Ameerika Ühendriigid

Ameerika Ühendriigid

02.10.2023 - 14.10.2023
Giid Piret Mayer
 Hind al 4999
Broneeri

Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja rahvusparkide sissepääsud on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Ameerika on alati kutsunud ennast avastama. Ameerikas on kõike – mõnede jaoks on eesmärgiks looduslikud imed nagu Grand Canyon, Antelope Canyon, teiste jaoks Manhattani siluett ja Los Angelesi päikeselised promenaadid ning San Francisco metsik ajalugu, kuid osad soovivad hoopiski kogeda tõelist Ameerika kitši ja popkultuuri. Omaette avastamist väärivad Ameerika erinevad rahvused, piisab jalutuskäigust New Yorgi ja San Francisco tänavatel. Meie reisil saate selle kõigega tutvuda. Meie programm hõlmab Ameerika suurlinnad ja kaunimad looduspargid. Hinnas sisalduvad sissepääsud rahvusparkidesse ning džiibisafari koos barbeque lõunaga Monument Valleys.

Lugege Ameerika Ühendriikide kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisitingimused seisuga 18. jaanuar 2023

Riiki saavad siseneda: 

 • Täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad, et viimase vaktsiinidoosi manustamisest on möödunud vähemalt kaks nädalat (15 päeva). Vaktsineeritust saab tõendada EL COVID digitõendiga.
 • Kõik reisijad peavad esitama ESTA loa, täpsem info siit https://esta.cbp.dhs.gov/esta. Loa vormistab Germalo Reisid (täpsem info allpool)
Reisieelne test ei ole hetkel vajalik. Täpsem info siit:
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL- NEW YORK,  MANHATTAN

Kogunemine  kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:20-16:00 (TK1422)   ja Istanbul-New York kell 18:40-22:15  (TK11, kohalikud ajad). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi!  Saabume New York Citysse. Majutus New Yorgis, Manhattanil, kahel ööl kesklinna hotellis Edison*** või sarnases. New York on pilvelõhkujate, restoranide, muusikalide linn. See on linn, mis ei  maga kunagi, mis pakub lõputult võimalusi meelelahutuseks. 
 

2. päev NEW YORK

Tüüpiline Ameerika hommikusöök. Päevane ekskursioon Manhattanil: Ground Zero, Central Park, Rockefelleri keskus, Empire State Building, Viies Avenüü. Soovijatele pakume Hudsoni jõe kruiisi - imetleme Manhatteni panoraami ning näeme Ameerika sümbolit Statue of Libertyt. Õhtul võimalus soovijatel  vaadata Broadwayl muusikali või kuulata mõnda kontserti või lihtsalt nautida Times Square’i melu.

3. päev VABA AEG NYC-s
LEND NEW YORK–LAS VEGAS
Tüüpiline Ameerika hommikusöök. Vaba aeg New Yorgis. Võimalus sõita liftiga mõne pilvelõhkuja katusele, külastada muuseume ja sooritada sisseoste. Transfeer lennujaama. Lendame Las Vegasesse – „patu linna“   kell 19:43-22:00 ( kohalikud kellaajad, UA1153).  Majutus kahel järgneva ööl Stripil Las Vegases hotellis Treasure Island*** või sarnases.

4. päev LAS VEGAS

Hommikusöök. Täna tutvume jalgsi ekskursiooni käigus kuulsate kasiinodega: Caesars Palace, Venetian, Bellagio. Naudime Las Vegase meelelahutust. Jääb ka aega sisseostude sooritamiseks ja supluseks hotelli basseinis. Õhtune ringsõit Stripil ning vaatame heli- ja valgusshowd "Fremont Street Experience". Õhtul on võimalus õnne proovida kasiinodes. 

5. päev LAS VEGAS – ZION –  PAGE
Hommikusöök. Varahommikul alustame sõitu läbi Nevada ja Lõuna-Utahi osariigi. Vaatame Zioni rahvusparki, mida iseloomustavad hüppeliselt kõrgustesse suunduvad monoliidid. Virgini jõgi on läbi närinud looduslikest liivakividest, et luua uskumatu vaatepilt, mis meie silmadele avaneb. Hilisõhtul saabume Page’i lähistele. Majutus Pages hotellis  või sarnane.
 

6. päev ANTILOOBI KANJON - MONUMENT VALLEY

Kontinentaalne hommikusöök. Varahommikul sõidame vaatama veel ühte loodusimet, efektsest erkroosast liivakivist sügavat Antiloobi kanjonit. Jalutame läbi kanjoni. Seejärel väljasõit Monument Valleyga tutvumiseks. Sinna viivad meid indiaanlased oma džiipidega. Monument Valley esindab Navaho indiaanlaste eluviisi ning sealne looduspilt koosneb liivakivist kaljudest, olles üks kogu Edela-Ameerika kauneimaid kohti. Oru moodustab tasandik, mida lõikavad kõrgustesse pürgivad vormid – need on viimased jäänukid liivakivi kihtidest, mis kunagi seda piirkonda üleni katsid. Barbeque lõuna. Majutus Grand Canyoni rahvuspargi lähistel motellis Cameron Trading Post või sarnases. 
 

7. päev GRAND CANYON – ROUTE 66

Hommikusöök. Sõidame külastama Grand Canyoni Rahvusparki, mis on tõeline loodusime. Grand Canyon on erakordselt sügav ja järskude seintega kanjon Loode-Arizonas, mille on uuristanud Colorado jõgi. Grand Canyon on 446 km pikk, kuni 29 km lai ja rohkem kui 1500 m sügav. Imetleme kuristiku põhja sakilist pinda. Kuristiku kallastel on tasandik, mis praegu kuulub Grand Canyoni rahvuspargi alla. Jalutame Grand Canyoni lõunapoolsel äärel, et nautida unustamatuid vaateid. Soovijatega võtame ette väikese matka. Alustame sõitu Californiasse. Ületame osaliselt Arizona osariigi mööda ajaloolist kiirteed nr 66, kus on kohati säilinud vanad ning väga huvitavad teelõigud. Majutus juba Californias Barstow  motellis või sarnane. 
 

8. päev  LOS ANGELES

Kontinentaalne hommikusöök. Lahkume Los Angelesse. Los Angeles on rikaste ja kuulsate linn. Just Los Angeles on paljude jaoks nn Ameerika unistuse kehastus. Los Angeleses linnaekskursioon: Hollywood Boulevard, Chinese Mann Teater, Beverly Hills, kesklinn, Olvera tänav ja Los Angelesi vanim maja, Santa Monica. Majutus  Los Angeleses Hollywoodi linnaosas hotellis Holiday Inn Express*** või sarnases.
 

9. päev LOS ANGELES VABA PÄEV VÕI UNIVERSAL STUDIO PARK

Hommikusöök. Vaba päev. Võimalus külastada Universal Studios temaatilist lõbustusparki (lisatasu eest) või iseseisvalt avastada Los Angelese linna (külastada muuseume) või sooritada sisseoste. Pärastlõunal lahkume Los Angelesest ja alustame sõitu San Fransisco poole, majutus Venturas hotellis*** või sarnane.
 

10. päev  MONTEREY – SAN FRANCISCO

Hommikusöök.  Sõidame vaatama Monterey poolsaart, mida peetakse maailma üheks kauneimaks. Külastame rannikulinna Montereyd - jalutame nn karbitänaval. Vaba aeg lõunastamiseks mõnes kalarestoranis. Seejärel jätkame sõitu San Fransiscosse. Saabudes rikkalik õhtusöök Chinatownis. Majutus kahel järgneval ööl San Franciscos hotellis  Spero*** või sarnane.
 

11. päev SAN FRANCISCO

Kontinentaalne hommikusöök. Tutvume San Francisco linnaga, kus on künklikud trammiteedega tänavad, mida ääristab omapärane arhitektuur ning ümbritseb pulbitsev elu. Linnaekskursiooni käigus näeme viktoriaanlikke maju, Civic Centeri piirkonda, Union Square’i, Hiinalinna, Kalurite kaid ja sadamapiirkonda. Sõidame bussiga üle Golden Gate Bridge’i, et nautida vaadet Sausalitos ja tuleme tagasi praamiga, et lõunatada Forrest Gumpi stiilis restoranis. Pärastlõunal vaba aeg. 
 

12. päev LEND SAN FRANCISCO- ISTANBUL - TALLINN

Kontinentaalne hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend San Francisco-Istanbul kell 13:30-12:20  (TK290, kohalikud kellaajad).
 

13. päev LEND TALLINNASSE

Saabumine Istanbuli ja lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:25  (TK1423, kohalikud kellaajad).

Reisi hind

4999 €* / 5262 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 01.04.2023.

Hind sisaldab:

 • lend Tallinn-Istanbul-New York, San Francisco-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud, lennugraafik seisuga 21.12.22);
 • lend NYC-Las Vegas;
 • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes;
 • majutus hotellides  koos hommikusöökidega vastavalt programmile, 2-kohalistes tubades;
 • bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • ekskursioonid eesti keeles;
 • õhtusöök Chinatownis (mitmekäiguline õhtusöök, joogid lisatasu eest);
 • lõunasöök Gumpi restoranis;
 • monument Valley külastus (sisaldab dziibisõitu ja lõunat);
 • laevapilet Sausalito-San Fransisco;
 • sissepääsupiletid rahvusparkidesse: Zion, Grand Canyon, Monument Valley, Antiloobi kanjon.
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus 800 €;
 • Tervisekindlustus € (kuni 69 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ESTA vormistamine 20 € (palume saata passikoopia 2 kuud enne reisi).
Reisi hind ei sisalda järgnevaid sissepääse ja pileteid:
 • Universal Studios 130 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal sularahas, reisi alguses);
 • Hudsoni jõekruiis hind 37 USD (etteregistreerimisega Eestis, tasumine sularahas reisil). Väga soovitame! Palume meile teatada oma soovist hiljemalt kuu enne reisi, et saaksime piletid õigeaegselt tellida;
 • vanaaegne tramm San Fransiscos u 8 USD (ostetakse trammis).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Palume meile kaks kuud enne reisi saata või tuua oma passikoopia!
Eesti kodanikud saavad teatud tingimustel sõita Ameerika Ühendriikidesse viisavabalt.
Tingimused ning lisainformatsioon:
https://ee.usembassy.gov/et/
http://www.vm.ee/est/kat_428/3835.html
 
Vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks:
 • BIOMEETRILINE pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
 • Kehtiv elektrooniline reisiluba (ESTA), reisiluba tuleb kindlasti välja printida!
 • Electronic System for Travel Authorization: https://esta.cbp.dhs.gov. NB! menüüst on võimalik valida eestikeelne versioon, kuid vastata tuleb ainult INGLISE KEELES.
 • Täidetud I-94W ankeet (ankeedid täidetakse lennu ajal ning on mõeldud piirivalvele piiripunktis esitamiseks)
Elekrooniline reisiluba on ESTA tasuline
Majutuse kohale märkida NYC hotell 
Lennunumber. 
Juhul kui soovite, et Germalo vormistab ESTA loa, palume meile teatada augusti lõpuks selle vormistamiseks oma mõlema vanema ees- ja perekonnanimi, reisija töökoht, reisija töökoha aadress, reisija amet, sünnikoht ja kodune aadress.
 • Estat ei ole võimalik taodelda, kui olete alates 1.märts 2011 külastanud Iraani, Iraaki, Sudaani, Süüriat, Jeemenit, Põhja-Koread, Somaaliat või Liibüat. Sel juhul tuleb kontakteeruda USA saatkonnaga viisa taotlemiseks. Viisa taotlemine on individuaalne ning seda ei ole võimalik taotleda Germalo Reiside kaudu. Soovitame viisa taotlemisega alustada juba reisi broneerimisel, protsess võib keskmiselt aega võtta paar nädalat kuni 3 kuud.
Eesti kodaniku e-passi kohta saab lisainformatsiooni Kodakondsus- ja Migratsiooniametist:
http://www.pass.ee/index.php/pass/est/mis_on_pass__1

Lisainfo

 • Siselennul on lubatud 1 äraregistreeritav pagas inimese kohta, max kaal 20 kilo! 
 • Kuna USA-s moodustab suure osa teenindajate sissetulekust jootraha, on selle andmine nii pakikandjale, ettekandjale, kelnerile, taksojuhile kui teistele teenindajatele kohustuslik (kohalikule reisiesindajale ja bussijuhile arvestada ca 50 USD inimese kohta, kogutakse kogusummana). Samuti jäetakse hotellist lahkumisel dollar või paar toateenijale. Tasub tähele panna, et poodides ja restoranides on hinnad ilma kohalike maksude/jootrahadeta (arvele võib seetõttu lisanduda kuni 20% sõltuvalt osariigist)
 • USA-s on pistikupesad meist erinevad ja seetõttu soovitame reisi ajaks kaasa võtta adapter.
 • Kel on soov külastada Broadwayl kindlat etendust, soovitame pileti eelnevalt osta interneti teel
 • Raha soovitame kaasa võtta vähemalt 500 USD 
 • Lõunasöökidele kulub sõltuvalt kohast al 30 USD/kord
 • Kaasa võtta ravimid, mida kasutate (originaalpakendis)
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Pikal lennul sisaldub hinnas soe toit ja joogid.
Siselennul ei sisaldu lennukis toitlustus. 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
02.10.2023 - 14.10.2023
Giid Piret Mayer
 Hind al 4999
Broneeri
Giid
Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Eesti Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Ameerika Ühendriigid

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merike Visnapuu
Juulikuu Portugali reis. Oli super reis. Suured tänud giid Mirjamile, kes oma sõbralikkuse ja erudeeritusega tegi selle reisi nii meeldejäävaks. Tahan tänada ka kogu Germalo meeskonda- olete parim meie Eesti reisifirmadest. Edu teile ka järgmisteks aastateks. Merike
E
Ene ja Elmo
Suur-suur tänu imelise puhkuse eest, Mirjam! Kevadine Madeira-reis, esimene Germaloga, oli nii-nii mõnus (giidiks Mirjam), et reisides nüüd Gran Canariale oli juba lihtsalt teadsime, et veedame jälle täiusliku puhkuse. Mirjam on nii meeldiv, professionaalne, reisid kulgevad nii sujuvalt, huvitavalt. Juba kiikan järgmisi... Kõike head soovides Mirjamile ja samuti Germalole! Kohtumiseni!