Argentina-Tšiili ringreis ja Lihavõttesaar

Argentina-Tšiili ringreis ja Lihavõttesaar

03.12.2023 - 19.12.2023
Giid Ester Laansalu
 Hind al 5555
Broneeri
1 vaba koht
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Selle reisi jooksul külastatakse kahte suurt ja huvitavat riiki. Argentina seostub tango, peronismi, toidu- ning veinikultuuriga. Argentina on hiiglaslik riik, mille ulatus põhjast lõunasse on ligi 3300 kilomeetrit.  Põhjaosa ulatub troopikasse, lõunapiir aga vastu Antarktika jäämägesid.  Santiago kaunid vaated  lumistele Andidele ja Lihavõttesaar. 
Lugege Argentina kohta lähemalt siit
Lugege Tšiili kohta lähemalt siit 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–PARIIS–BUENOS AIRES 
Kogunemine  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Pariis ja Pariis-Buenos Aires (lennugraafik täpsustamisel, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida reisi väljumise aegu ka vahetult enne reisi!
 
2. päev BUENOS AIRES
Saabume Buenos Airesesse. Buenos Aires on Ladina-Ameerika linnadest kõige euroopalikum linn – laiad bulvarid, rohelised pargid, esinduslikud hooned, rikkalik kultuurielu. Buenos Aires on kosmopoliitne ja mitmenäoline metropol, mille elanikke kutsutakse portenodeks - tegemist on 19. sajandi immigrantide järeltulijatega, peamiselt Itaaliast, kes tõid siia oma kultuuritraditsioonid. Saabudes esmatutvus Buenos Airese linnaga. Buenos Aires on üks suurimaid konurbanisatsioone ehk linnaalasid Ladina-Ameerikas, milles on väga erinevaid ja põnevaid piirkondi ning linnakesi. Endine sadamapiirkond Puerto Madero, seejärel moodsa arhitektuuriga Retiro linnaosa ning uus sadam, kus igal aastal peatuvad maailmakuulsad kruiisilaevad. Seejärel Palermo elamurajoon oma elegantsete elamutega ümbritsetud rohelusest. Recoleta on Buenos Airese rikaste elupiirkond, kus asuvad kõige moodsamad poed ja kuulsamad restoranid. Siinses surnuaias puhkab teiste kuulsuste hulgas ka Eva Perón. Majutus kahel järgneval öölhotellis Broadway**** või sarnases.
 
3. päev VABA PÄEV BUENOS AIRESES
VÕI SOOVIJATELE PÄEVANE KRUIIS URUGUAYSSE
  
Hommikusöök. Vaba päev Buenos Aireses või väljasõit Uruguaysse (ettetellimisel, lisatasu eest). Soovijatega sõidame laevaga Coloniasse. Tutvustav ekskursioon Uruguay ühes vanimatest linnadest.
 
4. päev LEND BUENOS AIRES-EL CALAFATE 
Hommikusöök. Transfeer lennujaama, lend Buenos Aires-El Calafate kell... (kohalikud ajad, lennuajad täpsustamisel). El Calafate väärib nimetust liustike pealinn – just nimelt see 7000 elanikuga linnake Argentiina järve kaldal on heaks baasiks avastamaks Perito Moreno liustikku. El Calafate soe külalislahke keskkond ning linnale iseloomulik arhitektuur on kujundanud linnakese populaarseks sihtkohaks külastajate hulgas. Õhtu võib veeta nautides patagoonia kööki – grillitud looma- või lambaliha koos argentiina veiniga.  Majutus kahel järgneval ööl hotellis Parque**** või sarnases.
 
5. päev PERITO MORENO LIUSTIK 
Hommikusöök. Tänane päev viib meid vähem kui kahetunnise bussisõidu kaugusele Los Glaciarese rahvusparki. Siin asetseb  Argentina lõunaosa üks põnevamatest atraktsioonidest – Perito Moreno liustik, mis on oma nime saanud maadeavastaja Francisco Pascasio Moreno järgi. Kui üldiselt maailma liustikud kahanevad, siis kuulsa maadeuurija nime kandev liustik on üks väheseid, mis kasvab, ulatudes umbes 250 ruutkilomeetrini.  Tema keskmine paksus jääb 170 meetrini, kuid mõnes kohas lausa 700 meetrini. Perito Moreno on nii silmale kaunis vaadata ja kui ka kõrvale huvitav kuulda, sest liustikust langeb mõni mitmekorruselise maja kõrgune tükk suure raksatusega järve, tekitades tugeva lainetuse.
 
