South American Hotel****

9. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE LAEVAKRUIIS (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Rios või võimalus osaleda päevasel ekskursioonil (lisatasu eest). Täna võtame ette laevasõidu troopilistel saartel (laevasõidu kestus kellaajaliselt u 10-16.30).  Ühine lõunasöök saarel (joogid lisatasu eest). Päeva jooksul teeme ujumispeatuse Araca rannas. Päev täis kauneid vaateid ja mõnusat rannapuhkust! Õhtuks naaseme Riosse. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell South American Hotel****


10. päev RIO DE JANEIRO - MANAUS 

Ülevaatlik ekskursioon Rios: 710 meetri kõrgusel Corcovado mäel asuv Rio sümboliks olev Kristuse kuju on maailma üks enim külastatud monumentidest. Ekskursioon jätkub: katedraalid, rahvusteater ja rahvusraamatukogu. 
Hilisõhtune lend Rio de Janeiro–Manaus. Manaus tähendab tõlkes Jumalaema. Kunagisest indiaanlaste külast on kasvanud Amazonase administratiivkeskus, kus elab üle 1,5 miljoni inimese. Manaus on suurepärane alguspunkt Brasiilia loodusega põhjalikumaks tutvumiseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Saint Paul või sarnases

11. päev HOMMIKUNE MANAUS - AMAZONASE JÕGI 
Hommikune jalutuskäik Manauses. Lõunane transfeer džunglikülasse bussi ja paadiga. Majutus džunglis kahel järgneval ööl.
Esmane tutvumine Amazonase jõega. Hilisõhtune paadiretk Amazonase lisajõel, kus elab väikesi kaimanipoegi. Õhtusöök. 
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök 
Majutus: Amazon Villages või sarnases

12. päev DŽUNGLIPÄEV

Veedame päeva džunglis. Hommikul võtame ette matka, et tutvuda džungli elustiku - taimede ja lindudega. Kartma ei pea, sest tavapäraselt hoiavad kõige ohtlikumad elukad end ka inimeste eest varjul, seega saame rahulikult jalutada läbi džungli ning nautida olustikku. 
Lõunasöök. Peale lõunat jätkame ümbrusega tutvumist paadiga ja jalgsi. Kohalikult giidilt kuuleme palju huvitavat siinse elu ja aastaringi kohta Amasoonias. Õhtusöök. 
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus mazon Villages või sarnases

13. päev MANAUS – SAO PAULO 
Transfeer Manause lennujaama ja lend Manaus–Sao Paulo. Jõuame Brasiilia suurimasse (ca 11 miljonit elanikku) ja ühtlasi ka rikkamasse linna, mida sageli kutsutakse ka Sampaks. Sao Paulo on mitmeski mõttes võrreldav Los Angelesega – ülesehitus on hajuv ning tegemist on etniliselt äärmiselt kirju linnaga. Sao Paulo on pilvelõhkujate linn, mille pilti kuuluvad sagedased liiklusummikud ja muutlik ilm.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Comfort Nova Paulista või sarnases

14. päev SAO PAULO, SUUNDUME LENNUJAAMA 
Hommikusöök. Linnaekskursiooni käigus tutvume metropoli peamiste vaatamisväärsustega - Jaapani kvartal, Se väljak, kesklinn, Higienopolise piirkond, linna finantskeskus Paulista avenüü, jalgpalliväljak ja valitsushoone.
Hilisõhtul transfeer lennujaama. Lend Sao Paulo-Istanbul kell 03:55-22:10
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus  Turkish Airlinesi lendudel hinnas

15. päev LEND SAO PAULO-ISTANBUL 
Saabumine Istanbuli. (kohalikud kellaajad, lennunumber TK16). Majutus hotellis Istanbuli lennujaama piirkonnas.
Söögikorrad: toitlustus  Turkish Airlinesi lendudel hinnas
Majutus: hotell Istanbulis


16. päev LEND ISTANBUL -TALLINN 
Lend Istanbul-Tallinn kell 15:15-17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423). Oleme jõudnud tagasi koju!
Söögikorrad: hommikusöök. toitlustus Turkish Airlinesi lendudel hinnas

Reisi hind

4489 €* / 4725 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Tallinn-Istanbul-Buenos Aires lend, lennujaamamaksud (Turkishi liinilennud)
 • Sao Paulo-Istanbul-Tallinn lend, lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Majutus vastavalt programmile (2-in. toad) hotellides***/ **** hommikusöögiga
 • Reisiprogrammis märgitud toitlustus (2 lõunasööki ja 2 õhtusööki, ei sisalda jooke)
 • Siselennud, lennujaamamaksud vastavalt programmile
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi ja reisisaatja teenus
Lisakulud:
Hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele!
 • Helikopteri sõit ca 160 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Linnupark ca 50 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Teatro Colon Buenos Aires 150 peesot
 • Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele. Palume arvestada 40 USD.  
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus 690 € 
 • Tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
 • Sambashow 90 € (ETTETELLIMISEL ja tasumisel Eestis 2 kuud enne reisi  algust) 
 • Tangoshow õhtusöögiga 110 € (ETTETELLIMISEL ja tasumisel Eestis 2 kuud enne reisi algust) 
 • Ekskursioon- laevakruiis koos lõunasöögiga 140 €  (ETTETELLIMISEL ja tasumisel Eestis 2 kuud enne reisi algust)

Lisainfo

Argentiinas ja Brasiilias on kombeks jätta jootraha nii kohalikule giidile kui bussijuhile. Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele, ettekandjatele ja taksojuhtidele. Palume arvestada jootrahadeks ~40 USD

Kauglendudel lubatud on 1 äraantav pagas inimese kohta, max kaal 23kg! 
Siselennul on lubatud 1 äraantav pagas inimese kohta, max kaal 15 kg!


Lennuinfo lendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: Turkish Airlinesi lendudel sisaldub lennukis toitlustus.
Siselendudel on toitlustus lisatasu eest pardamenüü alusel. 


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Brasiiliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Reisidokumendina kehtib pass. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud alates riiki sisenemisest. Täpsem info saatkonna kodulehelt. 
Argentinasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. Täpsem info saatkonna kodulehelt.

Palume meile saata hiljemalt kuu enne reisi oma passikoopia.
Soovituslik vaktsineerida kollapalaviku vastu. Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga. 
08.12.2023 - 23.12.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 4489
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Brasiilia - Argentina

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

P
Piret & Jyri
Täname võrratut ja vapustavat Triinu Borgat, kes meid mööda maiade radu juhatas ja tarkusi jagas. Suurepäraselt koostatud reisiprogramm ja peenelt valitud hotellid! Elamused kogu eluks! Tervitused kogu Germalo perele, kelle töö ja tegemised võimaldavad nii palju meie maailmast teada saada. Mehhiko-Belize-Honduras-Guatemala nov/2022.
E
Erkki
Tänud asjatundliku, professionaalse ja hoolitseva reisikorralduse eest! Viibisin sellisel grupireisil esmakordselt ja see jättis mulle väga soodsa mulje, olen sellest jõudnud rääkida ka juba oma sõpradele, kes edaspidi tõsiselt sirvivad Germalo reisikalendrit, mitte ei otsi autojuhti, kes safarile viiks. Kindlasti tahaks tulla teiega reisile ka edaspidi. Tervitused ka Hannesele! Minu poolt 10 punkti 10 st! Tansaania, 2019.