Türgi - Istanbul, linn maailma piiridel

Türgi - Istanbul, linn maailma piiridel

17.04.2025 - 21.04.2025
 
Eelbroneering
Istanbul, iidne Konstantinoopol, ei ole võrreldav ühegi teise linnaga maailmas. Ligi 1000 aastat oli see kogu kristliku maailma keskuseks, kunstide, teaduste ja erinevate kultuuride kohtumispaik. Väärikalt kandis linn vastuolulisse keskaega antiikmaailma pärandi ning talletas selle uutele ajastutele. Tänapäeval võib siin kogeda euroopalikku salongilaiskust ja Aasia kärarikkust ning vürtsikaid lõhnu. 
Paiknedes mitme kultuuriruumi kokkupuutepunktis ja ühtlasi ka kahe maailmajao vahel, loob see majesteetlik suurlinn olustiku, mida leiab vähestest maailma kultuurilinnadest.
Ottomani ajastut peetakse tsivilisatsioonide suureks kollaažiks. See pärand on kajastunud nii ajaloos, kultuuris, kunstis, arhitektuuris kui ka selle köögis, mille tulemusena on Türgi köögis segunenud kõik maailma maitsed. Istanbulis, kus Anatoolia tsivilisatsioonid laienevad ühenduses Euroopaga nii Vahemerele kui Aasiasse, saavad kõik Türgi ja rahvusvahelise köögi maitsed kokku.
Põhjalik reis Istanbuli on sissejuhatuseks neile, kes Türgi kultuuriga esimest korda tutvumas ning taasavastamiseks neile, kel Türgi kultuuriga juba kogemused olemas. Lisaks sisukale ekskursiooniprogrammile jääb Teile aega ka iseseisvaks linnaga tutvumiseks ning mitmete maaliliste olustike nautimiseks.

Lugege Türgi kohta lähemalt siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 10:00 Tallinna Lennujaamas väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninuspunktis, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:35-16:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422).
Saabumine Istanbuli lennuväljale. Olgu tulemise põhjus ükskõik milline, lummab Istanbuli saabunud rändajat alati linna idamaine rütm, mis peidab endas õhtumaalt tulnu jaoks tubli annuse salapära ja maagiat. Linn, mis on pidanud alla vanduma nii loodusjõududele kui vaenuvägedele, on ikkagi jäänud püsima imelise meistriteosena. See on otsekui ülistuslaul inimkäte ja vaimu jõule, mis on põiminud kokku ida ja lääne, vaesuse ja suursugususe, maastike ja ehitiste harmoonia.
Transfeer ja majutus neljal järgneval ööl Istanbuli südalinnas kahes võrratus butiikhotellis Barbera ja Le Petit Palace või sarnases.

2. päev ISTANBULI EKSKURSIOON: SININE MOŠEE, HAGIA SOPHIA, VÜRTSITURG, LAEVAKRUIIS
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Istanbuliga.
Pidulikul väljakul, kus kunagi asus Bütsantsi keisrite palee ning mis on dekoreeritud rütmiliste purskkaevudega, kõrgub Istanbuli islami kõige kaunim pühakoda: Gök-dzami - Sinine mošee. Mošee on otsekui ülistuslaul nooruse julgusele: 19-aastane sultan Ahmed I kutsub ehitusmeistriks ületamatu Sinani õpilase noorukese Mehmed-aga. Väljak ise oli aga kunagi väärika Konstantinoopoli süda.
Hagia Sophia on arhitektuuriajaloo lummavamaid saavutusi. Kingsepalt ja eunuhhilt ostetud maatükile ehitatud pühakoja töödel osales ühtekokku 10 000 töölist ja 100 meisterlikku kiviraidurit, kes teostasid keisri ideed ja Anthemiose Trallesest ja Isidorose Mileetosest suurprojekti. Keiser ise olevat selga tõmmanud lihtsa rüü ja iga päev käinud ehitusel tööde kulgu jälgimas. Kogu Bütsantsi maailmast saabus siia suurepäraseid materjale ja ehitusdetaile. Ateenast, Efesosest, Roomast toodi siia antiiktemplite sambad, kaunimad marmorid, väärismetallid, Baalbeki kuulsa päikesetempli porfüürsambad ja Efesose Artemise templi marmor. Kuplialuse viimistlemiseks kasutati erilist segu: sulakulla massi segati oonüksit, ametüste, pärleid ja safiire - kõik ikka kõige kallim.
Maa-alused veehoidlad, tsisternid, rajati hiigellinna varustamiseks veega. Võimsate võlvitud sammaskäikudega tohutud ruumid meenutavad tõepoolest pühakoda (reisi ajal renoveerimisel).
Külastame tõeliselt idamaist vürtsiturgu.
Laevasõit Bosporusel. Bosporus polegi mitte ainult kitsas veelahe kahe mere vahel, vaid siit avanevad mitmeid sügavale rannikusse lõikuvaid lahesopid. Kuulsam ja kauneim Bosporuse lahtedest on kahtlemata Kuldsarv. Meeleolukal laevasõidul lahel võib veel praegugi aimata panoraami, mis avanes möödunud aegade rändajaile, kes saabusid linna mereteid pidi. Kaunilt vormitud künkad laskumas tasaselt lahe piirile, paleed ja majakad peegeldumas veepeeglis, sihvakad küpressid ja toekad plaatanid. Kõrgemal aga vaatavad seda idülli luksuslikud villad rohelusse uppuvate aedade embusest.

