Usbekistan-Tadžikistan

Usbekistan-Tadžikistan

06.04.2023 - 14.04.2023
 Hind al 1799
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Usbekistan on iidne maa ajaloolisel Siiditeel. Keskaja suurluuletaja Rudaki ja mõtleja Avicenna kodumaa. Reis viib teid islamimaailma kaunimatesse linnadesse, mille vanus on rohkem kui 2000 aastat. Taevasse kerkivad sihvakad minaretid ja filigraanornamentidega kirjatud fassaadid ning massiivsed kuplid annavad praegugi veel tunnistust vanade meistrite suurest ja kaunist hingest. Usbekistanis näed parimat, mida õhtumaa rändaja oriendis näha loodab!

Lugege Usbekistani kohta lähemalt siit >

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Usbekistani reisimiseks ei ole vajalik esitada PCR testi ega vaktsiinipassi ning riiki sisenemisele ega reisimisele ei kohandu piiranguid.
Tadzhikistani reisides tuleb esitada kas PCR test (tehtud kuni 72h enne saabumist) või kehtiv vaktsineerimispass (viimasest doosist peab olema möödas vähemalt 14. päeva)

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL ja ISTANBUL-TAŠKENT 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti juures kell 17:15, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 19:15-22:30 ja Istanbul-Taškent 00:55-07:20 (kohalikud lennuajad, lennud TK1424, TK 368). Palume kontrollide lennuaegu ka vahetult enne reisi.

2. päev TAŠKENT – KESK-AASIA MEGAMETROPOL
Lend Istanbul – Taškent 01:05 – 07:25. Saabumine Taškenti ja transfeer hotelli ning puhkus hotellis. Lõuna paiku alustame tutvumist Taškendiga.
Usbekistani pealinna ajalugu ulatub tagasi juba islamieelsesse aega. Kunagisest tööstuslinnast on tänapäevaks saanud suurim Kesk-Aasia megametropol: dünaamiline ja arenev linn, kus elanikke üle 3 miljoni. Laiad puiesteed ja magistraalid, moodsad ärihooned ja hotellid annavad tunnistust riigi arengust viimastel aastakümnetel.
Linna süda keskendub suure valitseja Timuri nime kandva väljaku ümber, kus kõrgub ka tema uhke ratsamonument. Korda on tehtud ka linna ajalooline osa: Kukeldashi medrese ja Kaffal Shashi mausoleum. Medrese Mui Mubarak, kus säilitatakse vanimat säilinud koraani. Näeme ka Juma mošeed, mis on Usbekistani suurim mošee.
Tõelise orientaalse elamuse pakub Chor-Su – linna südames asuv kirev turg, mis on täis hoogsat kauplemist ja sagimist. Khasty Imami tänav ja siinsed meeleolud.
Majutus ööl hotellis  Grand Mir**** või sarnases.

3. päev TAŠKENT - SAMARKAND - TADZHIKISTAN
Varajane hommikusöök ja sõit Taškendi vaksalisse. Kiirrong Afrosiab Taškent – Samarkand. Algab bussiteekond Samarkandi, linna mis mõned aastad tagasi 2750 a sünnipäeva pidas. Peale Samarkandi saabumist sõidame kõigepealt naabervabariiki Tadzhikistani mille piir asub kõigest 35 km kaugusel. Tadzhikistan on eelkõige tuntud oma mägede poolest, asub seal ju Kõrg-Pamiir oma 7,5 km kõrguste tippudega. Sarnaselt Usbekistaniga asus ka Tadzhikistan kuulsal siiditeel ja mõlemas riigis valitsesid tooaeg sogdid, kunagine suur pärsia rahvas kelle kaupmehed olid need, kes siiditeel kõige rohkem kaupu vedasid ja sellega ka jõukust kogusid. Nemad asutasid ka tuhanded aastad tagasi kuulsad siiditee linnad Samarkandi, Buhhaara, Tashkendi ja palju teisi. Üks kuulsamatest linnadest oli Zarafshoni jõe orus asuv Pandzhakent. Siinsest nekropolist on väljakaevamistel leitud vast kõige kaunimad näidised sogdi kunstist, skulptuurid, ehted ja eriti maalingud, millest on paljud praegu Ermitaazhi kogudes. Siin lähedal sündis ja siia on maetud ka üks kuulsamaid keskaegseid pärsia-tadzhiki luuletajaid Rudaki. Imetleme kauneid vaateid mägedele, tutvume linna ajalooga, teeme tutvust tadzhikkidega, vaatame kohalikku turgu ja sööme siin ka lõunat (lisatasu eest). Õhtupoole jõuame tagasi Samarkandi.
Samarkandi nimi on Kesk-Aasia linnadest kõige kuulsam. Pärsiast ja Kaukaasiast, Hiinast ja Indiast toodi kokku parimad arhitektid, müürsepad, puusepad, kalligraafid ja teised meistrid, et Samarkand säraks kaunimana kui ükski teine linn.  Ööbimine hotellis Asia**** või sarnases.

