Belgia

Belgia

29.07.19 - 02.08.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 759
Broneeri
Väike maa, mitu rahvust ja kultuuri ning suursugused vaatamisväärsused. Euroopa Liidu pealinn Brüssel, kuid mitte ainult... Imeilus Brügge ja moodne sadamalinn Antwerpen. Belgia šokolaad, Belgia õlu.

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-BRÜSSEL, BRÜSSEL
Koguneme kell 05:00 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Brüssel kell 07:00-08:35 (kohalikud kellaajad, lennu number BT705). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
​Suundume Belgia ja ühtlasi Euroliidu pealinna Brüsselisse. Ülevaatlik tutvumine Euroliidu moodsa linnaosaga. La Grand-Place, mis pärineb enamasti 17. sajandi lõpust, on kogum avalikest ja erahoonetest. Raekoda hõlmab Grand-Place’i lõunaküljest suure osa. Fassaadi kaunistavad 19. sajandist raidkujud. Manneken Pis ehk Pissiv Poiss on kujunenud Brüsseli peamiseks vaatamisväärsuseks. Seejärel vanim kaubatänav Brüsselis. Loomulikult ei ole Belgia külastamine võimalik proovimata maailmakuulsat Belgia šokolaadi. Külastame meiegi hõrgutavat šokolaadipoodi, et degusteerida nende toodangut. 
Majutus  hotellis Ibis*** või sarnane Dinantis kahel järgneval ööl.

2. päev DINANT - ANNEVOIE - VILLERS la VILLE - MECHELEN -  DINANT
Hommikusöök. Edasi suundume külastama 18. sajandist pärinevat Annevoie’i parki. Aed on kuulus purskkaevude ja kaskaadide poolest. Külastame keskaegse Villers-la-Ville’i kloostri suurejoonelisi varemeid, mis annab meile ettekujutuse tsistertslaste ordu eluviisist alates 12. sajandist. Seejärel külastame Brüsseli lähistel paiknevat Waterloo lahinguvälja, kus kord lõppes Napoleoni unistus. Mechelen on tuntud oma maailma esimese ning ainsa kellamängukooli poolest. Imetleme katedraali ja põnevat torni. Belglased armastavad hästi süüa ja belglased armastavad head õlut. Õllesid toodetakse siin mitutsadat erinevat sorti ning päeva lõpetuseks tutvume Belgia õllevalmistamise traditsioonidega. 

3. päev ANTWERPEN 
Hommikusöök. Jätkame oma teekonda Belgias ja külastame Schelde alamjooksul paiknevat sadamalinna Antwerpeni. Belgia suurim gooti stiilis ehitis, seitsmelööviline Jumalaema katedraal, Antwerpeni keskväljak Grote Markt ja aastal 1564 ehitatud raekoda Stadhuis ning Brabo purskkaev. Soovijatel võmalus külastada kuulsa flaami kunstniku Peter  Rubensi maja. Majutus kahel järgneval ööl Heist-op-den-Bergi külas Villa Monte hotellis või sarnases.

4. päev  BRÜGGE - GENT 
Hommikusöök. Edasi sõidame Euroopa ühte ilusaimasse linna Brüggesse (UNESCO). Meid ootab romantiline laevasõit kanalitel (lisatasu eest), vanad sillad, keskaegne arhitektuur, lõpmatud alleed, suurepärased muuseumid ja gurmeerestoranid. Brügge arhitektuuri iseloomustavad nn travee brugeoise’i stiilis gooti tellisehitised. Ekskursioon vanalinnas: linna silueti kõrgeim ehitis Jumalaema kirik, Püha Vere basiilika, Rozenhoedkaai, turuväljak Grote Markt. Pärastlõunal vaba aeg nautimaks imekaunist linna ja külastada muuseume.Suundume atraktiivsesse kunstnike ja kangrute linna Genti. Vanad tellistest ehitised, sillad, paleed, Graslei tänav 12. sajandist pärinevate tsunftihoonetega.
 
5. päev BRÜSSEL - TALLINN
Hommikusöök. Suundume lennujaama, otselend Brüssel-Tallinn kell 09:20–12:50 (kohalikud kellaajad, lennu number BT706).

Reisi hind

759 €* / 799 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.18

Hind sisaldab
 • Lennupiletid otselendudele Tallinn-Brüssel-Tallinn (Air Baltic liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Neli ööbimist hotellides*** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 200 €
 • Tervisekindlustus al 7,08 € maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reistõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Rubensi muuseum 8 € 
 • Villers la Ville 8  €
 • Annevoie aiad 8,20 €, lapsed 3-18 a 5,50 €
 • Õlle degusteerimine 12 €
 • Veini degusteerimine 8 €
 • Šokolaadi degusteerimine 12 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 

Viisa ja dokumendid

Viisa ja reisidokumendid
Belgiassee reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lisainfo
Soovitame reisirahaks arvestada vähemalt ca 250 €. 
 
Lennuinfo Air Baltic liinilendudel
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

29.07.19 - 02.08.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 759
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte