Uus-Meremaa

Uus-Meremaa

03.12.2022 - 17.12.2022
 Hind al 4299
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Uus-Meremaa ehk Aotearoa („pika valge pilve maa“) on kohalike teadlaste arvates mitte maa, vaid manner Zealandia, millest 94% asub vee all ning vaid 6% vee peal. Seda kahtlustas juba 1642. aastal esimese eurooplasena kohale jõudnud hollandi meresõitja Abel Tasman. 100 miljonit aastat tagasi ürgmandrist eraldunud maatükk on triivinud koos Austraaliaga mööda veteväljasid ning kujundanud selle aja jooksul omanäolise ja tegelikult ka kordumatu  looduse. 
Ja see pole veel kõik: tegelikult on Uus-Meremaa ookeanist üles kerkinud kahe laama - Austraalia ja Vaikse ookeani laama – kokkupuutepunkt, kus üks liigub aeglaselt teise alla. Nii lähedased suhted  ei saa toimida märkamatult ja nii see kõik väljendubki vulkaanide rivis Põhjasaarel ning maavärinates Lõunasaarel. 
Ja ka see pole veel kõik: Uus-Meremaa on viimane inimeste poolt asustatud suurem maamassiiv – siin tekkis püsiasustus alles 13. sajandil. Juba algselt ainulaadse loodusega maa suutis seda unikaalsust säilitada kõige kauem kõikidest maailma nurkadest. Näiteks puudusid siin maismaaimetajad, küll aga olid ja on ka täna olemas pingviinid ning papagoid. Maastik koosneb vulkaanidest, geisritest, rohelistest aasadest, liustikest kaugel mägede tippude vahel, suurejoonelistest orgudest kiirevooluliste jõgedega maanteede ääres, pikkadest tühjadest randadest. Kogu see rikkus unikaalse taimestiku ning linnuriigiga on rahvusparkide ja muude looduskaitsealade abil ka vajaliku kaitse all. Uus-Meremaa loodust tunnevad filmisõbrad Sõrmuste Isanda triloogia ning Narnia filmide kaudu, kus see on küll arvutites oluliselt ümber töödeldud.

Kaasaegne Uus-Meremaa on kultuuriliselt väga mitmekülgne maa: umbes viiendik inimesi on polüneeslased, põliselanikud maorid kaasa arvatud. Uus Meremaa suurim linn Auckland on suurima polüneeslastest elanikkonnaga linn maailmas. Eurooplasi esindavad Inglise, Šoti, iiri, Saksa ja Prantsuse päritolu elanikud ning viimastel aastakümnetel on jõudsalt neile lisandunud Aasia päritolu sisserändajad, eriti suurt huvi tunnevad maa vastu hiinlased.
Ja viimane – seekord ajalooline iseärasus: Uus-Meremaa on väheseid paiku maailmas, mida keegi eurooplastest koloniseerida ei soovinud. Hollandlased viskasid pilgu peale ja kadusid, inglased seadsid sisse tihedamad suhted, kuid ei tihanud pikka aega saari oma kolooniaks kuulutada enne kui nägid prantsuse asunikke kohale jõudmas. 
Peale huvitava looduse ning mitmekülgse kultuuripärandi on maal veel üks tunnusjoon – Uus Meremaa on kindlasti üks maailma noorte kultusmaid. Anglosaksi tavadel baseeruv vabameelne ühiskonnakorraldus koos inglise keelega teeb siin viibimise kergeks igale inimesele igas vanuses.
Ülal ära toodu on vaid väike valik põhjuseid, miks käia ära Uus Meremaal, seal olles tekib neid iga päev juurde.


Lugege Uus-Meremaa kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-AMSTERDAM 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Amsterdam (lennugraafik täpsustamisel, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida lennuaegu vahetult enne reisi.
Majutus Amsterdamis lennujaama lähistel hotellis Ibis*** või sarnases. 
Soovijatega sõidame rongiga Amsterdami kesklinna ja võtame ette ühise jalutuskäigu. Naudime linnamelu, romantilisi kanaleid, rahvast pulbitsevat Damraki tänavat, imelist 17. sajandi arhitektuuri. 

2. päev LEND AMSTERDAM-SINGAPUR 
Hommikusöök. Suundume lennujaama, lend Amsterdam-Singapur (kohalikud kellaajad, lennunumber SQ 323).
 
3. päev LEND SINGAPUR-AUCKLAND - SAABUMINE AUCKLANDI
Varahommikul jõuame Singapuri. Jätkulend Singapur-Auckland (kohalikud kellaajad, lennunumber SQ 281). Teekond lennujaamast kesklinna viib Tasmani mere Manukau lahe äärest, kus asub lennuväli, Vaikse ookeani Waitemata lahe äärde, kus asub Aucklandi südalinn. Majutus kolmel järgneval ööl hotellis  Copthorne Hotel Auckland City*** või sarnases. 
 
4. päev AUCKLAND 

Hommikusöök.  Auckland on üks haruldane linn – tal on sadamad kahe mere suunas. Purjekate linn on ka linna hüüdnimi – siinsetel inimestel on neid 1,6 miljoni inimese kohta üle 130 000. Suundume künkale, mis kannab nime Auckland Domain ning naudime vaadet linnale. Külastame Aucklandi muuseumi. Kuigi Uus-Meremaa rahvusmuuseum Te Papa asub Wellingtonis, on suurim hulk maooride aardeid – taongasid- just siin, sest Auckland oli nende kogumise ajal riigi pealinn. Saabume ja lahkume Newmarketi ning Parnelli linnaosade kaudu, mis on samal ajal nii vanad kui ka moodsad.  Teeme väikese jalutuskäigu peatänavale Queen Streetile.
 
5. päev AUCKLAND – WAIPOUA  METS 
Hommikusöök. Sõidame Aucklandist põhja suunas, et tutvuda ühe Uus-Meremaa kuulsaima loodusmälestisega – Waipoua metsaga. Sealt leiame eest iidsed okaspuud – kauripuud. Maooride kultuuris on igal puul oma tähendus. Kauripuid, mis on maailma ühed pikaealisemad ja suuremad puud, pidasid kohalikud metsade valitsejateks. Neist saadi vaiku ning nende tüvedest tahuti välja kanuusid – wakasid. Tänaseks on vanadest metsadest alles vaid 4%, nende hulgas Waipoua mets, mida ka külastame. 
Teel metsa ja tagasi sõidame mööda Põhjasaare põhjaosa, mis oli eurooplaste saabudes kõige tihedama asustusega piirkond Uus-Meremaal. Põhjus väga lihtne – esimestel sajanditel peale saabumist toitusid maorite esivanemad põhiliselt lindude jahtimisest ja kalapüügist. Hiljem toodi sisse Ameerikast pihta pandud magus kartul – kumara ning Põhjasaar, mis on kliima poolest soojem Lõunasaarest (Lõunapoolkeral on ju kõik vastupidi), sobis uut laadi elukorralduseks paremini kui kivine ja jahe naaber lõunas. Siin toimusid ka põhilised sündmused, mis viisid Uus-Meremaa riigi ja rahva tekkimiseni.
Enne suundumist hotelli peatume Auckland Harbour silla juures, mis on tähtis kohalik maamärk ning jalutame vanas sadamarajoonis, kus on kohad sisse võtnud kaasaegsed hooned, kuid jätnud alles väärika koha ka  praamisadamale.

