Rwanda - Uganda

Rwanda - Uganda

02.02.2025 - 13.02.2025
 Hind al 5399
Broneeri
13-päevane safari viib meid Rwanda, Kongo ja Uganda parkide džunglitesse. Külastame erinevaid parke, mis on tuntud ainulaadsete primaatide poolest. Kindlasti jääb igaveseks meelde safari, mille käigus jagame sama keskkonda hiiglaslike gorilladega. Uurime põhjalikult mõlemat riiki ja nende vaatamisväärsusi. 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-KIGALI
Koguneme kell 10:10 Tallinna Lennujaamas väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus kõikidele reisijatele väljastatakse vajalikud dokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:40-17:20 ja lend Istanbul-Kigali kell 19:55-01:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422 ja TK569).
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega veel vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev SAABUMINE RWANDASSE, KIGALI EKSURSIOON
Varahommikul saabume tuhande mäe maale Rwandasse. Majutume hotelli, kus öine eine serveeritakse tubadesse. Hommikul alustame Kigali linnaekskursiooniga. Külastame Kigali genotsiidi memomariaalkeskust, kuhu on sängitatud ühishauda üle 25 000 Rwanda 1994. aasta genotsiidiohvri surnukeha. Sealt leiame ka videoklippe vaatamiseks ja kuulamiseks. Lõunasöögile suundudes tutvume Nyabugogo linnaosaga. Pärast lõunasööki külastame Kaplaki kunstigaleeriid, kust saab soovi korral ka meeneid kaasa osta. Hotellis vaba aeg lõõgastumiseks ja õhtusöök.
Söögikorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: hotell Mille Collines**** või sarnane 


3. päev NYUNGWE RAHVUSPARK
Täna sõidame tutvuma Ida-Aafrika suurimat mägismaa vihmametsa kaitsva Nyungwe rahvuspargiga. Naudime võluvaid vaateid järskudele džungliga kaetud mägedele, kus on võimalus näha hämmastavalt erinevaid ahve ja linde. See on ka peamine šimpansite vaatlemise sihtkoht, mis on tähelepanuväärne oma põneva 70 meetri kõrguse jalutuskäigu poolest. Teel Nyungwe rahvusparki külastame kuningliku palee muuseumi ja etnograafiamuuseumi, et õppida tundma Rwanda kultuuri ja ajalugu. 
Söögikorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: hotell Emeraude Kivu Resort**** või sarnane
 

4. päev ŠIMPANSITE JÄLGIMINE JA RIPPSILLAL JALUTAMINE
Pärast hommikusööki suundume Nyungwe metsa põnevale šimpansiretkele. Kohtume šimpansitega nende looduslikus elupaigas. Pärast lõunasööki jätkame matka 70 meetri kõrgusel ja 160 meetri pikkusel rippsillal, mis pakub imelisi panoraamvaateid Nyungwe metsale. Sõidame hotelli, kus on aeg lõõgastumiseks ja õhtusöök.
Söögikorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: hotell Emeraude Kivu Resort****  või sarnane 
 

5. päev KONGO, GORILLA MATK KAHUZI BIEGAS
Varahommikul sõidame Kongo Demotraatliku Vabariigi piirile, kust suundume gorillamatkale. Enne parki sisenemist antakse meile juhised ja pakitakse kaasa lõunasöök. Seejärel läheme džunglisse otsima häbelikke mägigorillasid ning saame nautida nende elu loomulikus keskkonnas. Pärast gorilladega kohtumist võite istuda nende inimahvide ümber terve tunni ja jälgida nende seltskondliku elu ning teha fotosid. Gorillasafaril on vajalik mõõdukas kehaline aktiivsus, mugavad jalanõud käimiseks, mineraalvesi, putukatõrjevahend, päikesekreem ja peakate. Gorillavaatlus võtab olenevalt nende primaatide liikumisest pool või terve päeva. Pärastlõunal sõidame tagasi Rwandasse oma ööbimiskohta lõunatama. Ülejäänud päeva saame veeta lõõgastudes. 
Söögikorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: hotell Emeraude Kivu Resort**** või sarnane


