Kanada - sügisvärvides ringreis

Kanada - sügisvärvides ringreis

19.09.2022 - 29.09.2022
Giid Piret Mayer
 Hind al 3699
Ooteleht
Kanada laiub ligi 10 miljoni ruutkilomeetri suurusel maa-alal, kui suur saarestik juurde arvata. Ja vaadata on siin palju. Meie reis hõlmab Kanada idaosa. Kanada metropolid Montreal, Quebec, Ottawa ja Toronto on kahtlemata suursugused ja põnevad vaatamisväärsused. Ent tahame näha ka looduse ilu. Seda just sellisel aastaajal, kui Kanada rahvuslik sümbol, vahtraleht, näitab oma värvilist rüüd.

Lugege Kanada kohta lähemalt siit >
Riiki sisenemise tingimused 14. juuni seisuga:
 • Reisil osalemiseks on vajalik EL digitõend vaktineerituse kohta (www.digilugu.ee, kehtivus vastavalt EL kehtestatud reeglitele)
 • Läbipõdemistõendiga Kanadasse reisida ei saa, samuti ei kehti 1 süst + läbipõdemine.
 • Riigist lahkumiseks tuleb  teha PCR test
 • Telefoni tuleb laadida mobiilirakendus MobilCan, kuhu peab üles laadima EL Covid tõend ning lahkudes PCR test. Täpsem info siit https://www.canada.ca/en/border-services-agency/services/arrivecan.html

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-MONTREAL
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul olevas teenindusletis kell 04:00, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:05-07:35  ja Frankfurt-Montreal  kell 14:10-16:15 (kohalikud ajad, lennunumbrid LH885 ja LH478,  kohalikud kellaajad). Palume kontrollida reisi väljumise aega vahetult enne reisi!
Montreal on Québeci provintsi suurim linn asudes Kanada idaosas, Saint Lawrence’i ja Ottawa jõe ääres Montréali saarel. Majutus hotellis Best Western**** või sarnane Montrealis kahel järgneval ööl.
 
2. päev MONTREAL
Hommikusöök. Täna teeme tutvust selle põneva linnaga. Külastame Montreali Olümpiakeskust, kus näeme üht linna sümbolit – maailma kõrgeimat, suurima kaldenurgaga torni. Tõuseme funikulööriga kõrgele torni tippu, et heita pilk Montreali vanalinnale. Külastame Olümpia staadionit. Vaba aeg lõunastamiseks.

Linnaekskursioon Montrealis – vaatame Vieaux-Montréali, Notre Dame de Montreali ja ajaloolist vana sadama piirkonda. Imetleme uhket vaadet linnale Mont Royali pargi kuulsalt vaateplatvormilt.  
 
3. päev MONTREAL - HURONI HÕIMU KÜLA – QUEBEC
Hommikusöök. Alustame sõitu Quebeci poole. Teel näeme kaunist Kanada loodust. Külastame tüüpilist Kanada indiaanlaste küla - Huroni hõimu küla. Siin tutvume pärismaalaste eluga Kanadas. Ühine lõunasöök.
Jõuame Quebeci. See linn on asutatud 1608. aastal naha kauplemise keskuseks, tänapäeval on ta väga romantiline linn oma vanalinna kitsaste tänavate ja kohvikutega St Lawrence jõe ääres. Linn on säilitanud oma hubase provintsiliku šarmi. Vaatame linna vanu kindlusehitisi ja maailma enim pildistatud hotelli, linna sümboliks kujunenud, Chateau Frontenaci. Jalutame linna kõige vanemas osas Petit Champlainis, mis tuntud oma galeriide ja kohvikute poolest. Majutus hotellis Manoir*** või sarnane Quebecis kahel järgneval ööl. 
 
4. päev QUEBECK- ST ANNE KANJON – MONTMORENCY - MAPLE SUGAR SHACK- QUEBECK
Hommikusöök. Tänase päeva veedame looduses. Sõidame vaatama kolme rippsillaga St Anne kanjonit. Üks sildadest ületab 74 meetrise kose poolt moodustatud kuru. Kaunid sügisvärvid kose piirkonnas pakuvad eriti „kanadalikku” vaatepilti. Näeme Quebecki provintsi kõige dramaatilisemat koske Montmorencyt, võtame ette kerge matka looduses. Seejärel külastame Saint–Anne-De Beaupre basiilikat. Lõunastame ühiselt Maple Sugar Shackis ehk Vahtrasiirupi majas.  Õhtu Quebecis on vaba, et nautida linna unikaalset prantsusepärast olustikku. 
 
