Kolumbia

Kolumbia

01.12.20 - 16.12.20
 
Eelbroneering
Kahe ookeani vahele jäävad lauskmaad, vihmamets, kõrb ja mäed. Pealinn Bogota, koloniaalarhitektuuri pärl Cartagena ning muusikast pulbitsev Medellin. Colombia rikkus ning samas äärmine vaesus, lopsakas loodus ja põlisasukate valdused. Kutsume Teid nobelist Gabriel Garcia Marquezi ja poppstaar Shakira maale!

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-BOGOTA
Kogunemine kell  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell  ja Istanbul-Bogota (kohalikud kellaajad, lennunumbrid). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

2. päev SAABUMINE BOGOTA LENNUJAAMA, BOGOTA EKSKURSIOON
Maandume hommikul Kolumbia (edaspidi Colombia) pealinna Bogota lennuväljal. Transfeer vanalinna hotelli***.  Siinsed inimesed on külalislahked ja naeratavad. Rõõmustamiseks on põhjust- jalgpallil läheb hästi ning popstaar Shakira loodud heategevusfond Pies Descalzos (eesti keeles “paljasjalgsed”) pakub haridust tuhandetele lastele. 
Colombia pealinn Bogota on 7 miljoni elanikuga linn 2600 meetri kõrgusel üle merepinna. Naudime vaateid 3 km taeva poole kõrguvalt Monserrate´i mäelt ning tutvume selle tipus paikneva palverändurite Meka – Senor Caido kirikuga. Jalutame koloniaalaegses Bogota vanalinnas ehk La Candelarias ning ärirajoonis - Plaza Bolivari ümbruses. Külastame kullamuuseumi ehk Museo del Oro´t, mis annab põhjaliku ülevaate kulla ajaloost ja tootmisest. Kohalikud indiaanlased kaevandasid ja töötlesid kulda juba ammu enne hispaanlaste tulekut. Kollektsiooni pärliks on El Dorado müüdi aluseks olev muiskade indiaanihõimu kuldparv. Kahekorruselises valges koloniaalhoones paiknevas Botero muuseumis näeme Colombia kuulsaima kunstniku Fernando Botero 208 taiesest koosnevat kunstikogu: 123 tema enda loomingust ning 85 teiste kunstnike omi, muuhulgas Picasso and Monet tööd. Ööbimine hotellis Casa Deco*** või sarnases.

3. päev BOGOTA- ZIPAQUIRA-BOGOTA
Hommikusöök. Zipaquira maa-alune Rooma-Katoliku kirik asub 200 m sügavusel maapõues, kunagise soolakaevanduse tunnelites. Soolakatedraali peetakse üheks Colombia arhitektuuri tähelepanuväärseimaks ehitiseks. Tee hiiglasliku pealöövi ning maailma suurima maa-aluse risti juurde viib läbi 14 marmorina sätendava soolakabeli, mis sümboliseerivad Jeesuse viimaseid samme enne ristilöömist. Seejärel tutvume Zipaquira koloniaalarhiektuuri ja linnaväljakutega. Pärastlõunal naaseme Bogotasse. Ööbimine hotellis Casa Deco*** või sarnases.

4. päev BOGOTA-PEREIRA
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Bogota-Pereira. Pereira on Quindio kohvipiirkonna süda. Iga istandus on justkui riik riigis, kus teatakse täpselt, millised kohvipuu sordid annavad parima kvaliteediga ube. Kohvitööstus on peamine sissetulekuallikas ligi 200 miljonile inimesele ning seda aromaatset jooki toodetakse maailmas ligi 8,8 miljonit tonni aastas. Siinsed istandused on romantilised – valged suurte rõdude ja värviliste akendega kohvilõhnalised hacienda’d. Ööbimine hotellis El Bosque del Saman Alcala*** või sarnases.

5. päev COCORA ORG- SALENTO
Hommikusöök. Sõidame järskude kaljudega raamitud Cocora oru rohelusse, Colombia rahvuspuu vahapalmi koju. See maailma kõrgeim liik võib kasvada kuni 60 m kõrguseks ning näeb välja nagu palmimaailma supermodell-pikk, sale ja nõtke. Hiljem imetleme pisikeses Salento linnas värvilisi hooneid ning naudime väikelinna rahulikku elutempot. Ööbimine hotellis El Bosque del Saman Alcala*** või sarnases.

6. päev  KOHVIMÕISA KÜLASTUS
Hommikusöök. Täna kuuleme ja näeme, mida on vaja selleks, et kohvimarjast saaks lõpuks  kohv. Kohvi kasvatamine ja korjamine on raske töö. Hoolas korjaja nopib päevas 50–100 kg marju, millest saab  ainult 10–20 kg ube. Ööbimine hotellis El Bosque del Saman Alcala*** või sarnases.

7. päev TEEKOND MEDELLINI
Hommikusöök. Sõidame bussiga Colombia suuruselt teise linna Medellini. Meie teekond kulgeb mööda maalilist Colombia maastiku - ületame mägesid, kiirevoolulisi jõgesid ja põlde, näeme lugematuid avokaadosalusid, mangopuid ja banaaniistandusi ning armsaid väikseid külasid. Ööbimine hotellis Park10*** või sarnases.

