Malaisia - aastavahetus Borneo saarel

Malaisia - aastavahetus Borneo saarel

28.12.2023 - 08.01.2024
 
Eelbroneering
Borneo on põnev sihtkoht ja hiiglaslik saar Kagu-Aasia Malai saarestikus, mis on jagatud Malaisia ​​Sabahi ja Sarawaki osariikide, Indoneesia Kalimantani ja väikese Brunei riigi vahel. See on tuntud oma randade ja iidse, bioloogiliselt mitmekesise vihmametsa poolest, mis on koduks metsloomadele, sealhulgas orangutanidele ja leoparditele. Sabahis asub 4095 meetri kõrgune Kinabalu mägi, saare kõrgeim tipp, ja avamerel kuulus sukeldumispaik Sipadani saar.

Malaisiasse reisimisel ei ole 15.12.22 seisuga covid reisipiiranguid.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 16:45 Tallinn lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 18:55-23:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-KUALA LUMPUR
Jätkulend Istanbul-Kuala Lumpur kell 01:50-17:00 (kohalikud kellaajad, lennu number TK60).
Oleme saabunud Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse, majutume hotellis**** ja puhkus.

3. päev LEND KUALA LUMPUR-SANDAKAN, SELINGANI SAAR
Varahommikul suundume tagasi Kuala Lumpuri lennujaama, et lennata edasi juba Sandakani. Sandakan on Malaisisia Borneo saarel asuva Sabah' osariigi suuruselt teine linn. See on suure sadamaga elav linn, kus enamus elanikud on kohalike hõimude liikmed, lisaks malaid ja hiinlased. Siit saavad alguse ka paljud turismiteekonnad ümbritsevatele saartele ja sisemaa džunglisse. Linn oli pikki aastaid ka Briti siinsete koloniaalvalduste keskuseks.
Sõidame paadiga Selingani saarele, mis on merekilpkonnade kaitseala. Siin on kaunitel liivarandadel ramnnamõnusid nautida, snorgeldada, külastada merekilpkonni tutvustavat väljapanekut ja haudejaama. Õhtul võib õnnestuda näha ka hiiglaslikke merekilpkonni kaldale munele tulevat ja väikesi äsjakoorunud kilpkonni merre sibamas.
Majutume hotellis.

4. päev SANDAKAN - ABAI JUNGLE LODGE
Hommikusöök hotellis. Laevaga tagasi Sandakani ja seejärel alustame paadiretke sisemaale mööda džunglist ümbritsetud jõgesid, kus võib näha erinevaid eksootilisi linde ja loomakesi. Jõuame teedest eemal olevasse Abai Jungle Lodge'i, kus ka ööbime. Kerge puhkus.
Õhtul teeme väikese džunglimatka, kus võib lisaks muule näha ringi lendamas ka helendavaid jaanimardikaid.

5. päev SUKAU
Hommikusöök lodge's ja seejärel suundume kiirpaatidega edasi juba Sukausse. Jõuame Kinabatangan Riverside Lodge'i.
Kinabatangan Riverside Lodge asub Borneo kuulsa Kinabatangani jõe ääres Sukau külas. Ööbimine Kinabatangan Riverside Lodge'is ja siin viibimine annab meile piirkonna kõige põhjalikuma eluslooduse kogemuse.
Majas on 33 vaiadega suvilat, millest igaühes on kaks või kolm eraldiseisvat privaatse vannitoaga tuba, mis on lihtsalt sisustatud, kuid puhtad ja mugavad. Kõikides tubades on privaatne duširuum sooja veega ja laeventilaatorid. Majutusasutuses on konditsioneeriga televiisorituba, kus näidatakse dokumentaalfilme Sabah' elusloodusest, ja restoran/baar. Lisaks peamisele söögikohale on paar väikest terrassi, kus on lauad ja toolid ning kus saame lõõgastuda ja nautida suurepärast vaadet jõele. Lisaks jõekaldal asuvale linnutornile on maja taga ka künklik jalutusrada, mille läbimine võtab aega umbes 30 minutit ja mis võib anda meile võimaluse näha rohkem metsloomi.
Sööme ühiselt lõunasööki. Pärast lõunasööki kerge puhkus ning seejärel läheme jõekruiisile Menangguli jõel. Kruiisiks kasutame elektrimootoriga paate. Siin elab jõgede ääres puudel peale kõikide teiste ka kuulus ninaahv.
Ühine õhtusöök lodge’s.

