Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

13.03.2025 - 29.03.2025
 
Eelbroneering
Kutsume kaasa kordumatule kultuuri- ja loodusreisile läbi nelja riigi Kesk-Ameerikas. Guatemala on pindalalt kolmas ja rahvaarvult oma ligi 20 miljoniga konkurentsitult suurim Kesk-Ameerika riik, mis on maailmale kinkinud koos piirnevate Mehhiko aladega imepärase maiade tsivilisatsiooni, inspireerides inimesi üle maailma. Oma teekonnal näeme nii maiade kultuuri iidseid mälestisi kui ka tänaseid traditsioone, vanade koloniaallinnade korrastatud maailma ja erakordselt mitmekesist loodust. Sõidame läbi nelja riigi ning saame suurepärase ülevaate nende ajaloost ja eripäradest. Teekonna alguses Mehhikos saame esimese sõõmu Kariibi mere päikest ja randasid. Metsaraidurite rajatud inglise maiguga Belize lisab meie programmi kaunid korallsaared, teiste hulgas Madonna poolt laulus „La Isla Bonita“ kuulsaks lauldud San Pedro.  Guatemalas ning Hondurases jalutame ringi vanade maiade kuulsaimate linnade mälestiste vahel ning põikame sisse mustade kariibide garifunade linna Livingstone'i. Oma reisi lõpetame Guatemala keskosas, kust leiame eest erinevad maia rahvad, majesteetliku maastiku vulkaanidega  Atitlani järve ääres, koloniaalarhitektuuriga vana pealinna Antigua ning pealinna Guatemala enda, Kesk Ameerika suurima metropoli 6 miljoni elanikuga. 

Lugege Mehhiko kohta lähemalt siit >
Lugege Guatemala kohta lähemalt siit >

 

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!1. päev LEND TALLINN - ISTANBUL - CANCUN
Kogunemine kell  16:15 Tallinna  lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Istanbul kell  18:40-23:20  ja lend Istanbul-Cancun 02:25-13:00  (kohalikud kellaajad, lennud TK1424, TK1884, lend vahemaandumisega Mexico Citys).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!  
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev SAABUMINE - PUHKUS RIVIERA MAYAL
Saabumine kell 13:00. Saabumisel transfeer hotelli. 
Check in tubadesse alates kell 14:00.
 Palmipuudega palistatud piimvalge rannaribaga paralleelselt kulgeb jalakäijate tänav Quinta Avenida ehk Mehhiko Viies avenüü, mida ääristavad kauplused, restoranid, baarid ja ööklubid. 
Majutus: hotellis Hotel 52 Playa del Carmen**** või sarnases

3. päev PUHKUS RIVIERA MAYAL
Tänase päeva saate veeta Mehhiko Kariibi mere rannikul puhates. Trendikas kuurortlinn Playa del Carmen paikneb Yucatáni poolsaarel, otse Riviera Maya südames. 
Söögikorrad: hommikusöök

Majutus: hotellis Hotel 52 Playa del Carmen**** või sarnases

4. päev  CAYE CAULKER
Asume teele Belize'i suunas. Edasi suundume Belize´i sadama, kust sõidame laevaga naaberriik Belize'i saartele. Kell 17:30 viib laev meid edasi pisikesele Caye Caulkeri saarele. Muretus on saare märksõna. Pole autosid ega heitgaase – on vaid tõeline puhkus. Nautige taevasinist merd, mahedat briisi, maitsvaid mereande. Ka imekaunis korallrahu on siinsamas lähedal ning see on kindlasti ideaalne koht kõigile, kes tahavad snorgeldades või sukeldudes sellest osa saada. 
Söögikorradhommikusöök
Majutus: Caye Caulkeri saarel hotellis Tropical Paradise või sarnane. 

5. päev VABA PÄEV CAYE CAULKERIL
Puhkusepäev Caye Caulkeri saarel. Saate nautida siinset erilist õhustikku ja tõelist puhkust.

Võimalusel soovijatele lend Blue Hole’i kohal (lisatasu eest, tellitakse ja makstakse kohapeal), mis on osa Belize’i korallrahu kaitsealast (UNESCO). „Sinine auk“ on suur, üle 300 m lai ja 125 m sügav ringikujuline vajumisauk e karstilehter. See tekkis lubjakivisse algselt karstikoopana viimasel jääajal ning veetaseme tõusu tõttu vajus kokku tekitades vee all „vertikaalse koopa“. Ülevalt paistab see ilusa sügavsinise ringina. Koht sai kuulsaks tänu maadeuurijale ja filmitegijale Jaques Cousteau’le, kes selle juba 1971. aastal maailma 10 parima sukelduskoha hulgas välja tõi. Tänapäevani on see sukeldujate meelispaiku. Lennu ajal on näha korallrahu ja Blue Hole’i ning kindlasti tuleb silmad lahti hoida, et märgata delfiine, haisid ja teisi loomi.
Söögikorradhommikusöök
Majutus: Caye Caulkeri saarel hotellis Tropical Paradise või sarnane. 

