Kuveit-Bahrein-Katar

Kuveit-Bahrein-Katar

03.04.2025 - 13.04.2025
 Hind al 3799
Broneeri
Pärsia lahe moodsad linnad, kõrbemaastikud, kirev kultuur ja külalislahked inimesed ootavad avastamist. Kui sadakond aastat tagasi oli siin valdavalt kõrb ja beduiini telgid, siis täna sirutuvad taevasse pilvelõhkujad. Reis on täis ajalugu ja idamaist eksootikat. 

Reisikava

1. päev lend TALLINN-ISTANBUL-KUVEIT 
Koguneme kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus kõik reisijad saavad vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:35-16:15 ja lend Istanbul-Kuveit kell 20:50-00:20 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK772).
Palume kontrollida kogunemise ja lennu aega vahetult enne reisi.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev SAABUMINE KUVEITI – KUVEIDI EKSKURSIOON
Öösel kell 01:15 jõuame Kuveidi lennujaama. Sõidame lennujaamast linna ja majutume hotellis. 
Naftarikas Kuveit on väike riik Pärsia lahe tipus. Selle strateegiline asukoht ja suured naftavarud on teinud sellest ühe maailma rikkaima riigi elaniku kohta.  Veel sadakond aastat tagasi oli siin valdavalt vaid kõrb ja beduiini telgid, täna sirutuvad taevasse aga pilvelõhkujad, suured võimsad automagistraalid ning uhked, kuni pooleteistkilomeetri pikkused kaubanduskeskused. 
Hommikul suundume Kuveidi ekskursioonile. Rahvusmuuseumis saame aastakümnete jooksul kogutud esemete kaudu ülevaate riigi möödunud sajandi minevikust. Sadu majamuuseumis näeme tekstiilikudumise pärandit ja Sadu-stiilis tikandeid. Tutvume Al-Seifi paleega, mille vaatetorn on kaetud siniste plaatidega ja katus puhta kullaga. Külastame Sheikh Jaber Al-Ahmadi kultuurikeskust, mis on tuntud ka kui Kuveidi ooperimaja. See on Lähis-Ida suurim. Vaatame Pärsia lahe neemel uhkelt seisvaid Kuveidi peamisi maamärke - Kuveidi torne, mis on suurepärane näide Araabia traditsioonilisest arhitektuurist. 
Majutus: hotellis Ramada Encore Downtown Kuwait**** või sarnane
Söögikorrad: hommiku- ja õhtusöök


3. päev KUVEIDI EKSKURSIOON 
Jätkame tutvumist Kuveidiga. Külastame Kuveidi Suurt Mošeed Masjid Alkabeer, mis on suurepärane näide Islami arhitektuurist. Mošee on Kuveidi suurim ja maailma suuruselt kaheksas. Mošee kohal kõrgub Kuveidi kõrgeim minarett (74 m). Seejärel tutvume Kuveidi Kaasaegse Kunsti Muuseumiga. Jalutame kohalikul kalaturul ja vaatame traditsiooniliste araabia purjelaevade Dhow sadamat.  Külastame Al Qurain Martyrs sõjamuuseumi, kus toimus 1991. aastal verine vastasseis pealetungivate Iraagi vägede ja Kuveidi rahva vastupanuüksuste vahel. Läheme jalutame Kuveidi suurimas 200 000 m2 asuvas Al Shaheedi pargis, mis võlub ilusate botaanikaaedadega, järvega ja kus kohalikud armastavad käia jalutamas ja jooksmas. Päeva lõpetame Souq Al Mubarakeya turu värvikirevate lettide vahel, kus naudime hõrgutavaid maitseid ja lõhnasid.
Majutus: hotellis Ramada Encore Downtown Kuwait**** või sarnane
Söögikorrad: hommiku- ja õhtusöök


4. päev lend KUVEIT-BAHREIN, BAHREINI EKSKURSIOON 
Suundume lennujaama. Lend Kuveit-Bahrein kell 11:40-12:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber GF214). 
Bahreini pindala on vaid 765 km2. Pikim riigisisene vahemaa põhjast lõunasse on 48 kilomeetrit, idast läände 19 kilomeetrit. Bahrein on iidsetest aegadest kuulus oma pärlipüügi poolest. Bahrain oli üks esimesi Lähis-Ida riike, kes avastas piirkonnast nafta ja ehitas rafineerimistehase. Naftatootmine pole aga kunagi jõudnud Saudi Araabia omaga samale tasemele ja Bahreini majandus on pidanud mitmesistama teistes valdkondades nagu pangandus, rahandus ja turism.
Sõidame avastama kultuurilisi asukohti, mida peab nägema Bahreini külastades ja mis on seotud Bahreini aastatuhandete vanuse pärlite kogumise traditsiooniga. Päev algab 15. sajandist pärit Arad’i kaitsekindluse külastusega. Kindlus pakub linnale maalilisi vaateid ja on üks parimaid näiteid Omaani sõjaväearhitektuurist 15. ja 16. sajandil.  Kindlus on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Päeva lõpetame 30-minutilise paadisõiduga.
Majutus: Delmon International Hotell**** või sarnane
Söögikorrad: hommikusöök


