Mehhiko - aastavahetus ja rannapuhkus Cancunis

Mehhiko - aastavahetus ja rannapuhkus Cancunis

26.12.2022 - 04.01.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 3299
Ooteleht
Kui esimesed asukad Aasia suunalt Ameerikasse suundusid, ei olnud neil õrna aimugi sellest, et nad on panemas alust maailmale, mis areneb eraldi kogu ülejäänud inimkonnast ning jääb inimeste meeli erutama veel pikalt pärast enda langust. 
Rikkale ajaloole ning kultuurile on taustaks sama rikkalik loodus: üks ja sama maa pakub vaateid nii kuumavatele kõrbetele, lumistele vulkaanidele, viljakatele orgudele kui ka läbimatutele vihmametsadele. Ja kui rääkida loodusest, siis oleks vale unustada maisi, avokaadot, šokolaadi, kõrvitsaid, tomateid, päevalilli, paprikat, tšillipaprikat, maniokki, bataati, aeduba, papaiat, guajaavi, sapotilli, vürtsi, vanilli - kõikide nende ainsaks või üheks kodumaaks on Mehhiko.
Meie reis viib meid Kariibi mere äärde Quintana Roo osariiki - lisaks maiade iidsetele elupaikadele ja meile avastamiseks jäänud arheoloogiaaladele, on siinne rikkus just imeline liivarand ja türkiissinine Kariibi meri.
Avastame maailmas ainulaadset piirkonda, mis on vägagi mitmekesine: sinine meri, valge liivaga rannad, vihmamets, arheoloogilised paigad, cenotes'ed ehk iidsed kaevukohad, maa-alused jõed, saared, laguunid, maiade kultuur ja ajalugu. Mehhiko Kariibi mere piirkond on Mehhiko paradiis, kus on alati midagi uut avastada.

25. oktoobri seisuga reisitingimused: 
Mehhikosse saavad siseneda nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata reisijad ning lisapiiranguid ei kaasne

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-CANCUN
Kogunemine kell 10:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:30-17:15 ja lend Istanbul-Cancun kell 02:15-13:05 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK1422 ja TK182). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!

2. päev SAABUME CANCUNI
Oleme saabunud Cancuni.
Majutume hotellis Krystal**** hommikusöökidega (hotellikirjeldus reisikava lõpus).

3. päev MAIADE MAAILM - CHICHEN ITZA 
Hommikusöök hotellis. Suundume ekskursioonile Chichen Itzasse, kuulsasse maiade linna.
Juba teekonnal mõtiskleme ja arutleme teemadel, miks olid maiad üks kõige arenenumaid vanu kultuure. Enne veel kui jõuame maiade iidsesse keskusesse, peatume koloniaallinnas Valladolidis.
Chichen Itza väljakaevatud territooriumil näeme ideaalse geomeetrilise kujuga Kindlust ehk Kukulkani templit, mis on Chichen Itza kõige sümboolseim püramiid kokku 365 astmega - üks iga päeva kohta aastas. Uudistame kuulsat pallimängu väljakut, mille võitja ohverdati, vaatame pealuudega kaunistatud Kotkaste ja Jaaguarite platvormi, tuhande sambaga sõdurite templit.
Pärast arheoloogiaalaga tutvumist suundume selle piirkonna kulinaarse mitmekesisuse juurte juurde - osaleme gastronoomilisel demonstratsioonil, mille käigus tutvustatakse meile maiade kultuuri olulist pärandit – siseneme maiade maailma maitsete ja lõhnade kaudu, uurime taimede ja köögiviljade kasutamise traditsioonide ja tänapäevaseid uuendusi. Degusteerime ka kohalikke tüüpilisi jooke. Pärast seda aga suundume ühisele lõunasöögile.
Yucatani poolsaar koosneb lubjakivist ning on läbi uuristatud karstinähtuste poolt. Neist kuulsaimad on põhjatud kaevaugud cenoted. Maiad pidasid neid pühadeks kohtadeks. Tänapäeval on mõni nendest avatud ka suplemiseks ja pärast põnevat jalutuskäiku Chchien Itzas on meilgi aeg end värskendada Ik Kil cenotes.  

4. päev XCARET ÖKO- JA TEEMAPARK - MAAGILINE PARADIIS
Hommikusöök hotellis. Suundume ekskursioonile Xcaret on maagilisse paradiisi, kus kultuur ja ökoloogia on kõrgelt hinnatud looduse suurte aarete seas. Avastame maa-aluseid jõgesid, liblikafarmi ja linnumaja, randasid ja lahesoppe. Xcaretis saame nautida kõige hämmastavamaid veetegevusi, nagu ujumine koobastes või maa-alustes jõgedes, nautida põnevat türkiissinist värvi ja palju muud. Soovijatel võimalik kasutada ka snorgeldamise varustust. Jalutuskäik läbi troopilise looduse ja lõunasöök buffet-stiilis. 
Kui päike loojub, kutsub iidsete trummide helin meid etendusele Mehhiko auks - México Espectacular - mineviku Mehhiko sõdalased ja preestrid palistavad teed suurele Tlachcole; oleme tunnistajaks põnevale iidsele pallimängule ning seejärel näeme Mehhiko vallutamise interpretatsiooni - episood, mis muutis ajalugu igaveseks. Pärast etendust suundume tagasi hotelli.