6. päev CAYE CAULKER – BELIZE CITY – XUNANTUNICHI VAREMED
Jätame hüvasti Caye Caulkeri saarega ja sõidame tagasi mandrile kell 10:30. Vaatame üle Belize’i suurima linna Belize City. Hispaania kolonisaatoritel ei jätkunud jõudu selle maariba valitsemiseks tänu sõdadele Yucatanis. Siin seadsid end sisse inglise ja šoti päritolu piraadid, kes end sopilisel rannajoonel varjasid ja hispaanlaste laevu rüüstasid. Nende kõrval imbusid sisemaale metsaraidurid, kes alguses siin kasvavat veripuud  otsisid, et selle mahlast värvainet saada. Hiljem sai siinne sadam kuulsaks mahagonipuu ekspordi tõttu. Tänapäevane Belize City on veidi räämas koloniaalhõnguline sadamalinn.  Edasi teeme väikese ringi riigi pealinnas – väikelinnas Belmopanis. Õhtupoole jõuame iidse maiade linna Xunantunichi varemete juurde. Tõlkes tähendab Xunantunich naise skulptuuri. Nimi anti kohale naise kummituse järgi, keda paljud olevat seal näinud. Seda, kuidas maiad omal ajal asulat nimetasid, me ei tea. Tähtsaim ehitis on püramiid El Castillo, kust vaid mõni aasta tagasi leiti uus kuninglik hauakamber. 
Söögikorradhommikusöök
Majutus: Belizes hotellis St Ignacios hotellis Cahal**** või sarnases. 

7. päev TIKAL
Meie hotell asub Guatemala piirile lähedal, kuhu jõuame varahommikul. Suundume kuulsaimasse maiade  muinaslinna Tikali (UNESCO), mis asub samanimelises rahvuspargis. Siin põimub ajalugu ühte loodusega:  siinsetes troopilistes vihmametsades on peidus sajad templid, paleed, altarid, akropol. Metsad on kodupaigaks paljudele loomaliikidele nagu möiraahvid ja ämmalahvid. Jalutame linna mälestiste vahel ringi, näeme maiade sauna, tõuseme mitme templi tippu, kuulame džungli hääli ning sobiva ilm korral elame templi tipust kaasa päikeseloojangule. M
Söögikorrad
hommikusöök
Majutus: Tikalis hotellis 
Jungle Lodge Tikal või sarnases.

8. päev TIKAL – RIO DULCE - LIVINGSTON
Täna suundume Rio Dulcesse. Siit istume paatidesse, et sõita umbes 40 km kaugusel asuvasse Livingstoni, kuhu pääseb vaid veeteid mööda. Praegu elatub küla peamiselt kalapüügist ja peamine elanikkond on mustad kariibid garifunad ehk mustade ja indiaanlaste järeltulijad, kes tegelikult pärit Kariibi mere saartelt. Tutvume kohalike elu ja traditsioonidega. Lisaks garifunadele elavad siin ka latiinod, maiad ja gringod. Väike koht on tõeline kultuuriline sulam, mis annab läbilõike piirkonna rahvastest. Soovijatega käime koos söömas kohalikke kuulsaid roogasid. 
Söögikorradhommikusöök
Majutus: Livingstonis hotellis Villa Caribe**** või sarnane.

9. päev LIVINGSTON - RIO DULCE - QUIRIGUA - COPAN
Täna istume jälle paatidesse ja jätame Livingstoniga hüvasti. Sõidame bussiga edasi maiade iidsesse linna Quiriguasse. Siit leiame eest kõrgeimad skulptuurid, mis räägivad meile lugusid Quirigua valitsejate võitlusest Copaniga praeguses Hondurases ja nende kuulsusrikkast võidust. Edasi viib tee üle mägede Hondurasesse Copani, kuhu jõuame juba õhtul. Soovijatele õhtu restoranis maitsmaks kohalikke roogasid.   
Söögikorrad
hommikusöök
Majutus: hotellis 
Marina Copan*** Hondurases või sarnases.

10. päev  COPANI VAREMED HONDURASES - GUATEMALA CITY
Sõidame vaatama kunagise maiade võimsa linnriigi Copani varemeid (5.-9. saj pKr) linna servas. See on Tikali kõrval reisi tähtsuselt teine iidne maiade linn. Copan on justkui postkaart maiade tsivilisatsioonist - siin on säilinud nii maiade kivisse raiutud tekstid kui ka skulptuurid. Saame hea ülevaate maiade elukorraldusest. Copani puude latvades häälitsevad maa peremehed – Hondurase rahvuslinnud puna-aarad, keda meie lihtsalt papagoideks kutsume. Päeva teisel poolel suundume Guatemala Citysse. Meie teekond annab meile hea ettekujutuse Guatemala majanduse arengust, räägime ka traagilisest kaasaegsest ajaloost, kuhu on mahtunud ka julm kodusõda. Edasi sõidame Guatemala Citysse,
Söögikorrad
hommikusöök
Majutus: hotellis Clarion**** või sarnane.


11. päev GUATEMALA CITY - ATITLANI JÄRV - PANAJACHEL
Hommikul suundume vulkaanidest ümbritsetud Atitlani järve äärde. See on kahtlemata Guatemala ja kogu Ameerika kauneimaid paiku. Enam kui 11 miljonit aastat vulkaanilist tegevust on loonud maalilise maastiku taamal taevasse tõusvate vulkaanikoonuste ning neid ühendava järvega, mis on täitnud varasemate vulkaanide kohale tekkinud kaldeera. Astume laeva pardale, külastades maiasid kaldal ja  uurides kohalike eluolu. Meile avanevad suurepärased pildistamisvõimalused nii suursugustele vulkaanidele kui traditsioonilisele elule Atitlani järvel. 
Söögikorrad
hommikusöök
Majutus:  hotellis Panajachelis Porta del Lago või sarnane


12. päev PANAJACHEL - CHICHICASTENANGO
Sõidame läbi tihedate männimetsade mööda kitsaid mägiteid 2000 m kõrgusele üle merepinna - Chichicastenango linna. Mägedest ja orgudest ümbritsetud  Guatemala turismimeka on ühtlasi oluline Kesk-Ameerika  kultuuri- ja religioonikeskus. Linna keskel troonib 400 aasta vanune Püha Toomase kirik, kus on ühendatud katoliiklikud ja  maiade traditsioonilised  rituaalid. Kirikupõrandale asetatakse ohvriannina lilli, maisitõlvikuid ning maisilehtedesse mässitud alkoholipudeleid. Kaks korda nädalas – pühapäeval ja neljapäeval elavdab vaikse linnakese mägiseid tänavaid turupäev, mis meelitab kohale nii turiste kui ümberkaudseid käsitöölisi ja kaupmehi. Seame ka meie kohalike kombel sammud turule. Kas teile pakub huvi värviline võrkkiik või hoopis pontšo?  Siin leidub kõike - puidust maske, keraamikat, vöösid, tekke, kangaid, lillemustrilisi kohalike naiste tuunikaid (huile). 
Söögikorrad
hommikusöök
Majutus:  hotellis Panajachelis Porta del Lago või sarnane

13. päev PANAJACHEL - ANTIGUA
Tutvume ühe Ameerika kontinendi veetlevaima koloniaallinna – Antiguaga, mille kohal kõrgub kolm vulkaani. Imeilusa UNESCO kultuuripärandi hulka kuuluva linna rikkuseks on arvukad pastelltoonides hooned – kirikud, kloostrid ja elumajad. Kunagise Guatemala pealinna ning Kesk-Ameerika administratiivse keskuse õitsengu lõpetas 18.sajandil maavärin, kuid tänapäeval on hooned kenasti renoveeritud. Linnale lisavad kosmopoliitset hõngu arvukates keeltekoolides hispaania keelt õppivad välismaalased. Meeldivalt rahuliku elutempoga linnas on armsad butiigid, suurepärane restoranivalik, mõnusad baarid, heatasemeline kohvikukultuur. Kohv, mida kohe linnakese ümbruse viljakatel vulkaanilistel nõlvadel kasvatatakse, on riigi olulisim ekspordiartikkel. Vabal ajal soovitame kindasti mõnd kohvikut külastada ja seda aromaatset jooki proovida. 
Söögikorrad
hommikusöök
Majutus: Antigua hotellis 
Camino Real*** või sarnases.

14. päev LEND GUATEMALA CITY-CANCUN - PUHKUS RIVIERA MAYA
Sõidame Guatemala Citysse. Transfeer lennujaama. Lend Guatemala Cityst Mehhiko ühte kuulsaimasse kuurorti Cancuni kell . Check in tubadesse alates kell 14:00.
Söögikorrad
hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotellis Reef****  (all inclusive baasil) või sarnane.