3. päev ISTANBULI EKSKURSIOON: TOPKAPI PALEE, SUUR BASAAR, SÜLEYMANI MOŠEE 
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Istanbuliga.
Topkapi palee annab aimdust Ottomani impeeriumi valitsejate jõukusest, aga ka sajanditetagustest intriigidest ja kirgedest. See kompleks on otsekui ajalugu arhitektuuris, mis jutustab meile ühe impeeriumi ajaloost, jutustab intiimselt ja säilitab ikka veel kiivalt salapära, mis jäi võimsate müüride varju. Siit valitses impeeriumi 25 sultanit, see oli nii kindlus ja varjupaik kui ka palee ja pühamu. Siin sündisid sultanid, siin asusid nad troonile, siin kukutati valitsejad. Siia koguti tohutud varandused ja reliikviad, siin asunud haaremis elas tuhandeid naisi kogu impeeriumist.
Suur basaar laiutab tänapäeval 31 000 ruutmeetril. Siin on üle 3000 poe ja poekese, 61 tänavat, 4 purskkaevu, 2 mošeed, mitmeid kohvikuid ja restorane, politseijaoskond ja 22 väravat.
Tutvume Süleymani mošeega - kuulsa arhitekti Mimar Sinani poolt Sultan Süleyman Toreda auks loodud kõige suurem ja elegantsem mošee Istanbulis. Mošee kompleksi kuuluvad ka teoloogiline kool (medrese), supiköök, haigla, karavanserai, raamatukogu, turg ja hauad. Siin asuvad nii Süleyman Toreda, tema lemmiknaise Haseki Hürremi ja arhitekt Mimar Sinani hauamonumendid.
Õhtul võib külastada maailmakuulsa arhitekti Sinani poolt projekteeritud Cemberlitase hammami.

4. päev DOLMABAHCE PALEE, TAKSIMI VÄLJAK JA ISTIKLAL CADDESI, VABA AEG ISTANBULIS, GALATA, KEERLEVAD DERVIŠID
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Istanbuliga. Külastame võimsat Dolmabahçe paleed. Suursugune palee Bosporuse kaldapealsel on ilmekaks näiteks sultaniriigi arhitektuuri suurejoonelisusest.
Suundume edasi massiivsele Taksimi väljakule, millel kerkib suurejooneline Atatürki vabariigi monument. Siit algab ka üks kaasaegse Istanbuli peatänavatest, tänasel päeval vaid jalakäijatele ning ajaloolisele trammiliinile jäetud Istiklal Caddesi ehk tõlkes Vabaduse avenüü. Pariisiliku ja kosmopoliitse Istiklal Caddesi ääres paiknevad mitmeid ajaloolised hooned ning imposantsed saatkonnahooned ja vanad müügipassaažid. Vaba aeg.
Jalutuskäik Galata kvartalis, mis oli juutide, genovalaste ja veneetslaste linnaosa. Lõpetame oma jalutuskäigu Galata sillal, kus asuvad mitmed tüüpilised kalarestoranid.
Õhtul soovijaile keerlevate dervišite etendus. 

5. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Majutus

Barbera Boutique Hotel 

Majutus kahekohalises toas koos hommikusöökidega
Eelbroneering
0.3 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Barbera Boutique hotell on reisijatele, kes hindavad kõrget kvaliteeti ja ülimat mugavust. Kogu Istanbuli linnasüda, mitmed tähtsaimad vaatamisväärsused, Galata sild ja erinevad transpordiühendused on hotelli vahetus läheduses. Kaasaegne Istanbuli südalinna hotell on omanäolise kujundusstiiliga; disainis on kasutatud puitu, marmorit ja metalli, betoonelemente. Kõik hotellitoad on väga mugavalt ja elegantselt sisustatud, vannitubades on multifunktsionaalsed vihmadušid ja soojendusega käterätikuivatid. Tubades on retro-Smeg minikülmikuid, mis on varustatud jookide ning tee ja kohvi valikuga. Paljudest hotellitubadest avaneb vaade Bosporuse väinale ja Kuldsarve lahele, kus näeb väikeste kalapaatide ja praamide elavat mereliiklust.
Hotellis Barbara on ka baar ja restoran Tazé Tapas, kus serveeritakse Türgi stiilis mezet ehk suupistevalikut. Siin saate maitsta Istanbuli lemmiktoite ja rüüpata kohalikke veine ja rakisid, värskeid kokteile või kohalikke õllesid. Hommikuti serveeritakse siin ka head hommikusööki.

Hotell Le Petit Palace 

Majutus kahekohalises toas koos hommikusöökidega
Eelbroneering
0.3 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Hotell Le Petit Palace avas uksed 2016. aasta aprillis koos dünaamilise ja õnneliku personaliga koos kolme põlvkonna kogemustega tuues Istanbuli külastavate külaliste jaoks ajaloolisele poolsaarele Türgi külalislahkuse oma parimas tähenduses. Hotelli suurepärane asukoht on heaks lähtepositsiooniks Istanbuliga tutvumiseks. Hotell on jäänud truuks sajandeid vanadele traditsioonidele ja sisekujunduses on ühendatud traditsioonid kaasaegse arhitektuuriga. Hotelli mugavates ja puhastes tubades tunneb iga külaline end värskena ja lõdvestunult. Kasutatud on vaid kõige looduslikumaid ja keskkonnasõbralikumaid kangaid. Toad on kaasaegselt ja mugavalt sisustatud. Hotelli restoranis pakutakse väga head hommikusööki. Hotellis on ka wellness keskus koos Türgi saunaga.
 

Reisi hind

2025. aasta hind täpsustamisel

855 €* / 899 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupilet lendudele Tallinn-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis (Turkish Airlinesi liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi lennujaama; 
 • 4 ööd Istanbulis hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki;
 • põhjalikud eestikeelsed jalgsiekskursioonid ning bussiekskursioon vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenus.
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse ja reisitõrke lisariski;
 • ühese toa lisatasu 230 €;
 • Türgis on kombeks jätta bussijuhtidele ja kohalikule giidile jootraha.
Türgis on kombeks jätta bussijuhtidele ja kohalikule giidile jootraha, kokku u 10 €/reisija.
Jootraha kogutakse reisijuhi poolt kogusummana.
 
Reisi hind ei sisalda jootraha, sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Allpool märgitud sissepääsude ja ekskursioonide hinnad tuleb tasuda programmis toodud vääringus sularahas.
 
Sissepääsude piletihinnad:
 • Hagia Sophia mošee 25€
 • Tsisternid 190 TRY
 • Topkapi palee 320 TRY
 • Dolmabahçe palee 300TRY
 Ekskursioonide hinnad lisatasu eest:
 • Laevasõit Bosporuse väinal 25€ (ettetellimisel, tasumine kohapeal)
 • Keerlevate dervišite etendus 33€ (ettetellimisel, tasumine kohapeal)
 • Hammam al 25€ (individuaalne külastus ja hind vastavalt valitud teenusele)
 Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Ainus kehtiv reisidokument reisil Türki on pass.
Palume meile reisi broneerides teada anda ka passi number ja kehtivuse aeg!
Türgi reisile minnes peab EU pass kehtima 5 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast! 
Eesti Vabariigi kodanikule on reisimine Türki viisavaba. 
Hall pass vajab elektroonilist viisat saatkonna kodulehelt ja peab kehtima 6 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Türgi rahaühik on liir (TRY) ning selle inflatsioon on tugev. Türgi liiri kurss on 1 € - 34 TRY.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis! 

Palume tutvuda Germalo Reiside reisitingimustega!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
17.04.2025 - 21.04.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aime
Hea Germalo, olen teie firmaga teinud mitmeid reise, sealhulgas Maega käinud Sitsiilias ja Tuneesias. Muljed väga head! Soovin teile kõigile kõigepealt terve püsimist ja oma töö edukalt jätkamist!
A
Aivi ja Viljar
Milline suurepärane reis 2021 aastavahetuseks Tenerifel. Meie giid Heigo Sahk valdas nii ajalugu kui vürtsikat nalja, samas teades kõike läbitud kohtadest. Me pole olnud pakettreiside tellijad aastaid, aga seekord ōigustas see end 200%. Reis ületas igati ootused ja see on ju alati parim.