Indoneesia - Jaava ja Bali ringreis

Indoneesia - Jaava ja Bali ringreis

28.12.2024 - 12.01.2025
 
Eelbroneering

Reisil teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

17 500 saart ja 240 miljonit inimest - sealhulgas kolmsada erinevat etnilist rahvusgruppi erinevate keelte ja kultuuridega: Indoneesia Vabariik on väga mitmekesine maa.
Meie reisiprogramm keskendub kahele saarele Indoneesia arhipelaagis: Jaavale ja Balile. Jaava saarel pakub meile huvi Indoneesia administratiivne pealinn Jakarta ning kultuuriline pealinn Yogyakarta koos maailma suurima budistliku templi Boroboduriga (UNESCO), mis oma 1460 erineva reljeefiga on kantud ka Guinnessi rekorditeraamatusse. Maagilisi loodusvaateid saame nautida tõustes koidikul Bromo vulkaani nõlvadele. Bali – see mägine jumalate ja deemonite saar – asub Indoneesia arhipelaagis kõige tihedamini asustatud Jaava saare ja väikese Lomboki saare vahel ning on vaid 140 km pikk ning 80 km lai. Bali troopiline paradiis on segu kaasaegsest turismist, rikkast kultuuripärandist ning põnevatest traditsioonidest. Kaunid valge liivaga rannad ja õrn merevesi pakuvad kosutust palavatel päevadel, samas kui troopilise taimestikuga saare sisemaa, riisikasvatuse terrasspõllud ja vulkaanilised nõlvad pakuvad võimalust põnevateks looduslikeks väljasõitudeks. Bali on unikaalne ning kohalikud elanikud on väga uhked selle üle, et nad on suutnud oma hinduistlikku kultuuri ning tavasid elus hoida ja säilitada. Bali elanikud on oskuslikud käsitöölised ning nad on kuulsad oma sensuaalsete bali tantsude ja gamelani muusika poolest.

Reisi hinnas kõik reiskavas loetletud vaatamisväärsused, muuseumid, džiibisafari Bromo vulkaanile - tulge ja nautige!

Lugege Indoneesia kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine Tallinna lennujaama kell 16:45 väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:45-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida lennujaamas kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
 
2. päev LEND ISTANBUL-JAKARTA
Jätkulend Istanbul-Jakarta 02:35-17:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0056). Oleme saabunud Indoneesia pealinna Jakartasse ja suundume edasi hotelli.
Majutume järgneval ööl Jakartas hotellis Grand Tjokro Jakarta**** või sarnases. Puhkus ja vaba aeg sisseelamiseks.
 
3. päev JAKARTA
Hommikusöök hotellis. Tutvume üle 10 miljonilise elanikkonnaga Jakartaga – see on tõeline Kagu-Aasia metropol, erinevate kultuuride virrvarr, riigi administratiivne ja poliitiline pealinn. Vaatame Jakarta sümbolit Indoneesia rahvusmonumenti ning riigi presidendipaleed. Näeme Kagu-Aasia suurimat, samal ajal 120000 palvetajat mahutavat, Istiqlali mošeed, mis on ühtlasi ka riigi rahvuslik mošee ning mille nimi araabia keeles tähendab iseseisvust. Külastame Jakarta ajaloolist Batavia linnaosa ning jalutame Fatahillahi väljakul. Enne lennujaama suundumist peatume ka linna vanas sadamapiirkonnas Sunda Kelapas.
Sõidame lennujaama ja lendame edasi Yogyakartasse. Lend Jakarta-Yogyakarta (kellaajad täpsustamisel). Majutus kolmel järgneval ööl Yogyakartas hotellis Grand Inna Malioboro**** või sarnases.
 
4. päev PRAMBANANI TEMPLIKOMPLEKS - YOGYAKARTA
Hommikusöök hotellis. Külastame 9. sajandist pärit, kolmele hindu jumalusele pühendatud, Prambanani templikompleksi (UNESCO). Kogu kompleks koosneb 224 eraldi templist – kesksel kohal paikneb 47 m kõrgune Šiva peatempel, mille põhjaküljel omakorda Brahma ja lõunaküljel Višnu templid. Kogu templikompleksi kaunistavad vaimustavad Ramajana eepost illustreerivad bareljeefid. Kultuuriliselt on Yogyakarta Jaava saarel tugevaima identiteediga piirkond ning linna võib pidada ka jaava kultuuri keskuseks. Külastame Sonobudoyo muuseumi, Sultani paleed. Näeme kuidas tehakse batika tehnikas tekstiilikunsti ja kuidas valmivad hõbeehted. Tänase Yogyakarta keskus koondub ajaloolise Hollandi koloniaalkeskuse ümber. Siinsed inimesed on oskuslikud käsitöölised ja sestap leiab tänavaäärsetest poekestest nii batika tehnikat kasutades värvitud tekstiile, filigraanselt meisterdatud hõbeehteid kui ka varjunukuteatri nahast nukke.
 
5. päev BOROBODURI TEMPEL – MERAPI VULKAAN
Hommikusöök hotellis. Sõidame vaatama Borobuduri (UNESCO) ja Menduti templit. 8.-9. sajandil ehitatud ja alles 19. sajandil vulkaanilise tuha ja troopilise taimestiku alt taasavastatud Boroboduri tempel on maailma üks suuremaid budistlikke monumente ja templikomplekse. Boroboduri müüre kaunistavad hinge rännakut ja Buddha elu illustreerivad bareljeefid kogupikkusega üle 6 km. Borobodurist paari kilomeetri kaugusel asub Menduti tempel. Pärastlõunal käime Merapi vulkaanil, kus on endiselt näha laavat viimasest vulkaanipurskest. Sõidame tagasi Yogyakartasse ja vaba aeg linnas.
 
6. päev YOGYAKARTA – SURABAYA – TOSARI
Varane hommikukohv hotellis. Suundume raudteejaama ja sõidame rongiga Yogyakartast Surabayasse (mugavad istmed 1. klassis). Surabayast sõidame juba bussiga edasi Tosarisse. Majutus Bromo vulkaani külje all hotellis.
 
7. päev BROMO VULKAAN – JÕUDMINE BALILE
Koidikul võtame soovijatega ette maastikuautodega safari ja kerge matka Bromo mäele. Sõidame Pemanjakani külasse ning naudime lummavat päikesetõusu Bromo vulkaani kohal. Seejärel sõidame läbi vulkaanilise maastiku Bromo mäele ning matkame vulkaani tippu. Siin Jaava saare iidse hinduistliku kultuuri südames tehakse veel tänagi annetusi mäehingusele. 
Lõunaks jõuame tagasi hotelli. „Hiline hommikusöök“ hotellis. 
Edasi suundume Surabaya lennujaama. Lend Surabaya-Denpasar (kellaajad täpsustamisel). 
Oleme jõudnud Balile – jumalate ja deemonite saarele. Sõidame Ubudisse – riisipõldude vahel asuvat Ubudit peetakse Bali kultuuriliseks keskuseks. Siin on kohalikud kunstigaleriid ja käsitööliste poed, mitmed väikesed muuseumid, hubased söögikohad ja kohvikud ning erinevaid vabaaja veetmise võimalusi. Majutume kolmel järgneval ööl hotellis Pundi Ubud Bali**** või sarnases.
  
8. päev BALI – ULUN DANU JA UBUDI PIIRKONNA PÜHAD TEMPLID
Hommikusöök hotellis. Alustame päeva lühikese jalutuskäiguga liaanidega üle külvatud Ahvimetsa, kus võib kohata sõbralikke pärdikuid nende loomulikus elukeskkonnas.
Sõidame Ulun Danu templisse, mis asub Beratani järvel. Sinna sõidame mööda võimsate vaadetega kaunistatud mägist teed, möödudes mitmest udusse looritatud vulkaanist. Järvele peegelduvat Ulun Danu templit peetakse Bali enim pildistatud pühapaigaks. Siin teevad kohalikud annetusi järve jumalannale, kes tagab viljakuse. 
Edasi vaatame Goa Gajahi ehk Elevandi koobast, millesse siseneme läbi rikkalikult ornamenteeritud deemonite suid kujutavate avauste. Külastame Pakrisani jõe ääres terrasspõldude vahel asuvat Gunung Kawi 11. sajandist kaljusse raiutud templit. Arvatakse, et templid on pühendatud Udayana dünastia kuningale Anak Wungsule ja tema lemmik kuningannadele. Eeldatavasti on tegemist suisa kuninga hauatempliga - müstiline aura katab loorina kogu orgu. 
Tagasiteel peatume Tampaksiringi külas, kus uudistame kuumaveeallikatele rajatud Tirta Empuli Püha Allika templit.  See üks pühamaid templeid Balil  ja siia tulevad kohalikud palvetama ja kümblema selleks, et puhastuda nii vaimselt kui füüsiliselt. Igaaastase Galungani festivali ajal kastetakse selle templi puhastava ja väestava toimega vette ka Barongi maske, mis on Bali teatri üks pühamaid tegelasi ning mida balilased kummardavad kui jumalust. Tagasiteel Ubudisse vaatame riisikasvatuse terrasspõlde Tegalalangi lähistel.
 
