Omaan - Sultaniriigi parimad palad

Omaan - Sultaniriigi parimad palad

25.11.2024 - 02.12.2024
 
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kuigi, või just tänu sellele, et  Omaan on end rahvusvahelisele turismile alles üsna hiljuti avanud, on Omaan  üks lummavamaid ja külalislahkemaid riike Lähis-Idas.
Sultaniriigil on külastajatele palju pakkuda – võluv sultanaadi pealinn Masqat, Omaani lahe kaldal asuvad kaitsekindlused, klassikaline liivakõrb ja muljetavaldavad mäed, värvikad turud, kus ostetakse ja müüakse eksootilisi vürtse ja kohalikku käsitööd.
Omaan on säilitanud täiesti eristatavalt Araabia tunde, leiame traditsioonilised lubjatud hooned ja kaunite kuplite ning minarettidega kaunid mošeed.

Lugege Omaani kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

November 2023 seisuga tingimused Omaani reisimiseks
* Hetkeseisuga ei nõuta PCR testi ega vaktsiinipassi Omaani reisimiseks.
* Riiki sisenemiseks on vajalik pass ja viisa. Viisa vormistatakse piiril
* Kõikidel reisijatel peab olema kehtiv reisitõrkekindlustus, poliis peab reisil kaasas olema.

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL, LEND ISTANBUL-MASQAT
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaamas Germalo teenindusleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:25-17:20. Lend Istanbul-Masqat kell 19:30-01:20 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK774).  Palume kontrollige kogunemisaega ja lennuki väljumisaega ka vahetult enne reisi! Tere tulemast Omaani Sultaniriiki! Saabumisel transfeer hotelli.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell Best Western Premier Muscat****


2. päev MASQATI EKSKURSIOON
Omaan on omanäoline ja rikas riik ning selle elanikud on reeglina äärmiselt külalislahked ja sõbralikud võõrustajad.  Linn on koduks 700 000 omaanlasele, kes kannavad endaga traditsioonilisi eluväärtusi. Omaani jõukas elujärg paistab kätte pea igal sammul - suurepärased teed, uued ehitised, kaubanduskeskused, võimsad autod. Siin on aga naftaraha kulutatud teisiti kui naaberriikides AÜEs või Saudi Araabias. Pillava luksuse ja pilvelõhkujate asemel on siinsed linnad ja asulad  madala hoonestusega aga stiilsed ja kannavad edasi vana  kultuuripärandit. Põhjus võib olla ka selles, et erinevalt naaberriikidest, kes alles hiljuti olid üsnagi vaesed eurooplaste kolooniad, ulatub Omaani omariiklus paljude sajandite taha. Ka rikkus pole siin erinevalt naabritest üleöö naftast tekkinud. Mitmeid sajandeid oli Omaan üks Lähis-Ida võimsamaid impeeriume, kes kontrollis pea kogu Aafrika läänerannikut. Tänase päeva veedame Masqatis. Näeme Sultan Qaboosi bin Saidi poolt rahastatud suurmošee, mis on maailmas suuruselt viiendal kohal. Näeme Al Alami paleed, India arhitekti loomingut. Palee on ümbritsetud kahest kindlusest. Külastame Omaani suurimat ja vanimat Mutrahi turgu ehk souki - jalutame kitsastel alleedel, kus õhk pulbitseb maitseainete aroomidest. Vabal ajal võib nautida linna eksootilist õhustikku ja soetada huvitavaid Omaani suveniire. 
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Best Western Premier Muscat****

