Bulgaaria kultuuri- ja puhkusereis

Bulgaaria kultuuri- ja puhkusereis

05.09.2021 - 12.09.2021
 Hind al 699
Broneeri
Bulgaaria Musta mere rannikul on suurepärane koht suvepuhkuse veetmiseks. Suvel on keskmine veetemperatuur 22°C kuni 24 °C, mis teeb sellest eriti meeldiva supluskoha. Aga päikesele, liivale ja merele lisaks leidub siin üllatavalt palju kultuurilisi ja arhitektuurilisi vaatamisväärsusi, sajanditevanuste traditsioonidega külasid mäenõlvadel. Samuti leidub piirkonnas mitmeid sooja veega mineraalveeallikaid, mille tervendavat mõju oskasid hinnata juba traakialased ja Rooma keisrid.

Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Kuidas reisime?
* Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada üks kolmest dokumendist:
  - sertifikaat täieliku vaktsineerimise kohta, mis tõendab, et vaktsineerimine on lõpetatud vähemalt 14 päeva enne sisenemist;
  - sertifikaat PCR või antigeeni testi kohta, mis näitab, et riiki siseneja on koroonaviiruse läbi põdenud. Test peab olema tehtud rohkem kui 15 päeva ja vähem kui 180 päeva enne sisenemist;
  - koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud hiljemalt 72h enne riiki sisenemist või sertifikaat antigeeni testi kohta, mis peab olema tehtud 48h enne sisenemist. Lisainfo testi tegemise võimaluste kohta reisi broneerides - Germalo Reiside kliendid saavad soodushinnaga testi teha meie koostööpartnerite juures.

* Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu. 
* Juhul kui Bugaariast Eestisse naasmisel on vajalik eneseisolatsioon, siis seda saab asendada piiril tehtud koroonaviiruse tasuta testiga. Vaktsineeritud reisijad on eneseisolatsioonist vabastatud.
* Salva reisitõrkekindlustus annab kindlustunde enne reisi - juhul kui peaks juhtuma, et enne reisi haigestute (k.a esmane covid positiivsus) või juhtub muud ootamatut, mis takistab reisimist, siis kindlustus katab juba selleks hetkeks kõik reisi osas tehtud kulutused. Tervisekindlustus katab haigestumise või õnnetusjuhtumiga seotud kulud ravimite maksumusest kuni koju tagasipöördumisega seotud väljaminekuteni. Tervisekindlustus katab ka võimaliku karantiini või muud ootamatud kulud, mis reisimisega võivad kaasneda.

mitmekülgne ja rikkalik Germalo Reiside ekskursiooniprogramm
kaunis Musta mere rahulik ja turvaline, peenikese liivaga rand ujumiseks
soodne hinnatase
rikkalik valik erinevat köögipoolt - söögikohtades on võimalik proovida värskeid Musta mere ande, lisaks balkanipärane Bulgaaria köök ja levinud on naaberriigi Türgi maitsed
korraldatakse mitmeid erinevaid meelelahutusüritusi, tänavateatrit, karnevale, õhtuti paljudes kohtades elav muusika
väga turvaline keskkond ja bulgaarlased ise on väga sõbralikud

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-VARNA, VABA PÄEV RANNAS
Kogunemine kell 13:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Varna kell 15:30-18:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX565). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi.
Majutume seitsmel järgneval ööl kuurortlinnas Kuldsed Liivad hotellis Šipka**** (hotellikirjeldus reisikava lõpus).
Kuldsed Liivad on Bulgaaria tuntuim ja populaarseim kuurort. Pea neljakilomeetrine rand ja rannapromenaad on palistatud erinevate söögikohtade, baaride, poodide ja suveniirikioskitega. 

2. päev VARNA LINNAEKSKURSIOON – ARHEOLOOGIAMUUSEUM – VEINID
Hommikusöök hotellis. Sõidame Varnasse ja teeme ülevaatliku bussiekskursiooni Varna keskuses. Varna arheoloogiamuuseumis on võimalik näha maailma vanimaid kullaseppade meistritöid. Varna lähistelt kalmistult avastatud kullast aare on dateeritud 4. aastatuhandesse eKr. Peale luksusliku kullaekspositsiooni on siin võimalik imetleda mitmest leiukohast 5.-14. sajandist eKr. pärinevaid traakialaste kauneid ehteid ja tarbeesemeid. Muuseumis on eksponeeritud ka rikkalik kogu keskaegseid Bulgaaria ikoone ja raidkive ning skulptuure antiiksest Odessose linnast.
Külastame kaunist Varna katedraali ning soovijail on võimalus teha tiir Varna turul. Vaba aeg kesklinnas. 
Päeva lõpuks ekskursioon veinikeldrisse, räägime Bulgaaria veinitraditsioonidest ning degusteerime erinevaid veine. Veini kõrvale pakume kohalikku sinki, vorsti ning juustu, nii saame parema ülevaate kohalikest maitsetest.