6. päev AUCKLAND - WHAKAREWAREWA – ROTORUA 
Hommikusöök. Täna suundume lõunasse. Sõidame läbi Aucklandi äärelinna, üle Bombay Hillsi ja läbi lopsaka Waikato oru. Sõit jätkub üle Mamaku mäestiku Rotoruasse, mis on üks olulisi maorite keskusi ning kuulus ka termaalvee poolest. Külastame Rotoruas asuvat Whakarewarewa termaalala, jalutame auravate terrasside ning purskavate geisrite vahel. Kõige kuulsam ja suurem neist on Puhatu geiser, mis võib pursata kuni 30m kõrgusele. 
Termaalalal asub ka maorite keskus Te Puia. Räägime paar sõna maorite keelest, katsume märgata Uus-Meremaa sümbollindu kiivit, vaatame, millest koosneb kogukonna keskus marae ning  tutvume erinevate käsitöö tehnikatega. Muu hulgas õpime linaliilia kiududest kehakatet tegema. Majutus hotellis Sudima Lake Rotorua*** või sarnases.
Õhtu on võimalus veeta maorite laulude ja  tantsude saatel pidulikul õhtusöögil (lisatasu eest). Tõeliselt maitsev toit on serveeritud rootsi laua põhimõttel ning valmistatud traditsioonilisel viisil. Meestel on muu hulgas võimalik ennast proovile panna maori sõjatantsu haka esitajana, daamid  saavad proovida silmade pööritamist ning pheme palli, poi, keerutamist nööri otsas.
 
7. päev TAUPO – TONGARIRO - WELLINGTON

Hommikusöök. Lahkume Rotoruast, sõidame Taupo järve suunas. Teel vaatame erakordset Huka (maori keeles „vaht“) koske, mis kujutab endast võimsat veemassi, mis surutakse ootamatult kitsasse kanjonisse. Veidi aja pärast jõuame Wairakei geotermaalsele alale, mille keskel asub elektrijaam. Vaateplatvormilt saame sellest hea ülevaate.
Järgmise peatuse teeme Taupo linnas, mis asub samanimelise järve ääres. Järve rahulik veepind on üks kõige petlikumaid  vaateid maailmas – järv asub supervulkaani kraatris, mille purse üle 20000 aasta tagasi võis põhjustada viimase jäätumise perioodi maakeral.
Järvest lõunas leiame veel kolm vulkaani, mis valitsevad maastikku. Aegade jooksul on nad loonud enda ümber platoo, mida läbivat teed kutsutakse Kõrbe teeks. Siiski, unustage kuumad araabia kõrbed, arktiline maastik sobib iseloomustamiseks paremini. Taimestik on napp, kliima karm, maastikku kaunistavad ülevad vaated vulkaanide koonustele. See kant on üks filmitegijate lemmikmaastikke, kuid ka sõjaväelased armastavad just siin kontrollida oma vastupidavust.
Jätkame teekonda lõunasse. Teeme lõunapeatuse (lisatasu eest) ning sõidame edasi läbi mitmete väikelinnade Wellingtoni suunas. Linna lähenedes muutub maastik mängulisemaks, sest on ju linn ehitatud mäenõlvadele.
Majutus hotellis Bay Plaza*** või sarnases. Õhtul teeme jalutuskäigu vana Wellingtoni peamistel tänavatel ja väljakutel. 
 
8. päev WELLINGTON – PICTON – NELSON 
Hommikusöök. Wellington on riigi poliitiline pealinn, kompromiss, mis oli seatud ära hoidma Lõunasaare eraldumise. Kompromisside ja läbirääkimiste õhustikku on tunda kõikidel Uus-Meremaa ajaloo lehekülgedel. Linna süda paikneb kompaktselt mägede ning sadama vahelisel alal. Vaatame üle parlamendihoone, valitsuse maja ning vana katedraali. Suundume sadamasse, et ületada praamiga Cooki väin. 
Maabume Pictonis, mis asub kauni Kuninganna Charlotte väina tipus. Seal lähedal uppus 1986. aastal Nõukogude kruiisilaev Mihhail Lermontov. Õhtuks jõuame Nelsoni lähistele, majutus kahel järgneval ööl motellis Beachcomber Motor Inn Nelson*** või sarnases. 
See elust, kunstist ja loomingust pulbitsev linn on Uus-Meremaa üks populaarsemaid puhkuse veetmise kohti. Siin elab tavapärasest enam kunstnikke, käsitöömeistreid ja disainereid. 
 
