Gröönimaa

Gröönimaa

27.06.2024 - 04.07.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 3599
Ooteleht
Gröönimaa on paljudele kauge unistus. Või hoopis maa, millest küll vahel harva siit ja sealt midagi kuulda on olnud, ent mille kohta on tihti arvatud, et ega mina ju sinna küll ei satu.
Gröönimaa on eskimo keeles Kalaaliit Nunaat ehk „Inimeste maa“. Tegemist on maailma suurima saarega. Seda loomulikult arvestades, et Austraalia puhul on tegemist väikseima mandriga. Gröönimaa asub Atlandi ookeani põhjaosas, eraldades Atlandi ookeani Põhja-Jäämerest. Valitseb arktiline kliima, suuremat osa saarest katab igijää.
Gröönimaa, see on – jää ja mäed, jäämäed, klaar ja imeliselt läbipaistev õhk, liustikud, vaalad, kelgukoerad, muskusveised, erinevad kujud ja värvid, mägijärved, karibuud, karm elu, liha ja kala, kalurid, hülgenahast saapad, lihtsad ja vahetud gröönlased. Sellel karmil maal elab ainult 55 000 gröönlast.

Lugege Göönimaa kohta lähemalt siit >

Lugege Askur Alase artiklit siit

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-KOPENHAAGEN
Kogunemine kell 12:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Kopenhaagen 15:20-16:00 (BT811). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi!  Transfeer hotelli ja majutus Kopenhaagenis hotellis Cabinn Metro Hotel või sarnases.

2. päev LEND KOPENHAAGEN-KANGERLUSSUAQ - KANGERLUSSUAQI LOODUS
Hommikusöök. Naaseme lennujaama ja lend Kopenhaagen-Kangerlussuaq kell 09:00-10:40(kohalikud kellaajad, GL779). Majutus hotellis Hotel Kangerlussuaq või sarnases järgneval ööl. Kangerlussuaqi asutasid ameeriklased, rajades 1941. aastal siia ühe suurima sõjaväebaasi ja lennuvälja Gröönimaal. Pärast sõda pidas USA külma sõja tõttu baasi edasi kuni N. Liidu kokkuvarisemiseni 1992. aastal. Kuigi ka praegu on USA õhuväel endises baasis väike eriväeosa, on nüüd tegemist tavalise asula ja tsiviillennuväljaga.
Kangerlussuaq tähendab Suurt Fjordi ning siin asub saare tähtsaim lennuväli, mille rajasid II maailmasõja päevil ameeriklased. Sõidame jalutama iidsele jääkilbile, mis saare keskel võib olla isegi kuni 3 kilomeetrit paks. Kui kogu Gröönimaa jääkilp peaks ära sulama, tõuseks maailmamere tase seitse meetrit. Kangerlussuaqi piirkonnas on Gröönimaa kõige mitmekesisem loomastik. Hea õnne korral on siinsamas võimalik näha vaimustavaid loomi ja linde – muskusveiseid, polaarrebaseid, karibuusid ja pistrikke. Peame väikese pikniku kaunis looduses (sisaldub hinnas). 

3. päev LEND KANGERLUSSUAQ-ILULISSAT, EKSKURSIOON ILULISSATIS
SOOVIJATELE ÖINE LAEVAKRUIIS (lisatasu eest)  
Hommikusöök. Lend Kangerlussuaq-Ilulissat kell 09:50-10:35. Maaliline Ilulissati linnake asub 350 kilomeetrit polaarjoonest põhja pool. Ilulissat tähendab grööni keeles jäämäge. See Gröönimaa suuruselt kolmas linn asub 56 kilomeetri pikkuse fjordi suudmes, mis on täidetud tohutu suurte jäämägedega põhjapoolkera kõige „tootlikumast” liustikust. Kõige suuremad jäämäed võivad olla kuni kilomeetri kõrgused. Kuna 85-90% jäämäest on vee all, jäävad need hiiglased fjordi põhja pidama ning ei pääse vabaks enne, kui kuluvad väiksemaks ja tõus nad lahti päästab. Kui suurimad paistavad üle veepinna nagu 15-korruselised majad, siis väiksemad võivad meenutada hütti – ükski jäämägi pole ühesugune. Illulisati jääfjord kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja ning on Gröönimaa populaarseim vaatamisväärsus. See piirkond on olnud aastatuhandeid ka erinevate Gröönimaa rannikul elavate kultuuride koduks. Praegu elab linnas peaaegu sama palju kelgukoeri kui inimesi – umbes 4500, mis näitab nende olulisust kohalikus transpordis.

