Egiptuse ringreis Niiluse kruiisiga

Egiptuse ringreis Niiluse kruiisiga

07.04.2023 - 14.04.2023
Giid Kaie Nurmeste
 Hind al 1999
Ooteleht
Egiptuse hiilgusi avastavad kultuurihuvilised rändurid alates aastast 1869, mil inglane Thomas Cook korraldas reisi kahe aurikuga mööda Niilust. Niilus on egiptlaste jaoks püha, mõjutades nii nende igapäeva- kui kultuurielu. Niiluse kallastel on legendaarsete vaaraode matmispaigad ja pompöössed templid.
Siiski, mitte ainult Egiptuse kuld ja hiilgus, vaid ka sooja mere ning päikese puudutus Hurghadas on see, mida rohkem kui kunagi varem vajame! 

Egiptuse ajaloopärandit uuris ning ülistas meie esimene ja kirglik egüptoloog Sergei Stadnikov, kellega koos oli paljudel meie klientidel au seda imelist maad avastada. Sergei Stadnikovi vaimne pärand on saadaval kõigile huvilistele ka täna, soovitame lugeda tema tõlkeid, artikleid ja teoseid, näiteks: 
"Egiptus. Kohtumine Vana-Egiptusega"
"Muinas-Egiptuse ahvatlus: artikleid Vana-Egiptuse kultuuriajaloost ja selle retseptsioonist"

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

18. oktoobri seisuga Egiptusesse sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Maailmakuulsad vaatamisväärsused ja kultuuripärand
Soe kliima ja Punane meri
Põnev Niiluse kruiis
Eksootiline araabia köök
Laialdased ostlemise võimalused

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-HURGHADA  
Koguneme oma reisiseltskonnaga hommikul kell 09:45  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Hurghada TLL-HRG 12:00-16:10 (kohalikud kellaajad, lennugraafik võib muutuda). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise kellaaegu vahetult enne reisi!
Pärast piiriformaalsusi transfeer hotelli Hurghadas. 
Majutus ja õhtusöök Hurghadas järgneval ööl hotellis*****.

2. päev HURGHADA - KAIRO
Hommikusöök. Vaba hommik  Hurghadas puhkuseks. Lõunasöök hotellis. Seejärel alustame teekonda Kairosse. Meeleolukad vaated bussiaknast tänasele Egiptusele, kõrbeline maastik vaheldub väikeste küladega. Bussisõidul saame meie giidi abil põhjaliku sissejuhatuse Egiptuse rikkalikku kultuuripärandisse. Saabume Kairosse ja majutume kahel järgneval ööl koos õhtusöögiga hotellis HI***** või sarnases.

3. päev KAIRO EKSKURSIOON: GIZA PÜRAMIIDID JA SFINKS, EGIPTUSE MUUSEUM
Hommikusöök. Meid ootab ainus säilinud maailmaime – Giza püramiidid ning Sfinks. Emotsioon, mis tekib, kui seisad väikesena selle unikaalse ja mõistatusliku maailmaime ees, tundub lausa uskumatu. Meenuvad juba lapsepõlves kuuldud lood püramiidide ehitamisest, vaaraode eludest, uute tehnikate leiutamistest.  Kulgeme püramiidide vahel, arutleme minevikust ja olevikust, teeme võrratuid fotosid. Suursugune Sfinks kuulub maailma suurimate skulptuuride hulka.
Külastame Egiptuse muuseumi, mis on Lähis-Ida vanim arheoloogiamuuseum, kus asub maailma suurim vaaraode muististe kogu, mis ulatub predünastilisest perioodist kreeka-rooma ajastuni. Hoone arhitekt valiti välja 1895. aastal toimunud esimese omataolise rahvusvahelise konkursi korras, mille võitis prantsuse arhitekt Marcel Dourgnon. Muuseumi avas 1902. aastal Khedive Abbas Helmy II ja sellest on saanud ajalooline vaatamisväärsus Kairo kesklinnas ning maailma uhkeimate meistriteoste asupaik. Paljude muude eksponaatide seas imetleme ka vaarao Tut Ankh Amoni aardeid. Õhtusöök hotellis. Õhtul on soovijatel võimalus suunduda vaatama valgusshowd Giza püramiidide juures (lisatasu eest, täpsem info reisil).

