Ahvenamaa - imeline maailm saartel

Ahvenamaa - imeline maailm saartel

14.08.2023 - 17.08.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 439
Broneeri
Ahvenamaa - imeline maailm saartel. Karged maastikud kutsuvad!
Igal aastal püstitatakse Ahvenamaal jaaniõhtul rohkem kui 70 jaanisammast. Igas külas on see erineva kõrgusega ja kaunistatud just selle paiga tavade järgi. See on otsekui Ahvenamaa ja saarestiku inimeste alalhoidlikkuse sümbol. Seisab ju jaanisammas-meiupuu terve aasta – jaanipäevast jaanipäevani! Nii nagu püsivad siin aegumatud arusaamad maailmast ja inimestest.

Lugege meie giidide kohta siit >
 

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN–HELSINGI, KÖKAR
Kogunemine Tallinna reisisadamas A-terminalis kell 07:15. Sõit kiirlaevaga Viking XPRS Tallinnast Helsingisse kell 08:00-10:30.  Palume kontrollida kogunemise ja väljasõidu kellaaega vahetult enne reisi!
Helsingisse saabumise järel alustame sõitu Turu saarestikku. Laevasõit Galtby-Kökar kell 15:30. Ahvenamaa arhipelaagi pärliks peetud Kökar tervitab meid imeilusate aasade, pastelltoonides kaptenimajade ja rõõmsameelste inimestega.  18. sajandil ehitatud Püha Anna kirik ja  15. sajandil rajatud frantsiskaanide kloostri kabel. Pruunid vennad tulid Kökarile juba tõenäoliselt 13. sajandil ja asutasid siia kloostri. Kökar on olnud omamoodi mereväravaks juba ammustel aegadel, sest just siin oli viikingiajastu üks olulisemaid sadamakohti, kust jätkati põnevat ja ohtuderohket teekonda Läänemere idakaldale. Majutus külalistemajas Brudhall või külalistemajas Klobbars või sarnases.

2. päev KÖKAR – ECKERÖ - MARIEHAMN
Hommikusöök. Hommikupoolikul jätkame tutvumist Kökari kauni looduse ja elu-oluga. Soovijatega teeme paadisõidu Källskäri saarekesele, mida mõnikord kutsutakse ka Armastuse saareks. Lummavad kaljused rannad ja lausa lopsakas taimestik saare südames loovad tõepoolest erilise meeleolu. Asjatult ei leidnud Tove Jansson, Muumipere lugude looja, oma inspiratsiooni Muumisaare kujutamiseks just siit. 1960. aastatel rajas Rootsi aristrokraat Göran Åkerhielm saarekesele Vahemere meeleoludest kantud aia ja suvekodu. Laevasõit Kökarilt Mandri-Ahvenamaale kell 15:00. Peatume Önningebys ja meenutame Noor-Eestlaste palanguotsinguid siinses idüllilises paigas.
Külastame Eckeröt, mis on alates 17. sajandist olnud tähtis sõlmpunkt Stockholmi ja Turu vahel, siit kulges läbi Postitee Stockholmist Peterburini. Vaatame Vene keisririigi valitsuse ajal ehitatud tolli- ja postimaja, mille arhitektiks oli Peterburi klassitsismimeister Carl Ludvig Engel. See imposantne ja saare vaikelus ehk kohatunagi tunduv hoone meenutab meile, kui oluliseks pidas Vene keisririik siinseid valdusi.
Suundume Ahvenamaa pealinna Mariehamni. Teeme tutvust Ahvenamaa administratiivne keskuse Mariehamniga, mis  on omapärane linnake, mille elu on koondunud kahe ajaloolise sadama vahele. Linn rajati 1861. aastal ja linna ristiemaks sai Vene keisrinna Maria Aleksandrovna. Jalutuskäik linnas, kus pastelsetes toonides linnavillad ja kaptenihäärberid loovad omapärase ja kordumatu meeleolu. Karges põhjamaises juugendstiilis püha Jüri kirik, raekoda ja Ahvenamaa parlamendihoone. Vaba aeg Ahvenamaa pealinnas. Majutus Mariehamnis hotellis Savoy või sarnane. 
 