5. päev BAHREINI EKSURSIOON 
Külastame Bahreini rahvusmuuseumi, mis on üks saare peamisi kultuurilisi vaatamisväärsusi. Al Fateh Suur Mošee on üks maailma suurimaid, mille kohale ehitatud tohutu kuppel on tehtud täielikult klaaskiust (maailma suurim klaaskiust kuppel).
Sõidame Bahreini vana pealinna Muharraqi, kus jalutame 19. sajandi traditsiooniliste hoonete vahel ning külastame sealset vana turgu.
Külastame Bahreini kindlust – Oal’at bahrein, mille rannikuäärne asukoht pakub lummavaid vaateid sädelevale sinisele veele ja linna siluetile. Pärast traditsioonilist Kuveidi lõunasööki külastame iidseid A’ali matmiskalmeid. Kõige paremini säilinud ja mujetavaldavamad künkad on A’ali küla kuninglikud matusekalmed. A’ali on kuulus ka traditsioonilise käsitööna valminud keraamika poolest, mida saab näha ja osta erinevatelt keraamikutelt ja butiikidest kogu linnas. Päeva lõpetame Bahreni silla (Kuningas Fahd tee) külastusega. Sild on 25 km pikk ning ühendab Bahreini Saudi Araabiaga.
Majutus: Delmon International Hotell**** või sarnane
Söögikorrad: hommiku- ja lõunasöök


6. päev BAHREINI EKSKURSIOON 
Hommikul külastame Endruance külas kaamelifarmi. Seejärel teeme pildistamise peatuse keset liivaluiteid asuvat tippklassi Bahreini Vormel 1 ringrada, kus juba 20 aastat on saanud jälgida Sakhiri kõrbes ainulaadset vaatemängu. See oli esimene ringrada Lähis-Idas, kus korraldati Vormel 1 võistlusi. Sõidame vaatama Bahreini üksildast„Elupuud“, mis laiub liivasel tühermaal. Selle vana üksiku puu mõistatus on kohalikke lummanud juba sajandeid. Teisi puid ei paista üle kilomeetrite pikkuse avatud maastiku. Seejärel sõidame uudistama Pärsia lahe Araabia poolel asuvat esimest naftapuurauku.
Päev jätkub jalgsi eksursiooniga Bahreini pealinnas Manamas. Külastame vana postijaama, Manama turgu, Väikest Indiat, Sri Krishna Templt, maitseainete ja kulla turgu, Bahreini sünagoogi ning Haji Cafe 1950’s maitseme Bahreini traditsioonilist teed. 
Majutus: Delmon International Hotell**** või sarnane
Söögikorrad: hommiku- ja lõunasöök


7. päev lend BAHREIN-KATAR, DOHA 
Suundume lennujaama. Lend Bahrein-Doha kell 09:30-10:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber GF524).
Katar on iseseisev emiraat Pärsia lahe läänerannikul. Väikesel riigil on tohutu mõju piirkonna rivaalide usaldusväärsuse vahendajana ja maailma ühe suurima maagaasi eksportijana. Naftarikkuse tõttu on riigi elanikel kõrge elatustase. 
Pärast Katari saabumist sõidame Katari suurimale turule – Souq Waqif’i tutvuma iidse kauplemise kuluuriga. Näeme pistriku turgu, Araabia hobusetalle, vürtside ja aroomiturgu ning erinevaid käsitööpoekesi. 
Päeva lõpetame traditsioonilise Dhow purjepaadi kruiisiga.
Majutus: hotellis Embassy Suites by Hilton Doha Old Town**** või sarnases
Söögikorrad: hommikusöök


8. päev KATARI EKSKURSIOON 
Külastame Katari rahvusmuuseumi. Prantsuse arhitekti Jean Nouveli kujundatud modernne muuseumihoone on inspireeritud kohalikust kõrberoosist. Muuseumis on eksponeeritud Katari ja rahvusvahelistelt kunstnikelt tellitud uuenduslikud kunstiteosed, väärtuslikud ja haruldased esemed ja dokumentaalsed materjalid ning interaktiivsed õppimisvõimalused. Muuseumi galeriid viivad meid ringkäigule läbi Katari eelajaloo kuni tänapäevani. Seejärel külastame Islami kunstimuuseumi, kus on ekponeeritud üks maailma suurimaid islami kunsti kollektsioone – metalltööd, kreaamika, ehted, puidutööd, tekstiilid, mündid, klaas. Jalutame Doha Corniche promenaadil, mis ühendab vana ja uut Dohat ning kus tähistatakse Katari suursündmusi.
Teel Katara kultuurikülla näeme väljast Katari suurimat mošeed – Abdul Wahhab mošee. Katara kultuurikülast leiame Kreeka-Rooma-Araabia amfiteatri, Sinise ja Kuldse mošee, muuseumi, ostukeskused, restoranid ja rannaala. Küla on ehitatud traditsioonilse Katari küla põhimõtte järgi. Siin toimuvad erinevad kunstinäitused, ooperid, festivalid jne. Läheme vaatama Pärlisaart. Tegemist on tehissaarega, kust leiame Vahemere stiilis jahtidega ääristatud jahisadamad, villad, luksuslikud hotellid ja disainerite butiigid. Pearl on oma elegantsi tõttu populaarne vaatamisväärsus ja seda on kutsutud ka „Araabia Rivieraks“. 
Majutus: hotellis Embassy Suites by Hilton Doha Old Town**** või sarnases
Söögikorrad: hommikusöök


