Belgia - Luxembourg

Belgia - Luxembourg

27.07.20 - 31.07.20
 
Eelbroneering
Väike maa, mitu rahvust ja kultuuri ning suursugused vaatamisväärsused. Euroopa Liidu pealinn Brüssel, kuid mitte ainult... Imeilus Brügge ja moodne sadamalinn Antwerpen. Belgia šokolaad, Belgia õlu, miniatuurne Luxembourg.

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!
 
1. päev OTSELEND TALLINN-BRÜSSEL, BRÜSSEL - WATERLOO - DINANT
Kogunemine kell Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Brüssel kell  (kohalikud kellaajad, lennu number BT705, lennugraafik täpsustamisel ). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
​Suundume Belgia ja ühtlasi Euroliidu pealinna Brüsselisse. Ülevaatlik tutvumine Euroliidu moodsa linnaosaga. La Grand-Place, mis pärineb enamasti 17. sajandi lõpust, on kogum avalikest ja erahoonetest. Raekoda hõlmab Grand-Place’i lõunaküljest suure osa, mille fassaadi kaunistavad 19. sajandist raidkujud. Manneken Pis ehk Pissiv Poiss on kujunenud Brüsseli peamiseks vaatamisväärsuseks. Seejärel vanim kaubatänav Brüsselis. Loomulikult ei ole Belgia külastamine võimalik proovimata maailmakuulsat Belgia šokolaadi. Külastame meiegi hõrgutavat šokolaadipoodi, et degusteerida nende toodangut. Seejärel külastame Brüsseli lähistel paiknevat Waterloo lahinguvälja, kus kord lõppes Napoleoni unistus. Majutus  hotellis Ibis*** või sarnane Dinantis kahel järgneval ööl.

2. päev  DINANT - LUXEMBOURG - DINANT
Hommikusöök. Seejärel suundume Luxembourgi linna. See oli 16. sajandist 19. sajandi keskpaigani Euroopas üks tugevamini kindlustatud paiku. Luxembourgi vägevaid kindlustusi nimetati lausa Põhjamaa Gibraltariks. Ekskursiooni käigus näeme suurvürstipaleed, Notre-Dame’i katedraali ja Saint Micheli kirikut. Belglased armastavad hästi süüa ja belglased armastavad head õlut. Õllesid toodetakse siin mitutsadat erinevat sorti ning päeva lõpetuseks tutvume Belgia õllevalmistamise traditsioonidega. 

3. päev DINANT - ANNEVOIE - MECHELEN - ANTWERPEN 
Hommikusöök. Edasi suundume külastama 18. sajandist pärinevat Annevoie’i parki. Aed on kuulus purskkaevude ja kaskaadide poolest. Mechelen on tuntud oma maailma esimese ning ainsa kellamängukooli poolest. Imetleme katedraali ja põnevat torni. Jätkame oma teekonda Belgias ja külastame Schelde alamjooksul paiknevat sadamalinna Antwerpeni. Belgia suurim gooti stiilis ehitis, seitsmelööviline Jumalaema katedraal, Antwerpeni keskväljak Grote Markt ja aastal 1564 ehitatud raekoda Stadhuis ning Brabo purskkaev. Soovijatel võmalus külastada kuulsa flaami kunstniku Peter  Rubensi maja. Majutus kahel järgneval ööl Heist-op-den-Bergi külas Villa Monte hotellis või sarnases.

4. päev GENT - BRÜGGE 
Hommikusöök. Suundume atraktiivsesse kunstnike ja kangrute linna Genti. Vanad tellistest ehitised, sillad, paleed, Graslei tänav 12. sajandist pärinevate tsunftihoonetega. Edasi sõidame Euroopa ühte ilusaimasse linna Brüggesse (UNESCO). Meid ootab romantiline laevasõit kanalitel (lisatasu eest), vanad sillad, keskaegne arhitektuur, lõpmatud alleed, suurepärased muuseumid ja gurmeerestoranid. Brügge arhitektuuri iseloomustavad nn travee brugeoise’i stiilis gooti tellisehitised. Ekskursioon vanalinnas: linna silueti kõrgeim ehitis Jumalaema kirik, Püha Vere basiilika, Rozenhoedkaai, turuväljak Grote Markt. Pärastlõunal vaba aeg nautimaks imekaunist linna ja külastada muuseume. 
 
5. päev BRÜSSEL - TALLINN
Kerge hommikusöök. Suundume lennujaama, otselend Brüssel-Tallinn kell  (kohalikud kellaajad, lennu number BT706, lennugraafik täpsustamisel ).

Reisi hind

2020. aasta hind täpsustamisel 

Reisi hind 2019. aastal
759 €* 
799 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. oktoober

Hind sisaldab
 • Lennupiletid otselendudele Tallinn-Brüssel-Tallinn (Air Baltic liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Neli ööbimist hotellides*** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 200 €
 • Tervisekindlustus al 7,08 € maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reistõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Rubensi muuseum 8 € 
 • Annevoie aiad 8,50 €, lapsed 3-18 a 5,50 €
 • Õlle degusteerimine al 7 €
 • Šokolaadi degusteerimine 12 €
 • Waterloo 18 €
 • Laevasõit Brügges 10 
 • Genti altar 4€
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lisainfo
Soovitame reisirahaks arvestada vähemalt ca 250 €. 
 
Lennuinfo Air Baltic liinilendudel
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Viisa ja reisidokumendid
Belgiassee reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

27.07.20 - 31.07.20
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Belgia - Luxembourg

Vaata reisist pilte