9. päev NELSON – ABEL TASMANI RAHVUSPARK – NELSON  
Hommikusöök. Sõidame Kaiteriterisse, kus astume laeva pardale, et nautida Abel Tasmani rahvusparki. Tegemist on Uus-Meremaa väikseima rahvuspargiga, kuid vaatmist siin jätkub. Esimesena jäävad silma kaunid liivased lahekaldad, mis on külastajatest enamasti tühjad. Randade taga algab mets, kus on endale kodu leidnud paljud Uus-Meremaale omased taimed – muude hulgas ka kuulus teepuu – manuka.  Kõik me teame teepuuõli, kuid kohalikes poodides on müügil tähtsaima Uus-Meremaa tootena manuka mesi. Ettevaatust – kui näete hinda, saate hetkega üle igast haigusest! 
Laev liigub mööda rannikut ja teeb aeg-ajalt peatusi, et inimesi kaldale lasta ja uusi peale võtta. Meiegi väljume selleks, et teha ca 1,5 tunnine jalutuskäik metsade vahel, jõuda Cleopatra basseinini ning veeta pärast seda veel veidi aega rannas. Seejärel sõidame laevaga sadamasse tagasi. NB! Selleks päevaks oleks arukas lõuna randa kaasa võtta.
Õhtuks naaseme Nelsonisse. Jalutuskäik õhtuses Nelsonis – Trafalgar ja South street, kunstigaleriid ja käsitöökauplused. Linna sümboliks on art deco stiilis katedraal.
 
10. päev NELSON – GREYMOUTH 
Hommikusöök. Lahkume Nelsonist ja suundume meie ümber ennast taeva poole sirutavate mägede vahel läänerannikule. Lõunasaar on hea näide sellest, kuidas uusi maid asustasid inimesed täiesti erinevate ideaalidega. Saare idarannikule asusid elama jumalakartlikud inimesed, kes lootsid siin rajada tõeliselt kristliku ja siivsa ühiskonna. Lääneranniku saatus oli aga risti vastupidine  - siin elati kullapalavike rütmis, kaevandati muid maavarasid. Juhtivateks tegelasteks olid enamasti üksikud mehed, kõrtsmikud ning prostituudid – Saatana enda saadikud maa peal. Tänase päeva veedamegi  kaevandusasulate radadel, kus elustiil on aegadega rahulikumaks muutunud.
Kõigepealt peatume Murchisonis, mis asub Bulleri jõe orus. Peatuskoha lähedalt leiame nõtke silla. Veidi edasi  Murchisonist  asub veel üks rippsild üle jõe, kõrgem ja maalilisem. Bulleri jõe lisajõel Maruial asub aga kosk, mis tekkis ühe hetkega maavärina tagajärjel kui  maapind lihtsalt tõusis äkitselt.
Jõuame Westonisse, kus peame mõnusas kohvikus lõunapausi.
Westportist lõunas teeme jalutuskäigu mööda rannikut, et nautida mereäärset loodust, jälgida karusnaha hülgete ehk  kotikute elu, kohata lennuvõimetut lindu wekat ja hingata värsket õhku.
Pärast lühikest sõitu jõuame Paparoa rahvusparki. Selle servas asuvad Punakaiki  kaljud, mis meenutavad üksteise peale laotud pannkooke. Jalutusraja äärde on istutatud kohalikke taimi ning nende juurest leiab huviline infotahvlid, et targemaks saada. Nende hulka kuulub ka lõuna-tõlvpuu (Cordylis australis), mida kutsutakse kohalike poolt ka kapsapalmiks, sest maorid kasutasid seda toiduks.
Õhtuks jõuame Greymouthi - lääneranniku suurimasse linna, mis teenis oma rikkused kulla- ja söekaevanduste pealt. Majutus hotellis Ashley*** või sarnases.
 
