Mehhiko-Guatemala

Mehhiko-Guatemala

25.11.2021 - 10.12.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 3799
Broneeri
Kutsume kaasa kordumatule kultuuri- ja loodusreisile läbi kahe riigi Kesk-Ameerikas. Guatemala on pindalalt kolmas ja rahvaarvult oma ligi 20 miljoniga konkurentsitult suurim Kesk-Ameerika riik, mis on maailmale kinkinud koos piirnevate Mehhiko aladega imepärase maiade tsivilisatsiooni, inspireerides inimesi üle maailma. Oma teekonnal näeme nii maiade kultuuri iidseid mälestisi kui ka tänaseid traditsioone, vanade koloniaallinnade korrastatud maailma ja erakordselt mitmekesist loodust. Sõidame läbi kahe riigi ning saame suurepärase ülevaate nende ajaloost ja eripäradest. Teekonna alguses Mehhikos saame esimese sõõmu Kariibi mere päikest ja randasid.  Guatemalas  jalutame ringi vanade maiade kuulsaimate linnade mälestiste vahel ning põikame sisse mustade kariibide garifunade linna Livingstone'i. Oma reisi lõpetame Guatemala keskosas, kust leiame eest erinevad maia rahvad, majesteetliku maastiku vulkaanidega  Atitlani järve ääres, koloniaalarhitektuuriga vana pealinna Antigua ning pealinna Guatemala enda, Kesk Ameerika suurima metropoli 6 miljoni elanikuga. 

Lugege Mehhiko kohta lähemalt siit >
Lugege Guatemala kohta lähemalt siit >
Reisil osalemiseks vajalik:
EL digitaalne vaktsineerimispass (alla laadida www.digilugu.ee) VÕI
Vaktsineerimata reisijatele PCR testi sertifikaat (mitte vanem kui 72 h enne riiki sisenemist), testiga reisijatel vajalikud kohapealsed lisatestid riigipiiri ületamiseks (testi hind 150 usd, vajalik teha kaks testi)
Palume meile saata oma passikoopia

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-CANCUN
Kogunemine kell 17:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-22:55 ja lend Istanbul-Cancun kell 02:30-13:15 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK1424 ja TK184). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!

2. päev SAABUMINE CANCUNI - PUHKUS 
Saabume Cancuni kell 13:15. Pärast piiriformaalsusi, transfeer hotelli ja puhkus pikast lennust. Majutus hotellis Krystal**** või sarnane.

3. päev CANCUN-CHITZEN ITZA - MERIDA 
Hommikusöök. Alustame ringreisiga ja lahkume hommikul Chichen Itzasse,  kuulsasse maiade linna. Tee peal peatume kalmistu juures ning tutvume tänaste maiade matmiskommetega. Chichen Itza väljakaevatud territooriumil vaatame üle kuulsa pallimängu väljaku, mille võitja ohverdati, näeme ideaalse geomeetrilise kujuga Kindlust ehk Kukulkani templit, pealuudega kaunistatud Kotkaste ja Jaaguarite platvormi, tuhande sambaga sõdurite templit.
Yucatani poolsaar koosneb lubjakivist ning on läbi uuristatud karstinähtuste poolt. Neist kuulsaimad on põhjatud kaevaugud cenoted. Maiad pidasid neid pühadeks kohtadeks. Tänapäeval on mõni nendest avatud ka suplemiseks ja pärast põnevat jalutuskäiku Chchien Itzas lähme meiegi ennast värskendama cenotesse.
Õhtuks sõidame Yucatani suurimasse linna Meridasse, mis oma Hispaania ristiemast kordi suurem. Majutus Meridas hotellis*** või sarnane.  Õhtune elu Meridas on väga vilgas, millest kõik soovijad võivad osa saada.