9. päev VABA PÄEV BALIL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Ubudis. Soovijatel võimalus külastada lisaks mõnda templit, puhata hotelli basseini ääre, teha sisseoste käsitööpoodides ja galeriides, minna raftingule.
Soovijatel on õhtul võimalus tutvuda Bali traditsiooniliste etenduskunstidega, näiteks Barongi tantsude või kuulsa Kecaki tuletantsuga (lisatasu eest).

10. päev VABA PÄEV BALIL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Ubudis. Soovijatel võimalus külastada lisaks mõnda templit, puhata hotelli basseini ääre, teha sisseoste käsitööpoodides ja galeriides, minna raftingule.
 
11. päev KINTAMAN – BATUR - EMATEMPEL– KLUNGKUNG –  NUSA DUA
Hommikusöök hotellis. Tutvume Ubudi lähistel kohaliku puussepa tööga ning näeme puidu graveerimise eripärasid.
Tänane edasine sõit viib meid Kintamani piirkonda, kus avaneb parim vaade Baturi järvele ja Baturi aktiivsele vulkaanile. Peatume Panelokani vaateplatvormil ning imetleme vaadet metsikus ilus Baturile. Külastame Bali tähtsaimat templikompleksi Pura Besakih. Bali tuhandetest templitest on see kõige püham ja võimsam, mis on andnud talle ka Ematempli nimetuse. Imelise 22 templist koosneva kompleksi taga kõrgub Bali kõrgeim tipp ja kosmiliste jõudude keskpunkt Agungi vulkaan. Võimalusel saame jälgida mõnda püha riitust.
Suundume Klungkungi vaatama Kertagosha paviljoni – selles iidses Bali kohtupaviljonis kuulutasid kuningad välja seadusi ja tegid teatavaks kohtuotsuseid. Hoone oli kohtumajana kasutusel ka Hollandi protektoraadi ajal. Seejärel peatume ebaharilikus Goa Lawah templis, mis asub tuhandete nahkhiirtega koopas. Legendi järgi on müstiline koobas ühenduses siit paarikümne kilomeetri kaugusele jääva Ematempliga. 
Õhtuks jõuame kilomeetrite pikkuse valge liivaranna ja kookospalmidega ehitud eksklusiivsesse paradiisi, Nusa Dua kuurortpiirkonda. Majutus neljal järgneval ööl hotellis****.
 
12. päev TANAH LOT TEMPEL
Hommikusöök hotellis ja vaba hommikupoolik puhkuseks rannas.
Sõidame kuulsa Tanah Loti templi juurde, mis asub maalilisel mererannal Bali lõunakaldal. See 16. sajandil poolt rajatud tempel on üks kuuest kõige pühamast templist Balil. Tõlkes tähendab Tanah Lot maa templit meres. See asub kõrgel kivipaljandil kaldast eemal, kuhu läbi soojade vahutavate lainete pääseb jalgsi ligi ainult mõõna ajal. Legendi kohaselt valvavad merimaod templit kurjade jõudude eest. Päikseloojanguks sõidame  traditsioonilisse külla ookeani rannal, kus einestame rannarestoranis ning laual on maitsvad värsked mereannid (õhtusöök lisatasu eest).
 
13. päev VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannapuhkuseks.
 
14. päev VABA PÄEV RANNAS, SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON NUSA PENIDA
Hommikusöök. Soovijatele valikekskursioon Nusa Penida (lisatasu eest).
Imearmas saar Nusa Penida asub Nusa Duast kõigest tosina meremiili kaugusel, kuhu suundume kiirlaevaga juba varahommikul Sanuri sadamast. Bali võluv naabersaar on täis hingematvalt ilusaid looduslikke vaatamisväärsusi ja kauneid randu. Nusa Penida ümber olevad korallrihvid on koduks mõnedele kõige ainulaadsematele mereolenditele kogu maailmas. Saarele jõudes suundume maastikuautodega avastama põnevaid paiku. Esimese maagilise kohana näeme kristallselge tõusuveega loodusimet Angel's Billabongi. See kaljulõhes paiknev ookenivee 'bassein' pakub mõõna ajal ohutut ja vaikset kohta ujumiseks, paljastades võluva veealuse maailma. Selle kohal kõrguvalt rannakaljult avaneb aga avar vaade India ookeanile. Türkiissinine väike laht Broken Beach saare edelanurgas on üks Nusa Penida kõige tuntumaid huviobjekte. Teeme jalutuskäigu kaljuservandikul ranna kohal. Kohalikele on see koht tuntud nimega Pasih Uug, mis viitab  suurele, ookeanivee poolt uuristatud, avausele kaljuseinas lahesopi ja ookeani vahel. Seejärel tutvume kolmanda Nusa Penida pärliga, milleks on ainulaadse maastikuga Kelingking Beach - koht ja millest on tehtud sadu tuhandeid kauneid fotosid. Lõunasööki sööme vaikse saare lopsaka looduse rüpes ja seejärel ujume ühel saare kaunitest liivarandadest (sisaldub hinnas).
 