11. päev  GREYMOUTH – FOXI LIUSTIK 
Hommikusöök. Jätkame oma teekonda lõuna poole. Lühikese sõidu kaugusel asub Hokitika. Siin on taas kord põhjus peatuda ning rääkida maoritest ja nende pühadest asjadest. Lõunasaare nimi maorite keeles on tegelikult Te Waipounamu („rohelise kivi vesi“), mis annab meile vihje Hokitikis peatumiseks. Pounamu – roheline kivi- on nefriit, millele kuulub eriline koht maorite elus. Sellest tehakse talismane, aga ka võimusümboleid. Paslik on meelde tuletada, et nefriit on au sees olnud ka Kesk-Ameerika kultuurides ning Hiinas. Nefriiti leidubki siinsamas ja Hokitika on selle töötlemise ning müügikeskus. Külastame ühte arvukatest nefriidiettevõtetest, kus antakse kivimist ülevaade ning pakutakse nefriidist esemeid müügiks.
Vahepeal on mäed teest vasakul tõusnud järjest kõrgemaks – me läheneme Lõuna- Alpide südamele. Siinsamas lähedal asubki Uus-Meremaa kõrgeim mäetipp Aoraki (Mount Cook) oma 3754 meetriga. Hea ilma korral näeme seda liustike kohal taevasse tõusmas. Saabume kahe liustiku Franz Josefi ja Foxi piirkonda.
Kõigepealt lõunastame (lisatasu eest), siis on võimalik kõigil soovijatel tõusta helikopteriga üles liustikule. See ei ole odav lõbu, kuid see elamus kuulub erakordsete hulka. Peale helikopterisõitu teeme jalutuskäigu liustiku poolt vormitud orgu pidi liustiku enda juurde. Päeva lõpuks lõõgastume soojendatud liustikuvee basseinides.
Majutus Flox Glacier külakeses hotellis Heartland*** või sarnases.
 
12. päev ARTHURS PASSI RAHVUSPARK – CHRISTCHURCH 
Hommikusöök. Ilusa ilma korral põikame hommikul Mathesoni järve äärde, mille pinnal peegelduvad kõrgeimad mäed vastu. Väike jalutuskäik järve ümbitseval metsarajal. Seejärel asume teele idaranniku poole üle mäestiku. Lõuna paiku jõuame Arthuri mäekurule samanimelises rahvuspargis. Tavaliselt avaneb siin võimalus seada sisse vahetud suhted veel ühe looduse kuulsusega – keaga, kes kuulub papagoilaste armastatud perekonda. Kea on rohekas kõvera nokaga uudishimulik ja erakordselt tark lind. Kõik, mis jäetakse  lohakile, saab põhjalikult laiali lammutatud. Nii mõnigi turist on keadele kaotanud näiteks jalatsi. Tee, mida mööda sõidame, on Uus-Meremaa kõrgeim magistraaltee. Tihedad metsad asenduvad   paljaste mäenõlvadega, need omakorda lumiste tippudega. Iga org on ise värvi ning omamoodi. Mägede taganedes jõuame  viljakale tasandikule, kus  kuulus põllumajandus ennast meie silmade ees lahti kerib. Õhtuks jõuame Lõunasaare suurimasse linna Christchurchi, mida kirjeldatakse sageli kui kõige inglaslikumat linna Uus-Meremaal. Seda on raske täna hinnata, sest aastate 2010-2011 maavärinate seeria on kesklinna pea täielikult laastanud, tänaseni on suletud terved eeslinnad. Linn tärkab aga taas ja selle tunnistajateks oleme ka meie.
Majutus kahel järgneval ööl  hotellis The Ashley*** või sarnases.
 
13. päev BANKSI POOLSAAR - AKAROA LAEVAKRUIIS 
Hommikusöök. Lõunasaarel tegutsevaid vulkaane pole, küll on aga kustunud vulkaanide kraatreid. Ühes neist asub Akaroa laht, Akaroa linnake selle kallastel. Tegemist on ühe kaunima kohaga Uus-Meremaal. Sissejuhatuses oli juttu prantsuse asunike saabumisest Uus-Meremaale, mis inspireeris inglasi saari oma kolooniaks kuulutama. Just siia nad saabusidki. Linnakeses lehvib Prantsuse lippe, tänavatel on prantsuskeelsed nimed ning õhus hõljub prantslaslikkust. Teeme lahel 2-tunnise sõidu laevaga, kohtume delfiinidega, näeme arvukalt muid mereloomi ja –linde. Pärast laevakruiisi võtame vaba aja lõunatamiseks ning linna nautimiseks. Seejärel suundume Banksi poolsaarelt (kustunud vulkaani kulunud koonus) tagasi Christchurchi.
 