Majutume  järgneval kolmel ööl heatasemega uues hotellis Best Western**** või sarnases.

Jalutame Ilulissati linnas. Näeme sadamas kalureid ning jahimeeste Braedteti (turgu), linna kirikut ning kuulsa maadeavastaja Knut Rasmusseni sünnimaja.

Öösel – kuid polaarpäeva õdusa hämaruse tingimustes – võib osaleda laevakruiisil jäämägede vahel (lisatasu eest, ettetellimisel). Neil „kuldsetel tundidel“ paistavad jäämäed eriti imetlusväärsed. Polaarpäevas ja jäämägede keskel võib aja tavaline tähendus kaduda, sest päeval pole õiget algust ega lõppu.

4. päev KERGE MATK LOODUSES
või 
 SOOVIJATELE VAALAVAATLUS (lisatasu eest)
Hommikusöök. Soovijail võimalik osa saada vaalavaatlusest (lisatasu eest, ainult ettetellimisel). Gröönimaa ranniku ääres võib suve teisel poolel ja varasügisel näha erinevaid vaalaliike, sealhulgas maailma suurimat imetajat sinivaala.

Pärastlõunal võtame ette lühikese  matka. Vaba aeg.

5. päev LOODUSMATK 
Hommikusöök. Teeme jalgsimatka Sermermiuti, mis on 4000 aasta jooksul olnud koduks mitmetele inuiti kultuuridele. Tänaselgi päeval on piirkonnas näha muistse asustuse jälgi, sh ka arheoloogiliste väljakaevamiste tulemusel. Siin on ka vanad inuiti matmispaigad. Sermermiut jäeti maha 1850. aastal, kui viimane elanik kolis Ilulissati.
Matka käigus tutvume Gröönimaa taimestiku, loomastikuga ja geoloogiaga ning imetleme võrratuid vaateid Kællingekløfteni kaljult mägedele ja jääfjordile, kus võib hea õnne korral ka vaalu näha. Linnakärast eemal on kõik helid hoopis teised ja jäämägede kokkupõrge kostab mürinana. Erik Punase antud nimi Gröönimaale (roheline maa), ei pea enamuse aja aastast paika, rohelus ilmestab maastikku siin ainult paaril kuul aastas, kuid siis loodus lokkab ja ilm võib üsna suviselt soe olla.

6. päev  VABA AEG - LEND ILULISSAT-KANGERLUSSAQ
Hommikusöök. Vaba aeg. Seejärel transfeer lennujaama ja lend Ilulissat-Kangerlussuaq kell 17:20-18:10. Majutus meile juba tuttavas hotellis Hotel Kangerlussuaq või sarnases. Soovijatele ühine õhtusöök looduskaunis restoranis (lisatasu eest, koos transfeeriga).

7. päev KANGERLUSSUAQ, LEND KOPENHAAGENISSE 
Hommikusöök. Lend Kangerlussuaq-Kopenhaagen kell 12:55-20:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber GL782). Transfeer hotelli ja majutus Kopenhaageni lennujaama piirkonnas meile juba tuttavas hotellis. 

8. päev KOPENHAAGEN, LEND KOPENHAAGEN-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame metrooga linna ja jalutuskäik Kopenhaagenis, mis on üks Skandinaavia vanimaid linnu, mille ajalugu algab 11. sajandil. Vabameelne ja demokraatlik, kuninglik ja mõnusalt kulgev on see linn. Kopenhaagen on üks ilusamaid linnu Euroopas, kus ajaloolise arhitektuuri detailiderohke külluslikkus sekundeerib kargele supermodernsele arhitektuurile. 
Transfeer lennujaama ja lend Kopenhaagen-Tallinn kell 16:40-19:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT812).

Reisi hind


3599 €* / 3788 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:

 • lennupiletid vastavalt programmile, lennujaamamaksud;
 • majutus vastavalt programmile (2-in toas), koos hommikusöökidega;
 • eestikeelne giid/reisijuht kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 480€;
 • Tervisekindlustus  maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • soovijatele öine laevakruiis jäämägede vahel 160 € (ettetellimisel ja tasumisel, kestus 2,5h); registreerimine võimalik kuni 3 kuud enne reisi
 • soovijatele vaalavaatlus 170 € (ettetellimisel ja tasumisel, kestus 4h); registreerimine võimalik kuni 3 kuud enne reisi 
 • Gröönimaa õhtusöök (3-käiguline) järve ääres 455 DKK (koos transfeeriga restorani, joogid lisatasu eest, tellimine tasumisel kohapeal);
 • muuseumid (al 75 DKK, 60 DKK, tasutakse kohapeal kohalikus vääringus)
 • metroopilet Kopenhagenis 
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.  Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Soovijatele lend jääväljade kohal, hinnad alates 3000 DKK (tellimisel ja tasumisel kohapeal, sõltub ilmastikuoludes).

lisainfo

Oluline teada
Air Greenlandi lendudel on lubatud 1 käsipagas kuni 5kg ja 1 äraantav pagas kuni 20kg/inimese kohta. 
Gröönimaal kehtib Taani kroon DKK. Gröönimaa on hinnatasemelt võrreldav teiste Skandinaavia maadega. Toitlustus on suhteliselt kallis.

Kaasa võtta:
 • vajalikud ravimid ja isiklikud esemed, Gröönimaa infrastruktuur ei pruugi võimaldada nende ostmist kohapeal;
 • väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid, mugavaid matkajalanõusid (saapad),  matkamiseks soovitame väikest seljakotti, Temperatuurid jäävad 5-15 kraadi juurde (kaasa soojad riided);
 • peakate, kindad, putukakaitsevahendid (sääsed, kärbsed).
Tollieeskirjadega saab tutvuda siit
2019. aasta reisivideot saab vaadata siit
Lubatud pagas Air Greenlandi lendudel on 20kg/1 kott äraantav pagas.
 
Raamatusoovitused:
Fridtjot Nansen „Suuskadel läbi Gröönimaa“
Peter Freuchen „Minu Gröönimaa noorus“

Filmisoovitused:
Louise Friedbergi Eksperimentet (2010) 
Sébastien Betbederi Journey to Greenland (2016)
Kuulamiseks https://vikerraadio.err.ee/807732/kuula-randajat-groonimaa

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
Palume tutvuda Germalo Reiside reisitingimustega!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

viisa ja dokumendid

Eesti kodanikul on Taani reisimine viisavaba.
Kuigi Gröönimaa kuulub Taani kuningriigi koosseisu, ei ole Gröönimaa osa Euroopa Liidust. Reisidokumendina palume kaasa võtta kehtiva passi.
27.06.2024 - 04.07.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 3599
Ooteleht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Gröönimaa

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
MERIKE
SUURED TÄNUD TOREDA SRI LANKA REISI EEST. SIIANI RÕÕMUS,ISEGI VIHMASES EESTIS. EDASPIDI REISIN TEIEGA JA SOOVITAN TEISTELEGI !
T
Tiina ja Arvi
Täname Germalot ja giid Kaie Nurmestet suurepärase Andaluusia reisi eest. Huvitav reisiprogramm, mõnus puhkus Torremolinoses, giidi huvitav ja ladus jutt ning sõbralik ja hooliv suhtumine.