Austria-Ungari - Habsburgide jälgedes

Austria-Ungari - Habsburgide jälgedes

25.06.20 - 30.06.20
 
Eelbroneering
Kas teadsite, et siin asus 15. sajandil üks renessansi keskusi? Ungarit on mõjutanud tatarlaste ja türklaste, Habsburgide ja venelaste mitmekülgne ajalugu.  Budapesti peetakse üheks Euroopa kauneimaks linnaks. Viin on ühtlasi vana ja uus, barokne ja talupoeglik, elegantne ja lihtne. Viin armastab kunsti ja Viin armastab elu - nii kõlab ka üks Viini motodest. Viin on Habsburgide dünastia hiilguse keskuseks.
Lugege meie giidide kohta lisaks siit > 

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!
 

1. päev LEND TALLINN-VIIN, VIIN-BUDAPEST
Kogunemine TALLINNA LENNUJAAMA INFOLETIST VASAKUL ASUVA KASSA JUURES, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Viin  (kohalikud kellaajad, lennunumber BT 207, lennugraafik täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi! Teel Budapesti näeme Näeme Pannonhalma imposantset kloostrit, mis on kantud UNESCO nimistusse. Majutus kahel ööd Budapestis hotellis Danubius*** või sarnane. Soovijatega teeme laevasõidu Doonaul – näeme eriti selgelt, kuidas linn on jagunenud kaheks. Jõe ühel kaldal on iidne kuninglik pealinn Buda, kus palju vanu hooneid. Teisele kaldale on kerkinud Pest, moodne äri ja poliitilise elu keskus, kus paiknevad valitsushooned.
 
2. päev  VABA PÄEV BUDAPESTIS
VÕI BALATONI JÄRV - HERENDI PORTSELAN (lisatasu eest)

Hommikusöök. Balatoni järv ehk "Ungari meri" on oma 600 km2 suuruse pindalaga Kesk-Euroopa suurim sisejärv. Külastame Balatoni kõige ajaloolisemat paika Tihany poolsaart, mille kiriku asutamisloale kirjutas kuningas András I alla juba 1055 aastal ja mis on ühtlasi esimene ungarikeelseid tekstikatkeid sisaldav dokument.  Sõidame piki Balatoni kallast ja naudime kauneid vaateid. Herendi portselanitehas aga tõi palju kuulsust juba Habsburgidele ja valmistas portselani nii Austria-Ungari kui ka teistele aristokraatidele. Kokku valmistati Herendis üle 3000 erineva mustri ja 16 000 erinevat disainimudelit. Kuninganna Victoria tellis 1851. aastal Londonis peetud maailmanäitusel kuldse medali võitnud mustriga lauaserviisi Windsori palee jaoks ja loomulikult hakati seda mustrit peale seda nimetama Victoriaks. Lühike puhkus Balatoni järve ääres.

3. päev UNGARI UHKUS BUDAPEST - VIIN
Hommikusöök.  Kunagised kaks linna Doonau vastaskallastel, Buda ning Pest, ühendati 1872. aastal ja nimetati Budapestiks. Linnaekskursioon: Buda kindlus, Gellerti mägi, Püha Mattiase kirik, kuningaloss, Kalurite bastion. Pesti tänavaääred on täis pikitud traditsioonilisi kohvikuid, butiike ja kutsuvaid restorane.  Seejärel sõidame Austria pealinna Viini. Grüss Gott! Meid ootab vaimustav Viin! Alustame linnaga tutvumist Viini esindustänaval Ringstrassel. Majutus Viinis hotellis Post*** või sarnases kahel järgneval ööl.

4. päev VIIN
Hommikusöök.  Hundertwasser hindas kõrgelt loomingulist ehitusvabadust ja kooskõla loodusega. Austria kaasaegse arhitektuuri üks silmapaistvamaid figuure oli oma kaasaegsete arhitektide poolt pigem alahinnatud, ent täna on mitmed tema teosed Viini tuntuimad vaatamisväärsused. Vaatame kuulsat Hundertwasserhausi.  Seejärel jalutame vanalinnas - keisrite residents Hofburg, hilisgooti Püha Stephani toomkirik, Hispaania Ratsakool. Jalutame Grabenil, mis on kujunenud moodsaks ostupiirkonnaks - purskkaevud ja barokne katkusammas.  Miks mitte minna Sacheri kohvikusse ja proovida kuidas maitseb tõeline Sacher tort? 
 
5. päev LEND VIIN-TALLINN
 Otselend Viin-Tallinn  (lennunumber BT 209, lennugraafik täpsustamisel ).

Reisi hind

Reisi hind 2020. aastal täpsustamisel 

Reisi hind 2019. aastal
665 €* /699 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.  oktoober
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Viin-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Majutus vastavalt programmile hotellides***(2-in toad) hommikusöökidega
 • Ekskursioonid vastavalt programmile eesti keeles, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik
 • Tervisekindlustus al 7,08 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühene majutus 120 € 
 • Ekskursioon Balaton 39 € (ettetellimisel ja tasumisel)
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude objektide hinnad
 • Herendi portselanitehas ja muuseum 2700 HUF
 • Laevasõit Doonaul 5500 HUF
 • Mattiase kirik 1500 HUF
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Austriasse ja Ungarisse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo
Äraantav pagas Air Balticu liinilendudel
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel. 

Ungari forinti kurss euro suhtes on 1€ = ~260 HUF. Seega tasuliste objektide külastamiseks soovitame arvestada orienteeruvalt 50€. Soovitame vahetada eurod Ungari forintideks, sest kohapealne arveldamine toimub kohalikus vääringus.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA

Kaart:

25.06.20 - 30.06.20
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Austria-Ungari - Habsburgide jälgedes

Vaata reisist pilte