Teravmäed

Teravmäed

21.07.2024 - 26.07.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 1899
Müüdud
Teravmäed ehk Svalbard on kaunis, kauge ja karge, kuid sugugi mitte kättesaamatu sihtkoht. Suvi on Teravmägede avastamiseks ideaalne aeg, sest päike siin sellel aastaajal ei loojugi. Polaarpäev annab võimaluse võtta maksimum selle ainulaadse maa avastamisest: liustikud, majesteetlikud mäemoodustised ja lõputu tundra.
Teravmäed on suuremalt jaolt Norra riigile kuuluv saarestik, kuid oma geograafilise asukoha poolest asub see maaliline paik lähemal põhjapoolusele kui Norra mandrialale. Longyearbyeni linn, mida peetakse Teravmägede keskuseks, on maailma kõige põhjapoolsem asula. Tegelikult võib seda öelda kõige kohta, mis siin leidub ‒ hotellid, baarid, kirik, muuseum ning isegi õlle pruulikoda ‒ on põhjapoolseimad ja kaugeimad. Hõre inimasustus keset vägevat loodust annab tunde, et olete tõepoolest jõudnud maailma äärele väga lähedale.
Karm, ent õrn loodus mõjub teisiti, paneb justkui tundma rohkem elusana. Iniminstinktid on siin teravamad kui kusagil mujal. On see ju elupaigaks Arktika kuningaks tituleeritud jääkarule, kelle populatsioon siin ületab inimeste oma ning kelle pärast peab iga inimene, kes väljub asula territoorimilt, kandma relva.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-OSLO
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis kell 18.00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Oslo kell 20:10-20:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT815). Palume kontrollida lennuaega meie kodulehelt vahetult enne reisi!
Saabume Oslosse, kus majutume lennujaama lähistel.
Söögikorrad: -
Majutus: hotellis Radisson Blue Airport Hotel, Oslo Gardermoen**** või sarnases


2. päev LEND OSLO-LONGYEARBYEN ‒ LONGYEARBYEN ‒ ÕHTU JÄÄKARU JUTTUDE SELTSIS
Suundume lennujaama. Lend Oslo-Longyearbyen kell 12:45-15.40 (kohalikud kellaajad, lennunumber SK4490). Saabume Teravmägede keskusesse Longyearbyeni linna, mis on ühtlasi maailma kõige põhjapoolsem asula. Alustame oma seiklusi siin müstilisel saarel linnaga tutvust tehes. Teeme ülevaatliku ekskursiooni Longyearbyeni linnas, vaatame peamisi vaatamisväärsusi ja tutvume ajalooga. Näeme kohalikku elu-olu: kaevandused, kogukonna kirik ja ülemaailmne seemnehoidla. Seejärel suundume hotelli, et ennast värskendada ja valmistuda õhtusöögiks looduse keskel.
Lahkume linnast ja sõidame Advendi Orgu. Imetleme hiiglaslikke mägesid mõlemal pool orgu, õhtupäike terendamas. Meid ootab väike hütt keset põlisloodust. Siin serveeritakse meile mõnus ja kodune õhtusöök koos hariva ning lõbusa loenguga Arktika kuningaks tituleeritud jääkarust.
Päike küll särab veel kesköises taevas, aga meil on aeg suunduda tagasi hotelli, et end järgmiseks päevaks välja puhata.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök         
Majutus: hotellis Polfareren 4**** või sarnases


3. päev MORSA SAFARI (lisatasu eest) ‒ VABA ÕHTUPOOLIK
Teravmägede loodus ja loomariik ootab avastamist! Suundume vahvale morsa safarile. Paadisõidul naudime panoraamvaateid mägedele ja liustikele, kuulates huvitavaid lugusid Arktika elust ja loomadest. Külastame morsakolooniaid, jälgides neid muljetavaldavaid loomi nende looduslikus keskkonnas. Suve jooksul veedavad morsad enamiku ajast rannikul, päevitades ja toitudes. Seilame Isfjordi suunas, kus meid saadavad Atlandi lunnid ja muud linnuliigid. Pärast lõunasööki suundume Bore'i liustikule. See kaunis sinise jää müür täidab lahe triivivate jäämägede, jääplokkidega ja jääklibuga.
Pärast meeleolukat morsavaatlust on soovijatel võimalus külastada Teravmägede muuseumi, kus saab hea ülevaate Teravmägede ajaloost ning vaala-, hülge- ja morsaküttide ning kaevurite endisest elust. Õhtul ootab meid õhtusöök a la carte restoranis Polfareren, kus saame nautida kohalikke hõrgutisi ja meeldivat atmosfääri.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Polfareren 4**** või sarnases

