Tansaania safarid ja Sansibari rannapuhkus

Tansaania safarid ja Sansibari rannapuhkus

19.02.2021 - 02.03.2021
Giid Raivo Haab
 Hind al 3999
Broneeri
1 vaba koht
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Ajalooline Tanganjika koos tänaseks ühinenud Sansibari saarega on kindlasti üks tuhandest reisisihtkohast, kus iga inimene elu jooksul peab ära käima.
Nii aus, ilustusteta ja avameelne on selle piirkonna ehe loodus, inimesed ja kirju kultuur. Tansaanias ja eriti Serengeti maailmapärandisse kuuluvas looduspargis, kus asub kuulus Ngorongoro kraater, on näha ehe Aafrika. Hõimutraditsioonide poolest ülirikas Aafrika etniline kultuur näitab just siin oma kirevat autentsust. Armuda Aafrikasse Tansaanias tähendab kiiret kihlust kuningliku pereliikmega. Tema ütleb, kuidas asjad on ning õnnelik on see, kes on avatud ja tähelepanelik.

Lugege Tansaania kohta lähemalt siit >

Reisikava

Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Kuidas reisime?
* Tansaania on reisimiseks avatud ja Tansaaniasse reisimisel ei rakendu lisakohustusi.
* Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss ja safariautod on varustatud desovahendiga ning buss/safariauto desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
* Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
* Eestisse naasmisel võib eneseisolatsiooni asendada piiril tehtud koroonaviiruse tasuta testiga.
* Reisitõrkekindlustus annab kindlustunde enne reisi - juhul kui peaks juhtuma, et enne reisi haigestute (k.a covid) või juhtub muud ootamatut, mis takistab reisimist, siis kindlustus katab juba selleks hetkeks kõik reisi osas tehtud kulutused. Tervisekindlustus katab haigestumise või õnnetusjuhtumiga seotud kulud ravimite maksumusest kuni koju tagasipöördumisega seotud väljaminekuteni. Tervisekindlustus katab ka võimaliku karantiini või muud ootamatud kulud, mis reisimisega võivad kaasneda.

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-DOHA-SANSIBAR
Kogunemine kell 12:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Helsingi kell 14:25-15:00, lend Helsingi-Doha kell 16:25-23:20 ja lend Doha-Sansibar kell 01:10-06:50 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid AY1020, QR302 ja QR1351). Palume kontrollida kogunemise ja lennukite väljumise aegu ka vahetult enne reisi!

2. päev SANSIBARI PUHKUS
Saabume hommikul kell 09:35 Sansibari lennujaama, transfeer hotelli ja majutus järgmisel neljal ööl  hommiku- ja õhtusöökidega hotellis Sunshine Zanzibar**** või sarnases.
Päev rannapuhkuseks. Sansibari korallsaar on maailmakuulus oma imekaunite valgete liivarandade ja palmidega ääristatud rannariba poolest – see on tõeline paradiis. Saarel on säilinud vürtsi- ja kookospähkliistandusi, viimased säilinud looduslikud metsad on looduskaitse all. Siin on viljakas pinnas ning puu- ja juurvilju kasvatatakse aasta läbi. Saarel kasvatatakse ka riisi, mis on juba justkui rahvustoit. Külarahvas elatub kalastamisest ja mererohu kasvatamisest. Õhtusöök hotellis.

3. päev SANSIBARI PUHKUS
Hommikusöök. Päev rannapuhkuseks. Võimalik jalutada mööda lõputuid valge liivaga kaetud randu ning kasta end India ookeani laintesse. Õhtusöök hotellis.

4. päev SANSIBARI PUHKUS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON TROOPILINE MEREREIS 
(lisatasu eest)
Hommikusöök. Päev rannapuhkuseks.
Soovijatele pakume ekskursiooni traditsioonilistel rannasõidulaevadel, daudel. Neid ühemastilisi araabia purjekaid on juba sajandeid ehitatud samade plaanide järgi.  Ekskursioon algab Fumbast, mis on Menai lahe kaitseala avastamiseks imeline alguspunkt. Piirkonnas leidub kauneid asustamata saari ning siin on küürdelfiinide ja afaliinide elupaik. Delfiine on näha ligi 90% ekskursioonidest. Kwale leetseljaku korallrahudel tehakse snorgeldamispeatus. Siis on aeg kiireks värskenduseks ning edasi suundume Kwale saarele tamarindi puude alla, et lõunat süüa. Pärast lõunat on võimalik päevitada või külastada kaunist mangroovilaguuni. Seiklushimulistel on võimalik võtta ette lühike retk kohalike kanuude, ngalawadega.
Õhtusöök hotellis. 