8. päev MEDELLIN
Hommikusöök. Kunagine Pablo Escobari kodulinn ning narkokartellide lahingutander kuulus 1990ndate alguseni maailma ohtlikumate linnade hulka. Tänapäeva Medellin on populaarne turismisihtkoht, mille tänavaid kaunistavad Fernando Botero omapärased trullakad skulptuurid. Külastame Museo de Antioquiat, mis paikneb suurejoonelises art deco stiilis Palacio Municipali hoones. See on üks Colombia vanimaid muuseume, kus eksponeeritakse üht riigi olulisimat kunstikollektsiooni. Püsiväljapanekus on teosed 19.sajandist kuni kaasaegse Colombia kunstini, samuti taieseid ajast enne eurooplaste saabumist. Kolmandal korrusel asuvad kogu tähtteosed–Fernando Botero maalid ja skulptuurid. Tähelepanuväärsed on ka Pedro Nel Gómezi seinamaalingud. Ööbimine hotellis Park10*** või sarnases.

9. päev MEDELLIN-GUATAPE- MEDELLIN
Hommikusöök. Külastame Guatape väikelinna maalilise järve kaldal, jalutame munakivisillutisega tänavatel ja imetleme värviliste fassaadidega hooneid. Peatume Lõuna-Ameerika suuruselt teise monoliidi - El Peñoni juures, mille tippu viib 740 trepiastet. 200 m kõrguse graniitkalju tipust avaneb imeline panoraamvaade ümbruskonnale, allolevale tehisjärvele ning smaragdrohelistele saarekestele. Ööbimine hotellis Park10*** või sarnases.

10. päev LEND MEDELLIN- SANTA MARTA, VABA AEG SANTA MARTAS 
Hommikusöök. Transfeer lennujaama, lend Santa Martasse. 16.saj hispaania kolonisaatorite poolt asutatud Santa Marta on Colombia vanim linn Kariibi mere kaldal. Just siin  veetis oma viimased elupäevad Ladina-Ameerika revolutsiooni juht Simón Bolívar (1783 –1830). Ööbimine hotellis Park10*** või sarnases.

11. päev SANTA MARTA-TAYRONA RAHVUSPARK-SANTA MARTA
Hommikusöök. Päevane väljasõit puutumata troopilise loodusega Tayrona rahvusparki, mis laiub 15000 hektari suurusel maa-alal ning on koduks 300 linnu- ja imetajaliigile. Kuldseid liivarandu ääristavad kookospalmid ja tihe džungel, taamal maailma kõrgeim rannikuäärne mäeahelik – Sierra Nevada de Santa Maria. Ööbimine hotellis Santa Marta Real*** või sarnases.

12 .päev SANTA MARTA-CARTAGENA
Hommikusöök. Alustame teekonda  Kariibide kauneimasse linna -Cartagenasse, mis on tuntud võluva koloniaalarhitektuuri, gurmeerestoranide, kireva ööelu ja kaunite randade poolest. Ööbimine hotellis 3Banderas*** või sarnases.

13. päev CARTAGENA
Hommikusöök. Cartagena vanalinn on üks Ladina-Ameerika paremini säilinud koloniaallinnu. Imetleme vanalinna kitsastel tänavatel jalutades värvikirevaid koloniaalhooneid, buganvilladest tulvil rõdusid ja rahvarohkeid väljakuid, kus Colombia lipuvärvides kleitidega naised maiustusi müüvad. Külastame San Felipe de Barajase kindlust, mille hispaanlased  rikka Cartagena kaitseks piraatide rünnakute eest rajasid. Linnas ladustati Peruust ja Boliiviast toodud kuld- ja hõbeaardeid, mis siit laevadega mandri-Hispaaniasse viidi. Käime Cartagena kõrgeimas punktis -150 m kõrgusel La Popa mäekünkal. Siin asub augustiinide ordu poolt rajatud Nuestra Señora de La Candelaria klooster ja kirik ning avaneb panoraamvaade allolevale linnale. Peale Cartagena linnaekskursiooni jääb vaba aega iseseisvaks linnaga tutvumiseks. Selles linnas saab tõeliselt hästi süüa – pakutakse mitmesugseid mereande, mh värsket cevichet ehk kala-carpacciot, erinevaid grilliroogi. Miks mitte proovida maailma suurima närilise chigüire (veesea) liha koos soolaste banaanidega, mille juurde sobib joogiks Aguila õlu. Ööbimine hotellis 3Banderas*** või sarnases.

14. päev VABA HOMMIK, LEND CARTAGENA-BOGOTA
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Bogotasse. Majutus hotellis Casa Deco*** või sarnases. 

15. päev LEND BOGOTA-ISTANBUL 
Transfeer lennujaama. Lend Bogota-Istanbul.

16. päev  ISTANBUL-TALLINN LEND
Lend Istanbul-Tallinn. 

Reisi hind

  • Lennupiletid Tallinn-Istanbul-Bogota-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis
  • Sisaldab lennujaamamakse. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
  • Lennupiletid siselendudele vastavalt programmile 
  • Majutus vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid hotellides vastavalt programmile
  • Giidi/grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel
  • Sisaldab sissepääsumakse tasulistele objektidele, mis programmis mainitud.

Lisakulud:
  • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Bussijuht u 1 USD päevas ja kohalik giid u 3 USD päevas.
Lisatasu eest on võimalik:
  • Ühese majutuse lisamaks 500€ 
  • Tervisekindlustus + reisitõrkekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest al  € (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist).

Viisa ja dokumendid

Eesti passiga on viisavaba  turismireisi korral kuni 90 päeva aasta jooksul
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi
Soovitav on tervise- ja reisikindlustus kogu viisa perioodiks
 

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselendudele on lubatud kaasa võtta 23 kilo äraantavat ja 8 kilo käsipagasit. 

01.12.20 - 16.12.20
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte