Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus

Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus

02.10.2024 - 12.10.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 2199
Broneeri
Marco Polo arvas põhjusega, et Sri Lanka on maailma parim saar - esimesena tabab Teid siia saabudes Sri Lanka soe õhk, seejärel lõputu hulk eksootilist rohelust ning siis märkate kõikjal kaunist singali alfabeeti, värvilisi budistlikke palvelippe ning kirevates sarides naisi. Sri Lanka on roheline, soe ja sõbralik. Sri Lanka on puhas maa ja elu siin on tunduvalt rahulikum kui kusagil mujal Aasias. Siin asuvad ahvatlevad rannad, kaunid maastikud, muljetavaldavad mäed, jõed ja kosed, ürgne loodus, värviliselt mitmekesine floora ja fauna. Siin leiab inspireerivaid kultuurimälestisi iidsetest linnadest kuni koloniaalaegade kindlustusteni, elavat kultuuri kaunite kunstide ja käsitööga ning loomulikult mitmekülgse taustaga inimesed, kes on võluvad ja sõbralikud.

Lugege Sri Lanka kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >


 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL, LEND ISTANBUL-COLOMBO
Kogunemine kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:25-17:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Jätkulend Istanbul-Colombo kell 18:35-05:25
(kohalikud kellaajad, lennunumber TK730). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid ka vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

 
2. päev SAABUMINE-  PEALINN COLOMBO - NEGOMBO - PUHKUS

Saabumine Colombosse kell 05:25. Tere tulemast Sri Lankale! Maandume Negombo rahvusvahelisel lennuväljal. Bussiekskursioon Colombos -  Gangarama tempel, vana ja uus parlamendihoone, põnevad kõrghooned ja kaunid pargid. 
Sõidame  rannapiirkonda ja majutume kahel järgneval ööl rannaäärses hotellis.
Majutus: hotellis Heritance Negombo*****  või sarnases. 
Söögikorrad:  õhtusöök

3. päev VABA PÄEV RANNAS
Vaba päev puhkuseks. 
Majutus: hotellis Heritance Negombo*****  või sarnases. 
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök

4. päev NEGOMBO – ANURADHAPURA – MIHINTALE
 Sõidame Sri Lanka vanimasse linna Anuradhapurasse, mille ajaloo juured ulatuvad 5. sajandisse e.m.a. Kunagise suure keskuse asemel on praegu küll suures osas varemed ent vaadata on siin palju – suur kellakujuline stuupa, templid, skulptuurid ning iidsed veekogumisbasseinid. Siinsetest paleedest valitsesid singalid ja mõned Lõuna-India valitsejad üle tuhande aasta Sri Lankat. Selle Sri Lanka iidse linna suursugusus peitubki peamiselt tema uhkes minevikus. Käime Anuradhapura vaimses ja füüsilises südames - siin asub maailma vanim dateeritud puu, 2200 aastat vana Sri Maha Podhi puu. Sõidame Mihintalesse ning külastame püha mäge. Õhtuks sõidame Sigiriya piirkonda.
Majutus:  hotellis Jetwing Lake****  või sarnases. 
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök

5. päev SIGIRIYA – RITIGALA – POLONNARUWA – MINNERIYA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Külastame džunglisse peidetud, legendiderohke mäe otsas asuva Ritigala varemeid. Need erinevad ülejäänust Sri Lanka saarel leiduvast. Siin leiab vanu puid, vulisevaid ojasid ja rahulikke meditatsiooniplatvorme. Kunagi on siia eraldunud mungad, et eemalduda maailmast ja tegeleda vaikse mõtlusega. Tänapäeval näeme me osaliselt taastatud, osaliselt varemetes kloostri- ja koopakompleksi.
Seejärel sõidame Polonnaruwasse, et külastada Sri Lanka vanuselt teise kuningriigi asupaika. Siinne linn oli suureks keskuseks 11.-12. sajandil ning kajastab keskaegsete Sri Lanka kuningate elu. Külastame seda iidset pealinna, mis on ka UNESCO kaitse all. Siinse elu kunagist suursugusust pole raske ette kujutada.
Jätkame oma teekonda ning läheme Habaranasse, mis on värav lähedal asuvasse Minneriya rahvusparki. Võtame ette džiibisõidu rahvuspargis ning näeme troopilisi loomi ja linde. Eelkõige pakuvad meile huvi metsikute elevantide karjad, keda siin tihti kohata võib. 
Majutus:  hotellis Jetwing Lake****  või sarnases. 
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök
 