6. päev PAADISÕIT KIVU JÄRVEL, MUSANZE
Naudime päikesetõusu Kivu järve kohal, misjärel asume paadisõidule avastamaks selle järve maalilist ilu. Külastame saart, mis on tuntud nahkhiirte populatsiooni ja linnuvaatlusvõimaluste poolest. Saabume Vulkaanide rahvuspargi lähedal asuvasse Musanzesse, kus majutume lodge tüüpi majutusse. Õhtusöök. 
Söögikorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: hotell Mountain Gorilla View Lodge*** või sarnane 

7. päev KULDSETE AHVIDE RETK JA IBYIWACU KULTUURIKÜLA
Sõidame Rwandas asuvasse Vulkaanide rahvusparki, kus džunglisse sisenedes saame jälgida kuldsete ahvide toimetusi nende päris kodus. Pärast kuldsete ahvidega kohtumist saame istuda nende ümber ja jälgida nende seltskondliku elu. Seejärel naaseme majutuskohta lõunatamiseks. Pärast lõunasööki suundume Ibyiwacu kultuurikülla, kus tutvume kohalike rwandalaste eluviiside ja toimetustega. Õhtul vaba aeg lõõgastumiseks. 
Söögikorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: hotell Mountain Gorilla View Lodge*** või sarnane 


8. päev UGANDA, KANUUSÕIT JA KULTUURIKÜLA
Suundume Ugandasse Bunyonyi järvele kanuuga paadisõidule. Bunyonyi järv on üks Aafrika kaunemaid järvi, mille müstiline ilu avaldab muljet nii lähedalt kui kaugelt tulnutele. Järve täidavad 29 erineva kuju ja suurusega saart. Siin on ka suurepärased linnuvaatluse võimalused. Pärastlõunal saame lõõgastude selle kauni järve ääres või minna kultuurilisele jalutuskäigule. 
Söögikorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: hotell Lake Bunyoni Rock Resort*** või sarnane


9. päev SÕIT KUNINGANNA ELIZABETHI RAHVUSPARKI, ISHASHA JA MWEYA SEKTOR
Täna ootab meid ees pikk sõit Kuninganna Elizabethi Rahvusparki (ca 8 tundi). Teel teeme peatuse Ishasha sektoris, mis on tuntud puu otsa ronivate lõvide poolest. Ka meie suundume pärast lõunasööki lõvisid otsima. Seejärel sõidame Mweya sektorisse, mis on Kuninganna Elizabethi rahvuspargi populaarseim piirkond. Mweya poolsaare tihe taimestik on koduks suurele hulgale metsloomadele alates elevantidest ja lõpetades mangustidega. Kui aeg lubab, teeme järvetuuri Kichwamba piirkonnas. Seejärel sõidame lodge tüüpi hotelli, kus on ühine õhtusöök.
Söögikorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Hotell Twin Lakes Safari Lodge*** või sarnane


10. päev LOOMASAFARI JA PAADIKRUIIS
Suundume hommikusele safarile Kuninganna Elizabethi Rahvusparki, mis pakub külastajale võimalust võrratuks loomavaatluseks. Seejärel külastame Katwe soolakaevandust. Pärast lõunasööki suundume paadikruiisile mööda Kazinga kanalit, mille käigus saame jälgida erinevaid vees elavaid linde ja loomi nagu kuningkalur, Aafrika kalakotkas, haigurid, pühvlid, krokodillid, elevandid jne. Paadikruiisi järel teeme veel lühikese loomasafari.
Söögikorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Hotell Twin Lakes Safari Lodge*** või sarnane

11. päev SÕIT ENTEBBESSE, EKVAATOR
Täna ootab ees sõit Entebbesse (ca 8 tundi). Teel külastame ekvaatori joont, kus igaühel on võimalus seista ühe jalaga lõuna- ja teise jalaga põhjapoolkeral. Majutume lodge tüüpi hotelli. Õhtusöök.
Söögikorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Lake Victoria Hotell**** või sarnane


