Austria-Ungari - Habsburgide jälgedes

Austria-Ungari - Habsburgide jälgedes

25.06.20 - 30.06.20
Giid Triinu Borga
 Hind al 699
Broneeri
Kas teadsite, et siin asus 15. sajandil üks renessansi keskusi? Ungarit on mõjutanud tatarlaste ja türklaste, Habsburgide ja venelaste mitmekülgne ajalugu.  Budapesti peetakse üheks Euroopa kauneimaks linnaks. Viin on ühtlasi vana ja uus, barokne ja talupoeglik, elegantne ja lihtne. Viin armastab kunsti ja Viin armastab elu - nii kõlab ka üks Viini motodest. Viin on Habsburgide dünastia hiilguse keskuseks.
Lugege meie giidide kohta lisaks siit > 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-VIIN, BALATON
Kogunemine kell 05:00 TALLINNA LENNUJAAMA INFOLETIST VASAKUL ASUVA KASSA JUURES, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Viin  kell 06:45-08:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT 207). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi! Alustame sõitu Ungarisse. Peatume ajaloolises Györi linnas: ajalooline peaväljak ja linna peamised pühakojad. Edasisel teekonnal näeme Pannonhalma imposantset kloostrit, mis on kantud UNESCO nimistusse. Majutus kolmel järgneval ööl Balatoni järve ääres hotellis Annabelle*** või sarnane.

2. päev   BALATONI JÄRV - HERENDI PORTSELAN 
Hommikusöök. Balatoni järv ehk "Ungari meri" on oma 600 km2 suuruse pindalaga Kesk-Euroopa suurim sisejärv. Külastame Balatoni kõige ajaloolisemat paika Tihany poolsaart, mille kiriku asutamisloale kirjutas kuningas András I alla juba 1055. aastal ja mis on ühtlasi esimene ungarikeelseid tekstikatkeid sisaldav dokument.  Sõidame piki Balatoni kallast ja naudime kauneid vaateid. Herendi portselanitehas aga tõi palju kuulsust juba Habsburgidele ja valmistas portselani nii Austria-Ungari kui ka teistele aristokraatidele. Kokku valmistati Herendis üle 3000 erineva mustri ja 16 000 erinevat disainimudelit. Kuninganna Victoria tellis 1851. aastal Londonis peetud maailmanäitusel kuldse medali võitnud mustriga lauaserviisi Windsori palee jaoks ja loomulikult hakati seda mustrit peale seda nimetama Victoriaks. 
Ungaris on kõikjal kümblusasutusi ja tervisveekuurorte, mis asuvad arvukate soojaveeallikate läheduses. Mineraalvee- ja termaalveebasseinide vesi on tervistava toimega ning on lõõgastumisvõimalust pakkunud juba ammustest aegadest. Ujume Hevizi termaaljärves, kus juba vanad roomlased armastasid kümmelda. 18.sajandi algusest sai järvest hinnatud puhkepaik. Järvevesi sisaldab väävlit ja raadiumi, vesi paiskub 38 meetri sügavusest kraatrist sellisel hulgal üles (410 liitrit sekundis), et järve vesi uueneb iga 48 tunni järel. Suvel püsib järve temperatuur 33-36º piires.
Õhtul on igaühel võimalus tutvuda ungari köögiga, nautides lõbusat rahvamuusikat kohalikus chardas ehk rahvuslikus restoranis. 
 
3. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS VÕI EKSKURSIOON UNGARI UHKUS BUDAPEST
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatega sõidame Budapesti (lisatasu eest). Kunagised kaks linna Doonau vastaskallastel, Buda ning Pest, ühendati 1872. aastal ja nimetati Budapestiks. Linnaekskursioon: Buda kindlus, Gellerti mägi, Püha Mattiase kirik, kuningaloss, Kalurite bastion. Pesti tänavaääred on täis pikitud traditsioonilisi kohvikuid, butiike ja kutsuvaid restorane.  
Soovijatega teeme laevasõidu Doonaul – näeme eriti selgelt, kuidas linn on jagunenud kaheks. Jõe ühel kaldal on iidne kuninglik pealinn Buda, kus palju vanu hooneid. Teisele kaldale on kerkinud Pest, moodne äri ja poliitilise elu keskus, kus paiknevad valitsushooned.

4. päev  BALATON - VIIN
Hommikusöök. Sõidame Austria pealinna Viini. Grüss Gott! Meid ootab vaimustav Viin! Alustame linnaga tutvumist Viini esindustänaval Ringstrassel. Hundertwasser hindas kõrgelt loomingulist ehitusvabadust ja kooskõla loodusega. Austria kaasaegse arhitektuuri üks silmapaistvamaid figuure oli oma kaasaegsete arhitektide poolt pigem alahinnatud, ent täna on mitmed tema teosed Viini tuntuimad vaatamisväärsused. Vaatame kuulsat Hundertwasserhausi.   Majutus Viinis hotellis Post*** või sarnases kahel järgneval ööl.

5. päev VIIN
Hommikusöök. Ekskursioon vanalinnas - keisrite residents Hofburg, hilisgooti Püha Stephani toomkirik, Hispaania Ratsakool. Jalutame Grabenil, mis on kujunenud moodsaks ostupiirkonnaks - purskkaevud ja barokne katkusammas.  Võimalus külastada kuulsaid Viine muuseume. Miks mitte minna Sacheri kohvikusse ja proovida, kuidas maitseb tõeline Sacher tort? 
 
6. päev LEND VIIN-TALLINN
Transfeer lennujaama. Otselend Viin-Tallinn 08:50-12:05  (lennunumber BT 208).

Reisi hind

699 €* /736 €
Soodushind kehtib korduvreisijatele
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Viin-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Majutus vastavalt programmile hotellides***(2-in toad) hommikusöökidega
 • Ekskursioonid vastavalt programmile eesti keeles, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik
 • Tervisekindlustus al 7,08 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühene majutus 120 € 
 • Ekskursioon Budapest 39 € (ettetellimisel ja tasumisel, ekskursiooni toimumise eelduseks on min 20 osavõtjat)
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude objektide hinnad
 • Herendi portselanitehas ja muuseum 2700 HUF
 • Laevasõit Doonaul 5500 HUF
 • Mattiase kirik 1500 HUF
 • Hevize termaalveekeskus (täpsustamisel)
 • Rahvusõhtu (täpsustamisel)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Austriasse ja Ungarisse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Lisatasu eest pardamenüü alusel. 

Ungari forinti kurss euro suhtes on 1€ = ~260 HUF. Seega tasuliste objektide külastamiseks soovitame arvestada orienteeruvalt 50€. Soovitame vahetada eurod Ungari forintideks, sest kohapealne arveldamine toimub kohalikus vääringus.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA

Kaart:

25.06.20 - 30.06.20
Giid Triinu Borga
 Hind al 699
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Austria-Ungari - Habsburgide jälgedes

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  599
Austria - keiserlik pealinn Viin
18.06.20 - 21.06.20
Giid Piret Mayer
Vaata lähemalt
Hind al  888
Austria - Baierimaa - Tšehhimaa
16.07.20 - 23.07.20
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt

Kliendid meist

J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.
H
Helgi
Palju-palju Tänu Lugupeetud GERMALO. Hinge liigutav ettevõtmine! Tõesti parimad tunded ja lootused üle pikkade rusuvate nädalate! Sõprade tervitused eksootilistest maadest on tõesti super!. Kõik pole veel kadunud-elame ja REISIME!