6. päev SIGIRIYA KALJUKINDLUS – DAMBULLA – MATALE VÜRTSIAED – KANDY
Sigiriya on üks Sri Lanka populaarseimaid vaatamisväärsusi. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud 200 meetri kõrgune kalju jääb tõenäoliselt silma rohkem kui tema peale ehitatud kindlus, millest pole tänapäevaks kahjuks palju säilinud. Kindlus on siiski ehitatud juba 5. sajandil. Soovijad saavad ette võtta ronimise kaljule, kust avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale ning kus on võimalik näha kauneid kaljudele maalitud freskosid.
Lahkume Sigiriyast ning jätkame oma teekonda Lõuna-Sri Lanka suunas. Külastame Dambulla koobastemplite kompleksi. Mõned siinsete koobaste seinu kaunistavad freskod on lausa 2000 aastat vanad. Jätkame oma teekonda Matalesse. Tutvume Sri Lanka erinevate vürtsidega. Näeme kuidas neid kasvatatakse ja kasutuseks ette valmistatakse ning saame teada, kuidas neid toiduvalmistamisel kasutatakse.
Õhtuks jõuame Kandysse – siinse mägise piirkonna keskusesse. Külastame Kandy Buddha Hamba templit. Reliikvia on tänaseni au sees ning see teeb Kandy templist Sri Lanka budistide seas kõige olulisema. 
Majutus:   hotellis Earls Regency***** või sarnases
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök
 
7. päev KANDY – PERADENIYA BOTAANIKAAED – TEEISTANDUS – NUWARA ELIYA
Teeme peatuse Peradeniyas, kus võimalusel külastame kuninglikku botaanikaaeda, mis on tuntud taimeliikide paljususe poolest. Siin leidub nii ilutaimi kui ka kasulikke rohtusid. Sõidame mööda maalilist mägiteed edasi mägilinna Nuwara Eliyasse - Valguse Linna, kus omal ajal armastasid suvel aega veeta inglise kolonisaatorid.  
Majutus: Majutus Nuwaras hotellis Araliya***** või sarnases. 
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök

8. päev NUWARA ELIYA – PUHKUS OOKEANIRANNAS
Lahkume Nuwara Eliyast, laskume mägedest ning näeme taas kauneid vaateid. Edasi viib meie teekond meid ühele kauneimatest Sri Lanka randadest. Järgnevate päevade jooksul kogete just sellist puhkust kaunil troopilisel rannal, millest unistate talvistel tuisupäevadel. Randa palistavad lookas palmid, pehme kuum liiv jalge all ja kalurite paadid horisondil. 
Majutus:  Majutu hotellisBlue*****   või sarnases
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök
 
9. päev PUHKUS RANNAS
Puhkus rannas. Soovijatele pakume erinevaid võimalusi päevade sisustamiseks. Samuti võib nautida lihtsalt rannamõnusid, jalutada siinses külas, kus jagub poekesi ja restorane või nautida ayurveda massaaži. 
Majutus:  Majutu hotellis  Blue***** või sarnases
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök
 
10. päev PUHKUS, SOOVIJATELE GALLE EKSKURSIOON (lisatasu eest)

Tänagi on võimalus nautida kauneid liivarandasid.
Pärastlõunal külastame soovijatega aga Galle kindlust, kus olevat olnud meresadam juba roomlaste ajal ning siia asusid esimesena ka portugallased. See väike linnake aga meenutab igati Hollandit – kirikud, Hollandi mereväekindralite majad jpm. 
Majutus:  Majutu hotellis Blue*****  või sarnases
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök

 
11. päev  LEND COLOMBO-ISTANBUL, LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Colombo-Istanbul kell 06:55-12:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK731).
Lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:35  (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423). 
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind

2199*/ 2315 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:

 • Lennupiletid Turkish Airlinesi lendudega Tallinn–Istanbul-Colombo, Colombo-Istanbul–Tallinn
 • Lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Kõigi mugavustega konditsioneeriga buss vastavalt programmile
 • Majutus vastavalt programmile hotellides****/***** (2-in. toad), 9 hommiku- ja 9 õhtusööki hotellides.
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.

Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus Sri Lanka reisi vältel 630€
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a., vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Sri Lanka e-viisa vormistamine koos kohapealse kohustusliku kindlustusega 55 € (palume meile toimetada oma passikoopia hiljemalt kuu enne reisi)
 • Ekskursioon Galle 39 €
Hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele! 
 • Sissepääsud Sri Lankal 185 € (võib tasuda ette koos arvega või kohapeal sulas) 
Sissepääsude paketi hinnas: Anuradhapura vaatamisväärsused, Mihintale, Sri Maha Podhi puu, Ritigala, Polonnaruwa ajaloolised vaatamisväärsused, Minneriya rahvuspark koos džiibisõiduga, Sigiriya kaljukindlus, Dambulla koobastemplid, Kandy Buddha Hamba tempel, Peradeniya botaanikaaed, Gangarama tempel.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast eelnevalt etteteatamata!