4. päev HOMMIKUNE LEND ASSUANI - PHILAE TEMPEL - NIILUSE KRUIIS 
Hommikusöök. Suundume lennujaama, hommikune lend Assuani.
Oleme jõudnud Lõuna-Egiptusesse nuubialaste ajaloolistele aladele. Külastame Philae templi arheoloogiaala. Seejärel suundume graniidikaevandusse, kus näeme 'lõpetamata obeliski' - siit on leitud poolelijäänud monoliitse obeliski väljaraie, mida peetakse inimkonna ajaloos suurimaks. On erinevaid seisukohti, miks obeliski rajamine pooleli jäi. Mõned teadlased usuvad, et selle ehitamisest loobuti, kuna ehitusprotsessi käigus avastati graniitkivimis praod. Teised usuvad, et vaarao Hatshepsut keelas selle obeliski ehitamise. Kui see oleks valminud, oleks konstruktsiooni kõrgus olnud umbes 42 m ja see oleks kaalunud ligikaudu 1200 tonni. Ühine lõunasöök.
Meie Niiluse kruiisilaev Alyssa (või sarnane) ootab meid  kruiisisadamas. Majutume kolmel järgneval ööl laevas koos õhtusöögiga. 
Mööda jõge sõites avaneb meile suurepärane vaade Niiluse kaldal asuvatele Hilis-Egiptuse templitele. Laeval saab aega veeta mugavates kajutistes või laevatekil, nautides vaateid kallastel askeldavate kohalike argipäevale. 

5. päev NIILUSE KRUIIS – EDFU, KOM OMBO TEMPLID
Hommikusöök. Tänane päev kulgeb mugavalt mööda Niiluse jõge sõites. Jõuame Kom Ombosse ja läheme kaldale, et tutvuda Sobeki templiga. Tempel on pühendatud kahele jumalale - krokodilljumal Sobekile ja pistrikjumal Horusele. On märkimisväärne ja väga ebatavaline, et üks Egiptuse tempel on püstitatud kahele jumalale. Järgmine peatus meie kruiisil on Edfus, kus külastame üht kõige paremini säilinud Egiptuse templit - Horose pühakoda. Jätkame laevasõitu läbides Esna lüüsi - laevatekilt on võimalik jälgida, kuidas lüüsis veetaset reguleeritakse ja kuidas seetõttu kruiisilaevaga jõel madalamale laskume. Lõuna- ja õhtusöök laeval. 

6. päev NIILUSE KRUIIS: LÄÄNEKALLAS - KARNAKI TEMPEL - LUXORI TEMPEL 
Hommikusöök. Niiluse idakaldal Luxoris vaatame Amon Ra grandioosset templit.  Läänekallas ja Kuningate org – iidne vaaraode matmispaik. Kuningate oru tänapäev sai alguse 4. novembril 1922 a., kui Howard Carter oma kaaslastega leidis Tutanhamoni hauakambrisse viiva trepiastme - praeguseks on hauakambri avastamisest möödunud üle 100 aasta. Aja jooksul selgus, et see on 'väravaks teispoolsusesse' vaaraodele nagu Tutanhamon, Seti I ja Ramses II; samuti kuningannadele, ülempreestritele ja teistele dünastiatele ning eliidile. 
Uurime Memnoni kolosse - see on meenutus Amenhotep III poolt ehitatud templist, mis maavärinas hävis.
Sõidame vaatame kuninganna Hatshepsuti templit Deir ei-Bahris. Lõunasöök laeval.  Külastame ka suurejoonelist Karnaki templit. Õhtusöök laeval.

7. päev SÕIT HURGHADASSE JA PUHKUS PUNASE MERE ÄÄRES
Hommikusöök. Seejärel võtame ette teekonna Punase mere äärde Hurghadasse. 
Hurghada on päikesekummardajate vaieldamatu lemmik - siin on olemas kõik vajalik mõnusaks puhkuseks: Punase mere erakordselt puhas ja liigirikas värviline veealune maailm, kristallselge merevesi ja päike! Nüüd on õige hetk võtta aeg maha, nautida päikest ning hotelli poolt pakutavaid teenuseid. Majutus hotellis Jaz***** või sarnane Hurghadas all inclusive baasil. 

