Malaisia - aastavahetus Borneo saarel

Malaisia - aastavahetus Borneo saarel

28.12.2023 - 08.01.2024
 
Eelbroneering
Borneo on põnev sihtkoht ja hiiglaslik saar Kagu-Aasia Malai saarestikus, mis on jagatud Malaisia ​​Sabahi ja Sarawaki osariikide, Indoneesia Kalimantani ja väikese Brunei riigi vahel. See on tuntud oma randade ja iidse, bioloogiliselt mitmekesise vihmametsa poolest, mis on koduks metsloomadele, sealhulgas orangutanidele ja leoparditele. Sabahis asub 4095 meetri kõrgune Kinabalu mägi, saare kõrgeim tipp, ja avamerel kuulus sukeldumispaik Sipadani saar.

Malaisiasse reisimisel ei ole 15.12.22 seisuga covid reisipiiranguid.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 10:30 Tallinn lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:30-17:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Jätkulend Istanbul-Kuala Lumpur kell 21:10-12:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK62). Lennugraafik muutunud 19. oktoobril. Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-KUALA LUMPUR
Saabumine Kuala Lumpurisse kell 12:20. Oleme saabunud Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse, majutume hotellis Dorsett Hotel Kuala Lumpur****.
Reisi alustuseks ja Kuala Lumpuriga tutvumise alustuseks pakume soovijatele (lisatasu eest) võimalust tutvuda õhtuse valgustatud linnaga ning suunduda ühisele buffet õhtusöögile Kuala Lumpuri teletorni võrratusse restorani Atmosphere360 - Malaisia kõrgeim restoran 282m kõrgusel.

3. päev LEND KUALA LUMPUR-KOTA KINABALU
Pärast hommikusööki hotellis suundume tagasi Kuala Lumpuri lennujaama, et lennata edasi juba Kota Kinabalusse.  Lend Kuala Lumpur-Kotakinabalu kell 09:35-12:15 (lennunumber MH2610).
Kota Kinabalu on Sabahi osariigi pealinn Borneo saare põhjaosas. Sageli nimetatakse seda KK-ks. See on rannikulinn, mida ümbritseb osaliselt vihmamets. See on tuntud oma elavate turgude, kaasaegse promenaadi, randade ja veeäärse Kota Kinabalu mošee poolest. See on ka värav Kinabalu rahvusparki, kus asub 4095 m kõrgune Kinabalu mägi.
Transfeer hotelli ja ülejäänud päev on juba sisse elamiseks ning linnajalutuskäiguks. Majutume kolmel järgneval ööl superior kategooria tubades hotellis Grandis Hotel Kinabalu****.
Hotell Grandis sai nime Kinabalu mäelt leitud endeemilise orhidee ascidieria grandis (Eria Grandis) järgi. Hotell asub mere ääres ja linna südames ning otse linna ühe populaarseima kaubanduskeskuse kõrval. Hotelli ideaalne asukoht teeb sellest hea peatuspaiga neile, kes soovivad tutvuda piirkonna eklektiliste ostu-, söögi-, meelelahutuskohtade ja turismiobjektidega.

4. päev KINABALU RAHVUSPARK
Pärast hommikusööki alustame oma ekskursiooni Kinabalu rahvuspargis. Meeleolukal sõidul rahvusparki möödume riisipõldudest. Meie teele jäävad ka Dusuni hõimu külakesed ja majad, mis asuvad Crockeri aheliku mäeharjade kohal.
Jõuame Kinabalu mäe jalamile. Siin antakse meile sissejuhatus 5000 soontaimeliigi, umbes 1000 orhideetüübi, 90 imetajaliigi ja 300 linnuliigi kohta, kui nimetada vaid mõnda. Seejärel suundume Poringini kuumaveeallikate juurde. 41 meetri kõrgusel metsaaluses rippuvad puuvõradesse rajatud rippteed seavad proovile meiegi kõrgustaluvuse.
Ühine lõunasöök sisaldub tänase ekskursiooni hinnas. Peale jalutuskäiku ja seiklust looduses on meil võimalus lõõgastuda ja leotada oma jalgu mõnes mitmetest kuumaveeallikate basseinidest.