14. päev LEND CHRISTCHURCH-SINGAPUR-AMSTERDAM 
Hommikusöök. Aeg suundunda lennujaama. Lend Christchurch-Singapur ja Singapur-Amsterdam (kohalikud kellaajad, lennunumbrid SQ 298 ja SQ 324).

15. päev LEND AMSTERDAM-TALLINN 
Saabumine Amsterdami. Lend Amsterdam-Tallinn (kohalikud kellaajad, lennunumber BT 622).

Reisi hind

4299 €* / 4515 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn–Amsterdam-Singapur-Auckland-Christchurch-Singapur-Amsterdam–Tallinn (BT ja Singapur Airlinesi liinilennud), lennujaamamaksud
 • Majutust vastavalt programmile hotellides***, 2-in. tubades, koos hommikusöökidega
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Saartevaheline praamipilet Wellingtonist Pictonisse
 • Ekskursioonid eesti keeles
 • Sissepääsud ja külastused vastavalt programmile (Akaroa kruiis, Abel Tasmani rahvuspargi külastus ja laevasõit, Aucklandi muuseumi pilet, Maori kunstikeskuse pilet, Te Puia külastus, veini degusteerimine)
 Lisatasu eest:
 • Tervisekindlustus al 23,60 € (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühene majutus 529 €
 • Rahvusõhtu 45 € (ettetellimisel ja tasumisel büroos)
 • Rongipilet Amsterdami
 • Elektrooniline viisa ET 50€
 • Aucklandi muuseumi rahvusshow 25 dollarit (võimalusel)
 • Kauri muuseum 16 dollarit

Viisa ja dokumendid

Palume meile saata passist koopia  hiljemalt kaks kuud enne reisi.
Alates 1. oktoobrist 2019 kehtib Uus-Meremaale reisimiseks elektrooniline viisa, mille hind on 50€.
Vajalikud dokumendid elektroonilise viisa jaoks:
- pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu
- palume meile teatada oma sünnilinn ja neiupõlvenimi, kui see on Teil olemas
Kontrollida võidakse ka piisavate rahaliste vahendite olemasolu, sobib ka krediitkaart. 

Juhul, kui soovite elektroonilise viisa vormistada ise, siis saate seda teha järgmisel lingil: https://nzeta.immigration.govt.nz/

Lisainfo

Raha: Uus-Meremaal kehtib dollar (NZD), 1 eur ca 1,7 NZD.
 • Reisirahaks soovitame arvestada u 400 NZD
 • Uus-Meremaal on kombeks teenindajatele anda jootraha, palume jootrahadeks arvestada 35 eur
 • Pealinn: Wellington
 • Uus-Meremaal on pistikupesad meist erinevad ja seetõttu soovitame reisi ajaks kaasa võtta adapter. Täpsem info siit >
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo      www.reisivaktsiinid.ee.
 • Rohkem reisiinfot siit >
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
03.12.2022 - 17.12.2022
 Hind al 4299
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Uus-Meremaa

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mark
Tänan kõikI Germalo Reiside töötajad. Käisin Egiptuse reisil ja olen väga tänulik selle kogemuse eest. Germalo Reisides töötavad südamlikud, targad ja hoolitsevad inimesed, kes aitavad avada maailma.
E
Eero
Soovime tänada imetoreda Iirimaa reisi eest ning eriline tänu giid Heigo Sahk’ ile asjatundliku ning põneva informatsiooni eest reisil. Kogu reis - nii programm, ööbimised hotellides, toitlustamine ja päevade korraldus meeldisid meile väga. Suured tänud!