Usbekistan-Tadžikistan

Usbekistan-Tadžikistan

07.04.2024 - 16.04.2024
 
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Usbekistan on iidne maa ajaloolisel Siiditeel. Keskaja suurluuletaja Rudaki ja mõtleja Avicenna kodumaa. Reis viib teid islamimaailma kaunimatesse linnadesse, mille vanus on rohkem kui 2000 aastat. Taevasse kerkivad sihvakad minaretid ja filigraanornamentidega kirjatud fassaadid ning massiivsed kuplid annavad praegugi veel tunnistust vanade meistrite suurest ja kaunist hingest. Usbekistanis näed parimat, mida õhtumaa rändaja oriendis näha loodab!

Lugege Usbekistani kohta lähemalt siit >

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 16:45 Tallinna lennujaamas väljuvate lendude saalis infoleti juures, kus kõikididele reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 19:55-23:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollide lennuaegu vahetult enne reisi.

2. päev LEND ISTANBUL-URGENTŠ, HIIVA
Jätkulend Istanbul-Urgentš kell 01:15-07:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK262). Saabumine Urgentši ja transfeer hotelli Hiivas ning puhkus hotellis.
Pea kõik Usbekistani vanad linnad asuvad kuulsal Siiditeel, mida mööda üle tuhande aasta kaubad ja teadmised Hiina ja Euroopa vahel liikusid. Siiditee suurimad linnad teenisid kaubakaravanide pealt hiigelkasumeid ning sellest jõukusest annavad tunnistust suurimad ja uhkeimad paleed ja kõrgeimad värviliste mosaiikidega kaetud minaretid. Hiivat võib pidada tõeliseks muuseumlinnaks. See on pea ainus terviklikult säilinud linn Kesk-Aasias ja on kantud ka UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Kuna Hiiva khaaniriik eksisteeris kuni 1920. aastani ning seal ehitati palju veel 19. sajandil, annab renoveeritud vanalinn hea pildi sellest, millised Kesk-Aasia keskaegsed linnad välja nägid.
Tutvume võimsate linnamüüridega ümbritsetud Itšan-Qala kompleksiga. Khaaniloss Kunya-Ark, mis moodustab omapärase suletud tsitadelli Hiiva vanalinnas, mille katusel olevalt vaateplatvormilt avaneb kaunis vaade kogu vanalinnale. Tervenisti glasuurmosaiigiga kaetud Lühike minarett, millest pidi omal ajal tulema Kesk-Aasia kõrgeim, kuid mille ehitustööd jäid pooleli. Minareti kõrval asub Muhammad Amin Khani medrese, mis on suurim medrese kogu Kesk-Aasias. Hiiva oligi tuntud medresede (kõrgem islami õppeasutus) rohkuse poolest – 20. sajandi algul oli linna territooriumil 65 töötavat medreset, mis moodustavadki olulise osa säilinud ehitistest ning milledest paljud on tänapäeval muudetud hotellideks, restoranideks või muuseumiteks.  Hiiva vanim mošee - 220 puidust sambaga Juma mošee. Rohked karavanseraid ja kaubahoovid annavad aimu kunagisest elavast kaubandusest.
Näeme kuidas savist tandõrides küpsetatakse kuulsaid kettakujulisi Kesk-Aasia lepjoshkasid, mis on omaette osavust nõudev kunst. Võimalus lõunatada kohalikus tšaihanas ehk teemajas ja maitsta kohalikke roogasid. Pealelõunal soovitame jalutada vanalinna turgudel ja nautida linna kordumatut olustikku. Vapramad saavad ka linna kõrgeima minareti vaateplatvormile tõusta  – kerge see ei ole, aga vaade linnale on suurepärane. Ööbimine Hiivas hotellis Asia Khiva*** või sarnases.

3. päev HIIVA – BUHHAARA
Algab bussiteekond Buhhaarasse läbi maalilise Kõzõlkumi kõrbe. Sõidame piki vana Siiditeed, mida mööda liikusid kunagi kaamelikaravanid.
Pärastlõunal saabume linna, mida juba keskajal kutsuti Püha Buhhaara ja mis on olnud kogu piirkonna üks tähtsamaid linnu, kunagine Buhhaara emiraadi pealinn.
Õhtul on Buhhaara vanas juudikvartalis võimalus vaadata ja õppida, kuidas valmib Kesk-Aasia kuulsaim roog – pilaff ja pärast seda ka ühisel õhtusöögil maitsta proovida. 
Majutus kahel ööl hotellis Asia Bukhara**** või sarnases.