15. päev PUHKUS PLAYA DEL CARMENIL - TULUMI ARHEOLOOGILINE ALA
Vaba hommiku saab sisustada nautides suurepärast valget liivaranda türkiissinise mere ääres. Pärastlõunal külastame Tulumi arheoloogilist ala. 13. sajandi lõpus, järelklassitsistlikul perioodil rajatud Tulum, oli üks viimaseid maiade linnu ning ainus omataoline otse mere ääres. Tänu asukohale rannakaljudel, türkiissinise Kariibi mere kohal, kuulub Tulum maalilisimate maiade linnade hulka. Otse varemete vahelt pääseb kaunisse randa.
Söögikorradhommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: hotellis Reef****  (all inclusive baasil) või sarnane.


16. päev  LEND CANCUN-ISTANBUL
Transfeer lennujaama. Lend Cancun-Istanbul kell 14:30-17:50(kohalikud kellaajad, lennunumber TK184). 
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

17. päev LEND ISTANBUL -TALLINN
Saabumine Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn 15:15-17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Reisi hind

2025. aasta hind täpsustamisel 

4299*/4525 €  

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • lend ümberistumisega Tallinn-Istanbul-Cancun ja Cancun-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinese liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • siselend Guatemala-Cancun;
 • mugavustega bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • paaditransfeerid vastavalt programmile;
 • majutus hotellides***-**** vastavalt programmile, (2-in toad), hommikusöögid; 2 ööd all inclusive
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • hinna sisse kuuluvad tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisatasu eest
 • Ühene majutus hotellides 650 €
 • Tervisekindlustus 16 päevaks (kuni 69 a, 70-79 a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Riigipiiride ületustasu (makstakse sulas piiril, umbes 70 USD, kaasa võtta USD)
 • Lend Blue Hole´i kohal u 220-250 USD, sõltub osalejate arvust (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)

Viisa ja dokumendid

Eesti kodaniku passiga võib viibida Guatemalas turismi eesmärgil viisavabalt 90 päeva, 
Belizes kuni 30 päeva,  Hondurases  kuni 90 päeva ja  Mehhikos kuni 180 päeva.
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Palume reisi broneerides edastada oma passikoopia. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.

 

Lisainfo

Kombeks on anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha. Kuna turiste teenindava personali sissetulekust moodustab jootraha tähelepanuväärselt tähtsa osa arvestatakse sellega juba ette. Näiteks söögikohtades lisatakse kohaliku tava kohaselt arvele enamasti 15% ja min 10% ning ei ole midagi imelikku kui jootraha on teenindaja poolt teie arvele ka juba juurde arvestatud. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~1-3 USD päev). Palume arvestada jootrahadeks 40 USD.
Kaasa soovitame võtta USD (kuigi vahetada saab kohapeal ka EUR). Võimalusel kaasa võtta väiksemaid kupüüre, need vahetatakse kohapeal kohalikuks rahaks (valuutavahetustes ja/või hotellides). Kaardiga maksmise võimalused on vähesed (suuremates kohtades ja hotellides on see siiski võimalik),
Turult ostes on kombeks hinda alla kaubelda – tulemus võib olla üllatav. Hea on hoida käepärast väiksemaid rahatähti näit kohvreid tubadesse kandvate pakikandjate tarvis. NB!
Kohvril peaks  reisil kindlasti olema nimesilt.


Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga või perearstiga

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
13.03.2025 - 29.03.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

P
Piret
Valisime selle aasta reisisihiks Portugali, aga Prantsuse Riviera reis ei jää ka tulevikus tegemata :). Igal juhul suured tänud Germalole ja Mirjamile, kes selle reisi eriti lummavaks muutis oma portugali keeleoskuse, kohalike kontaktide, toredate kohtade tutvustamise ja suurepäraste ajalootundidega pikematel bussisõitudel. Paremat giidi ei oska tahta! Esimest korda elus saime ka ookeani äärde. On mida meenutada!
E
Eva ja Ants
Tervitus Lõuna-Eestist! Meie tandem, kes me viibisime 05-16.10.21 Sri Lanka reisil koos giidiga Hr. Raivo Haab, tahab Teie pere väga tänada igati korrektse reisikorralduse ja meie ilusate hetkede eest. Eriline tänu Hr. Raivo Haab`le, kellest meile ka juba meie varasematest reisidest on vaid väga head mälestused jäänud. Tundub, et kui Jumal lubab, saame Teiega ikka käsikäes jätkata. Soovime kõike head, ilusat sügist, tugevat tervist!