6. päev TEEKOND TŠIILISSE 
Hommikusöök. Tänane teekond viib meid üle mägede, naudime bussiaknast kauneid vaateid. Ületame Argentina-Tšiili piiri ja jõuame Puerto Natalesesse. Linna nimetus tuleb ladina keelsest väljendist natalis ehk sünd. Mapuched, kes elavad nii Tšiilis kui ka Argentinas, olid oma ajal võimas rahvas, seistes vastu nii inkadele kui ka hispaanlastele. Tänapäeval kohtab  igapäevaelus neid Tšiili põliselanikke harva, kuid paljud kohanimed pärinevad eelkõige justnimelt nende keelest.  Sakslastest ja inglastest elanikud muutsid selle 20. sajandi esimesel poolel Patagoonia kõige olulisemaks karjakasvatuse ja ekspordi keskuseks. Õhtune jalutuskäik linnakeskuses. Majutus Puerto Nataleses hotellis Martin Gusinde**** või sarnases. 
 
7. päev RAHVUSPARK - TORRES DEL PAINE 
Hommikusöök. Hommikul külastame Milodoni koobast, mille avastas sakslasest maadeuurija aastal 1895 leides 10000 aasta vanuse Mylodoni nimelise looma naha. Puerto Natalesest 2,5 tunnise bussisõidu kaugusel asuv Lõuna-Patagoonia kuulsaim rahvuspark on oma ilus erakordne.  Rahvusparki peavad oma koduks nii kondorid kui  guanakod. Teel hakkavad silma nandud (pooleteisemeetrised lennuvõimetud linnud) ning rohtu söövate alpakade karjad. Kerge matk looduses. Majutus Punta Arenases hotellis Cabo de Hornos**** või sarnases.
 
8. päev LEND PUNTA ARENAS - PUERTO MONTT, TŠIILI ŠVEITSI FJORDID 
Varahommikune transfeer lennujaama ja lend kell... (lennuajad täpsustamisel). Lennul Punta Arenasest Puerto Montti avanevad vaated jääväljadele ja fjordidele.  Saabudes panoraamekskursioon tutvumaks linnaga. Külastame 1856. aastal ehitatud kirikut ning naudime vaateid vaateplatvormilt.  Edasi sõidame Puerto Varasesse. Õhtu pakub võimalusi mõnusalt aega veeta promeneerides järve kaldal. Meile avanevad vaated vapustavale Osorno vulkaanile.  Majutus hotellis Bellavista**** või sarnases.
 
9. päev VICENTE PERES ROSALESE RAHVUSPARK
Hommikusöök. Puerto Varasest 60 kilomeetri kaugusele jääv Vicente Peres Rosalese rahvuspark kuulub Tšiili vanimate rahvusparkide hulka (asutatud aastal 1926).  Teel teeme mitmeid pildistamispeatusi. Rahvuspargis  jalutame Petrohue koskede juurde. Vaatamisväärsusteks on tõelised loodusimed – vulkaanid, metsad ja Tšiili üks kaunimatest järvedest Todos Los Santos. Soovijatele paadisõit järvel (lisatasu eest).  
 
10. päev LEND SANTIAGOSSE - TUTVUSTAV SANTIAGO LINNAEKSKURSIOON 
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Santiagosse kell... (lennuajad täpsustamisel). Alustame tutvumist linna ajalooliste ja kaasaegsete vaatamisväärsustega jalutades kaunitel linnaväljakutel ning nautides koloniaalarhitektuuri. Alameda Bernardo O’Higgins on Santiago peamine avenüü, näeme ka Tšiili presidendipaleed. Naudime jalutuskäiku Huérfanose ja Ahumada jalakäijatetänaval, siia on koondunud linna peamine äritegevus. Külastame linna peaväljakut Plaza de Armas, mille ääres paikneb linna katedraal. Jätkame linnaga tutvumist Santa Lucia mäe külastusega, see on paik, kuhu 1541. aastal hispaanlased Santiago asutasid. Sõidame funikulööriga San Cristobali mäele, kus asub Neitsi Maarja kuju. Siit avaneb ühtlasi vaade kogu linnale, Andidele ja Maipo orule. Meie tee viib ka veidi nooblimasse linnaosasse, kus leiame elegantseid ärisid, heatasemelisi restorane ja mõningaid üsna futuristlikke kõrghooneid. Majutus lennujaama lähistel hotellis Holiday Inn*** või sarnases.