8. päev VABA PÄEV, OTSELEND HURGHADA-TALLINN
Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks. Suundume lennujaama, on aeg naasta Eestisse.
Otselend Hurghada-Tallinn kell  17:00-23:10 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

1999 €* / 2104 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
 

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid otselendudele Tallinn-Hurghada-Tallinn (Nordic Aviation Eesti tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • siselend vastavalt programmile;
 • sõit mugavusega reisibussis;
 • 7 ööd majutus (2-in toad) ja toitlustus vastavalt programmile hotellides***** ja Niiluse deluxe kategooria kruiisilaeval. Hinnas sisaldub 7 hommiku- ja õhtusööki, 5 lõunasööki (Hurghadas on majutus all inclusive ehk kõik hinnas baasil);
 • kõik ekskursioonid ja reisiteenindus eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus;
 • sissepääsud kõikidele programmis mainitud vaatamisväärsustele, v.a  juhul kui programmis on viidatud lisatasule 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus al. 30,68 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse, hind al. 63,91 ;
 • ühene majutus reisi vältel 330 €;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel;
 • jootraha Egiptuses (palume arvestada 40 € reisi kohta, jootraha kogutakse üldsummana või tasutakse ette koos reisi lõpliku tasumisega);
 • Egiptuse viisatasu on tavapäraselt 28 USD/ 28 € . Viisatingimused võivad muutuda olenemata reisikorraldajast;
 • Felucca jõepaadiga söit Niilusel 15 USD
 • Abu Simbeli ekskursioon 120 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal)

Viisa ja dokumendid

 • Eesti kodanik vajab Egiptusse reisimiseks viisat, vormistatakse piiril, hind 28 USD või 25 EUR.

Lisainfo

Lennuinfo:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega  55/45/25cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Oluline teada:
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in  hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
 • Egiptuses kasutatakse Egiptuse naela. Paljud kohad aktsepteerivad ka eurot ning USA dollareid. Võimalusel võiks vahetada ka kohalikku raha.
 • AINUKE KEHTIV REISIDOKUMENT ON PASS. Passis peab olema vähemalt üks täiesti tühi leht (ilma ühegi templita jne). Passi minimaalne kehtivusaeg peab olema 6 kuud peale reisi lõppu.
 • Egiptuses on eestlaste jaoks suhteliselt palav, soovitame kaasa võtta päiksekreemi, kerge peakatte (päikese kaitseks) ning pikkade varrukatega pluusid. Samuti soovitame kaasa võtta mugavad sportlikud jalanõud. Samas – õhtuti temperatuur siiski mõnevõrra langeb ning hea on õlgadele heita kerge jakk (näit kruiisil, kui soovite õhtul välitekil jalutada jne).
 • Palume kindlasti vormistada reisitõrkekindlustuse. Täieliku kindlustuse annab Salva kindlustus. Täpsem info siit >
 • Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
07.04.2023 - 14.04.2023
Giid Kaie Nurmeste
 Hind al 1999
Ooteleht
Giid
Kaie Nurmeste

Kaie Nurmeste on lõpetanud kunstiajaloolasena Tartu Ülikooli ajalooteaduskonna ning teinud aastaid muuseumitööd. Kuna Kaiet on alati võlunud erinevad kultuurid, nende omavahelised mõjud ja kokkupuutepunktid, siis paelus teda ka giiditöö...

Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Egiptuse ringreis Niiluse kruiisiga

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Maret ja Peeter
Täname Germalot suurepärase reisikorralduse eest Jordaaniasse. Eriline tänu meie reisijuhile Siretile, kes selle reisi väga huvitavaks ja põnevaks muutis. Siret, Sa oled võrratu! Tahame kindlasti koos Sinuga veel reisida.
T
Tiina ja Olavi
Tere! Saabunud äsja Madeiralt, tahame tänada Germalot tõelise puhkuse eest paradiisis. Eriline tänu Mirjamile, meie muljetavaldavate teadmiste, hea huumorisoone ja suurepärase jutustamisoskusega giidile. Aitäh ja uute kohtumisteni!