5. päev SANSIBARI PUHKUS 
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON STONE TOWNI 
(lisatasu eest)
Hommikusöök. Päev rannapuhkuseks.
Soovijatega teeme väljasõidu Sansibari vanalinna Stone Town’i, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnas on tunda nii Ida-Aafrika, Araabia, India, Pärsia kui ka Euroopa vallutajate, kaupmeeste ja meresõitjate mõjutusi. Kitsaste tänavate labürint pakub hetkelist varju troopilise päikese eest.
Õhtusöök hotellis.

6. päev LEND SANSIBAR-KILIMANJARO, TARANGIRE RAHVUSPARGI SAFARI
Varane hommikusöök. Aeg on sinise vee ja valgete liivarandadega hüvasti jätta. ja suunduda lennujaama. Lend Sansibar-Kilimanjaro.
Edasi suundume juba safarile Tarangire rahvusparki, mis on tuntud suure elevantide populatsiooni poolest. Siin on võimalus kogeda erakordset looduse ja maasai rahva koostoimimist. Tarangire rahvuspark pakub külastajatele võimalust võrratuks loomavaatluseks ning kuival hooajal on ka elevante külluses. Kui veab, võime näha, kuidas ninasarvikute ning elevantide perekonnad mängivad iidsete ahvileivapuude kändudel ning rebivad lõunasöögiks akaatsiapuude koort. Hingematvad vaated Maasai savannile ning lõunasse jäävatele mägedele muudavad Tarangire rahvuspargi külastamise unustamatuks kogemuseks. Pikniklõunasöök pargis. Õhtusöök ja ööbimine lodges Hhando Coffee Lodge või sarnases.

7. päev SÕIT SERENGETI RAHVUSPARKI ja SAFARI
Varane hommikusöök. Sõidame läbi Ngorongoro looduskaitseala Serengeti poole. Ngorongoro looduskaitseala on eriline, kuna on endiselt osa maasaide maa-alast, kelle külad looduskaitseala ääristavad. Mitmekesistes tingimustes on Ngorongoros välja kujunenud mitu looduslikku piirkonda: mägimetsad, sood, rohutasandikud, järved jm.
Looklev mägitee viib läbi külade ja põllumaade, jõudes kuni Ngorongoro
kraatrini. Sõidame piki kraatrit kuni selle lääneservani, kus jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti rahvuspark on kuulus peamiselt sebrade ja gnuude rände
osas. Pikniklõunasöök pargis. 
Jõudes Serengeti rahvusparki, tutvume selle lõputu lagendikuga ning naudime võrratuid vaateid. Serengeti park moodustab Keenias asuva Maasai Mara kaitsealaga Aafrika tuntuima looduspargi. Seda peetakse eheda ja puutumatu Aafrika looduse näiteks ning siinne liigirikkus on kindlasti muljetavaldav. Rahvuspargi lõunaosas asuvad ääretud rohumaad, keskosa on savannide päralt, põhjaosa mäed vahelduvad lopsakate orgude ja rohumaadega ning on kaetud tiheda metsaga. Pärastlõunane safari rahvuspargis.
Õhtusöök ja ööbimine kahel järgmisel ööl majutuskohas Osero Serengeti Tented Camp või sarnases.
Majutus kõigi mugavustega telkmajades pakub tõelise elamuse Serengeti rahvuspargis. Maitsev õhtusöök ja õhtu lõkke ääres Aafrika tähistaeva all on Serengeti rahvuspargi külastuse lahutamatuks kaaslaseks.
 