6. päev SUKAU - SEPILOK
Hommikul äratavad meid helid metsikust loodusest. Võtame ette varahommikuse paadiretke Oxbow järve äärde, et jälgida jõe ääres värviliste ja lärmakate lindude ärkamist ning hea õnne korral võime näha ka jõekaldal hommikusöögiks toitu otsivaid metsloomi. Naaseme öömajale oma hommikusöögiks. 
Ennelõunal on veel veidi aega puhata ja lõunasöögile läheme kõrvalolevasse Sukau külasse, kus kohalik pere meid rikkalikult kostitab.
Õhtul võtame ette paaritunnise bussisõidu ja jõuame Sepilok'i  MY Nature Resort Lodge'i ning majutume.
MY Nature Resort asub maailma ühes vanimas troopilises vihmametsas, vaid 2 km kaugusel Sepiloki rehabilitatsioonikeskusest ja päikesekarude kaitsekeskusest. Kõik majakesed on paarismaja stiilis ja vaatega džunglile. Hotellitoad on koos konditsioneeri, ventilaatori, televiisori, vannitoa ja fööniga. Restoran on vaid kiviviske kaugusel.
Õhtupoole tutvume selleks rajatud platvormil lendoravatega ja oleme tunnistajaks nende hämmastavate olendite tegevustele.
Ühine õhtusöök hotellis. hotelli. Siin on veel õhtul võimalik vaadelda hiidlendoravate liuglemist.

7. päev SEPILOK - KOTA KINABALU
Pärast hommikusööki seame ennast valmis tänaseks põnevaks seikluseks. Sõidame Sepiloki Orang Utani taastusravikeskusesse. Selles keskuses saame jälgida, kuidas inimese lähimal sugulasel aidatakse taas tema looduslikus elupaigas nö metsikuks muutuda. Võtame ette jalutuskäiku Borneo troopilises metsas. Söötmisplatvormil oleme tunnistajaks orangutanide toitmisele ja külastame nende lasteaeda. Seejärel suundume Borneo päikesekaru rehabilitatsioonikeskusesse. Keskuse tegevus on tänaseks suutnud päästetud päikesekarude elutingimusi parandada säilitades seejuures nende loomulikud käitumismallid 2,5 ha suuruses kinnises metsas. et uudistada käsitsi valmistatud suveniire ja pärleid.
Pealelõunal lend Malaisia Borneo pealinna Kota Kinabalusse. Kota Kinabalu on Sabahi osariigi pealinn Borneo saare põhjaosas. Sageli nimetatakse seda KK-ks, see on rannikulinn, mida ümbritseb osaliselt vihmamets. See on tuntud oma elavate turgude, kaasaegse promenaadi, randade ja veeäärse Kota Kinabalu mošee poolest. See on ka värav Kinabalu rahvusparki, kus asub 4095 m kõrgune Kinabalu mägi.
Majutume neljal järgneval ööl kuurortis Nexus Resort & Spa Karambunai või sarnases. Suurepärane võimalus nautida Kota Kinabalu päikest, merd ja randa. 

8. päev KINABALU RAHVUSPARK
Pärast hommikusööki alustame oma ekskursiooni Kinabalu rahvuspargis. Meeleolukal sõidul rahvusparki möödume riisipõldudest. Meie teele jäävad ka Dusuni hõimu külakesed ja majad, mis asuvad Crockeri aheliku mäeharjade kohal. Jõuame Kinabalu mäe jalamile. Siin antakse meile sissejuhatus 5000 soontaimeliigi, umbes 1000 orhideetüübi, 90 imetajaliigi ja 300 linnuliigi kohta, kui nimetada vaid mõnda. Seejärel suundume Poringini kuumaveeallikate juurde. 41 meetri kõrgusel metsaaluses rippuvad puuvõradesse rajatud rippteed seavad proovile meie kõrgustaluvuse. Ühine lõunasöök sisaldub tänase ekskursiooni hinnas.

9. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Soovijatele valikekskursioon: LAEVAKRUIIS SAARTE VAHEL ja BBQ-lõunasöök (lisatasu)
Tunku Abdul Rahmani merepark hõlmab nelja kaunist saart. Kõige populaarsem on Manukani saar, mis asub sadamasillast 20-minutilise paadisõidu kaugusel. Liiv on valge ja peen, vesi on säravalt selge, et näha snorgeldades vikerkaarevärvilisi mereelanikke. Grill-lõunasöök Sapi saarel looduse iluga täiendab meie reisielamusi.

10. päev KOTA KINABALU LINN, LEND KOTA KINABALU-KUALA LUMPUR
Pärast hommikusööki  suundume ekskursioonile Kota Kinabalu linnas. Malaisia "tuuletagune maa" Sabah, on suur osariik, kuid selle pealinn Kota Kinabalu on suhteliselt väike. See ringreis viib teid linna tähtsamate vaatamisväärsuste juurde, sealhulgas Atkinsoni kellatorn, mis on kogu Sabah’ vanim ehitis 1903. aastast. Linna kõrgeimas punktis mäe veerel paikneb vaateplatvorm ja vaade selle tekilt ulatub Tunku Abdul Rahmani pargi saarteni. Linna mošee on uus ja ümbritsetud kunstliku laguuniga. Külastame võimalusel kohalikku käsitööturgu, et uudistada käsitsi valmistatud suveniire ja pärleid. Suundume lennujaama, et lennata tagasi Kuala Lumpurisse.
Majutume Kuala Lumpuris hotellis****.

11. päev KUALA LUMPURI EKSKURSIOON, ÕHTUNE LEND KUALA LUMPUR-ISTANBUL
Tänane päev on pühendatud tutvumisele Kuala Lumpuriga, „kontrastide metropoliga“. Näeme rahvusmonumenti, kuningapaleed, Masijd Negarat – rahvusmošeed oma 75 meetri kõrgusele küündiva minaretiga. Jalutame imekaunites järveaedades. Naabrusesse jääb ka liblikapark enam kui 6000 värvikireva asukaga. Peatume Malaisia „vabaduse väljakul“ - Padang Merdekal, kus 1957. aastal kuulutati välja Malaisia iseseisvus ning vaatame linna üht kauneimatest hoonetest, mauri stiilis ehitatud Sultan Abdul Samadi maja.
Külastame budistlikku Thean Hou templit, mille juurest avaneb imekaunis vaade Kuala Lumpurile. Kõigele krooniks teeme peatuse ka Kuala Lumpuri ühe sümboli, maailma kõrgeimate hoonete hulka kuuluva Petronas Twin Toweri juures.
Päeva lõpetuseks pakume soovijatele võimalust suunduda ühisele buffet õhtusöögile Kuala Lumpuri teletorni võrratusse restorani Atmosphere360 - Malaisia kõrgeim restoran 282m kõrgusel (teletorni külastus ja õhtusöök lisatasu eest).
Aeg suunduda lennujaama. Lend Kuala Lumpur-Istanbul kell 23:05-04:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK61).

12. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 07:50-11:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).