Lisainfo

 • Soovitatav on vaktsineerida A ja B hepatiidi ning teetanuse vastu. Sri Lankal põhjapoolsetes piirkondade võib esineda madal malaaria oht, meie reisikavas neid kohti ei külastata. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo  või perearstiga. 
 • Sri Lankal kehtib Sri Lanka ruupia LKR. Orienteeruv kurss 1 €=u 355 LKR; 
 • Sri Lanka ruupiad saab vahetada kohapeal USA dollarite või eurode vastu. Paljudes kohtades aktsepteeritakse ka USA dollareid, kuid parem on siiski arvestada kohaliku valuutaga (hinnad kohalikus vääringus tihtipeale soodsamad).
 • Sri Lanka on troopilise kliimaga saar, kus aastaringselt on soe ja niiske õhk. Vihmahooajad on oktoobrist jaanuarini ning maist juulini, kuid vihma sajab ka siis ainult peamiselt öösel. Mägedes – näiteks Nuwara Eliyas on aastaringselt 15-20 kraadi, lõuna pool kuivas piirkonnas on temperatuur aga 30-35 kraadi. 
 • Meie GSM telefonid töötavad tavapäraselt ka Sri Lankal
 • Aeg: ajavahe Eestiga 3,5 tundi
 • Sri Lankal on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada jootrahadeks 40 EUR inimese kohta.
 • Maldiividele ei ole lubatud tuua alkohoolseid jooke (sh tax free kauplustest) Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Sri Lanka viisakusreeglid ütlevad et:
 • templites tuleb sisenemiseks võtta jalast kingad ning arvestada viisaka riietusega (mitte siseneda miniseelikute, paljaste õlgadega jne), soovitame kaasa võtta sokid
 • mitte kunagi ei tohi katsuda budistliku munga (sh lapse) pealage
 • Buddha kuju poole ei tohi pildistades seista seljaga
 • riigiametnike pildistamine pole lubatud (sõdurid, politsei jne)
 
Meie põhiprogramm annab väga hea ülevaate Sri Lanka ajaloost, elust ja kultuurist. Siiski, vaid 5 päevane ringreis kõik aspekte katta ei suuda, seetõttu pakume soovijatele lisavõimalusi seda maad nautida. Järgmine loetelu on antud kalendaarses järjekorras.
- Ajurveeda spa külastus Negombos
Spa teenused on olemas ka meie hotellis, kuid on kallimad ja euroopalikumad. Pakume võimalust külastada ajurveeda spa keskust. Seal on palju erinevaid võimalusi, 75 min. kogu keha massaazh näiteks maksab vaid 5000 ruupiat, sellele lisandub transport sinna ja tagasi 1000 ruupiat, kokku 6000 ruupiat ehk  ca 18 eurot. 
 
- Lõunasöögi ajal  osalemine külaprogrammis , mis sialdab: sõitu härjavankriga, sõitu üle veehoidla katamaraaniga, tutvumine söögitegemise traditsioonidega kohalike perenaiste esituses, lõunasöök ja tagasisõit tuk-tukiga bussi juurde. Paketi hind on 35 eurot, mis sisaldab lõunasööki. 
Alternatiiv: tavaline lõunasöök restoranis nagu teistelgi päevadel.
 
- Massaazh Habarana ajurveeda keskuses  õhtul pärast safarit. Sisaldab: transporti sinna ja tagasi, 60 min üle keha massaazh, neemipuu okstega saun.
Paketi hind 30 eurot, raha masktakse otse teenuse osutajale
- Sri Lanka traditsioonilise muusika ja tantsude etendus 1 õhtul peale Kandysse jõudmist kell 17.00-18.00. Hind on 5 eurot, see korjatakse eelnevalt kokku, sest seal ei toimu üksikute piletite müüki.
Alternatiiv: iseseisev jalutuskäik Kandy järve kallastel.
 
- Kuulus rongisõit Ella rongiga kõrgmägedes hommikupoole, loetakse üheks kaunimaks maailmas. Rongile minnakse Nanu Oya jaamas ja sõidetakse 4 peatust, ca 1 tund. NB! See on noorte seiklejate atraktsioon, kunagi ei tea, kui palju täpselt rahvast peale lastakse, kuigi meie grupi puhul püüavad kohalikud ruumi teha. Pärast rongisõitu istutakse spetsiaalselt tellitud kohaliku bussi peale ning  sõidetakse kohaliku muusika saatel  koski nautima ning seejärel Mlesna teekindlusesse, kus saame kõik taas kokku. Teekindluse juurde tulevad teekorjajad, kellega saab pilti teha ja ka ise teekorjamise kotti seljas proovida.
Tegemist on  ilmatundliku atraktsiooniga.
Kogu paketi hina on 20 eur, see korjatakse kokku, sest makstakse erinevatele osapooltele.
Alternatiiv: sõit Mlesna teekindluseni meie bussiga mööda maanteed.
 
