Belgia - Luxembourg

Belgia - Luxembourg

26.06.2024 - 30.06.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 949
Ooteleht
Euroopa südames tuksub üksteise võidu kaks Eestistki väiksemat miniriiki: Belgia kuningriik ning Luxembourgi hertsogiriik. Hiliseks keskajaks viisid kaubandusteed siit Prantsusmaale, Saksamaale ja Hispaaniasse ning üle Alpide ka renessanslikku Itaaliasse. Linnad nagu Brügge, Gent, Ypres ja Antwerpen, said kuulsaks oma rikkuste ja luksuse poolest. Nende mõjukusest ja iseseisvusest kõnelevad luksuslikud raekojahooned, kaunid kellatornid ja suursugused turuväljakud. Keerulise ajaloo kiuste saab muljetavaldavat arhitektuuripärandit imetleda ka täna. Tere tulemast!
 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-BRÜSSEL, BRÜSSEL - DINANT 
Kogunemine kell 05:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Brüssel 07:20-09:00 (kohalikud kellaajad, BT851). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Suundume Belgia ja ühtlasi ka Euroliidu pealinna Brüsselisse, mille arvukad euroinstitutsioonid on kaasa toonud linna majandusliku õitsengu. Tutvume Leopoldi-nimelise eurokvartaliga ning imetleme silmapaistvat kaasaegset arhitektuuri.
Seejärel külastame Brüsseli vanalinna. La Grand Place munakivisillutisega väljaku tähtsaimaks mälestusmärgiks on 15. sajandist pärit raekoda, mille fassaadi kaunistavad 19. sajandi raidkujud. Omaette vaatamisväärsuseks on ka kõik 17.-18.sajandi baroksed gildihooned, mis on kaunistatud kullatud skulptuuride ja gildisümboolikaga. Näeme Brüsseli peamiseks vaatamisväärsuseks kujunenud Manneken Pis’i ehk Pissivat Poissi.
Poodleme Brüsseli vanimal kaubatänaval.
Aastas toodetakse u 600 000 tonni šokolaadi, mida iga belglane tarvitab keskmiselt 7 kg aastas. 19. sajandist kehtiva seaduse järgi peab vähemalt 35% šokolaadi koostisest olema puhas kakao, seega on tegemist kvaliteetse kaubaga. Belgia šokolaaditööstuse saavutuste hulka kuuluvad nii šokolaaditahvel kui pralinee. Väga populaarsed on ka merekarbikujulised maiused. Belgia šokolaadipoodides on müügil lai valik Belgia šokolaadi, mille ajalugu ulatub juba 17.sajandi algusesse.
Majutume kahel järgneval ööl hotellis Ibis Dinant või sarnane.

2. päev DINANT - LUXEMBOURG - MOSEL 
Hommikusöök. Suundume Põhjamaade Gibraltari nime all tuntud Luxembourgi linna, mis oli 16. sajandist 19. sajandi keskpaigani üks Euroopa tugevamini kindlustatud paiku. Arvukatest kindlustusliinidest on säilinud vähe, seevastu aga saame imetleda pika sõjaajalooga Luxembourgi vaimustavalt kaunist, mitmel tasandil paiknevat vanalinna. Näeme UNESCO maailmapärandi hulka arvatud linna suurvürstipaleed ja pliiatspeenikeste mustade tornidega Notre-Dame’i katedraali. Bocki-nimelisel vaateplatvormil seisab täna Saint Micheli kirik, mis oli linna esimene pühakoda juba 10. sajandil. Samas kohas veeretas lauluviise Melusina, kelle imeline hääl võlus Ardennide krahvi Siegfriedi. Viimane rajaski esimese kindluse paika, kus täna asub Luxembourgi linn.
Edasi viib tee meid Moseli jõeorgu - Luxembourgi veiniteele - kus kasvatasid viinamarju juba vanad roomlased. Naudime kõrgel kaldapealsel vaadet viinamägedele ning sõidame läbi romantilisete külade. Imetleme Remichis põnevaid veinitootmisega seotud skulptuure ning vaatame Schengenis samanimelise lepingu sõlmimisele pühendatud mälestusmärki.

