India - Ladakh - Väike Tiibet

India - Ladakh - Väike Tiibet

12.06.2024 - 20.06.2024
 Hind al 2299
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Himaalaja ahelike valguses, keskmiselt 4000 meetri kõrgusel asetsev Ladakh oli sajandeid iseseisev kuningriik, kuid kuulub tänapäeval multikultuurse India riigi koosseisu. Alles 1974. aastal turistidele avatud nurgake maailmast on maismaad mööda ligipääsetav ainult suvekuudel juunist oktoobrini, kui siinsed teed ja mäekurud on lumest vabad. Ammustel aegadel kulges siit läbi legendaarne Siiditee ja karavanidel kulus Ladakhi jõudmiseks mitmeid kuid.

Väikeseks Tiibetiks kutsutud Ladakhis elab Tiibeti kultuur ja budism rahulikult oma loomulikku ja lihtsat elu.


Lugege India kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisitingimused seisuga 09.12.2022
Reisil saavad osaleda nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata reisijad.
Kõik reisijad vajavad viisat  (vormistab Germalo Reisid)

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-DELHI
Kogunemine kell 10:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn–Istanbul kell  12:25-16:05 ja lend Istanbul–Delhi kell 20:15-04:40 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK1422 ja TK0716). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega ka vahetult enne reisi!  
 
2. päev LEND DELHI-LEH, ESMATUTVUS LEHIGA
Varahommikul kell 04:35 saabumine Delhi rahvusvahelisele lennuväljale.
Jätkulend Delhi–Leh kell 10:15-11:40. Pooleteist tundi kestev lend on kindlasti üks kaunimaid kogu maailmas. Selge ilma korral on võimalus näha kõrgustesse küünitavaid Himaalaja tippe: K2, Nanga Parbat, Gasherbrum. Tipud ja liustikud on nii lähedal, et tahaks neid lausa emmata. Saabumine Lehi lennuväljale ja transfeer hotelli. Majutus hotellis Royal Ladakh*** või sarnases. Ladakhi pealinn Leh asub 3500 meetri kõrgusel merepinnast Ladakhi ja Zanskari mägede vahel. Linnamaastike iseloomustavad kaootilised tänavad, tänavaturud ja linna kohal kõrguv Lehi vana kuningaloss ning Namgyal Tsemo – Maitreya Buddale pühendatud tempel. Aeg aklimatiseerumiseks. Õhtupoolikul esmatutvus Ladakhi pealinnaga, jalutuskäik eksootilisel turul. Lõunasöök päeva jooksul ja õhtusöök hotellis (sisalduvad hinnas).

3. päev LEH - VÄLJASÕIT KLOOSTRITESSE
Hommikusöök.   Ladakhi suurimaid ja kuulsamaid Thiksey klooster asub paarkümmend kilomeetrit Lehst idas Induse jõe paremal kaldal. Gelugpa koolkonnale kuuluv klooster rajati 15. sajandil legendaarse Tshonghapa prohvetliku ettekuulutuse järgi. Väikese külakese kohal kõrguvad kloostrihooned on kuni 12-korruselised ja peidavad endas hulgaliselt imelist budistlikku kunsti.  Siin asub ka hingestatud Maitreya Buddha kuju. Mõnikord on kloostrit nimetatud ka väikeseks Potalaks selle arhitektuuri sarnasuse tõttu kuulsa Potala paleega Lhasas Tiibetis. Shey gompa on osa kunagisest kuninglikust suveresidentsist. Palee ise on küll varemates, kuid klooster ja suured pühakujud on säilinud. Hemise klooster asub 43 kilomeetri kaugusel Lehist. See on Ladakhi suurim budistlik klooster, kus elab 500 munka. Kloostris on väidetavalt  hoiul vana Tiibeti kirjarull, mis jutustab Naatsareti Jeesusest.   Ühine lõunasöök ja õhtusöök (sisalduvad hinnas). 

4. päev LEH – LIKIR –  ALCH - LAMAYURU
Hommikusöök. Alustame teekonda Induse orus. Pruunikas-hallid maastikud ja kasin loodus. Likiri külas tutvume  Klu-Kkjili Gompaga. Siin näeme paljusid erinevaid pühakute ja budade manifestatsioonide kujusid, rituaalseid esemeid ja tankasid. Tähelepanuväärne on ka kloostri lähistel asuv tohutu Buddha Maitreya kuju. Jätkame teekonda ja sõidame  Lamayuru orgu. Vapustavad vaated mägedele ja rahulikule hallikas-valgele orule. Tutvume ningma koolkonna Lamayuru Gompaga, mis otsekui ripub valgetel kaljudel.  Tegemist on ühe vanima ja olulisema kloostriga Ladakhis. Praeguse templi sügavustesse peitunud koopas mediteeris kunagi kuulus India pühamees Naropa. Külastame Alchi kloostrit, mis asub Induse jõe kallastel. Ööbimine Lamayurus hotellis Grand Moonland või sarnane.

