Aserbaidžaan – reis tuledemaale

Aserbaidžaan – reis tuledemaale

21.04.2025 - 28.04.2025
 
Eelbroneering
Reis Aserbaidžaani on täis uskumatuid emotsioone. Suursugune ajalugu ja rikkalik kultuuripärand muudavad selle maa atraktiivseks igale reisigurmaanile. Aserbaidžaan on hoidnud alles paljude siin elanud rahvaste pärandi ja sulatunud selle omamoodi kirkaks kaleidoskoobiks, milles on tunda nii euroopalikku elegantsi kui ka oriendi vürtsikaid värve. 

Lugege Aserbaidžaani kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-BAKUU
Koguneme kell 10:00 Tallinna lennujaama Germalo Reiside infoleti juures,  kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul  kell 12:35-16:15 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1422). Jätkulend Bakuusse kell 21:45-01:35 (kohalikud kellaajad, lennu number TK336). Lennuaeg muutunud 1.aprillil.
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Saabudes transfeer hotelli. Majutamine hotelli 
Central Park Hotel**** või sarnaseks järgnevateks öödeks.

2. päev BAKUU
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Bakuuga. Linnatuur algab Ülalinna memoriaalpargi külastusega.  See on parim koht linnapanoraami ja Kaspia mere imetlemiseks. Aserbaidžaani pealinna arhitektuur on eklektiline; see on kombinatsioon mitmetest stiilidest nagu neobarokk, klassitsism ja moodne arhitektuur. Linnamaastikke iseloomustavad mõjutused idast kui läänest. 
Pärastlõunal külastame rikkaliku ekspositsiooniga vaibamuuseumi. Muuseumi hoone arhitektuur on väga põnev, sest hoone meenutab kokku rullitud vaipa. Jalutame Bakuu mereäärses pargis, mida nimetatakse Väikeseks Veneetsiaks. Linnaekskursiooni käigus näeme parlamendihoonet ja M. Magomayevi nimelist filharmooniateatrit, Bakuu linnavalituse hoonet ja nn Tuletorne.  
Ekskursioon jätkub Bakuu vanalinnas. Näeme vanalinna põhilisi vaatamisväärsusi: Shirvan Shahi paleekompleks koos aedadega, linna sümbol Neitsitorni, vanad karvansaraid, mošeed, linnamüür ja väravad ja munakiviteed. Päeva lõpuks külastame maailma tipparhitektki Zaha Hadidi projekteeritud Heydar Aliyevi  kultuurikeskust ja tutvume hoone arhitektuuri ning näitustega. 

3. päev BAKUU – ABSHERON – MEHEMMEDLI - BAKUU
Hommikusöök hotellis. Aserbaidžaan on üks vähestest kohtadest maailmas, kus isegi praegu on võimalik näha tulekultuse elemente ja jäänuseid antiiksest muinaspärslaste usundist. Kohad, kus õli tuleb maa seest ja looduslikud gaasid purskavad maapinnast isesüttivate tõrvikutena on alati meelitanud tulekummardajaid üle maailma. 
Tuletempel Ateshgah (sõna sõnalt “tule maja”) asub 30 km kaugusel Bakuu südalinnast, Absheroni poolsaare kaguosas. 
Järgmisena külastame Mehemmedli küla, mille lähistel on Yanardaghi mägi. Sõna ‘’Yanar’’ tähendab aseri keeles ‘’põlev’’ ja ‘’dagh’’ mägi. Ja see on tõepoolest põlev mägi, mitte kujundlikult vaid päriselt. Varem oli Absheronis palju kohti, kus looduslik gaas purskus põlevana maapinnale, kuid seoses nafta massilise puurimisega, on hakanud  selline  vaatepilt kaduma. Ja ometi on see üks väheseid kohti maailmas, kus looduslik gaas purskab maapinnale.  

4. päev BAKUU – SHEMAKHA - SHEKI
Hommikusöök hotellis. Lahkume Aserbaidžaani pealinnast ja alustame sõitu üle Kaukasuse riigi kirdeossa. Juba lühikese sõidu järel asenduvad kuivad maastikud tihedate mägimetsadega. Teel külastame Shamakhi linna, milles asub piirkonna suurim mošee ‘’Juma’’ ja valitsejate Shirvan Shahs – ‘’Yeddi Gyumbayaz’’ hauad. 
Ööbime kahel järgneval ööl Shekis, hotellis Sheki Palace**** või sarnases.

5. päev SHEKI
Hommikusöök hotellis. Alustame Sheki avastamisega. Sheki on üks Aserbaidžaani kuulsamaid ja antiikseimaid paiku. Asub 700 m kõrgusel merepinnast justkui amfiteater ümbritsetuna mägede ja tammemetsadega. Antiikset linna nimetati pikalt siidikeskuseks ja oli tähtis peatuspunkt Suurel Siiditeel. Alustame Sheki ekskursiooni 18. sajandi Khani suveresidentsi külastamisega. Seda paleed kaunistavad imetabased freskod ja hämmastavad vitraažid. Seejärel külastame Shebeket (käsitööna valminud freskod) töökoda, Paklava töökoda ja Tekulduz (eriline kudumistehnika) töökoda. Kõnnime vanadel tänavatel ja külastame erinevaid käsitöömeistride töökodasid. 
Külastame Kishi küla ja legendaarset kirikut. Legendi järgi ehitati kirik 78AD, aga teadlased paigutavad kiriku rajamise veelgi varasemasse aega. 