5. päev QUEBECK – LAURENTIANS
Hommikusöök. Lahkume Les Laurentides` piirkonna poole. Sõidame Mont Tremblanti. See on üks Kanada kuulsamaid puhkekeskuseid, mida külastavad inimesed aastaringselt. Eriti kaunis on siin sügisel, kui järved ja metsad moodustavad kauni pildi Kanada sügisvärvidest. Suhkruvaher ehk Kanada vaher, riigi vapisümbol, võistleb siin kirevas värvidemängus teiste puudega. Sügisel värvuvad tema lehed kollakasoranžideks või sarlakpunasteks ning tema suure suhkrusisaldusega mahlast tehakse kuulsat vahtrasiirupit ning –suhkrut. Ilusa ilma korral sõidame soovijatega Laurentiuse mägede kõrgeimale tipule ja vaatame kauneid vaateid. Soovijail on võimalik teha kerge matk looduses. Majutume Mont Tremblanti piirkonnas hotellis Ax*** või sarnane. 
 
6. päev OMEGA PARK – OTTAWA
Hommikusöök. Alustame sõitu Ottawasse. Tutvume Omega safari pargiga, kus võib praktiliselt vabas looduses näha mitmeid Kanadas elavaid loomi. Jõuame Ottawasse, Kanada pealinna. Vaba aeg einestamaks Byward Marketi piirkonnas. Linnaekskursiooni käigus näeme parlamendihoonet, peaministri ja peakuberneri kabineti asukohta (võimalusel külastame), saatkonnahooneid. Vaatame Rideau kanalit, mis on äsja lisatud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Majutus hotellis*** või sarnane Ottawas.
 
7. päev OTTAWA - UPPER CANADA VILLAGE - GANANOQUE
Hommikusöök.  Võimalusel külastame hommikul parlamendihoonet. Seejärel külastame Ottawa ühte kuulsamat muuseumi - tsivilisatsiooni muuseumi. Sõidame Upper Canada Village`sse. See on paik, mis viib meid ajas tagasi üle 140 aasta ning sattume 1860ndate Kanada külasse, kus kogeme tolleaegset elustiili, näeme vanu veskeid, ärisid, kirikuid. Näeme The Crysler Farm Fieldi - kohta, kus 1813. aastal toimus Kanada ajaloo üks tähtsamaid sõjalisi lahinguid Ameerika Ühendriikidega. Majutus Gananoque´i piirkonnas hotellis Comfort Inn*** või sarnane. 
 
8. päev 1000 SAARE KRUIIS - TORONTO
Hommikusöök. Meie teekond jätkub järve kallast pidi, sõites põhja poole Rockporti. Teeme laevaga kruiisi Ontario järvel tuhande saare piirkonnas. Kas teadsite, et just siit on pärit igale gurmaanile tuttav salatikaste "1000 Islands"? Õhtuks jõuame Torontosse. Majutus kesklinna hotellis One King West**** või sarnane kahel järgneval ööl. Teeme esmatutvust pilvelõhkujate linnaga.
 
9. päev NIAGARA JUGA - NIAGARA ON THE LAKE
Hommikusöök. Sõidame vaatame kuulsat Niagara juga. Niagara on Kanada ja Ameerika Ühendriikide piirijõgi. Kõige suurem juga langusega 57 meetrit kannab nime Kanada ehk Hoburaua juga ja väiksem, langusega 34 meetrit, on Ameerika juga. Soovijad võivad ette võtta laevasõidu koskede alla. Lõunastame ühiselt Skylon tornis vaatega koskedele. Degusteerimine kuulsat Kanada jääveini. Külastame maalilist väikelinna Ontario järve ääres Niagara-on-the-Lake`i. Jalutame romantilise linna rahulikel tänavatel.  Õhtuks naaseme Torontosse.
 
10. päev TORONTO,  LEND TORONTO-FRANKFURT 
Hommikusöök. Torontos teeme ekskursiooni bussiga – näeme selle kosmopoliitse linna tähtsamaid vaatamisväärsusi – kuninglikku Ontario muuseumi, sadama piirkonda, CN torni. Toronto CN Tower on kahtlemata üks Toronto ja kogu maailma kuulsamaid ehitisi. Tegemist oli kuni 2007. aastani maailma kõrgeima toestamata ehitisega. CN Tower on 553,3 m kõrge. Hetkel on kõrgeimaks toestamata ehitiseks Burj Dubai. CN Toweris on maailma kõrgeimal asuv vaateplatvorm 446,5 m kõrgusel. Sõidame liftiga vaateplatvormile ja imetleme vaadet linnale. Jalutame hiina linnaosas. Vaba aeg lõunastamaks ja seejärel transfeer lennujaama. Lend Toronto-Frankfurt kell 18:20-07:55.
 
