Aserbaidžaan – reis tuledemaale

Aserbaidžaan – reis tuledemaale

25.09.2024 - 03.10.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 1259
Broneeri
Reis Aserbaidžaani on täis uskumatuid emotsioone. Suursugune ajalugu ja rikkalik kultuuripärand muudavad selle maa atraktiivseks igale reisigurmaanile. Aserbaidžaan on hoidnud alles paljude siin elanud rahvaste pärandi ja sulatunud selle omamoodi kirkaks kaleidoskoobiks, milles on tunda nii euroopalikku elegantsi kui ka oriendi vürtsikaid värve. 

Lugege Aserbaidžaani kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-BAKUU
Koguneme kell 10:00 Tallinna lennujaama Germalo Reiside infoleti juures,  kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul  kell 12:25-16:05 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1422). Jätkulend Bakuusse kell 17:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennu number TK334). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Saabudes transfeer kesklinna ja majutume kolmel järgneval ööl hotellis.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell Central Park Hotel**** või sarnane


2. päev BAKUU
Linnaekskursioon Bakuus, mis algab ülalinna memoriaalpargi külastusega. Ülalinna park asub mäetipul Bakuu lääneosas. See on parim koht linnapanoraami ja lahe imetlemiseks. Aserbaidžaani pealinna arhitektuur on eklektiline; see on kombinatsioon mitmetest stiilidest nagu neobarokk, klassitsism ja moodne arhitektuur. Linnamaastikke iseloomustavad mõjutused idast kui läänest.
Pärastlõunal külastame Lipuväljakut ja uut vaibamuuseumi, mille disain on eriline, sest see on ehitatud nii nagu näeb välja volditud vaip. Jalutame Bakuu promenaadil; näeme parlamendihoonet ja M. Magomayevi nimelist filharmooniateatrit, Bakuu linnavalituse hoonet ja külastame Valitseja aeda. 
Ekskursioon jätkub Bakuu vanalinnas. Näeme vanalinna põhilisi vaatamisväärsusi: Shirvan Shahi paleed, linna sümbolit Neitsitorni, karvansarai, mošeed, vanad müürid ja munakiviteed.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Central Park Hotel****


3. päev BAKUU – ABSHERON – MEHEMMEDLI - BAKUU
Aserbaidžaan on üks vähestest kohtadest maailmas, kus isegi praegu on võimalik näha tulekultuse elemente ja jäänuseid antiiksest muinaspärslaste usundist. Kohad, kus õli tuleb maa seest ja looduslikud gaasid purskavad maapinnast isesüttivate tõrvikutena on alati meelitanud tulekummardajaid üle maailma. 
Tuletempel Ateshgah (sõna sõnalt “tule maja”) asub 30 km kaugusel Bakuu südalinnast, Absheroni poolsaare kaguosas.
Järgmisena külastame Mehemmedli küla, mille lähistel on Yanardaghi mägi. Sõna ‘’Yanar’’ tähendab aseri keeles ‘’põlev’’ ja ‘’dagh’’ mägi. Ja see on tõepoolest põlev mägi, mitte kujundlikult vaid päriselt. Varem oli Absheronis palju kohti, kus looduslik gaas purskus põlevana maapinnale, kuid seoses nafta massilise puurimisega, on hakanud  selline  vaatepilt kaduma. Ja ometi on see üks väheseid kohti maailmas, kus looduslik gaas purskab maapinnale.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Central Park Hotel****


4. päev BAKUU – SHEMAKHA - LAHIJ - SHEKI
Lahkume Aserbaidžaani pealinnast ja alustame sõitu üle Kaukasuse riigi kirdeossa. Juba lühikese sõidu järel asenduvad kuivad maastikud tihedate mägimetsadega. Teel külastame Shamakhi linna, milles asub piirkonna suurim mošee ‘’Juma’’ ja valitsejate Shirvan Shahs – ‘’Yeddi Gyumbayaz’’ hauad.
Lahij, mis on kuulus küla Ismayilly piirkonnas. Enamik 2000 elanikust tegelevad antiikse käsitööga nagu graveeritud pronksitööga ja vaibakudumisega. 19. sajandi keskpaigas oli Lahijs üle 200 töökoja. Kauplejad avastasid Lahij käsitöö sajandeid tagasi ja müüsid neid kallite hindadega Baghdadi (Iraak), Shirazi (Iraan) ja teiste Kesk-Ida linnade turgudel. Külastame pronksitöökodasid, kus saame improviseeritud tunni osaliseks ja näeme pronksimeistreid kasutamas väikseid puuvasaraid taldrikute, kandikute, tasside, pokaalide ja kannude vormimiseks ja kaunistuste loomisel, just nagu nende eelkäijad on aastasadu teinud. 
Jõuame Shekisse ja majutume kahel järgneval ööl siin hotellis. Kõigu mugavustega meeleolukas hotell paikneb keskusest väikese jalutuskäigu kaugusel.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Sheki Palace**** või sarnane