4. päev  MERIDA - UXMAL - CAMPECHE 
Hommikusöök.  Edasi liigume mööda Yucatani poolsaart järgmise maiade tsivilisatsiooni monumendi Uxmali varemete suunas. Tee peal teeme peatuse ühes külas ning vaatame üle tänase maiade perekonna elamise, mis koosneb nii traditsioonilisest majast kui ka kaasaegsematest lisandustest. Uxmali nime tõlgitakse kõige sagedamini „kolm korda ehitatud“, mis ilmselt viitab sündmusterohkele ajaloole. Külastusraja alguses seisab Võluri püramiid. Legendi järgi olevat linn loodud ühe ööga kääbusvõluri poolt. Sealt edasi jõuame Nunnade hoovi – hoone kuju meenutab kloostrit. Tunneme ära vihmajumal Chaac kujutised ning näeme ühe hoone küljes avaust, kust saab alguse üks kuulsaid maiade teid sacbe – „valge tee“. Need teed ühendasid pikkade vahemaade taga maiade linnriike. Vaatame ringi arheoloogilisel alal.
Õhtune teekond viib meid Mehhiko lahe kaldale Campechesse. Maastik muutub drastiliselt – mägine džungel taganeb põllumajandusliku tasandiku ees. Enamik nendest maadest olid või on tänaseni ühismajandite valduses – uurime, mida see on andnud või ei ole andnud Mehhikole. Majutus Campeches hotellis***.

5. päev  CAMPECHE - PALENQUE 
Hommikusöök. Campechest lahkumist teeme jalutuskäigu korrapärases ja värviküllases linnasüdames. Seame oma meeled valmis kohtumiseks Mehhiko ühe maalilisema vaatamisväärsusega – metsadest välja kaevatud iidse maiade linnaga.
Suundume üle vaatama Palenque arheoloogilist ala, mis on üks maailma tähtsamaid maiade mälestusmärke. Kaunid, sobivas suuruses templid ja valitsushooned seisavad ülevas rahus keset rohelist muru, tihe mets ringina ümber valmis iga hetk tagasi võtma selle ala enda valdusse ning sulgema meie ees akna minevikku. Üksteise naabruses seisavad Kirjutiste tempel, kust leiti kuulus Pakali haud, Ristitempel, Lehisristi tempel ja Palee, kust linna ilmselt valitseti. Templid on kõik rajatud püramiididena ja kutsuvad meid tänagi astmeid pidi üles tõusma. Võtame kokku oma teadmised maiadest, mida ei ole üldsegi vähe ning lähme jalgrada pidi vaatama neid templeid , mis alles metsa valduses. Nii näemegi kõrvuti kahte linna – üks on meile avatud, teine metsa peidetud. Majutus Palenques hotellis*** sarnane.

6. päev PALENQUE - SAN CRISTOBAL

Peale hommikusööki asume teele läbi Chiapase osariigi Mehhiko vihmametsade serva pidi. Päeva ilmestavad peatused koskede juures, katsume teha peatuse ka kohalikus majapidamises.
Agua Azul („Sinised veed“) on koskede kaskaad, mida saab mugavalt nautida mööda jalgrada jalutades ühelt vaateplatvormilt teisele. Tee ääres on ennast sisse seadnud kohalikud kaupmehed.
Misol-Hal on järgmine kosk meie teel. Rada viib kose taha, kose all käivad inimesed ujumas, soovijatele pakume meiegi selle võimlause seda enam, et siin filmiti kunagi „Tarzanit“. Majutus San Cristobalis hotellis***

7. päev SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – INDIAANI KÜLAD
Hommikusöök. Päeva alustame kohaliku turu külastamisega, kus annavad tooni kohalikud indiaanlaste kogukonnad, keda on osariigis 56 erineva murde ja keele jagu. Näeme toiduainete osa koos meile tuntud ja tundmatute saadustega, aga ka käsitöö osa, kust saab kaasa osta värviküllaseid esemeid.
Iga kohalik küla on omaette kogukond oma tavade ja usuliste iseärasustega, mis on sageli nii erinevad, et  naaberkülade elanikud ei pruugi saada omavahel isegi abielluda. Alustame San Juan Chamulast, mille elanikud on katoliiklased, kes ei tunnista preestreid, viivad haigusi kehast välja kohalikus kirikus musta kana vastu keha hõõrudes ning coca-colat juues ning seejärel röhitsedes. Kogukonnal on väga arenenud omavalitsuse süsteem ja sisemised seadused. Teel bussist kirikusse ja tagasi saab küla keskuses uudistada kohalikku turgu.
San Juani Chamula lähistel asub hoopis teistsuguste tavadega Zinacantan, mis on kuulus kaunite tekstiilitoodete poolest. Kohalikele toob raha sisse lillekasvatus, nii on õied ka käsitöö peamine motiiv. Astume sisse mõnda majapidamisse.
Suundume tagasi San Cristobalisse, kus jääb vaba aega omal käel ringi jalutamiseks. Linnas on huvitav kaubandus, aga ka huvipakkuvad muuseumid nagu maiade meditsiini muuseum ja kohalike püha kivi, nefriidi, muuseum.