11. päev  LEND LIHAVÕTTESAARELE
Hommikusöök. Sõidame lennujaama ja suundume Santiagost Lihavõttesaarele kell... (lennuajad täpsustamisel).
Lihavõttesaared on ühtlasi ülimalt põnevad kui ka äärmiselt lõõgastavad. Asudes eraldatuna ja väheste välismõjudega kaugel keset Vaikset ookeani, pakub Rapa Nui põnevat avastamist mitmeks päevaks. Pärastlõunane ekskursioon viib meid Ahu Akivi arheoloogiaalale, kus paiknevad seitse prominentset moai kuju. Päeva teisel poolel võib külastada kohalikku küla. Huvitaval kombel on siinses kirikus esindatud nii kristlikud kui indogeensed sümbolid ja kujud. Võimalus külastada ka kohalikku muuseumi.
Majutume kahel järgneval ööl hotellis Iorana*** või sarnases.
 
12. päev LIHAVÕTTESAAR  
Hommikusöök. Tänane päev aitab selgitada Rapa Nui põnevat ajalugu. Lahkudes Hanga Roast sõidame mööda rannikuäärset teed saare lõunaosa suunas. Lihavõttesaare rannik on kaetud musta vulkaanilise kivimiga. Külastame Vaihu arheoloogilist ala, kus leiame eest esimesed moai kujud – Camino de los moais. Ranu Raraku on koht, kus kujusid valmistati. Peale lõunast piknikku teeme kerge jalgsimatka Ranu Raraku vulkaanil jalamile. Peame maha meeleoluka pikniklõuna. Ahu Tongariki kultuspaiga viisteist restaureeritud moai kuju on vast saare üks muljetavaldavamaid vaatamisväärsusi. Külastame ka roosa liivaga Ovahe ja kuldse liivaga Anakena randa. Anakena rannas teeme ka kerge rannapuhkuse, et nautida Vaikse ookeani mõnusid.

13. päev LIHAVÕTTESAAR, LEND SANTIAGOSSE 
Hommikusöök. Lühikese teekonna kaugusel Hanga Roast asub Rano Kau vulkaan koos Orongo tseremoniaalkülaga. Tegemist on linnumehe – Hombre Pajaro – kultuspaigaga. Tegemist moai kujude rajamise järgse kultuuriga saarel.
Suundume taas Mataveri lennujaama. Lend Rapa Nui-Santiago kell (lennuajad täpsustamisel).
Majutume Santiagos kolmel järgneval ööl hotellis Providencia Panamericana*** või sarnases.
 
14. päev VALPARAISO – VINA DEL MAR 
Hommikusöök. Teeme päevase väljasõidu Santiagost UNESCO maailmapärandi nimekirja lisatud Valparaiso piirkonda. Valparaiso on Tšiili vanim sadam ja sellel lasub suur ajalooline tähtsus. Läbides Curacavi ja Casablanca orud jõuame Valparaiso piirkonda, mida tuntakse ka „väikese San Francisco“ nime all. Linn asub mägistel nõlvadel ning erksavärvilised majad mõjuvad tõeliselt boheemlaslikult. Üla- ja alalinn on omavahel ühendatud juba 19. sajandil rajatud viieteistkümne lifti ja funikulööriga. Naudime Valparaiso unikaalset olustikku ning jalutame linnas. Linna kunagist olulisust rõhutab fakt, et tegemist oli Vaikse ookeani tähtsaima meresihtkohaga seni kuni 1914. aastal avati liikluseks Panama kanal. Jätkame oma teekonda ja suundume Vina del Mari, mis on ühelt poolt tuntud aedade linnana, sest siin on palju rohelust ja kauneid linnaparke, teisalt populaarse ookeanikuurordina, sest siin asub ka kaunis liivarand. Hilisel pärastlõunal sõidame tagasi Santiagosse. 
 
15. päev SANTA  CRUZ - TŠIILI VEIN
Hommikusöök. Sõidame Colchagua orgu, mis on suurepärane piirkond viinamarjade kasvatamiseks. Tšiili veinikultuuri alguseks on suurte maadeavastuste aega, ilmselt toodi esimesed viinamarjataimed Tšiilisse Peruust aastal 1551 hispaanlase Francesco de Aguirre ekspeditsiooni käigus. Tänaseks on Tšiili rahvusvaheliselt hinnatud veine tootev riik, kuid selleks on ta kasvanud  viimaste aastakümnete jooksul. Eduloo tagab kliima ja suurepärased kasvutingimused ning  kaasaegne tehnoloogia. Degusteerime meiegi erinevaid veine. Vaba aeg lõunatamiseks. Külastame Colchagua muuseumi. 
 