5. päev KOTA KINABALU LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Seejärel suundume ekskursioonile Kota Kinabalu linnas. Malaisia "tuuletagune maa" Sabah on suur osariik, kuid selle pealinn Kota Kinabalu on suhteliselt väike. See ringreis viib meid linna tähtsamate vaatamisväärsuste juurde, sealhulgas Atkinsoni kellatorn, mis on kogu Sabah’ vanim ehitis 1903. aastast. Linna kõrgeimas punktis mäe veerel paikneb vaateplatvorm ja vaade selle tekilt ulatub Tunku Abdul Rahmani pargi saarteni. Linna mošee on uus ja ümbritsetud kunstliku laguuniga. Külastame Sabah’ muuseumi, Sabah’ fondi hoonet ja kohalikku käsitööturgu, et uudistada käsitsi valmistatud suveniire ja pärleid.

6. päev KOTA KINABALU - SANDAKAN - SEPILOK
Pärast hommikusööki suundume Kota Kinabalu lennujaama, et lennata edasi Sandakani.
Lend Kota Kinabalu-Sandakan kell 11:40-12:25 (lennunumber AK6496).
Saabumisel Sandakani sõidame MY Nature Resort lodge'i ning majutume.
MY Nature Resort asub maailma ühes vanimas troopilises vihmametsas, vaid 2 km kaugusel Sepiloki rehabilitatsioonikeskusest ja päikesekarude kaitsekeskusest. Kõik majakesed on paarismaja stiilis ja vaatega džunglile. Hotellitoad on koos konditsioneeri, ventilaatori, televiisori, vannitoa ja fööniga. Restoran on vaid kiviviske kaugusel.
Õhtupoole tutvume selleks rajatud platvormil lendoravatega ja oleme tunnistajaks nende hämmastavate olendite tegevustele.
Ühine õhtusöök hotellis ja siin saadame ära ka vana aasta ja võtame vastu uue. Head uut aastat!

7. päev SEPILOK - SUKAU
Pärast hommikusööki seame ennast valmis tänaseks põnevaks seikluseks. Sõidame Sepiloki Orang Utani taastusravikeskusesse. Selles keskuses saame jälgida, kuidas inimese lähimal sugulasel aidatakse taas tema looduslikus elupaigas nö metsikuks muutuda. Võtame ette jalutuskäiku Borneo troopilises metsas. Söötmisplatvormil oleme tunnistajaks orangutanide toitmisele ja külastame nende lasteaeda. Seejärel suundume Borneo päikesekaru rehabilitatsioonikeskusesse. Keskuse tegevus on tänaseks suutnud päästetud päikesekarude elutingimusi parandada säilitades seejuures nende loomulikud käitumismallid 2,5 ha suuruses kinnises metsas.
Suundume Sukausse. Jõuame Kinabatangan Riverside Lodge'i.
Kinabatangan Riverside Lodge asub Borneo kuulsa Kinabatangani jõe ääres Sukau külas. Majutuskoha juurde pääseb paadiga või maanteed mööda ja kuigi Sukau küla naaberpiirkonnas on veel mõned öömajad, siis siin viibimine annab meile piirkonna kõige põhjalikuma eluslooduse kogemuse.
Majutuskohas on 33 vaiadega suvilat, millest igaühes on kaks või kolm eraldiseisvat privaatse vannitoaga tuba, mis on lihtsalt sisustatud, kuid puhtad ja mugavad. Kõikides tubades on privaatne duširuum sooja veega ja laeventilaatorid. Majutusasutuses on konditsioneeriga televiisorituba, kus näidatakse dokumentaalfilme Sabah' elusloodusest, ja restoran/baar. Lisaks peamisele söögikohale on paar väikest terrassi, kus on lauad ja toolid ning kus saame lõõgastuda ja nautida suurepärast vaadet jõele. Lisaks jõekaldal asuvale linnutornile on maja taga ka künklik jalutusrada, mille läbimine võtab aega umbes 30 minutit ja mis võib anda meile võimaluse näha rohkem metsloomi.
Sööme ühiselt lõunasööki. Pärast lõunasööki kerge puhkus ning seejärel läheme jõekruiisile Menangguli jõel. Kruiisiks kasutame elektrimootoriga paate.
Ühine õhtusöök lodge’s.