8. päev SERENGETI RAHVUSPARGI SAFARI
Varastel hommikutundidel, enne hommikusööki, päikesetõususafari.
Seejärel hommikusöök lodges, millele järgneb taas poolepäevane safari Serengetis.
Silmapiirini ulatuv lõputu savann, mõned akaatsiapuud, piiritu avarus. Siin elab üle miljoni gnuu, üle kahesajatuhande sebra, üle kolmesajatuhande Thomsoni gaselli, kes rände ajal alustavad pikka teekonda uutele rohumaadele.
Seda piirkonda läbiv iga-aastane gnuude ränne on maailma suurim maismaaimetajate ränne, kus võib korraga olla liikvel kuni miljon looma. Võimalus on näha elevante ning rohumaal ka kaelkirjakuid, gaselle ja antiloope. Rahvuspark on tuntud ka erinevate kiskjate poolest. Kuulsaimad neist on muidugi lõvid, kuid siit leiab ka gepardeid, leoparde, hüääne, šaakaleid jt. Serengeti on suurepärane paik linnuvaatluseks ning siin võib kohata ligi 500 liiki linde. Lõunasöök pikniku stiilis.
Pärastlõunal suundume tagasi ööbimiskohta. Aeg puhkuseks ning päikeseloojangu nautimiseks.

9. päev NGORONGORO KRAATRI SAFARI
Hommikusöök. Väljasõit Ngorongoro kraatrite kaitsealale (UNESCO). Piirkond on nime saanud Ngorongoro kraatri järgi, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – hiigelkraater, mis on tekkinud vulkaanitipu kokkuvarisemisest. Vaade kraatri servalt 600 m sügavusele ja umbes 20 km läbimõõduga kraatri põhjale on väga võimas. Kui kusagil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis see on kindlasti Ngorongoros. Laskumine alla Ngorongoro kraatrisse, kus päev möödub safarit nautides. Kraatri põhja katab peamiselt rohumaa mõne puudesaluga. Loodus on siin väga mitmekesine ja imetlusväärne loomastik elutseb siin aastaringselt, kuna vee- ja rohupuudust sellel alal ei ole. Siin võib kohata musta lakaga lõvisid, ohustatud musti ninasarvikuid, gnuusid, sebrasid, elevante, jõehobusid, šaakaleid ja hüääne. Lõunasöök pikniku stiilis. Hilisel pärastlõunal sõidame Karatusse meie ööbimispaika. Õhtusöök ja ööbimine järgneval ööl lodges Hhando Coffee Lodge või sarnases.

10.päev MANYARA SAFARI
Varane hommikusöök ning sõit Manyara järve safarile. Rahvuspark on küll üks Tansaania väiksemaid, kuid siin on rikkalikult eri ökosüsteeme savannidest igihaljaste metsadeni. Idakaares asuv järv ning läände jääv Manyara kaljusein pakuvad kauneid vaateid ning külluslikke looduselamusi – akaatsiametsad, vihmametsad, baobabipuid täis kaljunukid, kuumaveeallikad, sood ning muidugi Manyara järv ise. Vihmahooajal peatuvad järve ääres tuhanded flamingod. Kuivaperioodil on rahvuspark suurepärane just suurte imetajate jälgimiseks. Siin elavad elevandid, jõehobud, sebrad, kaelkirjakud ja pühvlid, aga ka hüäänid ja leopardid. Rahvuspargi tuntuim loom on lõvi – need raskesti tabatavad loomad ronivad siin lausa puude otsas. Pärast piknik stiilis lõunat sõidame uudistama Karatu turgu ja ümbrusega tutvuma. Õhtusöök ja majutus lodges Morona Hill Luxury Lodges või sarnases.