16. päev VABA AEG, LEND SANTIAGO-PARIIS
Hommikusöök. Vaba hommikupoolik sisseostude sooritamiseks või muuseumide külastamiseks. Transfeer lennujaama ja lend Santiago-Pariis (kellaajad täpsustamisel).
 
17. päev LEND PARIIS-TALLINN
Saabumine Pariisi. Lend Pariis-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

5555 €* /5848 €

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 01.04.2023.

Hind sisaldab:
 • Tallinn-Pariis-Buenos Aires ja Santiago-Pariis-Tallinn lend (Air Balticu ja Air France liinilennud), lennujaamamaksud. Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Siselennud vastavalt lennugraafikule, lennujaamamaksud
 • Majutus vastavalt programmile (2-in. toad) hotellides***/**** hommikusöögiga
 • Bussitransfeerid ja ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi ja reisisaatja teenus
 • Reisiprogrammis märgitud muu toitlustus (1 lõunasöök, 1 piknik, 1 kerge lõunasöök)
 • Veinide degusteerimine
 • Sissepääsupiletid rahvusparkidesse: Perito Moreno, Torres  del Paine, Vicente Perez Rosales, Hanga Roa 
 • Sissepääsupiletid: Myladoni koobas, Colchagua muuseum
Lisakulud:
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus 850 €
 • Tervisekindlustus al €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
 • Ekskursioon Uruguaysse laevaga 220€ (ETTETELLIMISEL ja tasumisel Eestis 2 kuud enne reisi algust). Hinnas bussitransfeer sadamasse, laevapilet ja giidi teenus.
 • Programmivälised külastused ja sissepääsupiletid
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast ilma eelneva etteteatamata.

Lisainfo

Jootraha jäetakse kohalikele giididele, bussijuhtidele ning ka toateenijatele, pakikandjatele, ettekandjatele. Soovitame arvestada reisi kohta jootrahadeks 50 € (kogutakse kogusummana).
 • Tšiilis on kasutusel on kolmeharuline ümarate otsadega ühes reas paiknevate kontaktidega pistik. Selleks, et vastavalt oma vajadusele telefoni, foto- või videoaparatuuri akusid laadida, soovitame võtta reisile kaasa isikliku adapteri. Adapterit on võimalik osta kas Oomi poes või lennujaamade Travel Shopis.
 • Novembris on Tšiilis keskmised päevased temperatuurid 18-20 C, Lihavõttesaartel võib temperatuur olla ka madalam ning ilm muutlikum. Õhtuti langeb temperatuur 10-15 C. Võib esineda ka hoovihmasid. Päike on siiski intensiivne ning soovitame kindlasti kaasa võtta päikesekreemi ja korralikud päikeseprillid.
 • Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo siit
Lennuinfo Air France lendudel
Kauglendudel lubatud on 1 äraantav pagas inimese kohta, max kaal 23kg! 
Siselennul on lubatud 1 äraantav pagas inimese kohta 23 kg.
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Air Balticu lendudel on lubatud 1 äraantav pagas inimese kohta, max kaal 20 kg. 

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 30x50x78 cm.  Kahepeale registreerides tohib kohver kaaluda kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 6 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml. 
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisidokumendid

Palume saata passikoopia hiljemalt 2 kuud enne reisi.
Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Argentinasse ja Tšiilisse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 
03.12.2023 - 19.12.2023
Giid Ester Laansalu
 Hind al 5555
Broneeri
1 vaba koht
Giid
Ester Laansalu
Ester on tegelenud giiditööga üle 23 aasta, mille jooksul on maailmale tiir peale tehtud alates Norrast lõpetades Kuuba, Peruu, Mehhiko, Vietnami või Uus-Meremaaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Argentina-Tšiili ringreis ja Lihavõttesaar

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

V
Viivi
Suur tänu väga hästi korraldatud Etioopia reisi eest 30.10-09.11.2021. Programm väga hea, tihe. Eriline tänu meie giidile Ervinile, kes oli suurepärane oma hämmastavate teadmistega ja abivalmidusega.
K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!