Jaapan - kevadine ringreis, festivalid ja Koya mägi

Jaapan - kevadine ringreis, festivalid ja Koya mägi

11.05.2023 - 21.05.2023
 Hind al 3999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid kevadisele eksootilisele puhkusele Jaapanis!
Jaapan on kaleidoskoobi sarnane segu rituaalidest ja ajaloost, kõrgtehnoloogiast ja värvikirevast kultuuripärandist, looduskaunitest aedadest, pühamutest ja tihedalt asustatud sätendavatest linnadest, inimeste meeli painavatest mineviku armidest ja tuleviku unistustest. Jaapani elegantsed formaalsused ja tormakad käitumismaneerid õhtustel koosviibimistel, steriilsed kaubanduskeskused ja maapiirkondade festivalid köidavad külastajate meeli.
 
Reis annab ülevaatliku pildi unikaalsest Jaapani kultuurist, riigist ja rahvast, ajaloost, traditsioonidest ning tänapäevast. Majutus on mugavates hotellides ning hinnas on ka palju sööke erinevates, nii traditsioonilistes kui ka kaasaegsetes söögikohtades ja restoranides, mis omakorda annab võimaluse vaadata sügavamale traditsioonilisse Jaapani gastronoomia maailma.

Reisiinfot Jaapani kohta leiate siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-TOKYO
Koguneme kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 19:15-22:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegu ka vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-TOKYO, TOKYO
Jätkulend Istanbul-Haneda kell 02:20-19:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK198).
Yokoso ehk tere tulemast! Oleme saabunud Hanedasse, ühte Tokyo rahvusvahelistest lennujaamadest. Sõidame Tokyo kesklinna ja majutume kolmel järgneval ööl Tokyos hotellis Edmont Metropolitan**** või sarnases.
Aeg puhkuseks ja sisse elamiseks, et juba homme alustada põhjaliku Tokyo ekskursiooniga.

3. päev TOKYO
Hommikusöök hotellis. 
Alustame oma päeva peatudes fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures.
Naudime vaateid metropolile Shinjyuku kõrghoone vaateplatvormilt.
Külastame Ueno parki ja ostupiirkonda. Soovijatel on võimalik külastada Tokyo rahvusmuuseumi Ueno pargi kõrval.
Võtame osa teetseremooniast Happo-En aias (tõlkes ’kaheksa vaatega aed’). Aias kasvavad üle viiesaja aasta vanuseid mini bonsaid, siin on harmoonilised teemajakesed ja tiik kuldsete karpkaladega.
Naudime vaateid ka Tokyo Toweri vaateplatvormilt.
Seejärel suundume rikkalikule õhtusöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel.

4. päev KIIRRONG TOKYOST KYOTOSSE, PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Varane hommikusöök. Seejärel suundume kiirrongiga Tokyost Kyotosse (kellaaeg täpsustamisel).
Oleme oma teekonnal jõudnud Kyotosse, mille kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks. 
Külastame Ryoan-ji templi  juures asuvat Jaapani kuulsaimat kiviaeda ja Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest.
Suundume Hõbedasesse Paviljoni Ginkaku-jis ja jalutame mööda Filosoofi Teed. 
Seejärel külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi.
Seejärel suundume ühisele lõunasöögile.
Edasi jalutame Kyoto ühte tuntuimasse geišade kvartalisse – Gioni. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket.
Majutus kahel järgneval ööl hotellis Resol Trinity Kyoto**** või sarnases.
Õhtusöök traditsioonilises Jaapani stiilis tofu restoranis. Saame aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.

5. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI - AOI MATSURI FESTIVAL
Hommikusöök hotellis. Uudistame meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse. Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid.
Täna toimub üks Kyoto kolmest kuulsaimast festivalist - Aoi Matsuri. Festivali peamiseks vaatamisväärsuseks on suur paraad Kyotos, mille käigus kulgeb üle viiesaja Heiani perioodi aristokraatlikus stiilis riietatud osaleja keiserlikust paleest Kamo jõe ääres paiknevatesse pühamutesse. Aoi Matsuri sai alguse 7. sajandil, kuigi selle täpne päritolu ei ole kindel. Tõenäoliselt toimusid looduskatastroofid, mille põhjustajaiks arvati olevat pühamute jumalused. Pärast seda, kui keiser jumalatele annetusi tegi, katastroofid vaibusid ja traditsioon saigi alguse. Aasta saiot saadavad mehed hobuse seljas, hiiglaslikud lillekimbud, ehitud härjavankrid ja suur seltskond kimonos naisi. Traditsiooniliselt oli saio keiserliku perekonna noor naisliige, kes oli teenistuses Kamo pühamute ülempreestrinnana. Festivalide ajal viivad saiod pühapaikades läbi rituaale.
Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geiša (söök ja maiko lisatasu eest).

6. päev KASUGA - TODAI-JI TEMPEL - PÜHA KOYA MÄGI

Hommikusöök hotellis. Lahkume Kyotost ja külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite  kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.
Meie teekond jätkub 1000 m kõrgusele Koya mäele. Koya-san on shinto-budismi püha mägi, kus kunagi on olnud suisa kuni kolm tuhat erinevat templit, kuid erinevatel põhjustel on alles jäänud umbes sada. Siiski – arvestades territooriumi suurust on vaatepilt ja siinne olustik hämmastav. 
Majutume ühes templitest Rengejo-in või sarnases Koyasani mäel. Õhtustame templi taimetoidu menüü järgi.

7. päev KOYA MÄGI - OSAKA - SÕIT SHINKANSENIGA HAKONESSE
Varahommikul on võimalik osa võtta templi igahommikustest rituaalidest.
Hommikusöök templis. Külastame Okonoini hiiglaslikku surnuaeda, kus leiame seedrimetsa all ohtralt skulpturaalseid hauasambaid ja matmispaiku, siin on ka kuulus tuhande laternaga Kukai mausoleum. Vaatame erinevaid templeid ja templiaedasid ning huvi pakub meile Kongobu-ji peatempel ning Daimoni linnaväravad.
Oleme saabunud Jaapani tähtsuselt teise linna – kunstlikule saarele rajatud Osakasse.
Naudime 360º vaadet Umeda Sky kõrghoone (173 m) katusel paiknevast observatooriumist. Jalutame Dotonburi piirkonnas, kus on võimalik jälgida kohalikku elu-olu ja teha sisseoste.
Jätkame oma reisi sõites kiirrongiga Hakonesse. Kiirrong ehk shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus!
Sundume Isawasse ja majutume hotellis (jaapani stiilis toad) Yunohana Prince Hotel või sarnases. Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis. Õhtusöök hotellis tüüpilise Jaapani toiduga.

8. päev FUJI MÄGI KAMAKURA - TOKYO
Hommikusöök. Sõidame jaapanlaste jaoks niivõrd tähtsasse paika - Fuji mäe jalamile. Seekord ei ole meil võimalust võtta ette rännak mäe tippu, ent sõidame bussiga Fuji mäe viiendasse jaama ja seal teeme mõnusa jalutuskäigu, hea õnne korral naudime vaadet mäele. Fuji mägi on püha paik ja proovime meiegi tunnetada selle paiga väge.
Lahkume Jaapani iidsesse shogunite pealinna Kamakurasse. Kamakuras külastame Suure Buddha templit, mis kuulub puhta maa koolkonna järgijatele ning on kuulus võimsa pronksist Buddha kuju poolest.
Sõidame tagasi Tokyosse ja majutume kahel järgneval ööl hotellis Edmont Metropolitan**** või sarnases.

9. päev TOKYO ja SUMO TURNIIR
Hommikusöök hotellis. 
Külastame värvikirevat endise Tsukiji kalaturu piirkonda. Turg ise on tänaseks üle viidud kaasaegsesse kompleksi, ent värskeid kalatooteid ja mereande pakkuvaid söögikohti ja tänavalette ning meeleolukat saginat loodame siit siiski leida. Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) kalaturg ise on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just tänase hommiku värskeim ja parim kaup.
Uudistame Ginza tänava piirkonnas - siin on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas.
Vaatame ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne.
Võimalusel läheme Tokyo sumoareenile ja jälgime suomoturniiri. Seejärel aga sööme õhtust Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.