15. päev PÄEV RANNAS, LEND DENPASAR-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannapuhkuseks.
Õhtul transfeer lennujaama. Lend Denpasar-Istanbul kell 21:05-05:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK67).
 
16. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 08:45-11:25 (lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.
 
Reisi hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Jakarta ja Denpasar-Istanbul-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • toitlustamine lennukis liinil Tallinn-Istanbul-Jakarta ja Denpasar-Istanbul-Tallinn;
 • lennupilet siselendudele Jakarta-Yogyakarta, Surabaya-Denpasar;
 • majutus hotellides ***/**** (2-in toad), 11 hommikusööki;
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi jooksul;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule);
 • džiibisafari Bromo vulkaanile.
Lisakulud:
 • reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootrahasid kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele. Jootraha palume arvestada Jaaval 5 ja Balil 3 päeva eest, päevas u 4 USD, kokku seega u 30 USD;
 • lõunasöögid Jaaval: 4 lõunat kokku u 800 000 IDR. Lõunasöögid Balil: 2 lõunat u 300 000 IDR (soovijatele, tasutakse kohapeal);
 • tantsuetendus Ubudis u 100 000 IDR (soovijatele, tasutakse kohapeal);
 • rannarestorani õhtusöök u 45-50 USD (soovijatele, tasutakse kohapeal).
Lisatasu eest võimalik:
 • tervisekindlustus al 20,42 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Lisainfo reisikindlustuse kohta siit >;
 • ühene majutus 290 €.

Viisa ja dokumendid

Viisa ja reisidokumendid Eesti kodaniku pass - viisa on vajalik. Piiriületuse kiirendamiseks paluksime vormistada e-viisa lehel https://molina.imigrasi.go.id/#e-voa. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud. Viisa hind 500 000 IDR (35 USD/35 EUR), tasumine online süsteemis krediitkaardiga. Reisijal peab olemas olema kehtiv tagasilennupilet. Juhul kui soovite, et Teie e-viisa vormistaks Germalo Reisid, paluksime, et annaksite sellest teada samuti hiljemalt 1 kuu enne reisi.
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Alates 3. päeva enne reisi saab digitaalselt täita tollideklaratsiooni allolevalt lingilt Official Website Direktorat Jenderal Bea dan Cukai (beacukai.go.id) ja antud QR esitada saabumisel.

Lisainfo

 • Keskmine temperatuur jääb 20-35 C vahele. Reisil soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Igaks juhuks tuleks valmis olla ka võimalikeks hoovihmadeks. Bromo mäel võib olla jahedam, päevane temperatuur võib olla 14-18 C ning öösel võib temperatuur langeda 6-10 C kraadini. Kaasa soovitame võtta kindlasti ujumisriided, päikesekreem, peakate.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
Lennuinfo Turkish Airlines’i liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
Siselendudel on pagasireeglid erinevad, info täpsustamisel.

Siselendudel on äraantava pagasi lubatud kaal 20 kg.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
28.12.2024 - 12.01.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eneli
Augusti lõpus õnnestus registreeruda Portugali ringreisile ja teekond pakkus palju põnevat avastamist just tänu reisijuht Mirjami mitmekülgsetele teadmistele nii Portugali ajaloost, poliitilisest hetkeseisust kui praktilisest igapäevaelust. Reisi tegi sujuvaks täpne korraldus ja olukordadega paindlik kohanemine, mis moodustasid eriliselt toimiva sümbioosi. Mirjam jagas lahkelt oma isiklikke kogemuste varasalve, edastades pikantseid ja rabavaid lugusi delikaatselt ja taktitundeliselt. Reis õnnestus suurepäraselt tänu heale planeerimisele, turvalisusele ja sõbralikkusele. Kõik reisi jooksul tekkinud küsimused Portugali kohta said külluslikult, põhjalikult ja kuhjaga täidetud. Tänudega ja uute lugudeni!
T
Tiina ja Olavi
Tere! Saabunud äsja Madeiralt, tahame tänada Germalot tõelise puhkuse eest paradiisis. Eriline tänu Mirjamile, meie muljetavaldavate teadmiste, hea huumorisoone ja suurepärase jutustamisoskusega giidile. Aitäh ja uute kohtumisteni!