Reisi hind

Hind täpsustamisel.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul-Kuala Lumpur ja Kuala Lumpur-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis;
 • lennupilet lendudele Kuala Lumpur-Kota Kinabalu-Sandakan-Kota Kinabalu-Kuala Lumpur;
 • lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • majutus hotellides ja lodge'des, toitlustamine vastavalt programmile (2-in. toad);
 •  10 hommiku-, 2 lõuna- ja  3 õhtusööki,
 • ekskursioonid eesti keeles, eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks kohalik Malaisia inglisekeelne giid;
 • sissepääsupiletid, mis programmis märgitud.
Lisakulud:
Lisaekskursioonid (hinnad arvestatud rühmahindadena eeldusel, et osalejaid on vähemalt 15 inimest):​
 • Kuala Lumpur Tower õhtusöögil – pakume soovijatele pärast kerget puhkust hotellis võimalust suunduda tutvuma õhtuse valgustatud linnaga ning ühisele buffet õhtusöögile Kuala Lumpuri teletorni restoranis Atmosphere360 (lisatasu eest) - Malaisia kõrgeim restoran 282m kõrgusel. Hind 98€ (ettetellimisel ja tasumisel, min 15 osalejat, juhul kui on vähem osalejaid, siis hind tõuseb kuni 110€) - sisaldab transfeere hotellist restorani ja tagasi, buffet õhtusööki restoranis, hinnas sisaldub kohv/tee, muud joogid lisatasu eest. KL Toweri külastamisel on dresscode smart casual. Hind täpsustamisel.
Lisaekskursioonid tasutakse kohapeal kohalikus vääringus.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast eelneva etteteatamiseta.
 • Reisi hinnas ei sisaldu jootrahad kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele. Palume arvestada u. 30 € jootrahadeks (kohalikud giidid ja bussijuhid). Jootraha andmise komme on laialt levinud. See moodustab osa teenindaja palgast ja seetõttu ootavad jootraha kõik teenindajad. Restoranides sisaldub jootraha tavaliselt juba arves, kuid meeldiva teeninduse eest oodatakse lauale ikka lisaks 5-10% arvest. Palume arvestada jootrahadeks 1-2 USD/EUR päeva kohta bussijuhile ja 2-3 USD/EUR päeva kohta kohalikule giidile. Jootrahasid korjatakse ja tasutakse reisi ajal vastavalt iga reisietapi lõpus. Jootrahad on kohaliku teeninduskultuuri traditsiooniline osa ning selle eest ollakse väga tänulikud. Siiski ei ole jootrahade maksmine reisijale kohustuslik, vaid näitab rahulolu ja tänulikkust saadud reisikogemuse ning teeninduse suhtes.
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 449 €
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

 • Raha soovitame kaasa vahetada vähemalt 400 € ulatuses.
 • Osades rahvusparkides kehtib tasu pildistamise ja filmimise eest 5 MYR aparaadi kohta.
 • Kaasa võtta päikesekreem, vihmakeep, korralikumad rõivad õhtusöökideks, taskulamp, mugavad riided ja jalanõud rahvusparkide külastamiseks.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo siit.
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisitingimused

Malaisia on Eesti passi omanikule viisavaba (halli passiga vajalik viisa). Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud pärast reisi lõppu).
Palume meile enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg hiljemalt kuu enne reisi!
28.12.2023 - 08.01.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kati ja Ahti
Suur tänu imelise Islandi reisi korraldamise eest. Askuri jutustused Islandi kaasaja ja ajaloo teemadel olid põnevad ning andsid külastuspaikadele palju juurde. Triinu organisatoorne pool oli igati põhjalik, kõik sujus kui valatud. Saime nautida imelist Islandi ja selle maa võlusi. Lisaks vaalavaatlus oli omaette elamus. Meile väga meeldis, täname südamest! ☺️
H
Heli Lepp
Oleme väga tänulikud imetoreda ja sisuka 02.07.-09.07. 2022 Kreeta reisi eest. Erilised tänud meie super giidile Ervin Org,le. Lihtsalt lust on kuulata tema ladusaid jutustusi. Kogu reis on igati kordaläinud ja pakatame nii päikesest kui ka teadmistest. Tänades Heli ja Eliise