9. päev KATARI EKSKURSIOON 
Täna ootab ees seikluslik kõrbesafari 4x4 Jeepidega üle laineliste liivaluidete, mille käigus teeme pildistamispeatusi. 
Seejärel sõidame Põhja Katari Al Khori kalurilinna ja Al Zubara klindluse juurde. See ajalooline sõjaline kindlus on ainus Katari UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud objekt, kust avaneb imeline vaade päikseloojangule. 
Majutus: hotellis Embassy Suites by Hilton Doha Old Town**** või sarnases
Söögikorrad: hommikusöök


10. päev KATARI EKSKURSIOON 
Sõidame vaatame Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani erakollektsiooni, mis on pärit enam kui neljalt kontinenilt – islamikunst, käsitsi valmistatud hindamatud vaibad, sõidukid, ajaloolised relvad jne. Järgmine peatus on Mathaf (araabia moodsa kunsti muuseum), kus näeme maailma suurimat araabia kaasaegse kunsti kollektsiooni. 
Külastame Al Shahanya külas asuvat kaamelite võidusõidurajale, kus korraldatakse selle traditsioonilise spordiala suursündmusi. Seal on võimalus pildistada kaamelitega, näha nii stardi- kui ka finišijoont ning kogeda koos giidiga võistluste põnevust.
Hilisõhtul transfeer Doha lennujaama.
Majutus: hotellis Embassy Suites by Hilton Doha Old Town**** või sarnases
Söögikorrad: hommikusöök


11. päev lend DOHA-ISTANBUL-TALLINN
Lend Doha-Istanbul kell 01:55-06:25 ja lend Istanbul-Tallinn kell 08:10-11:40 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK781 ja TK1421).

Reisi hind

3799 €**
3999 €* / 4209 €

** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 31. august 2024. Hinnale ei rakendu teised lisasoodustused.

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Kuveit, Doha-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud);
 • lennupiletid Kuveit-Bahrein ja Bahrein-Doha;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • toitlustus Turkish Airlines lennukis;
 • majutus hotellides**** (2-in toad),  9 hommiku-, 2 lõuna- ja 2 õhtusööki;
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused ja eestikeelne reisiteenindus kogu reisi jooksul;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul, kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).
Lisatasu eest võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootrahasid kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele.
 • Kuveidi viisa koos vormistamisega 22 €;
 • Bahreini viisa koos vormistamisega 90 €.

Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on kehtiv Eesti Vabariigi pass. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. 
 • Kuveiti sisenemiseks vajalik vormistada e-viisa (https://evisa.moi.gov.kw/evisa/home_e.do;). Viisatasu koos vormistamisega 22 €;  
 • Bahreini sisenemiseks vajalik vormistada e-viisa (https://www.evisa.gov.bh/). Viisatasu koos vormistamisega 90 €;
 • Eesti kodanikele antakse Katari sisenemisel mitmekordne turismiviisa kehtivusajaga kuni 180 päeva ja viibimisajaga kuni 90 päeva järgmistel tingimustel: pass kehtib vähemalt 6 kuud; on olemas edasi-tagasi lennupiletid, on kehtiv hotellibroneering ning vähemalt 1500 USD sularahas vüi omab krediitkaarti. Eesti kodanik maksab 100 Katari riaali riigilõivu (ca 25 EUR).
Juhul kui Te soovite, et Teie e-viisa vormistaks Germalo Reisid, paluksime, et annaksite sellest teada hiljemalt 1 kuu enne reisi. Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.
03.04.2025 - 13.04.2025
 Hind al 3799
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Reet
Raivo Haab Usbekistani reisil oli lihtsalt suurepärane. Tema teadmised, suurepärane oskus gruppi siduda, olla alati abistamas ja kõikidele küsimustele vastamas on lugupidamisväärt.
J
Juhan
Käisime abikaasaga Kreeka kultuurireisil. Hästi organiseeritud reis ja imeline giid Ester Laansalu, kelle teadmised Kreeka kohta olid võrratud. Aitäh!