6. päev SHEKI - LAHIJ - BAKUU
Hommikusöök hotellis. Hommikune sõit Lahijsse, mis on kuulus küla Ismayilly piirkonnas. Enamik 2000 elanikust tegelevad antiikse käsitööga nagu graveeritud pronksitööga ja vaibakudumisega. 19. sajandi keskpaigas oli Lahijs üle 200 töökoja. Kauplejad avastasid Lahij käsitöö sajandeid tagasi ja müüsid neid kallite hindadega Baghdadi (Iraak), Shirazi (Iraan) ja teiste Kesk-Ida linnade turgudel. Külastame pronksitöökodasid, kus saame improviseeritud tunni osaliseks ja näeme pronksimeistreid kasutamas väikseid puuvasaraid taldrikute, kandikute, tasside, pokaalide ja kannude vormimiseks ja kaunistuste loomisel, just nagu nende eelkäijad on aastasadu teinud. Majutus hotellis Central**** või sarnane. 

7. päev GOBUSTAN 
Hommikusöök. Ekskursioon Gobustani petroglüüfide kaitsealalale. 
See paik on tuntud oma ideaalselt säilinud kaljumaalingute – petroglüüfide poolest. Omapärane arhiiv muistsete inimeste maailamanägemusest. 
Gobustani kalju ei ole mitte ainult eredaimad tunnistajad siin elanud inimeste elust, vaid annavad ülevaate kogu piirkonna ajaloost 15000 aastat tagasi. Eriti huvitavad on joonistused mitmeaerulistest paatidest, millel on valgusvihk ahtris. Need on joonistatud inimestest kõrgemale ning see on andnud alust mitmeteks einevateks seletusteks jooniste tähenduse kohta. Tänapäeval on Aserbaidžaani teadlased leidnud, kirjeldanud ja uurinud üle 4000 petroglüüfi ja see oluline töö jätkub. 
Enne ringi Gobustanis on külalistel võimalus tutvuda samanimelise interaktiivse muuseumiga, kus kaasaegse tehnika abiga on võimalus saada lisainformatsiooni Gobustani looduse kohta. 
Vähesed teavad, et Aserbaidzaanis on kõige rohkem aktiivseid mudavulkaane maailmas. Gobustanis on nende jälgi samuti. Need vulkaanid on moodustunud koonusekujulistest mägedest, mille jalamil on kraater. Külalistel on võimalus neid vulkaane külastada. Alustame teekonda tagasi Bakuusse. Hilisõhtul suundume lennujaama.

8. päev LEND BAKUU-ISTANBUL-TALLINN
Lend Bakuu–Istanbul 02:35-04:45 ja Istanbul–Tallinn 08:10-11:40  (lennu numbrid TK337 ja TK14221).

Reisi hind

2025. aasta hind täpsustamisel 
1199*/1262 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
  • lend Tallinn-Istanbul- Bakuu-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud);
  • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
  • majutus hotellides 2-kohalistes tubades vastavalt programmile koos hommikusöökidega;
  • bussi kasutamine vastavalt programmile;
  • giidi- ja grupijuhi teenus eesti keeles;
  • sissepääsupiletid ja külastustasud vastavalt programmile.
Lisatasu eest on võimalik:
  • Ühene majutus 220 € 
  • Tervisekindlustus (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
  • Viisa vormistamine 35 €
  • Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Praktiline info: 
Raha
Palume arvestada jootrahadeks kohalikule giidile ja bussijuhile u 20 eur.
Kohalik rahaühik: manat (AZN). 1 EUR = ca 2,07AZN
Reisile soovitame võtta eurosid või dollareid, mida vahetatakse kohapeal. Pangaautomaadid on olemas suuremates linnades. Kaardiga saab maksta samuti ainult suuremates linnades. Palume seega arvestada sularahaga jooksvateks kulutusteks. 
Keskmine toidukord maksab u 10 eur inimese kohta. 
Ilm
Aprillis on keskmised temperatuurid 15-18 kraadi. Päevase ja õhtuse temperatuuri vahe võib olla kõikuv, soovitame kaasa võtta ka soojemad riided.

Aserbaidžaanis reisides on soovituslik omada tervisekindlustust.
Enne reisile minekut on soovitav konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi eelnevalt teha ja kuidas vältida võimalikke terviseriske. Üldisi nõuandeid tervena reisimiseks leiate Vaktsiin.ee kodulehelt. 

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Vajalik dokument on pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks.
Elektroonilise viisa vormistamiseks palume saata meile värviline passikoopia hiljemalt 1 kuu enne reisi algust ning teatada oma amet ja sünnikoht (linn, riik).
Viisa hind  35 € (võib muutuda).
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
21.04.2025 - 28.04.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Malle
Tänan sisutihedate päevadega, eksprompt peatuste ja lugudega, väga hästi kavandatud meeldejääva Gotlandi reisi eest! Tänu Ervinile mahlaka eesti keele kasutamise ja väga professionaalselt reisi juhtimise eest! Tänu ja kiitus bussijuht Arvetile! Meeldiv oli teiega reisida! Jõudu ja jaksu edaspidiseks! Germalo on parim!
K
Krista
Täname väga nii sisuka ja rõõmsa Provence reisi eest, me oleme vaimustuses ja loodame ka edaspidi Germalo`ga reisil käia!