3. päev MASQAT - SUR
Alustame oma ringsõitu mugava reisibussiga ja lahkume pealinnast. Imetleme looduse vaimustavat tööd - uudistame tuhandete aastate jooksul tekkinud Bimmahi karstikoobast, mis on täidetud soolase ookeaniveega. Teel peatume rohelises Wadi Shabi juures. Imetleme palmidest ümbritsetud türkiissinist vett.
Seejärel alustame sõitu Suri. Õhtuks jõuame olulisse kaubandusteede ristumiskohta Suri, kus tänaseni ehitatakse puidust uhkeid laevu dhow’sid. Võimalusel külastame ka sadamat, kus dhow´de ehitust saab ise näha.
Pärast ühist õhtusööki suundume randa, et võimalusel vaadata, kuidas merekilpkonnad tulevad kaldale munema. Suurimad kilpkonnad võivad kaaluda kuni 200 kilo. See on üks vähestest randadest, kus käib munemas ka suurim merekilpkonnadest-nahkselg kilpkonn. Kilpkonnad asuvad liikvele pimedas ja kokku võivad nad muneda ligikaudu sada muna.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Ras Al Jinz Turtle Reserve***, majutus kõigi mugavustega deluxe tüüpi telkides (privaatne wc, dušš, külmkapp, TV, konditsioneer)

4 .päev SUR - WAHIBA LIIVADÜÜNID
Just loodus eristab Omaani teistest laheriikidest - lisaks kaunile rannikualale ning imeliste düünidega kõrbelisele maastikule paiknevad siin ka kõrged mäed, mägijärved, kaunid wadid. Täna kogeme meiegi Omaani loodust, alustades sõitu džiipidega Wahiba kõrbesse. Teel peatume rohelises Wadi Bani Khalidis. Imetleme palmidest ümbritsetud türkiissinist vett.  Seejärel jõuame liivadüünide vahele, mis katavad piirkonda ligi 200 km pikkuses ja 100 km laiuses, ulatudes kohati suisa 200 m kõrguseni. Naudime džiibisafarit kuldsete düünide vahel. Kõrb on tänase päevani koduks mitmetele beduiinihõimudele, kes on tuntud oma legendaarse külalislahkuse poolest.
Öö kõrbelaagris on tõeliselt eriline elamus, mis jääb Teile meelde veel pikkadeks aastateks!
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Arabian Oryx Camp*** majutus kõigi mugavustega majakestes 

5. päev WAHIBA - NIZWA
Alustame sõitu džiipidega mööda maalilisi mägiteid läbi kuristike ja orgude jõuame Nizwasse. Siin puutume ka lähemalt kokku Omaani kirju ajalooga. Palju aastaid oli Omaani kohal 2 sisuliselt omaette riiki, rannikuäärt valitsesid Muscati sultanid ja sisemaad ibaiitidest imaamid. Nii oli see veel eelmise sajandi keskpaigas. Kui aga sisemaalt naftat leiti, otsustas sultan ka selle vallutada. Pika sõja ja Briti armee abil see tal lõpuks ka õnnestus ja Omaan oli ühendatud. Imaamide kunagine pealinn Nizwa on täna kuulus juveelimeistrite poolest. Imetleme 17. sajandil ehitatud kindlust, kus kõrgub 30 m kõrgune omanäoline torn. Siin elas imaam oma pere ja kaaskonnaga. Jalutame kohalikul turul, kus kaubitsetakse nii liha, kala, puuviljade, maitsetaimede kui ka kaunite kuld- ja hõbeesemetega. Väikestes söepannides põletatava viiruki lõhn on just Omaanile iseloomulik. Sageli nimetatakse viirukipuu vaiku valgeks kullaks. Reedeti peetakse Niswas loomaturgu. Tutvume Nizwa kindlusega. Seejärel imetleme vaateid Omaani suureks kanjoniks nimetatud loodusimele. 
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotellis Bustan Inn****

6. päev NIZWA - MUSSANAH
Alustame sõitu mööda rannikuteed Mussanahi. Teel teeme pildistamispeatusi. Imetleme Balad Seeti värvikirevust. Õhtuks jõuame Mussanahi.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: resort hotellis Barcelo****

7. päev MUSSANAH VABA PÄEV - MASQAT - LEND MASQAT-ISTANBUL
Vaba päev puhkuseks. Hotell asub kohe India ookeani kaldal, kus on liivarand.  Hilisõhtul suundume lennujaama. Lend Masqat-Istanbul kell 02:10-06:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK775 ).
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hiline check out kell 18:00


8. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Maandume Istanbuli lennujaama, lend Istanbul-Tallinn kell 09:30-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). 
Söögikorrad: toitlustus 
TK lendudel hinnas 

Reisi hind

2024. aasta hind täpsustamisel
​2399 €* / 2525 €


Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul-Masqat ja Masqat-Istanbul-Tallinn
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Toitlustus lennukis
 • Mugavustega reisibussi kasutamine ja džiibisafarid vastavalt programmile
 • Majutus Omaanis koos hommikusöökidega vastavalt programmile hotellides***/**** (2-in. toad)
 • Õhtusöögid vastavalt programmile
 • Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud  
Lisakulud:
 • Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele. Omaanis on kombeks maksta teenindajatele jootraha. Jootrahadeks palume arvestada 40 USD/EUR.
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 340 €
 • Tervisekindlustus  € (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Omaanis peab kindlustus kehtima vähemalt kuu aega. 
 • Viisa hetkel tasuta (vormistatakse piiril)

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines’i liinilendudel:
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.  
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 • Omaanis kehtib Omaani riaal OMR. Kaasa soovitame võtta USD või EUR.
 • Omaanis on kasutusel Suurbritannia 3-haruline lapikkontaktidega pistik.
 • Kaasa võtta mugavad rõivad looduses viibimiseks ja džiibisõitudeks, samuti ujumisriided (naistel lubatud trikoo ja meestel rannapüksid). Soovitame riietuda tagasihoidlikult, õlad ja põlved peaksid olema kaetud. Pühapaikade külastamisel peavad arvestama mehed pikkade pükstega. Naised peavad reisile kaasa võtma katva peasalli. Moshee külastamiseks peab olema täielikult kaetud. Mussanahi puhkepäevaks rannariided. Wadi Ban Khalidis võimalus supluseks.
 • Mõned hinnanäited: keskmine õhtusöök ca 10 €, tass kohvi ca 2,50 €, pudel vett ca 0,60 €.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Palume edastada meile viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid ja andmed hiljemalt kuu aega enne reisi:
- Teie ema ees- ja perekonnanimi
- kas olete abielus või vallaline
- sünnilinn/asula
- skaneeritud dokumendifoto (ilma prillideta ja mitte vanem kui 6 kuud)
- skaneeritud passikoopia
Viisa vormistamiseks on vajalik kehtiv pass (vähemalt 6 kuud pärast reisilt naasmist).
Viisat ei ole võimalik saada, kui passis on Iisraeli viisa või Iisraeli sissesõidu- või väljasõidutemplid! Halli passiga viisat saada ei ole võimalik.
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.
25.11.2024 - 02.12.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

P
Pia ja Ülo
Täname toreda Ahvenamaa reisi eest! Reisijuht-giid Ervin Org on oma teadmiste poolest ja reisi korrapärase sujumise ja hoolitsemise eest super tasemel. Suured tänud temale!
A
Anni
Germaloga on väga hea reisida, hotellid on olnud alati väga head, reisiprogrammid on läbimõeldud ja 7 päevaga saab avastada nii palju. Viimati külastasime Lõuna-Hispaania - kultuuri- ja loodusrännak Andaluusia päikeserannikul ning see reisi oli lihtsalt fantastiline, kõik oli nii läbi mõeldud kõik sujus ideaalselt. Meie giidiks oli Pille Rojo ja olime temaga rohkem kui rahul ja saime väga palju targemaks. Meie giid oli kolinud kunagi Eestist Hispaaniasse ja saime isegi rohkem sealse elu kohta teada kui oleksime oodanud ja see oli väga positiivne. Kaasas oli ka Minu 10 a tütar kes käis kogu programmi läbi ja giid kiitis teda, et pidas kõik jalutamised ja bussisõidud vastu mis oli väga armas. Väga usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Kui juba Germaloga reisid siis pettuma ei pea.