- Rafting Kelani jõel i lõuna paiku, piirkonnas, kus filmiti kuulus film „Sild üle Kwai jõe“.  Raftingul osalejad antakse üle  jõe ääres raftingut korraldavale firmale. Tegevus kestab koos ettevalmistusega ca 1 tund kuni 7-8 inimest mahutavatel parvedel. Selga panna riietus, mis võib läbi märjaks saada. Peale raftingu lõppu toob korraldav firma inimesed meile lõunasöögi restorani järgi, käterätikud nende poolt olemas.
Paketi hind 35 eurot
 
vabal päeval on võimalik aega sisustada järgmiste tegevustega, millest saab valida  vaid ühe:
1. Käia ära Mirissas vaalavaatlusel. Praegu on just vaalade hooaeg ning  nii vaalu kui ka delfiine näeb   rohkesti. Väljasõit hotellist öösel, teekonna üks ots ca 2,5 tundi, sõit ookeanil laevaga ca 3,5 tundi ning lõunaks hotelli tagasi. Vaalavaatluse hind on 60 USD, sõidukulud sinna ja tagasi sõltuvad inimeste arvust. Raha tasutakse otse teenuse pakkujale.
2. Käia tuntud bioloogiga avastamas vihmametsasid. Väljasõit hotellist peale hommikusööki, teekond vihmametsade piirkonda ca 2 tundi, külastus ca 2,5 tundi ja siis hotelli tagasi. Piletid ca 1200 ruupiat inimene, giid 8000 ruupiat, sõiduhind sõltub inimeste arvust. Raha tasutakse otse teenuse pakkujale.
3. Käia ära Sri Lanka kõige kuulsamas rahvuspargis – Yala rahvuspargis, kus võib näha rohkem kui 20 loomaliiki, sealhulgas leoparde ja huulkarusid. Väljasõit 8.00,sõiduaeg ca 3h15m, väike puhkus villas basseini ääres, lõuna villas. Paketi hind inimese kohta 110 eurot. 
4. Pool päeva edelarannikul. Alustatakse lõuna ajal, külastatakse kilpkonnade haudejaama, 2004. aasta tsunaami fotomuuseumit, kuukivide kaevandust ja Hikkaduwa kuurortit. Soovijad saavad käia  Hikkaduwas snorgeldamas mererahvuspargi alal. Teekonnal külastatakse supermarketeid , et kodustele head – paremat kokku osta. Hind 40 eurot.
 Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

 Riiki sisenemiseks on vajalik end registeerida  ETA süsteemis (Electronic Travel Authorization). E-viisa autoriseering on vaja vormistada vähemalt 2 nädalat enne reisi. Germalo Reisid vormistab oma klientidele e-viisa teenustasuga 55€/reisija. Palume saata reisipassi koopia Germalo Reiside kontorisse koos reisi lõpliku tasumisega. Juhul kui Te ei soovi, et Germalo Reisid Teie e-viisa vormistaks ja soovite seda ise teha, palume sellest meid samuti e-maili teel teavitada. Juhime Teie tähelepanu sellele, et juhul kui eelistate oma registreerimise ise teha, siis reisija vastutab oma vormistatud e-viisa õigsuse eest (korrektne nimi, õigekiri, kuupäevad, viisa tüüp jne).
Täpsem info veebilehelt 
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud reisi alguskuupäevast.

Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
02.10.2024 - 12.10.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 2199
Broneeri
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merle ja Meelis
Täname Piretit ja Germalot vaimustava ning uskumatult põneva Peruu reisi (mai 2022) eest. Pireti hea huumorisoon aitas alati ka kõige raskematel hetkedel, eriti kõrgmäestikus. Eriline reis erilisel maal. Piretiga võiksime minna kasvõi maailma lõppu! Kohtumiseni!
E
Ene ja Elmo
Suur-suur tänu imelise puhkuse eest, Mirjam! Kevadine Madeira-reis, esimene Germaloga, oli nii-nii mõnus (giidiks Mirjam), et reisides nüüd Gran Canariale oli juba lihtsalt teadsime, et veedame jälle täiusliku puhkuse. Mirjam on nii meeldiv, professionaalne, reisid kulgevad nii sujuvalt, huvitavalt. Juba kiikan järgmisi... Kõike head soovides Mirjamile ja samuti Germalole! Kohtumiseni!