10. päev TOKYO - SANJA FESTIVAL, ÕHTUNE LEND TOKYO-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis.
Suundume Asakusa piirkonda. Vaatame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudime ka meie seda ajaloolist atmosfääri ja saame võimaluse reisimeeneid osta.
Meil avaneb võimalus jälgida ja osaleda Sanja festivalil. Sanja Matsuri on üks Tokyo suurimaid festivale. See meeltab Asakusa piirkonda väga palju rahvast. Parim päev festivali külastamiseks ongi just laupäev, mil kõik kohalikud linnaosad kannavad oma kaasaskantavad pühamud läbi Senso-ji ala ja Kaminarimoni väravast välja.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Haneda-Istanbul kell 21:55-05:15 ( (kohalikud kellaajad, lennunumber TK199).

11. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Varahommikul jõuame Istanbuli. Soovijatel on võimalik ühineda meeleolukale Istanbuli linnaekskursioonile (TK ekskursioon ingliskeelse giidiga).
Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

3999 €* / 4209 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab: 

 • lend liinilendudega Tallinn-Istanbul-Haneda-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis (Turkish Airlines liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • mugavustega bussi kasutamine, kiirrongi piletid;
 • majutus vastavalt programmile templis / hotellides***-**** (2-in. toad), hommikusöögid;
 • hinnas 2 lõuna- ja 5 õhtusööki vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 590 €;
 • tervisekindlustus (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • shabu-shabu õhtusöök koos maikoga 95 € (ainult ettetellimisel, lisatasu eest). Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geisha. Õhtusöök koos maikoga on kindlasti nii kulinaarne kui kultuuriline elamus: menüü on Jaapani köögikunsti tipptase - pakutakse nii shabu-shabu rooga kui hõrgutavaid sashimisid, maiko valab külalistele saket ning õhtusööki saadab sulnis maiko tants. Peale meeleolukat õhtusööki võib avaneda võimalus maikoga vestelda.

Viisa ja reisidokumendid

Eesti kodanik ei vaja Jaapanisse reisimiseks viisat juhul, kui riigis viibitakse kuni 90 päeva. Riiki sisenemiseks on vajalik pass, mis kehtib vähemalt kolm kuud pärast reisilt naasmist. Lisaks tuleb täita maaletuleku kaart (Disembarkation card), mida tuleb kogu reisi vältel alal hoida. Palume meile reisi lõpliku tasumisega teada anda ka passinumber ja kehtivuse aeg.

Lisainfo

 • Reisi jooksul on meil võimalus kogeda jaapani stiilis majutust (1. öö templis ja 1 öö ryokan hotellis), st. magatakse tatami mattidel. Templimajutuses puudub tubades WC/dušš.
 • Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eestis kasutusel olevast. Kogu Jaapanis on kasutusel elekter tugevusega 100 volti, Jaapani idaosas on elektrisagedus 50 hz, lääneosas (sh Kyoto, Osaka) 60 hz. Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter.
 • Temperatuurid on keskmiselt 15-20 °C. Ööseks võib temperatuur langeda 10 °C kanti. Igaks juhuks on soovitav kaasa võtta ka vihmakindlad riided.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas 2x 23kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid. 
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
11.05.2023 - 21.05.2023
 Hind al 3999
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Jaapan - kevadine ringreis, festivalid ja Koya mägi

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Lea Jõesaar
Käisin Madeira reisil, giidiks oli Mirjam. Reis oli vapustav ning eriline tänu Mirjamile! Suur suur tänu Germalole, et korraldate nii toredaid reise.
Ülle Kriiva
Aitäh Germalo ja suured tänud giid Helenile ja Mehmetile suurepärase huvitava Istanbuli reisi eest! Tahaks Türki tagasi. Plaan 2023 suur Türgi ringreis ette võtta. Astrid ja Ülle