12. päev LEND ENTEBBE – ISTANBUL – TALLINN
Varahommikul suundume lennujaama. Lend Entebbe-Istanbul 06:20-12:40 ja lend Istanbul-Tallinn 15:15-17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK606 ja TK1423). Tere tulemast tagasi koju!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
 

Reisi hind

5399 €**

5599 €* / 5894 €

 
** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 1.juuli 2024. Hinnale ei rakendu teised lisasoodustused.


Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele  (Turkish Airlines liinilennud); 
 • lennujaamamaksud, käibemaks, toitlustamine lennukis;
 • majutus väga heatasemelistes lodgedes ja hotellides***/**** koos hommikusöögiga (2-in toad);
 • toitlustus vastavalt programmile
 • kohaliku väikebussi/safariauto kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi jooksul (v.a. lisaekskursioonid ja osad tasulised sissepääsud vabal ajal);
 • safarid ja rahvusparkide sissepääsud vastavalt programmile.
Lisatasu eest:
 • tervisekindlustus maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühese majutuse lisatasu 900 €;
 • programmivälised ekskursioonid.

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilennul

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg. 
Käsipagasreisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Kombeks on teenindajatele anda jootraha, palume jootrahadeks arvestada 35 € (kogutakse kogusummana). 

Kaasa võtta mugavad rõivad looduses viibimiseks ja džiibisõitudeks, samuti ujumisriided ning vajalikud ravimid.
Juua tohib ainult pudelivett. Puuviljad tuleks alati pesta.

Nii Rwandas, Kongo Demokraatlikus Vabariigis kui Ugandas on soovitatud ennetada Malaariasse haigestumist. Soovituslikest vaktsiinidest ja ennetusmeetmetest saab abi reisimeditsiini kabinetist.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisidokumendid

 • Ainuke kehtiv reisidokument on reisipass, mis peab kehtima vähemalt 6  kuud pärast reisi. 
 • Eesti kodanik vajab reisimiseks viisat. 
 • Rwanda ühekordne viisa koos vormistamisega 60 €.
 • Rwandasse teistkordseks sisenemiseks ja Ugandas viibimiseks vormistatakse piiril East Africa viisa. Hind 100 $ tuleb tasuda sularahas.
 • Viisa vormistamiseks on nõutav kollapalaviku vastu rahvusvahelistele nõuetele vastav vaktsineerimise sertifikaat.
 • Kongosse sisenemisel saame viisa piirilt, hind 100 $ tuleb tasuda sularahas.
 • Kongosse sisenemisel on kohustuslik tõend kollapalaviku vastu vaktsineerimise kohta.
 • Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.
02.02.2025 - 13.02.2025
 Hind al 5399
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

J
Janina
Külastasime Kreekat. Reis oli väga hästi korraldatud. Suured tänud Ervinile, ta on suurepärane, väga kompetentne giid. Tema ekskursioonid annavad imelise võimaluse antiikajaga rohkem tutvuda ja hea ettekujutuse kaasaegsest Kreekast saada. Reisi ajal valitses soe ja sõbralik õhkkond. Tänan suurepärase reisi eest!
J
Jelena ja Nikolai
Käisime 10.-17.7.2021 vahval Portugali ringreisil, mis meile väga-väga meeldis ja aitas meil avastada seda ilusat, päikeselist ja maalilist maad. Reis oli hästi läbimõeldud ning turvaliselt läbiviidud, meie pandeemiaga seotud reisieelne rahutus asendus kohapeal rõõmuga ja erksate muljetega! Tahaksime eriti tänada giidi Mirjam Somelari asjatundlikkuse ja sõbralikkuse eest. Ta oli väga tubli! Soovime toredat suve jätku kenadele reisikaaslastele ning edu Germalo Reisidele!