5. päev LAMAYURU FESTIVAL - LEH
Hommikusöök. Täna saame osa Yuru Kabgyati pidustustest Lamayuru kloostris. Yuru Kabgyati pidustusi peetakse Lamayurus iidsetest aegadest Tiibeti kuukalendri 5. kuu 17. ja 18. päeval. See on Ladakhi üks peamistest festivalidest, millest võtab osa munkasid ja laamasid ka Jaapanist, Koreast ja Bhutanist. Religioosne festival on pühendatud surma isandale Yamale ja Padmasambhavale, keda peetakse Tiibeti traditsioonis Buddha uuskehastuseks). Festivali keskmeks on rituaalsed cham-tantsud, mida esitavad efektsetes kostüümides ja maskides laamad.  Flöötide ja trummidega saadetud rituaalsed ringtantsud jutustavad hea ja kurja vastasseisust ja tasakaalu püsimajäämisest maailmas.  Festival lõpeb ohverdamiste ja pühade riitustega. Suurejooneline ja värvikirev vaatemäng aitab mõista Tiibeti budismi olemust.  Pärastlõunal sõidame tagasi Lehi. Majutus Lehis hotellis.

6. päev LEH - KHARDUNGLA MÄGITEE- NUBRA
Hommikusöök. V
õtame ette muljeterohke teekonna Nubra orgu, sõites üle Khardung La mägitee. Transpordile alles 1988. aastal avatud tee ühendab Induse jõe orgu Shyoki omaga. Kohalike inimeste väitel on tegemist maailma kõrgeima autoteega. Tõeliselt kaunite vaadetega Nubra org on tuntud oma kaamelite, orhideede ja kloostrite poolest.  Ööbimine Nubra orus hotellis Grand või sarnane. 

7. päev NUBRA ORG - KLOOSTRID
Hommikusöök. Külastame Nubra oru peamist vaatamisväärsust Diskiti kloostrit, mis on Nubra suurim ja vanim klooster. Selle teevad eriliseks asupaik ning kloostri jalamil asuv Maitreya Buddha kuju. Imetlemist väärivad nii kloostri interjöör kui eksterjöör. Seejärel külastame Hunderi kloostrit. Sõidame tagasi Lehi. Vaba aeg. Majutus Lehis.

8. päev  LEND LEH-DELHI, EKSKURSIOON DELHIS
Hommikusöök. Varahommikune transfeer lennujaama ja lend Leh - Delhi kell 09:20-10:45. Delhi on India Vabariigi pealinn, mis on olnud pidevalt asustatud alates 11. sajandist eKr kuni tänaseni. Praeguse Delhi vaatamisväärsused pärinevad peamiselt Delhi sultanaadi ja Suurmogulite riigi aegadest. Bussiekskursioonil näeme briti koloniaalvõimu poolt 19.-20. sajandil loodud Delhi võimukeskust: parlamendihoonet ja presidendilossi ning India Väravat. Humayni mausoleum on kaunimaid rajatisi kogu linnas. Mogulite ajastust pärinev mausoleum on ehitatud erinevat värvi marmoritest ja asub kaunite aedade roheluses. Käime India vanimas mošeekompleksis Quwwat-ul-Islam, kus asub Delhi sümbol Qutub Minari minaret. Transfeer hotelli ja majutus New Dehlis hotellis Jaypee Siddharth***** või sarnases.
  
9. päev LEND DELHI-ISTANBUL-TALLINN
Suundume lennujaama. Lend Delhi-Istanbul kell 06:20-10:40 ja lend Istanbul-Tallinn kell 15:30-19:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK717 ja TK1423).
Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