5. päev KATAMARAANIRETK ISLA MUJERESE SAARELE
Hommikusöök hotellis. Isla Mujeres, mis asub Cancunist vaid 11 meremiili kaugusel üle lahe, on naiste saar. Astume katamaraani pardale ja purjetame 'naiste lahe' sinistel vetel. Katamaraani meeskond juhatab meid unustamatule purjetamisretkele ja snorgeldamisele kaunil korallrahul. Lõõgastume erarannal troopilises keskkonnas. Isla Mujeres'e saarel saame tutvuda ka väikeste poekestega, kus on nii kohalikku käsitööd kui ka imelisi kohalikke ehteid. Lõunasöök buffet stiilis ning avatud baar nii katamaraani pardal kui erarannas sisaldub selle ekskursiooni hinnas.

6. päev - 7. päev - 8. päev VABAD PÄEVAD CANCUNIS
Hommikusöögid hotellis. 
Mõnusad vabad päevad, et nautida aastavahetuse melu ja võtta vastu uus aasta türkiissinise ookeani ääres valgel liival.

9. päev LEND CANCUN-ISTANBUL
Hommikusöök. Sõidame lennujaama. Lend Cancun-Istanbul kell 09:50-05:40 (lennu number TK190).

10. päev LEND ISTANBUL-TALLINN, SAABUMINE TALLINNA
Varahommikune saabumine Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 08:35-11:40 (lennu number TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Majutus

Hotell Krystal 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
700€
Soodustus kolmandale reisijale toas
100€
Deluxe ocean view kategooria lisatasu / tuba
335€
Õhtusöögid hotellis
185€
Hotell Krystal**** asub Canuni poolsaare põhjapoolses osas türkiissinise Kariibi mere valge liivaga ranna ääres. Hotelli privilegeeritud asukoht otse rannas annab võimaluse tõeliseks lõõgastumiseks. Hotellis on mitmekülgsed teenused, mis ulatuvad gastronoomiast kuni lasteklubini.
Hotellis on külaliste käsutuses kokku 502 tuba. Hotelli Krystal**** standard kategooria toad on ca 32m². Toad on mugavalt ja kaasagselt sisustatud. Tubades on minibaar, seif, lameekraanteleviisor ja telefon, föön, triikimisvarustus. Hotellis on lisatasu eest võimalik tellida rõdu ja suurepärase Kariibi mere vaatega deluxe ocean view tuba (lisatasu eest). Väga soovitame broneerida rõdu- ja merevaatega tuba!
Hommikul pakutakse vaheldusrikast hommikusööki. Lisatasu eest on võimalik tellida  õhtusöögid hotellis valikmenüü alusel. Joogid õhtusöökide ajal on lisatasu eest.
www..krystal-cancun.com

Reisi hind

3299 €* / 3472 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab:
 • lend ümberistumisega Tallinn-Istanbul-Cancun ja Cancun-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud, lennugraafik seisuga 27.05.22);
 • lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi lennujaama;
 • kolm ekskursiooni (s.h tasulised sissepääasud) vastavalt programmile;
 • majutus Cancunis mereäärses hotellis****, (2-in standard kategooria toad, merevaatega deluxe ocean view kategooria tuba lisatasu eest), hommikusöögid hotellis;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel.
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellis 700
 • Cancuni hotellis ookeanivaate ja rõduga toa lisatasu 335 € / tuba / 7 ööd (vaid ettetellimisel). NB! Standard kategooria toad ei ole rõdu ega merevaatega.
 • Õhtusöögid hotellis lisatasu eest 185 €
 • Aastavahetuse õhtusöögi lisatasu (hind täpsustamisel)
 • Tervise- ja reisitõrkekindlustus 10 päevaks (kuni 69 a., 70-79 a. kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).

Viisa ja reisidokumendid

Palume kuu enne reisi meile teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Mehhiko on Eesti passiga reisijatele viisavaba. Eesti kodanikud võivad reisida Mehhikosse passiga, mis kehtib vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu. Viisavabalt võib Eesti kodanik viibida Mehhikos 180 päeva.

Lisainfo

Mehhikos on kombeks anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha. Kuna turiste teenindava personali sissetulekust moodustab jootraha tähelepanuväärselt tähtsa osa arvestatakse sellega juba ette. Näiteks söögikohtades lisatakse kohaliku tava kohaselt arvele enamasti 15% ja min 10% ning ei ole midagi imelikku kui jootraha on teenindaja poolt teie arvele ka juba juurde arvestatud. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~1-3 USD päev), katamaraani meeskonnale (~10 USD päev). Teisalt – turult ostes on kombeks hinda alla kaubelda – tulemus võib olla üllatav. Hea on hoida käepärast väiksemaid rahatähti näit kohvreid tubadesse kandvate pakikandjate tarvis. NB! Kohvril peaks Mehhiko reisil kindlasti olema nimesilt.

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
26.12.2022 - 04.01.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 3299
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Kliendid meist

E
Eva ja Ants
Tervitus Lõuna-Eestist! Meie tandem, kes me viibisime 05-16.10.21 Sri Lanka reisil koos giidiga Hr. Raivo Haab, tahab Teie pere väga tänada igati korrektse reisikorralduse ja meie ilusate hetkede eest. Eriline tänu Hr. Raivo Haab`le, kellest meile ka juba meie varasematest reisidest on vaid väga head mälestused jäänud. Tundub, et kui Jumal lubab, saame Teiega ikka käsikäes jätkata. Soovime kõike head, ilusat sügist, tugevat tervist!
P
Piret
Valisime selle aasta reisisihiks Portugali, aga Prantsuse Riviera reis ei jää ka tulevikus tegemata :). Igal juhul suured tänud Germalole ja Mirjamile, kes selle reisi eriti lummavaks muutis oma portugali keeleoskuse, kohalike kontaktide, toredate kohtade tutvustamise ja suurepäraste ajalootundidega pikematel bussisõitudel. Paremat giidi ei oska tahta! Esimest korda elus saime ka ookeani äärde. On mida meenutada!