3. päev ANNEVOIE - ANTWERPEN - MECHELEN 
Hommikusöök. Sõidame 18. sajandil rajatud Annevoie’ parki – see on veetlev prantsuse, inglise ja saksa stiilide sulam, kuulus elegantsete purskkaevude ja kaskaadide poolest. Järgmiseks külastame Schelde alamjooksul paiknevat sadamalinna Antwerpeni. Näeme Belgia suurimat gooti stiilis ehitist - seitsme lööviga Jumalaema katedraali, Antwerpeni keskväljakut ehk Grote Markt’i, 1564 a. ehitatud raekoda (Stadhuis) ning Brabo purskkaevu.  Võluv provintsilinn Mechelen on tuntud arvukate keskaegsete kirikute ja   Püha Rumboldi katedraali poolest. Nimetatud pühamees rajas siia 7. sajandil kloostri. Mecheleni raekoja plats pakub üht kaunimat pildistamisvõimalust Belgias. Mechelenis asub tänagi töötav  maailma esimene kellamängukool. Suure tõenäosusega kuuleme ka linnatänavatel  kellamängu harjutavaid kohalike muusikakoolide õpilasi. Belglased armastavad hästi süüa ja head õlut juua. Õllepruulimise ajalugu ulatub keskaega ning tänapäeval toodetakse enam kui 180-s pruulikojas üle 1600 erineva õllesordi. 60% toodangust läheb ekspordiks, seega Stella Artois, Hoegaarden ja Leffe on saadaval kõikjal Euroopas, kuid hinnatud ka kodumaal. Iga belglane tarvitab keskmiselt 84 liitrit õlut aastas. Soovijad võivad maitsta Belgia kesvamärjukest. Majutus kahel järgneval ööl Mechelenis südalinna hotellis Elisabeth***  või sarnases.

4. päev BRÜGGE - GENT - MECHELEN
Hommikusöök. Suundume Euroopa ühte ilusaimasse linna Brüggesse (UNESCO). Rohkem kui 6 sajandit on Belgia gobeläänid ja pits olnud kõrgelt hinnatud luksuskaubad. Pitsivalmistamine tõusis Belgias au sisse varajase renessansi perioodil keiser Karl V dekreediga, mille kohaselt kuulus see kunst üle kogu Flandria tütarlaste kloostrites ja beguinage`ides kohustuslikku õppekavasse. Peen ja maitsekas näputöö on läbi sajandite üheks Belgia tuntuimaks kaubamärgiks olnud ning maale rohkesti au ja kuulsust toonud. Täna on pits tähtis suveniiriartikkel, mida külalised meelsasti mälestuseks kaasa ostavad. Brügges ootab meid romantiline laevasõit kanalitel (lisatasu eest), vanad sillad, keskaegne arhitektuur, lõpmatud alleed, suurepärased muuseumid ja gurmeerestoranid. Brügge arhitektuuri iseloomustavad nn travee brugeoise’i stiilis gooti tellisehitised. Ekskursioon vanalinnas: linnasilueti kõrgeim ehitis Jumalaema kirik, Püha Vere basiilika, Rozenhoedkaai, turuväljak Grote Markt. Vaba aeg nautimaks imekaunist linna, külastamaks muuseume ning kinnitamaks keha.
Edasi suundume atraktiivsesse kunstnike ja kangrute linna Genti, mis oli keskajal tähtsaim rõivatööstuse linn. Imetleme 12. sajandist pärinevate tsunftihoonetega Graslei tänavat, Genti vanu tellistest ehitisi, sildu ja paleesid. 13.sajandil oli Gent Euroopa suurim linn Pariisi järel. Gent oli suurem isegi kui London, Köln või Moskva. Linnamüüriga piiratud alal elas 65 000 inimest. 1500 a sündis siin üks Habsburgide dünastia väljapaistvamaid imperaatoreid - Karl V. 
 
5. päev  WATERLOO - OTSELEND BRÜSSEL - TALLINN
Hommikusöök. Belgias on paiku, mille külastamine on lausa kohustuslik. Üks neist on kindlasti Waterloo, kus toimus üks sõjaajaloo tähtsamaid ja kuulsamaid lahinguid, mis pani punkti Napoleoni sõdadele. Külastame Koekelbergi basiilika nime all tuntud art deco stiilis Püha Südame katedraali Brüsselis. Vaba aeg lõunatamiseks Brüsseli vanalinnas. Soovituslikud külastused: Magritte muuseum, Muusikainstrumentide muuseum, Kuninglik Kaunite Kunstide muuseum, Brussels Beer Experience, Manneken Pis`i rõivakollektsioon, Brüsseli raekoda. Suundume lennujaama, lend Brüssel-Tallinn 20:40-00:05 (kohalikud kellaajad, BT854).

Reisi hind

949 €* / 999 €

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Brüssel-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile;
 • neli ööbimist hotellides***/**** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 280 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a, 70-79a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reistõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Annevoie aiad 11 €,
 • Waterloo 20 €
 • Laevasõit Brügges 15 
 • Genti altar 12,50  
 • Shokolaadivabrik 11 €/ 12-26a 9,50 €
 • Koekelbergi basiilika  6 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Viisa ja reisidokumendid
Belgiassee reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lisainfo
Soovitame reisirahaks arvestada vähemalt ca 250 €. 
 
Lennuinfo Air Baltic liinilendudel
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel. 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!
26.06.2024 - 30.06.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 949
Ooteleht
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Belgia - Luxembourg

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!
M
merike visnapuu
Olin selle aasta märtsikuus Kesk-Ameerika ringreisil. Suured tänud kogu Germalo meeskonnale suurepäraselt korraldatud ringreisi eest. Eriti tahan tänada meie giidi Triinu Borgat, tema abivalmiduse, rahulikkuse ja professionaalsuse eest. Super giid. Hoidke teda ikka oma meeskonnas. Tänuga, Merike