 
4. päev KOERARAKENDIGA SÕIT RATASTEL (lisatasu eest) ‒ KESKÖÖPÄIKESE KRUIIS ÕHTUSÖÖGIGA (lisatasu eest)
Sõit koerarakendiga viib meid linnakärast kaugemale, arktilisele maastiku keskele. Ekskursiooni käigus imetleme kontrastseid taimestiku värve, mis harmoneeruvad mägede ja taeva sinaga, ning hingame sisse värsket arktilist õhku. Lisaks sellele külastame koertefarmi, kus saame lähemalt tutvuda loomade ja nende igapäevaeluga. Pärast karastavat sõitu lumekoertega, soojendame end tassikese kuuma teega. 
Päeva teisel poolel teeme sõidu katamaraaniga Isfjordil. Kulgeme rahulikult õhtupäikese rüpes, möödudes lõputunanäivatest mäeahelikest. Kruiis keskööpäikese all sisaldab kolmekäigulist õhtusööki. Lisaks sise- ja väliterrassile leiame pardalt kohviku ja baari, kus on mitmekesine valik suupisteid ja jooke.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Polfareren 4**** või sarnases


5. päev MATK IMEKAUNIS LOODUSES (lisatasu eest)
Alustame oma päeva liikudes mööda rannikut Vestpyntenisse, kust alustame oma jalutuskäiku läbi kauni Bjørndaleni oru. Vaatamist siin jagub – piirkonna loodus on väga mitmekesine! Matkal võime näha Svalbardi põhjapõtru, Arktika rebast ning pesitsusperioodi ajal on ka lindude arvukus rikkalik. Näiteks kohtab siin sagedasti lunne ja teisi arktilisi linde! Teekonnal kuuleme Svalbardi eriilmelisest taimestikust ja loomastikust ning rikkalikust ajaloost. Teeme peatuse soojade jookide nautimiseks ning vahvate piltide tegemiseks. Ühine lõunasöök (sisaldub hinnas).
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Polfareren 4**** või sarnases


6. päev VABA HOMMIKUPOOLIK ‒ LEND LONYEARBYEN-OSLO-RIIA-TALLINN
Vaba hommikupoolik. Soovijatel on võimalus jalutada ringi linnas, külastada maailma kõige põhjapoolseimat kunstikeskust Nordoveri või nautida viimaseid hetki karges Svalbardi õhus.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Lonyearbyen-Oslo kell 13:25-16:20 ja lend Oslo-Riia kell 19:45-22:15 ja Riia Tallinn 23:15-00:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid SK4491 ja BT154, BT361).   Lennugraafik muutunud 21. mail. 
Söögikorrad: hommikusöök

Majutus

Svalbard Hotel Polfareren 

Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega
Müüdud
0.3 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Svalbard Polfarereni mugavustega hotell asub Longyearbyeni keskuses. Modernsetes hotellitubades on wifi, televiisor ja privaatne vannituba duši või vanni ja fööniga. Hotelli restoranis pakutakse Põhjamaade, Prantsusmaa ja Aasia köögist inspireeritud roogasid.

Reisi hind


1899 €* / 1994 €


*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • lennupiletid vastavalt programmile, lennujaamamaksud;
 • majutust vastavalt programmile hotellis****, koos hommikusöökidega;
 • reisiprogramm ja eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel.
 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus 450 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • Koerarakendiga sõit 130 € (ettetellimisel, ettetasumisel);
 • Keskööpäikese kruiis õhtusöögiga 145 € (ettetellimisel, ettetasumisel);
 • Morsa safari 215 € (ettetellimisel, ettetasumisel);
 • Jalgsimatk Bjørndaleni orus 130 € (ettetellimisel, ettetasumisel);
 • Teravmägede muuseum 150 NOK (u 13 €) (tasumine kohapeal kaardimaksega)

Viisa ja dokumendid

Teravmägedele (Norrasse) reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib kehtiva passi alusel, mis peab kehtima veel vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 

Lisainfo

 • Norra krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 12 (Norra kroon), kohalikku raha ei ole vaja vahetada, sest poodides ja söögikohtades ning ka muuseumites eelistatakse kaardimakseid.
 • Soovitame võtta kaasa soojad, tuule- ning vihmakindlad riided ning mugavad matkajalanõud. Südasuvel on keskmine temperatuur Teravmägedel 3-7 kraadi.
 • Soovitame kaasa võtta kergemaks uinumiseks unemaski (silmaklapid). Sihtkohas on polaarpäev ja lakkamatu päisepaiste võib segada uinumist.
Lennuinfo Air Balticu / SAS liinilendudel:
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.       
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
21.07.2024 - 26.07.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 1899
Müüdud
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Teravmäed

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kristin
Käisime Sardiinia-Korsika reisil. Reis oli tore. Eraldi kiidaksin giid Triinu Borgat. Uskumatu - endiselt hea, lihtsalt parim! Olen temaga mitmeid reise teinud, soovitan teda kōigile.
K
Kaja
Tahtsin tänada väga huvitava Jordaania reisi eest! Eriline tänu giid Ervin Orgule! Saime palju põnevat kuulda ja ta abistas igati hädasolijaid! Programm oli huvitav ja mitmekesine- eriti huvitavad olid UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Petra varemed ja Wadi Rumi kõrbe safari. Jõudu ja jaksu uute reisiprogrammide koostamisel ja loodame varsti jälle kohtuda! Aprill 2021.