4. päev SAMARKAND – AYDARKUL
Hommikusöök. Ennelõunal jätkame tutvumist Samarkandi ja selle lähiümbrusega. Gur Emir – Timuri mausoleum (14.–15. saj). Lisaks Timurile on siia maetud ka tema õpetaja, pojad ja pojapojad. Mausoleum Ruhabad, mille kupli all hoitakse pärimuse kohaselt laegast prohvet Muhamedi seitsme juuksekarvaga. Kuulus Registani väljak, kus vana turuplatsi ümber asuvad medresed: Ulugbeki medrese (15. saj), mille silmapaistvamate kasvandike hulka kuulub luuletaja ning sufistlik filosoof Jami, Sher Dori medrese ja Tillya-Kari medrese (17. saj.), mille kullatud detailide rohkusega ei suuda võistelda küll ükski hoone Kesk-Aasias. Shakhi-Zinda on suursugune kompleks Samarkandi ülikute hauakambritest (11.- 19. saj), mille all pidi asuma killuke paradiisi ja mille kõrvale maeti ka Usbekistani esimene president Islom Karimov. Ulugbeki observatooriumi (15. saj). ehitajaks on Timuri lapselaps, valitseja ja teadlane Ulugbek. 15. sajandil oli Samarkandi observatoorium tähelepanuväärne teaduskeskus kogu islamimaailmas.
Lahkume Samarkandist ja võtame ette teekonna kõrbesse.
Aydarkuli veehoidla lähedal, kuhu voolab Kesk-Aasia suurimaid  jõgesid Sõrdarja, on püsti pandud ehtsad kaamelivildist jurtad, mis on seest kaunistatud käsitsikootud vaipadega. Jurtad on siiani paljude Kesk-Aasia ja Siberi rahvaste eluasemeks – suvel hoiavad nad jahedust, talvel sooja. Seda piirkonda on pühaks peetud – siin on pühad allikad, siit on leitud tuhandeid basalti raiutud eelajaloolisi petroglüüfe, siit liikus 4. saj e.m.a. läbi ka  Makedoonia Aleksander. Avaneb võimalus näha looduslikult ilusat suurt järve keset liivakõrbe, mis tekkis  kui Sõrdarja jõe tamm purunes ja vesi kõrbelohku voolas. Siin on võimalus sõita kahe küüruga kaameliga  - baktrianiga, imetleda kõrbe säravat tähistaevast, päiksetõusu ja loojangut. Õhtul istutakse lõkke ümber ja maitstakse ühiselt õhtusööki. Ööbime jurtades. Tõeliselt ehe elamus!  

5. päev AYDARKUL – BUHHAARA 
Algab bussiteekond Buhhaarasse läbi maalilise Kõzõlkumi kõrbe. Sõidame piki vana Siiditeed, mida mööda liikusid kunagi kaamelikaravanid. 
Pärastlõunal saabume linna, mida juba keskajal kutsuti Püha Buhhaara ja mis on olnud kogu piirkonna üks tähtsamaid linnu, kunagine Buhhaara emiraadi pealinn.
Õhtul on Buhhaara vanas juudikvartalis võimalus vaadata ja õppida (lisatasu eest), kuidas valmib Kesk-Aasia kuulsaim roog – pilaff ja pärast seda ka ühisel õhtusöögil maitsta proovida. Majutus kahel ööl hotellis Asia Bukhara**** või sarnases. 

6. päev  BUHHAARA
Buhhaara linna asutamisajaks peetakse 6. saj eKr ja see on olnud tähtsamaid Pärsia tsivilisatsiooni keskusi ning ülioluline linn muistsel siiditeel. Siit pärineb ka võimas Samaniidide dünastia. Pärsia kultuuri üks suurkujusid Ibn Sina (Avicenna) on sündinud Buhhaara lähistel ja keskaja suurimaid poeete Rudaki tegutses Buhhaaras. 
9.–10. sajandil ehitatud Samaniidide mausoleum, vanim Kesk-Aasia tellisrajatis ning üks vanimatest mausoleumidest kogu Kesk-Aasias, on üks maailma arhitektuuri tippteoseid. Ark - Buhhaara emiiride kindlusloss ja Buhhaara riigi keskus, kuulsad vaibapoed ning Kaljani minarett – Buhhaara võimsuse sümbol, mis isegi Tshingis khaanile nii suurt muljet avaldas, et ta ainsana selle purustamata jättis. Miri Arab medrese on üks tähtsamaid tegutsevaid vaimulikke õppeasutuusi islamimaailmas, rajatud juba 16. sajandil. 
Siiditeel asunud linna ilmestavad erinevad kuplitega kaetud bazaarid: Taqi Zargaron (juveliiride maja), Taqi Sarrafon (rahavahetajate hall) jt. Ulugbeki medrese (15. saj) on ehitatud Timuri pojapoja Ulugbeki poolt. Magoki-Attari mošee on üks vanimatest mošeedest kogu Kesk-Aasias (12. saj). Nadir Divanbegi medrese imeliste lindudega fassaadil. 
Linna keskel asuva tiigi kaldal asub kuulsa narri, Hodža Nasreddini kuju eesli seljas – temast pajatavad lood on siiani populaarsed üle kogu islamimaailma. Näeme ka kuulsat Chor Minori (Neli minaretti), mis on 18. sajandil ehitatud medrese säilinud väravaehitis. 

7. päev  BUHHAARA – KÕZÕLKUMI KÕRB – AMUDARJA JÕGI – HIIVA
Jätkub ülipõnev rännak läbi kõrbemaastike vanal siiditeel. Naudime vaateid Amudarja jõele ja teisel pool jõge asuvale Turkmenistanile. Läbime Horezmi vilajeti põllumajanduspiirkonna, kus kasvatatakse Usbekistani valgeks kullaks kutsutud  puuvilla ja ka palju muid põllukultuure. Hiivasse saabumise järel majutus hotelli ja õhtune jalutuskäik maagilises linnas. 
Pea kõik Usbekistani vanad linnad asuvad kuulsal Siiditeel, mida mööda üle tuhande aasta kaubad ja teadmised Hiina ja Euroopa vahel liikusid. Siiditee suurimad linnad teenisid kaubakaravanide pealt hiigelkasumeid ning sellest jõukusest annavad tunnistust suurimad ja uhkeimad paleed ja kõrgeimad värviliste mosaiikidega kaetud minaretid. Hiivat võib pidada tõeliseks muuseumlinnaks. See on pea ainus terviklikult säilinud linn Kesk-Aasias ja on kantud ka UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Kuna Hiiva khaaniriik eksisteeris kuni 1920. aastani ning seal ehitati palju veel 19. sajandil, annab renoveeritud vanalinn hea pildi sellest, millised Kesk-Aasia keskaegsed linnad välja nägid. Ööbimine Hiivas hotellis Asia Khiva*** või sarnases kahel ööl.

8. päev HIIVA 
Tutvume võimsate linnamüüridega ümbritsetud Itšan-Qala kompleksiga. Khaaniloss Kunya-Ark, mis moodustab omapärase suletud tsitadelli Hiiva vanalinnas, mille katusel olevalt vaateplatvormilt avaneb kaunis vaade kogu vanalinnale. Tervenisti glasuurmosaiigiga kaetud Lühike minarett, millest pidi omal ajal tulema Kesk-Aasia kõrgeim, kuid mille ehitustööd jäid pooleli. Minareti kõrval asub Muhammad Amin Khani medrese, mis on suurim medrese kogu Kesk-Aasias. Hiiva oligi tuntud medresede (kõrgem islami õppeasutus) rohkuse poolest – 20. sajandi algul oli linna territooriumil 65 töötavat medreset, mis moodustavadki olulise osa säilinud ehitistest ning milledest paljud on tänapäeval muudetud hotellideks, restoranideks või muuseumiteks.  Hiiva vanim mošee - 220 puidust sambaga Juma mošee. Rohked karavanseraid ja kaubahoovid annavad aimu kunagisest elavast kaubandusest.
Näeme kuidas savist tandõrides küpsetatakse kuulsaid kettakujulisi Kesk-Aasia lepjoshkasid, mis on omaette osavust nõudev kunst. Võimalus lõunatada kohalikus tšaihanas ehk teemajas ja maitsta kohalikke roogasid. Pealelõunal soovitame jalutada vanalinna turgudel ja nautida linna kordumatut olustikku. Vapramad saavad ka linna kõrgeima minareti vaateplatvormile tõusta  – kerge see ei ole, aga vaade linnale on suurepärane.

9. päev LEND URGENTS–ISTANBUL, LEND ISTANBUL -TALLINN 
Hommikune transfeer lennujaama.  Lend Urgents-Istanbul kell 08:20-10:35 (TK263).
Lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:25 (TK1423).
TERE TULEMAST TAGASI KOJU!

Reisi hind

1799 €*1894 €
 Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • Lend Tallinn-Istanbul-Taškent ja Urgents-Istanbul-Tallinn, Turkish Airlines lennud.
 • Mugav reisibuss transfeerideks ja ringreisiks Usbekistanis
 • Rongipiletid  Taškent Samarkand
 • Eksursioon Tadzhikistani
 • Majutus hotellides***/**** ja 1 öö jurtades (2-in. toad) hommikusöökidega, vastavalt programmile
 • Muuseumipääsmed ja külastustasud vastavalt programmile (juhul kui programmis või lisainfos ei ole viidatud lisatasule)
 • Eestikeelne reisiteenindus ja eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel, lisaks kohalik giid-reisisaatja
 • 1 lõunasöök ja 1 õhtusöök 6. päeval
Lisakulud
Lisatasu eest:
 • Tervise- ja/või reisikindlustus
 • Ühene majutus hotellides 280 €
 • Jootraha hotellides, kohalikule bussijuhile ja kohalikule giidile 35  € 
 • Fotopiletid muuseumides
 • Buhhaara Nodir Devanbegi Madrassah folkloorishow al 15 € (tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Lõunasöögid al 15 € 

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
Jätame endale õguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISITINGIMUSTEGA

Viisa ja dokumendid

Alates 1. veebruarist 2019 Eesti kodanikule viisavaba. 
Alates 2022. aastast on reisimine Tadzhiskitani Eesti kodanikule viisavaba. 
Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga.
Piletite vormistamiseks on vaja edastada Germalo Reiside kontorile passikoopiad reisi broneerimisel.
06.04.2023 - 14.04.2023
 Hind al 1799
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merle ja Meelis
Suur tänu väga toreda reisi korraldamise eest (Egiptus Niiluse kruiis 20.-27.03.2021)!
E
Ene ja Elmo
Suur-suur tänu imelise puhkuse eest, Mirjam! Kevadine Madeira-reis, esimene Germaloga, oli nii-nii mõnus (giidiks Mirjam), et reisides nüüd Gran Canariale oli juba lihtsalt teadsime, et veedame jälle täiusliku puhkuse. Mirjam on nii meeldiv, professionaalne, reisid kulgevad nii sujuvalt, huvitavalt. Juba kiikan järgmisi... Kõike head soovides Mirjamile ja samuti Germalole! Kohtumiseni!