2024. aasta programm ja hind täpsustamisel

2023. aasta hind:
​2299 €* / 2420 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab:
 • Lend Tallinn–Istanbul–Delhi ja lend Dehli–Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud)
 • Lend Delhi–Leh ja Leh–Delhi
 • Lennujaamamaksud
 • majutus vastavalt programmile (2-in toad), 6 hommiku-, 6 lõuna- ja 6 õhtusööki
 • 1 ööbimine Delhis (2-in toad), hommikusöök
 • Buss transfeerideks ja ekskursioonideks Delhis
 • Transport Ladakhis (väikebuss ja/või maastur)
 • Kohalikud inglisekeelsed giidid Delhis ja Ladakhis
 • Eestikeelne giid/reisijuht, ekskursioonid vastavalt programmile
 • Programmis märgitud tasulised sissepääsud
Lisakulud: 
 • India viisa vormistamine 80 €. Viisa hind võib muutuda olenemata reisikorraldajast. Hind sisaldab viisa maksumust ning vormistamise tasu koos vajalike lubadega. Vormistatakse ühekordne viisa. Pass, foto ja vajalikud andmed palume tuua Germalo kontorisse 1 kuu enne reisi.
 • Tervisekindlustus al € (tervisekindlustus), maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, 69-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).  Reisil osalemiseks on reisile tervisekindlustuse vormistamine koos reisitõrkekindlustusega kohustuslik. Kellel ei ole kindlustus vormistatud Germalo kaudu, palume tuua koopia kindlustusest Germalo kontorisse hiljemalt kuu aega enne reisi.
 • Ühene majutus 285 €

Viisa ja dokumendid

Eesti vabariigi kodanikele on Indiasse reisimiseks vajalik viisa. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast Indiasse saabumise kuupäeva ja passis peab olema vähemalt kaks kõrvuti vaba lehekülge viisa vormistamiseks.
Elektroonilise viisa jaoks palume koopia tegemiseks tuua pass ja 1 foto (värviline, passifoto mõõtudes 4 x 5 cm, heledal taustal) büroosse 1 kuu enne reisi.  Võib saata ka skaneeritud passi koopia (PDF formaat, 10KB-300KB) ja skaneeritud koopia fotost (JPEG formaat, 10KB-1MB).

Ankeedi täitmiseks palume anda meile teada järgmised andmed: kodune aadress ja indeks, sünnilinn, haridus, ametikoht, töökoha aadress ja asutuse nimi, isa nimi, ema nimi, nende sünnikoht/linn ja kodakondsus, juhul kui nimi on muutunud - eelmine nimi, kas olete varem Indiasse reisinud, eelmise viisa number, välja andmise aeg ja koht. Kas olete viimase kolme aasta jooksul reisinud järgmistesse riikidesse: Bangladesh, Bhutan, India, Maldiivid, Nepal, Pakistan ja Sri Lanka? Kui jah, siis millal ja mitu korda.

Lisainfo

 • Indias on kombeks jätta kohalikele giididele ja bussijuhtidele jootraha, kokku võiks arvestada 35 eur. Soovitame raha vahetada vähemalt 200 € väärtuses. India ruupia kurss on 1 EURO = 88 INR, 1 USD = 83 INRt, kurss muutuv.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
Mõnusat ja asjalikku lugemist enne Ladakhi reisi:
 • Nikolai Roerich ALTAI - HIMAALAJA , Tallinn Olion 1990
 • Thubten Džingme Norbu, Colin M. Turnbell TIIBET – AJALUGU, USK, INIMESED, Buddhakirjastus Vesikuke aasta 2537 p.B.
 • Laama Anagarika Govinda VALGETE PILVEDE TEE, Pilgrim 2011
 • Deepak Chopra BUDDHA. VIRGUMISE LUGU, Tänapäev 2009
 • Roland Barraux DALAI-LAAMADE AJALUGU, Kunst 2006
 • Tashi L Thsangspa, Ajay K Raina LADAKH SIMPLIFIED, Leh LAY Publications 2011
 • Partha S Banerjee LADAKH KASHMIR & MANALI THE ESSENTIAL GUIDE, Milestone Books 2014
Lennuinfo Rahvusvahelistel Turkish Airlines lendudel: 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselendudel on lubatud äraantav pagas 15 kg/inimese kohta ja 1 käsipagas 7kg/inimese kohta.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
12.06.2024 - 20.06.2024
 Hind al 2299
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • India - Ladakh - Väike Tiibet

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Leili
Suur tänu väga ägeda Peruu reisi eest (22.11 - 02.12.22). Reis ja nähtud vaatamisväärsused ületasid kõik eelnevad ooused. Suur tänu Piretile, kes ka ootamatutes olukordades suutis kiiresti ümber orienteeruda ning et tänu sellele nägime midagi, mida algses reisikavas polnudki :). Seda reisi julgen küll kõigile Peruu huvilistele soovitada. Uute kohtumisteni Germaloga reisides!
P
Piret & Jyri
Täname võrratut ja vapustavat Triinu Borgat, kes meid mööda maiade radu juhatas ja tarkusi jagas. Suurepäraselt koostatud reisiprogramm ja peenelt valitud hotellid! Elamused kogu eluks! Tervitused kogu Germalo perele, kelle töö ja tegemised võimaldavad nii palju meie maailmast teada saada. Mehhiko-Belize-Honduras-Guatemala nov/2022.