5. päev SHEKI
Alustame Sheki avastamisega. Sheki on üks Aserbaidžaani kuulsamaid ja antiikseimaid paiku. Asub 700 m kõrgusel merepinnast justkui amfiteater ümbritsetuna mägede ja tammemetsadega. Antiikset linna nimetati pikalt siidikeskuseks ja oli tähtis peatuspunkt Suurel Siiditeel. Alustame Sheki ekskursiooni 18. sajandi Khani suveresidentsi külastamisega. Seda paleed kaunistavad imetabased freskod ja hämmastavad vitraažid. Seejärel külastame Shebeket (käsitööna valminud freskod) töökoda, Paklava töökoda ja Tekulduz (eriline kudumistehnika) töökoda. Kõnnime vanadel tänavatel ja külastame erinevaid käsitöömeistride töökodasid.
Külastame Kishi küla ja legendaarset kirikut. Legendi järgi ehitati kirik 78AD, aga teadlased paigutavad kiriku rajamise veelgi varasemasse aega.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Sheki Palace****


6. päev NAFTALAN
Pärast hommikusööki sõidame Naftalani. Piirkond on tuntud oma toornafta poolest, mida töödeldakse sellisel kujul, et seda saab kasutada erinevate raviprotseduuride tarbeks. Majutume siinses hotellis ja soovijatel on võimalik mõnda protseduuri oma nahal kogeda.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: hotell*
***

7. päev TAGASI BAKUUSSE
Sõidame tagasi Bakuusse.
Heydar Aliyevi nimelise kultuurikeskuse külastus. Päeva teise poole tahaksime reisiseltskonnale jätta vabaks kulgemiseks Bakuu ajaloolises keskuses. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Central Park Hotel**** või sarnane


8. päev GOBUSTAN
Ekskursioon Gobustani petroglüüfide kaitsealalale.  See paik on tuntud oma ideaalselt säilinud kaljumaalingute – petroglüüfide poolest. Omapärane arhiiv muistsete inimeste maailamanägemusest. Gobustani kalju ei ole mitte ainult eredaimad tunnistajad siin elanud inimeste elust, vaid annavad ülevaate kogu piirkonna ajaloost 15000 aastat tagasi. Eriti huvitavad on joonistused mitmeaerulistest paatidest, millel on valgusvihk ahtris. Need on joonistatud inimestest kõrgemale ning see on andnud alust mitmeteks einevateks seletusteks jooniste tähenduse kohta. Tänapäeval on Aserbaidžaani teadlased leidnud, kirjeldanud ja uurinud üle 4000 petroglüüfi ja see oluline töö jätkub. 
Enne ringi Gobustanis on külalistel võimalus tutvuda samanimelise interaktiivse muuseumiga, kus kaasaegse tehnika abiga on võimalus saada lisainformatsiooni Gobustani looduse kohta.
Vähesed teavad, et Aserbaidžaanis on kõige rohkem aktiivseid mudavulkaane maailmas. Gobustanis on nende jälgi samuti. Need vulkaanid on moodustunud koonusekujulistest mägedest, mille jalamil on kraater. Külalistel on võimalus neid vulkaane külastada.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Central Park Hotel****


9. päev LEND BAKUU - ISTANBUL - TALLINN
Lend Bakuu-Istanbul 11:45-14:00 ja Istanbul-Tallinn kell 15:30-19:05 (lennu numbrid TK333 ja TK1423).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind


1259 €* / 1325 €​

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • lend Tallinn-Istanbul- Bakuu-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud);
 • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • majutus hotellides 2-kohalistes tubades vastavalt programmile koos hommikusöökidega;
 • bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • giidi- ja grupijuhi teenus eesti keeles;
 • sissepääsupiletid ja külastustasud vastavalt programmile.
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus 260 
 • Tervisekindlustus (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Viisa vormistamine 35 €
 • Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Praktiline info: 
Raha
Palume arvestada jootrahadeks kohalikule giidile ja bussijuhile u 20€.
Kohalik rahaühik: manat (AZN). 1 EUR = ca 2,07AZN
Reisile soovitame võtta eurosid või dollareid, mida vahetatakse kohapeal. Pangaautomaadid on olemas suuremates linnades. Kaardiga saab maksta samuti ainult suuremates linnades. Palume seega arvestada sularahaga jooksvateks kulutusteks. 
Keskmine toidukord maksab u 10 eur inimese kohta. 
Ilm
Aprillis on keskmised temperatuurid 15-18 kraadi. Päevase ja õhtuse temperatuuri vahe võib olla kõikuv, soovitame kaasa võtta ka soojemad riided.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Vajalik dokument on pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks.
Elektroonilise viisa vormistamiseks palume saata meile värviline passikoopia hiljemalt 1 kuu enne reisi algust ning teatada oma amet ja sünnikoht (linn, riik).
Viisa hind 35 € (võib muutuda).
25.09.2024 - 03.10.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 1259
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Aserbaidžaan – reis tuledemaale

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.
G
Gerda
Parimad reisikorraldajad, kellega oleme reisinud! Eestikeelne teenindus, korralikud hotellid, läbimõeldud programmid. Aastaid tagasi külastasime Lapimaad ning selle reisi meenutamine annab alati meeldiva nostalgilise tunde. Hommikuti bussi sisenedes oli alati päkapikk kommi toonud.Kui olukord paraneb, siis viin ka oma tütre sellele reisile. Meie teine reis viis meid puhkusele Kreekasse, Tolo linnakesse. Armas väike linnake Vahemere ääres. Ekskursioon giid Erviniga Ateenasse oli väga huvitav ja põnev. Kvaliteetne ja usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Julgen soovitada!