11. päev LEND FRANKFURT-TALLINN
Saabumine Frankfurti. Lend Frankfurt-Tallinn 09:50-12:45 (lennunumbrid LH471, LH880, kohalikud kellaajad). 

Reisi hind

3699 €* /3894 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Frankfurt-Montreal, Toronto-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Mugavustega bussi kasutamine vastavalt programmile 
 • Majutus vastavalt programmile hotellides***/**** (2-in. toad), hommikusöögid
 • Lõunasöögid vastavalt programmile (3 lõunasööki)
 • Giidi teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel 

Lisatasu eest:
 • Ühene majutus hotellides  690 €
 • Tervisekindlustus 11 päevaks al.  € (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Elektrooniline viisa 15 € (hind võib muutuda)
 • Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad - kokku 220 €
 • Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. 
Need on võimalik tasuda ette eurodes või tasutakse kohapeal kohalikus vääringus sulas. 
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad - kokku 220  €
Olümpiapark + Montreali torn, Ottawa tsivilisatsiooni muuseum, Toronto torn, 1000 saare kruiis, Omega park, Upper Canada Village, St Anna kanjon, Huroonide küla.

Kohapeal tasutakse sissepääsud CAD:
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisainfo

Hind ei sisalda jootrahasid kohalikule bussijuhile ja giidile ning hotellides. Palume arvestada jootrahadeks u 45 CAD terve reisi kohta. 

Hindadele lisanduvad üldjuhul Kanadas maksud (tax), mis sõltuvalt piirkonnast on ca 10 %.  Raha soovitame vahetada vähemalt  500 CAD (alati mida rohkem, seda parem).

Mõnes hotellis on bassein, soovitame ujumisriided kaasa võtta. 
Kanada sügis on muutliku ilmaga, soovitame kaasa võtta tuulekindla jaki, mugavad kinnised jalanõud, vihmakeebi.

Lisainfo Välisministeeriumi kodulehelt.

Lühidalt Kanadast:
Pealinn: Ottawa
Rahvaarv: 32 507 874 (2007 a seisuga)
Pindala: 9 976 140 km2
Riigikord: konföderatsioon parlamentaarse demokraatiaga
Reiligioon: 46.2% rooma katolik, 17.5% kanada ühendatud kirik, 11.8% anglikaanid, 24.5% muu
Riigikeel: inglise ja prantsuse keel
Ajavöönd: GMT -4-8
Rahaühik: Kanada dollar (kurss euroga 1,3-1,4)

Kanadas on pistikupesad meist erinevad ja seetõttu soovitame reisi ajaks kaasa võtta adapter.

Lennuinfo
Lubatud inimese kohta 1 kott max 23 kg (äraantavasse pagasisse). Salongi võimalik võtta 1 pagas kuni 5kg,mõõtmetega 55x40x23cm.

Tutvu reisitingimustega siin

Viisa ja dokumendid

Palume meile reisi broneerimisel teada anda passinumber ning kehtivuse aeg.
Eesti kodanik vajab  Kanadasse reisimiseks elektroonilist viisat ETA
Kui soovite, et Germalo Reisid vormistab viisa ehk ETA, palume meile toimetada passikoopia hiljemalt 20. august. Eta on tasuline. Viisa peab välja trükkima.
Viisat saab vormistada ka ise krediikaardiga (juhul kui vormistate viisa ise, palume meid sellest teavitada).
http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp?utm_source=slash-eta&utm_medium=short-url&utm_campaign=eta

Vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks
- viisa ehk ETA (trükitud välja)
- biomeetriline pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi
- piisavad rahalised vahendid
- reisikindlustus kogu reisi perioodiks 
19.09.2022 - 29.09.2022
Giid Piret Mayer
 Hind al 3699
Ooteleht
Giid
Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Eesti Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kanada - sügisvärvides ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

V
Viivi, Harri ja Tiiu
Täname suurepäraselt korraldatud Egiptuse reisi eest! Meile sobis väga hästi reisi tempo. Grupi suurus oli ka väga hea. Logistika super. Giidid väga head. Suur tänu Raivole. Kohalik giid on vist tõeline egüptoloog, hämmastavad teadmised. Hotellid väga korralikud, laev väga hea, samuti teenindus ja söögid laeval. Loodame veel kohtuda.
P
Pia ja Ülo
Täname toreda Ahvenamaa reisi eest! Reisijuht-giid Ervin Org on oma teadmiste poolest ja reisi korrapärase sujumise ja hoolitsemise eest super tasemel. Suured tänud temale!