4. päev BUHHAARA
Buhhaara (usbeki keeles Buxoro) linna asutamisajaks peetakse 6. saj eKr ja see on olnud tähtsamaid Pärsia tsivilisatsiooni keskusi ning ülioluline linn muistsel siiditeel. Siit pärineb ka võimas Samaniidide dünastia. Pärsia kultuuri üks suurkujusid Ibn Sina (Avicenna) on sündinud Buhhaara lähistel ja keskaja suurimaid poeete Rudaki tegutses Buhhaaras. 
9.–10. sajandil ehitatud Samaniidide mausoleum, vanim Kesk-Aasia tellisrajatis ning üks vanimatest mausoleumidest kogu Kesk-Aasias, on üks maailma arhitektuuri tippteoseid. Ark - Buhhaara emiiride kindlusloss ja Buhhaara riigi keskus, kuulsad vaibapoed ning Kaljani minarett – Buhhaara võimsuse sümbol, mis isegi Tshingis khaanile nii suurt muljet avaldas, et ta ainsana selle purustamata jättis. Miri Arab medrese on üks tähtsamaid tegutsevaid vaimulikke õppeasutuusi islamimaailmas, rajatud juba 16. sajandil. 
Siiditeel asunud linna ilmestavad erinevad kuplitega kaetud bazaarid: Taqi Zargaron (juveliiride maja), Taqi Sarrafon (rahavahetajate hall) jt. Ulugbeki medrese (15. saj) on ehitatud Timuri pojapoja Ulugbeki poolt. Magoki-Attari mošee on üks vanimatest mošeedest kogu Kesk-Aasias (12. saj). Nadir Divanbegi medrese imeliste lindudega fassaadil. Linna keskel asuva tiigi kaldal asub kuulsa narri, Hodža Nasreddini kuju eesli seljas – temast pajatavad lood on siiani populaarsed üle kogu islamimaailma. Näeme ka kuulsat Chor Minori (Neli minaretti), mis on 18. sajandil ehitatud medrese säilinud väravaehitis. 

5. päev BUHHAARA - KÕZÕLKUMI KÕRB - AYDARKUL
Lahkume Buhhaarast ja võtame ette teekonna kõrbesse.
Aydarkuli veehoidla lähedal, kuhu voolab Kesk-Aasia suurimaid  jõgesid Sõrdarja, on püsti pandud ehtsad kaamelivildist jurtad, mis on seest kaunistatud käsitsi kootud vaipadega. Jurtad on siiani paljude Kesk-Aasia ja Siberi rahvaste eluasemeks – suvel hoiavad nad jahedust, talvel sooja. Seda piirkonda on pühaks peetud – siin on pühad allikad, siit on leitud tuhandeid basalti raiutud eelajaloolisi petroglüüfe, siit liikus 4. saj e.m.a. läbi ka  Makedoonia Aleksander. Avaneb võimalus näha looduslikult ilusat suurt järve keset liivakõrbe, mis tekkis  kui Sõrdarja jõe tamm purunes ja vesi kõrbelohku voolas. Siin on võimalus sõita kahe küüruga kaameliga  - baktrianiga, imetleda kõrbe säravat tähistaevast, päiksetõusu ja loojangut. Õhtul istutakse lõkke ümber, kuulatakse kohalikke laulu ja maitstakse ühiselt õhtusööki. 
Ööbime jurtades. Tõeliselt ehe elamus!

6. päev AYDARKUL - SAMARKAND 
Algab bussiteekond Samarkandi, linna mis mõned aastad tagasi 2750 a sünnipäeva pidas. Samarkand on kahtlemata Kesk-Aasia linnadest kõige kuulsam. Pärsiast ja Kaukaasiast, Hiinast ja Indiast toodi kokku parimad arhitektid, müürsepad, puusepad, kalligraafid ja teised meistrid, et Samarkand säraks kaunimana kui ükski teine linn.  
Samarkandi nimi on Kesk-Aasia linnadest kõige kuulsam. Pärsiast ja Kaukaasiast, Hiinast ja Indiast toodi kokku parimad arhitektid, müürsepad, puusepad, kalligraafid ja teised meistrid, et Samarkand säraks kaunimana kui ükski teine linn. Alustame  tutvumist ajaloolise linnaga. Gur Emir – Timuri mausoleum (14.–15. saj). Lisaks Timurile on siia maetud ka tema õpetaja, pojad ja pojapojad. Mausoleum Ruhabad, mille kupli all hoitakse pärimuse kohaselt laegast prohvet Muhamedi seitsme juuksekarvaga. Kuulus Registani väljak, kus vana turuplatsi ümber asuvad medresed: Ulugbeki medrese (15. saj), mille silmapaistvamate kasvandike hulka kuulub luuletaja ning sufistlik filosoof Jami, Sher Dori medrese ja Tillya-Kari medrese (17. saj.), mille kullatud detailide rohkusega ei suuda võistelda küll ükski hoone Kesk-Aasias. 
Ööbimine hotellis Asia Samarkand**** või sarnases.

7. päev SAMARKAND - TADZHIKISTAN
Sõidame  soovijatega (lisatasu eest) naabervabariiki Tadzhikistani mille piir asub kõigest 35 km kaugusel. Tadzhikistan on eelkõige tuntud oma mägede poolest, asub seal ju Kõrg-Pamiir oma 7,5 km kõrguste tippudega. Sarnaselt Usbekistaniga asus ka Tadzhikistan kuulsal siiditeel ja mõlemas riigis valitsesid tooaeg sogdid, kunagine suur pärsia rahvas kelle kaupmehed olid need, kes siiditeel kõige rohkem kaupu vedasid ja sellega ka jõukust kogusid. Nemad asutasid ka tuhanded aastad tagasi kuulsad siiditee linnad Samarkandi, Buhhaara, Tashkendi ja palju teisi. Üks kuulsamatest linnadest oli Zarafshoni jõe orus asuv Pandzhakent. Siinsest nekropolist on väljakaevamistel leitud vast kõige kaunimad näidised sogdi kunstist, skulptuurid, ehted ja eriti maalingud, millest on paljud praegu Ermitaazhi kogudes. Siin lähedal sündis ja siia on maetud ka üks kuulsamaid keskaegseid pärsia-tadzhiki luuletajaid Rudaki. Imetleme kauneid vaateid mägedele, tutvume linna ajalooga, teeme tutvust tadzhikkidega, vaatame kohalikku turgu ja sööme siin ka lõunat (lisatasu eest). Õhtupoole jõuame tagasi Samarkandi.
Shakhi-Zinda on suursugune kompleks Samarkandi ülikute hauakambritest (11.- 19. saj), mille all pidi asuma killuke paradiisi ja mille kõrvale maeti ka Usbekistani esimene president Islom Karimov. Ulugbeki observatooriumi (15. saj). ehitajaks on Timuri lapselaps, valitseja ja teadlane Ulugbek. 15. sajandil oli Samarkandi observatoorium tähelepanuväärne teaduskeskus kogu islamimaailmas.
Oma aja maailma suurim Bibi-Khanumi mošee, mis on oma nime saanud Timuri vanema naise järgi. 
Nagu igas idamaa linnas, on ka Samarkandis turg parim paik, kus kohtuda tõelise kohaliku eluga. Usbekistani ühel suurimal Siyab-bazaaril saab nautida idamaiste värvide, helide ja lõhnade virrvarri, süüa lõunat, teha sisseoste ja usbekkidega juttu puhuda.