11. päev MTO WA MBU ja TANSAANIA HÕIMUD, LEND KILIMANJARO-DOHA
Hommikusöök. Tänase päeva pühendame Tansaania kultuurile. Esmalt tutvume maasai küla – bomaga – ja õpime tundma maasai hõimu kultuuri. Saame osa nende igapäevaelust, tutvume käsitööd ja ehteid tegevate maasai naistega. Nende valmistatud kõrvarõngaid, käevõrusid, kaelakeesid ja muid käsitööeheteid on võimalik suveniirina ka koju kaasa osta. Meil avaneb võimalus tantsida koos kohalikega traditsioonilisi tantse.
Edasi sõidame Mto wa Mbusse, mis on üks esimesi turismipiirkondi regioonis ja siiani üks populaarsemaid kultuurisihtkohti Tansaanias. Siin elavad koos mitmed eri hõimud ja just eri hõimude ja tavade kooseksisteerimine on Tansaaniale väga omane. Jalutame läbi riftioru jalamil asuvate farmide ja rohelise oaasi ja tutvume piirkonnas elevate hõimude igapäevaeluga. Võimalusel vaatame chaga rahvast villimas traditsioonilist banaaniõlut mbegget. Tutvume Kigoma küla farmeriga, kes toodab Tanganjika järve ääres kasvavatest palmipuudest palmiõli ning kohtume rangi rahvaga Kondoas, kes kasutavad kohalikku papüürust kaunite vaipade ja korvide valmistamiseks. Mbugwe rahvas näitab, kuidas jahvatada erinevaid teravilju traditsiooniliste veskikividega. Vaatame, kuidas Mto wa Mbu rahvas ehitab kohalikke mudaonne. Tutvume ka ühe Aafrika vanima traditsioonilise rauasulatamistehnoloogiaga. Lisaks valmistatakse savimullast savinõusid. Lõunasöök pikniku stiilis.
Saabume tagasi Arushasse. Lend Kilimanjaro-Doha kell 21:35-05:40 (lennunumber QR1348).

12. päev LEND DOHA-STOCKHOLM-TALLINN
Lend Doha-Stockhom kell 08:00-12:40 ja lend Stockholm-Tallinn kell 14:00-16:00 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid QR167 ja SK1744).

Reisi hind

3999 €* / 4209 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.01.21

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Helsingi-Doha-Istanbul ja Kilimanjaro-Doha-Stockholm-Tallinn (Finnairi, Qatar Airwaysi ja SASi liinilendudega);
 • lennujaamamaksud NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • siselennupiletid vastavalt programmile;
 • käibemaks;
 • majutus 4 ööd mereäärses hotellis**** Sansibaril (2 in toad), 4 hommiku- ja õhtusööki;
 • safari osas 5 ööd lodge tüüpi majutus vastavalt programmile (2 in toad), 5 hommiku- ja õhtusööki;
 • toitlustus vastavalt programmile - reisi hinnas lisaks 6 pikniku stiilis lõunasööki safaritel;
 • sõit Tansaanias kõigi mugavustega safaridžiipidega, Sansibaril kõigi mugavustega turismibuss;
 • tasulised sissepääsud rahvusparkidesse, loodusmaksud jne;
 • eestikeelsed ekskursioonid ja giidi teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus al 18,88 maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist). Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • päevane Dhow kruiis Sansibaril u. 60USD (tasumine kohapeal);
 • poolepäevane Stone Towni ekskursioon u. 30USD (tasumine kohapeal);
 • ühene majutus 490 €.

Lisainfo

Tansaanias on kombeks anda teenindajatele jootraha. Jootraha ootavad pakikandjad hotellides, kelnerid restoranides jne. Samuti palume arvestada jootrahaga kohalikule giidile ja džiibijuhtidele jne.
Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee. Kuigi risk nakatuda Tansaanias malaariasse on suurem vihmaperioodil, soovitame kasutada malaariatablette terve reisi jooksul.

Soovitame kaasa pakkida Tansaania safaritele pastelsetes toonides mugav ja õhku läbilaskev riietus. Samuti tuleb valmis olla lühemateks vihmahoogudeks. Aafrika ööd võivad olla jahedamad, seega ka õhtuks oleks mõistlik kaasa võtta soojem jakk.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodaniku passiga saab Tansaania viisa vormistada riiki sisenedes piiril. 
Viisa vormistamiseks on vajalik 
 • pass, kehtiv 6 kuud riiki saabudes, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks
 • edasi- tagasi piletite broneering
 • soovitav on tervise- ja reisikindlustus
Viisalõiv on u. 50 USD, mille täpne maksumus selgub kohapeal.
19.02.2021 - 02.03.2021
Giid Raivo Haab
 Hind al 3999
Broneeri
1 vaba koht
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Tansaania safarid ja Sansibari rannapuhkus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Helgi
Palju-palju Tänu Lugupeetud GERMALO. Hinge liigutav ettevõtmine! Tõesti parimad tunded ja lootused üle pikkade rusuvate nädalate! Sõprade tervitused eksootilistest maadest on tõesti super!. Kõik pole veel kadunud-elame ja REISIME!
T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.