8. päev MEHHIKO - GUATEMALA
Hommikusöök. Alustame bussiga meeleolukat teekonda Guatemalasse. Ületame piiri ja õhtuks jõuame Huehuetenango piirkonda. Tee peal naudime vaateid loodusele ja kohalike külaelule. Peatume imetlemaks Cascadas El Chiflon koske. Majutus hotellis**** või sarnane Guatemalas.

9. päev CHICHICASTENANGO - PANAJACHEL - ATITLAN
Hommikusöök. Sõidame läbi tihedate männimetsade mööda kitsaid mägiteid 2000 m kõrgusele üle merepinna - Chichicastenango linna. Mägedest ja orgudest ümbritsetud  Guatemala turismimeka on ühtlasi oluline Kesk-Ameerika  kultuuri- ja religioonikeskus. Linna keskel troonib 400 aasta vanune Püha Toomase kirik, kus on ühendatud katoliiklikud ja  maiade traditsioonilised  rituaalid. Kirikupõrandale asetatakse ohvriannina lilli, maisitõlvikuid ning maisilehtedesse mässitud alkoholipudeleid.  Seame ka meie kohalike kombel sammud turule. Kas teile pakub huvi värviline võrkkiik või hoopis pontšo?  Siin leidub kõike - puidust maske, keraamikat, vöösid, tekke, kangaid, lillemustrilisi kohalike naiste tuunikaid (huile). Suundume vulkaanidest ümbritsetud Atitlani järve äärde. See on kahtlemata Guatemala ja kogu Ameerika kauneimaid paiku. Enam kui 11 miljonit aastat vulkaanilist tegevust on loonud maalilise maastiku taamal taevasse tõusvate vulkaanikoonuste ning neid ühendava järvega, mis on täitnud varasemate vulkaanide kohale tekkinud kaldeera.
Majutus hotellis**** või sarnane või sarnases.

10. päev  ATITLAN 
Hommikusöök. Astume laeva pardale ning veedame päeva järvel, külastades maiasid kaldal ja  uurides kohalike eluolu. Meile avanevad suurepärased pildistamisvõimalused nii suursugustele vulkaanidele kui traditsioonilisele elule Atitlani järvel.  Majutus Antigua hotellis*** või sarnases.

11. päev  ANTIGUA
Hommikusöök. Tutvume ühe Ameerika kontinendi veetlevaima koloniaallinna – Antiguaga, mille kohal kõrgub kolm vulkaani. Imeilusa UNESCO kultuuripärandi hulka kuuluva linna rikkuseks on arvukad pastelltoonides hooned – kirikud, kloostrid ja elumajad. Kunagise Guatemala pealinna ning Kesk-Ameerika administratiivse keskuse õitsengu lõpetas 18.sajandil maavärin, kuid tänapäeval on hooned kenasti renoveeritud. Linnale lisavad kosmopoliitset hõngu arvukates keeltekoolides hispaania keelt õppivad välismaalased. Meeldivalt rahuliku elutempoga linnas on armsad butiigid, suurepärane restoranivalik, mõnusad baarid, heatasemeline kohvikukultuur. Kohv, mida kohe linnakese ümbruse viljakatel vulkaanilistel nõlvadel kasvatatakse, on riigi olulisim ekspordiartikkel. Vabal ajal soovitame kindasti mõnd kohvikut külastada ja seda aromaatset jooki proovida.  

12. päev  LEND GUATEMALA CITY-CANCUN - RIVIERA MAYA
Hommikusöök. Sõidame Guatemala Citysse. Transfeer lennujaama. Lend Guatemala Cityst Mehhiko ühte kuulsaimasse kuurorti Cancuni (lennuajad täpsustamisel). Suundume rannikule. Majutus hotellis**** või sarnane all inclusive baasil kolmel järgneval ööl.

13. päev PUHKUS RIVIERA MAYAL
Hommikusöök. Järgnevad päevad  saate veeta Mehhiko Kariibi mere rannikul puhates. 