8. päev TAŠKENT – KESK-AASIA MEGAMETROPOL
Aeg suunduda Samarkandi vaksalisse, kus algab rongiteekond Taškenti.  Kiirrong Afrosiab Samarkand –Taškent. Saabumine Taškenti.  Usbekistani pealinna ajalugu ulatub tagasi juba islamieelsesse aega. Kunagisest tööstuslinnast on tänapäevaks saanud suurim Kesk-Aasia megametropol: dünaamiline ja arenev linn, kus elanikke üle 3 miljoni. Laiad puiesteed ja magistraalid, moodsad ärihooned ja hotellid annavad tunnistust riigi arengust viimastel aastakümnetel.
Linna süda keskendub suure valitseja Timuri nime kandva väljaku ümber, kus kõrgub ka tema uhke ratsamonument. Korda on tehtud ka linna ajalooline osa: Kukeldashi medrese ja Kaffal Shashi mausoleum. Medrese Mui Mubarak, kus säilitatakse vanimat säilinud koraani. Näeme ka Juma mošeed, mis on Usbekistani suurim mošee.
Tõelise orientaalse elamuse pakub Chor-Su – linna südames asuv kirev turg, mis on täis hoogsat kauplemist ja sagimist. Khasty Imami tänav ja siinsed meeleolud. Majutus  hotellis Grand Mir**** või sarnases.

9. päev LEND TAŠKENT-ISTANBUL  
Varahommikune transfeer lennujaama. Lend Taškent-Istanbul kell 15:05-18:20 (lennunumber TK367). Ööbimine Istanbulis. 

10. päev LEND ISTANBUL-TALLINN 
Lend Istanbul-Tallinn kell 15:30-19:05 (lennunumber TK1243).
TERE TULEMAST TAGASI KOJU!

Reisi hind

2024. aasta hind täpsustamisel

1799 €*
 / 1894 €

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 01.04.2023.

Reisi hind sisaldab:
 • Lend Tallinn-Istanbul-Urgents ja Tashkent-Istanbul-Tallinn, Turkish Airlines lennud.
 • Rongipiletite vormistamiseks on vaja edastada Germalo Reiside kontorile passikoopiad reisi broneerimisel.
 • Lennujaamamaksud. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Mugav reisibuss transfeerideks ja ringreisiks Usbekistanis
 • Rongipiletid vastavalt programmile
 • Majutus hotellides***/**** ja 1 öö jurtades (2-in. toad), majutus hommikusöökidega
 • Muuseumipääsmed ja külastustasud vastavalt programmile (juhul kui programmis või lisainfos ei ole viidatud lisatasule)
 • Eestikeelne reisiteenindus ja eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel, lisaks kohalik giid-reisisaatja
 • 1 lõunasöök ja 1 õhtusöök 
Lisakulud
Lisatasu eest:
 • Tervise- ja/või reisikindlustus
 • Ühene majutus hotellides 190 €
 • Jootraha hotellides, kohalikule bussijuhile ja kohalikule giidile (arvestada umbes 30 €)
 • Ekskursioon Tadzhikistani 100 € (ettetellimisel ja tasumisel, ekskursiooni toimumise eeliseks on vähemalt 15 osavõtjat)
 • Fotopiletid muuseumides
 • Buhhaara Nodir Devanbegi Madrassah folkloorishow al 15 € (tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Lõuna- ja õhtusöögid al 15 € - 20   (tellitakse ja makstakse kohapeal)

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikule on reisimine Usbekistani viisavaba, kuni 30 päeva. Täpsem info Usbekistani Vabariigi Välisministeeriumi kodulehel.

Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo siin https://www.keskhaigla.ee/kliinikud/nakkuskliinik/reisimeditsiiniline-noustamine/.

Dokumentide vormistamiseks on vaja edastada Germalo Reiside kontorile passikoopiad reisi broneerimisel.
Ainuke reisidokument on PASS (palume kontrollida passi kehtivusaega, pass peab kehtima 6 kuud peale reisi lõppu)
Kohustuslik on omada reisikindlustust. 

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISITINGIMUSTEGA
07.04.2024 - 16.04.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Krista
Täname väga nii sisuka ja rõõmsa Provence reisi eest, me oleme vaimustuses ja loodame ka edaspidi Germalo`ga reisil käia!
K
Kristine ja Kristjan
Oleme väga tänulikud Marttile ja Piretile. Kevadine Jaapani reis oli midagi sellist, mida veel praegugi vaimustusega meenutame. Kõik oli lihtsalt vapustav. Polnud küsimust millele Martti vastata ei osanud. Ja muidugi armas Piret, tänu kellele, tundsime ennast väga turvaliselt. Kindlasti kohtume veel. Jaapan 2018