3. päev MARIEHAMN - KASTELHOLMI LOSS – BOMARSUND - BRÄNDÖ SAAR
Hommikusöök. Badhusbergetilt, linna vana veetorni juurest, avaneb imeilus vaade kogu Mariehamnile. Siit ülevalt näeb sillerdavat merd, kesklinna vanu villasid ja linna korrapärast tänavatevõrku ja ka reisisadamat ning purjelaeva Pommern. Soovijatel on võimalus külastada Mariehamni ja kogu Ahvenamaa sümbolit - maailma ainsat originaalkujul säilinud neljamastilist ookeanipurjekat “Pommern. Edasi vaatame Kastelholmi kindlust, kus kunagi elas Rootsi kuningas Gustav Vasa ja kelle poeg Johan hiljem kindlust vanglana kasutas. Nimelt hoidis ta seal vangistuses oma venda Erikut. Tänapäeval on selles kaunilt restaureeritud lossis muuseum, mida huvilistel on võimalus külastada. Samas läheduses asuvad ka Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum ja vanglamuuseum. Sel, kes pole veel proovinud kalasuppi Ahvenamaa moodi ja maitsnud kohalikku hõrgutist, Ahvenamaa pannikooki, on siin selleks samuti võimalus. Kastelholmis kutsume teid ka maitsma kuulsa Tjudö veinitalu maitseid. Hubases restoranis pakume mekkimiseks nii veine kui ka Ahvenamaa oma calvadost, mida siinkandis kutsutakse Alvados. Tutvustame jookide valmistamist ja räägime napsutootmise ajaloost Ahvenamaal. Ajaloohuvilistele on kahtlemata tõeliseks elamuseks võimsad Bomarsundi kindluse varemed, mis briti ja prantsuse vägede poolt Krimmi sõja ajal lühikese lahingu käigus peaaegu maatasa tehti. See Põhja-Gibraltariks kutsutud kindlus on veel üks mälestus Vene keisririigi ajast  Ahvenamaal. Sõit sadamasse ja laevasõit Hummelvik-Torsholma kell 18:15. Brändö on üks ainulaadsemaid piirkondi Ahvenamaa saarestikus, koosnedes mitmesajast saarest ja kaljusaarest. Brändö maastikupildis leiame metsi, viljakaid põlde, kiviseid randu, kus seisavad tihedalt üksteise kõrval vanad paadikuurid. Palju on rändrahne ning salapäraseid abajaid. Brändö on ka kalameeste hulgas üks kõige populaarsemaid paiku Ahvenamaal.  Õhtul peame ühise pikniku –  maitseme veini, juustu ning muudki.  Ahvenamaa põhjamaiselt valged õhtud on toredateks koosviibimisteks heas seltskonnas justkui loodud! Ööbime külalistemajas Gullvivan või sarnases.

4. päev BRANDÖ - TURU – KUNINGATEE – FISKARI – TAMMISAARI, LAEV HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Laev Ava Osnas kell 08.30.Tänasel päeval jätame maha Ahvenamaa saaremaastikud ja veedame päeva Varsinais–Suomi (Päris-Soome) piirkonnas. Turu on ajalooline linn ja pikki sajandeid olnud nii administratiivseks kui ka religioosseks keskuseks. Ka Soome nimi pärineb siitkandist, sest keskajal nimetati just nii vahetult Turu linnaga piirnevaid alasid.  Lühikest aega, pärast Vene impeeriumiga liitmist oli Turu ka Soome pealinnaks. Turu toomkirik on ehitatud juba 1300, 1640. aastal asutati Turus esimene Soome ülikool Turu Akadeemia, 1918. aastal asutati siin esimene rootsikeelne ülikool  Abo Academie. Tänapäeva südalinn pärineb põhiliselt 19. sajandi keskpaigast, mil pärast 1827. aastal toimunud suurpõlengut taastati linn C. L. Engeli  plaanide järgi. Jalutuskäik Turu linnasüdames ja Aura jõe kaldapealsetel. Soovijatele Turu kindluse külastus. 
Teekond jätkub ajaloolisel Kuningateel (Kuninkantie), vanal postiteel Soome lõunarannikul, mis läbib Billnäsi, Fiskarsi, Fagerviki ja Snappertuna. Piirkond on sajandeid asustatud põhiliselt rootsikeelse elanikkonnaga ja 17. sajandil kujunesid siinsed külad omamoodi tööstuskeskusteks. Peatume Fiskarsi külas, kus ehe ajaloolise tööstusasula meeleolu paelub ka tänapäevast rändajat. 
Tammisaari (Ekenäs) on imekaunis väike linnake, mis on aastast 2009 osa Raseborgi linnast. Ajaloolise vanalinna idüllilised puitmajakesed ja kitsad tänavad, meeleolukad kohvikud ja suveniiripoekesed.  
Edasi jätkub teekond läbi kaunite maastike Helsingi poole. Laevasõit Helsingist Tallinnasse 20:30-23:00. Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

Reisi hind: 
439 €* / 462 € (4-in toas)
469 €* / 493 € (2-in toas)

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • laevapiletid vastavalt programmile;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • 1 öö Brandöl külalistemajas (2 või 4 in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Mariehamnis hotellis ( 2 in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Kökäril külalistemajas (2-in või 4-in toad), 1 hommikusöök;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus laeval (ettetellimisel ja tasumisel, palume toidutellimuse esitada vähemalt 2 nädalat enne reisi): Hommikusöök suunal Tallinn-Helsingi buffet hommikusöök maksab täiskasvanule-  €, lapsele vanuses 12-17 aastat -  € ja lapsele vanuses 6-11 aastat -  €.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad:
 • Sõit Källskäri laevaga 40 €
 • Õhtusöök Brudhallis 24 
 • Lõunasöök Brudhallis 12 
 • Tjudö veinitehase veinide ja likööride degusteerimine Kastelholmis 34 € 
 • Kastelholmi loss 8 €, soodustusega 5  € (pensionär, õpilane, laps 7-17a), sissepääs koos vanglamuuseumiga
 • Meremuuseum koos Pommerni laevaga 11 €, soodustusega 6 € (pensionär, õpilane, laps 7-17a)
 • Lõunasöök Kastelholmis Ahvenamaa kalasupp ja pannikook  20 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Ahvenamaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Sihtkohta reisimiseks sobib nii kehtiv passi kui ka isikutunnistus (ID-kaart).
 • Majutuskohtades on olemas voodipesu.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
14.08.2023 - 17.08.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 439
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kersti ja Urmas
Tere, Germalo Reisid! Täname ootusi ületanud Egiptuse reisi eest! Olge hoitud ja terved!
M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.