14. päev PUHKUS või SOOVIJATELE EKSKURSIOON TULUMI (lisatasu eest)
Hommikusöök. Vaba hommiku saab sisustada nautides suurepärast valget liivaranda türkiissinise mere ääres.
Pärastlõunal külastame soovijatega(lisatasu eest) Tulumi arheoloogilist ala. 13. sajandi lõpus, järelklassitsistlikul perioodil rajatud Tulum, oli üks viimaseid maiade linnu ning ainus omataoline otse mere ääres. Tänu asukohale rannakaljudel, türkiissinise Kariibi mere kohal, kuulub Tulum maalilisimate maiade linnade hulka. Otse varemete vahelt pääseb kaunisse randa.

15. päev LEND CANCUN-ISTANBUL
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Cancun-Istanbul 14:25-10:10 (lend TK181). 

16. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabumine Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:25-17:45 (lend TK1423).

Reisi hind

3799 €* / 3999 €    
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab
 • Lend ümberistumisega Tallinn-Istanbul-Cancun ja Cancun-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest
 • Siselend Guatemala-Cancun
 • Mugavustega bussi kasutamine vastavalt programmile
 • Majutus hotellides**** vastavalt programmile, (2-in toad), hommikusöögid
 • 3 lõunasööki Mehhikos
 • Riviera Mayas majutus all inclusive baasil 3 ööl
 • Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Hinna sisse kuuluvad tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud 
Lisatasu eest
 • Ühene majutus hotellides 650 €
 • Tervisekindlustus 16 päevaks€ (kuni 65 a, 65-79 a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Riigipiiride ületustasu (makstakse sulas piiril, umbes 50-60 USD, kaasa võtta USD)
 • Vaktsineerimata reisijatele vajalikud PCR testid riigipiiride ületamiseks (tasutakse kohapeal, testi hind 150 USD)
 • Vaktsineerimata reisijatele reisieelne PCR test 60 
 • Ekskursioon Tulum 100 € (ettetellimisel ja tasumisel)

Lisainfo

Kombeks on anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha. Kuna turiste teenindava personali sissetulekust moodustab jootraha tähelepanuväärselt tähtsa osa arvestatakse sellega juba ette. Näiteks söögikohtades lisatakse kohaliku tava kohaselt arvele enamasti 15% ja min 10% ning ei ole midagi imelikku kui jootraha on teenindaja poolt teie arvele ka juba juurde arvestatud. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~1-3 USD päev). Palume arvestada jootrahadeks 40 USD.
Kaasa soovitame võtta USD (kuigi vahetada saab kohapeal ka EUR). Võimalusel kaasa võtta väiksemaid kupüüre, need vahetatakse kohapeal kohalikuks rahaks (valuutavahetustes ja/või hotellides). Kaardiga maksmise võimalused on vähesed (suuremates kohtades ja hotellides on see siiski võimalik),
Turult ostes on kombeks hinda alla kaubelda – tulemus võib olla üllatav. Hea on hoida käepärast väiksemaid rahatähti näit kohvreid tubadesse kandvate pakikandjate tarvis. NB!
Kohvril peaks  reisil kindlasti olema nimesilt.


Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo 

Lennuinfo Turkishi liinilendudel:
Äraantav pagas:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: lühikesel lennul: Hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid. Pikal lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid. 
Lennuinfo siselennul pagasimäär: 23 kg


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodaniku passiga võib viibida Guatemalas turismi eesmärgil viisavabalt 90 päeva  ja  Mehhikos kuni 180 päeva.
Palume 2 kuud enne reisi meile teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
25.11.2021 - 10.12.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 3799
Broneeri
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Maire Lahtmets
Portugali 10.-17. juuli reisi korralduses ei olnud ühtegi kitsaskohta. Korralikud olid nii hotellid, bussid, bussijuhid. Hästi oli planeeritud reisi marsruut, mida oludest lähtuvalt ja reisijate huvides veidi kohandas giid Mirjam Somelar. Eriline tänu giidile, kelle isiklik vahetu seos Portugaliga, oma kogemustel tuginev lisainfo ning armastus selle maa vastu andsid unustamatu elamuse. Reisigrupp oli tore, korrektne ja abivalmis, Aitäh!!!
S
Sirje ja Urmas
Täname Eesti reiside eest! Meie Ida-Virumaa reis oli hästi korraldatud ja giid Raivo väga hea (esimest korda temaga reisil), bussijuht Margus samuti! Hotellituba oli ka meeldivalt suur, lausa kahetoaline! :) Täname!