8. päev SUKAU
Hommikul äratavad meid helid metsikust loodusest. Võtame ette varahommikuse paadiretke Oxbow järve äärde, et jälgida jõe ääres värviliste ja lärmakate lindude ärkamist ning hea õnne korral võime näha ka jõekaldal hommikusöögiks toitu otsivaid metsloomi. Naaseme öömajale oma hommikusöögiks.
Pärastlõuna on vaba aja veetmiseks ja lõõgastumiseks. Soovi korral on võimalik veeta aega Kinabatangani jõel koos kohaliku giidiga jälgides metsloomi (lisatasu eest).
Valikekskursioonina võib suunduda ka Gomantongi koopa külastusele (lisatasu eest). Sõit koopasse on ca 25 km / suund. See on üsna metsik ettevõtmine. Koobastes elavate olendite hulka kuuluvad muuhulgas nahkhiired.
Ühine õhtusöök lodge’s.

9. päev LEND SANDAKAN-KOTA KINABALU
Pärast hommikusööki lahkume Sandakani lennujaama, et lennata tagasi Kota Kinabalusse. Lend Sandakan-Kota Kinabalu kell 16:40-17:30 (lennunumber AK6495).
Kota Kinabalusse saabumisel transfeer lennujaamast Nexus Resort & Spa Karambunai rannakuurorti. Suurepärane võimalus nautida Kota Kinabalu päikest, merd ja randa. 

10. päev KOTA KINABALU PUHKUS
Vaba päev lõõgastumiseks selles kaunis rannakuurordis.
Soovijatele valikekskursioon: LAEVAKRUIIS SAARTE VAHEL ja BBQ-lõunasöök (lisatasu eest, tasumine kohapeal)
Tunku Abdul Rahmani merepark hõlmab nelja kaunist saart. Kõige populaarsem on Manukani saar, mis asub sadamasillast 20-minutilise paadisõidu kaugusel. Liiv on valge ja peen, vesi on säravalt selge, et näha snorgeldades vikerkaarevärvilisi mereelanikke. Grill-lõunasöök Sapi saarel looduse iluga täiendab meie reisielamusi.

11. päev LEND KOTA KINABALU-KUALA LUMPUR
Hommikusöök hotellis. Päeva esimene pool puhkuseks. 
Transfeer lennujaama, et lennata tagasi Kuala Lumpurisse. Lend Kota Kinabalu-Kuala Lumpur kell 16:05-18:45 (lennunumber MH2607).
Majutume Dorsett kategooria tubades hotellis Dorsett Kuala Lumpur****

12. päev KUALA LUMPURi EKSKURSIOON, ÕHTUNE LEND KUALA LUMPUR-ISTANBUL
Tänane päev on pühendatud tutvumisele Kuala Lumpuriga, „kontrastide metropoliga“. Näeme rahvusmonumenti, kuningapaleed, Masijd Negarat – rahvusmošeed oma 75 meetri kõrgusele küündiva minaretiga. Jalutame imekaunites järveaedades. Naabrusesse jääb ka liblikapark enam kui 6000 värvikireva asukaga. Peatume Malaisia „vabaduse väljakul“ - Padang Merdekal, kus 1957. aastal kuulutati välja Malaisia iseseisvus ning vaatame linna üht kauneimatest hoonetest, mauri stiilis ehitatud Sultan Abdul Samadi maja.
Külastame budistlikku Thean Hou templit, mille juurest avaneb imekaunis vaade Kuala Lumpurile. Kõigele krooniks teeme peatuse ka Kuala Lumpuri ühe sümboli, maailma kõrgeimate hoonete hulka kuuluva Petronas Twin Toweri juures.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Kuala Lumpur-Istanbul kell 23:50-06:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK61).

13. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Reisi hind

Hind täpsustamisel.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul-Kuala Lumpur ja Kuala Lumpur-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis;
 • lennupilet lendudele Kuala Lumpur-Kota Kinabalu-Sandakan-Kota Kinabalu-Kuala Lumpur;
 • lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • majutus hotellides ja lodge'des, toitlustamine vastavalt programmile (2-in. toad);
 •  10 hommiku-, 2 lõuna- ja  3 õhtusööki,
 • ekskursioonid eesti keeles, eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks kohalik Malaisia inglisekeelne giid;
 • sissepääsupiletid, mis programmis märgitud.
Lisakulud:
Lisaekskursioonid (hinnad arvestatud rühmahindadena eeldusel, et osalejaid on vähemalt 15 inimest):​
 • Kuala Lumpur Tower õhtusöögil – pakume soovijatele pärast kerget puhkust hotellis võimalust suunduda tutvuma õhtuse valgustatud linnaga ning ühisele buffet õhtusöögile Kuala Lumpuri teletorni restoranis Atmosphere360 (lisatasu eest) - Malaisia kõrgeim restoran 282m kõrgusel. Hind 98€ (ettetellimisel ja tasumisel, min 15 osalejat, juhul kui on vähem osalejaid, siis hind tõuseb kuni 110€) - sisaldab transfeere hotellist restorani ja tagasi, buffet õhtusööki restoranis, hinnas sisaldub kohv/tee, muud joogid lisatasu eest. KL Toweri külastamisel on dresscode smart casual. Hind täpsustamisel.
Lisaekskursioonid tasutakse kohapeal kohalikus vääringus.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast eelneva etteteatamiseta.
 • Reisi hinnas ei sisaldu jootrahad kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele. Palume arvestada u. 30 € jootrahadeks (kohalikud giidid ja bussijuhid). Jootraha andmise komme on laialt levinud. See moodustab osa teenindaja palgast ja seetõttu ootavad jootraha kõik teenindajad. Restoranides sisaldub jootraha tavaliselt juba arves, kuid meeldiva teeninduse eest oodatakse lauale ikka lisaks 5-10% arvest. Palume arvestada jootrahadeks 1-2 USD/EUR päeva kohta bussijuhile ja 2-3 USD/EUR päeva kohta kohalikule giidile. Jootrahasid korjatakse ja tasutakse reisi ajal vastavalt iga reisietapi lõpus. Jootrahad on kohaliku teeninduskultuuri traditsiooniline osa ning selle eest ollakse väga tänulikud. Siiski ei ole jootrahade maksmine reisijale kohustuslik, vaid näitab rahulolu ja tänulikkust saadud reisikogemuse ning teeninduse suhtes.
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 449 €
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

 • Raha soovitame kaasa vahetada vähemalt 400 € ulatuses.
 • Osades rahvusparkides kehtib tasu pildistamise ja filmimise eest 5 MYR aparaadi kohta.
 • Kaasa võtta päikesekreem, vihmakeep, korralikumad rõivad õhtusöökideks, taskulamp, mugavad riided ja jalanõud rahvusparkide külastamiseks.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo siit.
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisitingimused

Malaisia on Eesti passi omanikule viisavaba (halli passiga vajalik viisa). Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud pärast reisi lõppu).
Palume meile enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg hiljemalt kuu enne reisi!
28.12.2023 - 08.01.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

P
Piret
Valisime selle aasta reisisihiks Portugali, aga Prantsuse Riviera reis ei jää ka tulevikus tegemata :). Igal juhul suured tänud Germalole ja Mirjamile, kes selle reisi eriti lummavaks muutis oma portugali keeleoskuse, kohalike kontaktide, toredate kohtade tutvustamise ja suurepäraste ajalootundidega pikematel bussisõitudel. Paremat giidi ei oska tahta! Esimest korda elus saime ka ookeani äärde. On mida meenutada!
A
Aime
Hea Germalo, olen teie firmaga teinud mitmeid reise, sealhulgas Maega käinud Sitsiilias ja Tuneesias. Muljed väga head! Soovin teile kõigile kõigepealt terve püsimist ja oma töö edukalt jätkamist!