3. päev ALADŽA KLOOSTER – BALCHIK – KALIAKRA 
Hommikusöök hotellis. Ekskursioon viib meid tutvuma Aladža kloostriga. Aladža kloostri nimi tuleb türgi keelest ja tähendab hele või kirgas. Nii hakati kloostrit kutsuma seinamaalingute ja freskode pärast, mis paraku küll pole eriti hästi säilinud. Sellest hoolimata tasub Aladža kloostrisse tulla, sest see on üks vähestest säilinud ligipääsetavatest kaljukloostritest piirkonnas. Kahekorruseline klooster on raiutud looduslikku kaljuseina. Klooster tegutses 13.-18. sajandil.
Suundume edasi väikesesse kuurortlinna Balchik, kus asus Rumeenia kuninganna Maria suveresidents. Arhitektuuris segunevad lääne traditsioonid orientaalsetega, kajastades nii ka suvila perenaise omapärast soovi lähendada kristlust ja islamit. Suvelossi juures asub ka aed, kuhu on kogu maailmast kokku kogutud üle 2 000 erineva taimeliigi. Muuhulgas asub siin ka suur ning põnev kaktuste kollektsioon. Peale suveresidentsi külastust jääb natuke vaba aega, et tutvuda kohaliku kaubandusega lossi ees turul. 
Seejärel sõit rannikule Kaliakra neemele. Tõlkes tähendab Kaliakra ilusat neeme ja see nimetus iseloomustab paika tõepoolest täpselt. See on ainus omataoline Musta mere piirkonnas. Kaliakral vaatame vana kindluse varemeid, kaunist loodust ja ”soovi” kaljut. Ühes siinses koopas on väike muuseum, kus eksponeeritud arheoloogilised leiud, mis jutustavad meile sellest, et inimasustuse ajalugu ulatub siin tagasi kaugesse minevikku.
Tutvume Kaliakra kuulsa rannakarpide kasvatusega ning soovijatel on võimalik ka degusteerida.

4. päev ARBANASI - VELIKO TARNOVO
Hommikusöök hotellis. Tänase ekskursiooni käigus tutvume Bulgaaria keskaegse kultuuriga Arbanasi linnakeses. Arbanasi oli üks tähtsamaid ja ka jõukamaid keskusi Bulgaarias, kus tegeleti karjakasvatusega ja toodeti siidi. Arbanasi käsitöölised võisid oma kaupu müüa maksuvabalt kogu Osmani impeeriumi territooriumil, kaubandussidemed ulatusid ka Indiasse ja Pärsia aladele. Küla on kuulus 16.-17. sajandi kompaktselt säilinud arhitektuuri poolest. Tutvume Jumalaema kloostriga ja vaatame ringi ajaloolises keskuses.
Edasi suundume Veliko Tarnovosse – Bulgaaria kolmandasse pealinna. Näeme ajaloolise linna keskust Tsarevetsi võimsate fortifikatsioonidega ja käsitööliste kvartalit. 

5. päev EKSKURSIOON RUMEENIASSE: CONSTANTA - MAMAIA
Hommikusöök hotellis. Muistne metropol ja Rumeenia suurim sadam Constanta paikneb mitmete kaubateede ristumiskohas Musta mere rannikul. Constanta ajalugu ulatub pea 2500 aasta tagusesse aega. Algselt kutsuti seda linna Tomiseks, legendi järgi maandunud just siia argonaudid pärast kuldvillaku leidmist. Linnale on nime andnud aga hoopis Konstantinus Suur oma õe auks. Constanta on suuruselt neljas sadam Euroopas Rotterdami, Antwerpeni ja Marseille järel ja suuruselt kolmas linn Rumeenias.
Meile pakub Constanta huvi aga tänu oma värvika atmosfääriga vanalinnale. Näeme linna ajaloolisi monumente, kauneid fassaade ning iidseid varemeid. Ovidiuse väljakul paelub meid skulptor Ettore Ferrari poolt valmistatud rooma luuletaja Ovidiuse monument. Siin kohtame ka luksuslikku Art-Nouveau stiili, mille heaks näiteks on mereäärne kasiino. Orientaalset hõngu lisab Mahmudiye mošee sihvakas minarett. Jalutame promenaadil Genua tuletorni juurde ja naudime kõige ilusamaid vaateid vanalinnale.
Päeva teisel poolel peatume väikeseks puhkuseks Mamaia kuurordis. Mamaia on kuulus oma unikaalse asukoha poolest mere ja järve vahel. Rumeenia kuulsaim kuurort on tuntud tänu oma pikale merepromenaadile, mis on täis poode, restorane ning kohvikuid, samuti algab promenaadilt funikulööri tee, mis viib otse Constantasse.

6. päev NESEBAR – RAHVUSLIK SHOW
Hommikusöök. Täna suundume ekskursioonile linn-muuseum Nesebari, mis asub maalilisel poolsaarel Päikeserannikul (Slantsev Brjag). Nesebar on vanimaid linnu Euroopas ja selle ajalooline keskus on alates 1983. aastast kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse. Imetillukesel territooriumil asus keskajal siin ligi 40 kirikut, millest mõned on säilinud tänaseni. Bütsantsi arhitektuur, punased katused, kitsad kõverad tänavad - jalutuskäik vanalinnas viib meid sajandite taha, lähemalt tutvume püha Stefanose ja Lunastaja kirikutega ning käime ka linnamuuseumis. Nesebaril on kõigile midagi pakkuda! See tilluke, linnamüüriga ääristatud kastell-linn on ehitatud poolsaarena keset merd ning teda ühendab maismaaga kõigest kitsuke maariba. Peale ajaloo on Nesebar tuntud ka oma käsitöö ning heade söögikohatde poolest. Vaba aeg idüllilises vanalinnas.
Tagasi Kuldsetel Liivadel, pakume soovijatele suurepärast õhtusööki koos veini ja folkloorikavaga vabaõhurestoranis. Õhtu kulminatsiooniks esitavad tantsijad hõõguvatel sütel kuulsaid nestinari tantse. See on vana komme, millega austatakse pühakuid Konstantini ja Helenat.

7. päev VABA PÄEV
Hommikusöök hotellis. Vaba päev puhkuseks Musta mere ääres.

8. päev VABA PÄEV, OTSELEND VARNA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Kuldsetel Liivadel.
Sõidame Varna lennujaama. Otselend Varna-Tallinn kell 19:15-22:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX566). 

Majutus

699
/
736
Hotell Shipka 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.2 km merest
0.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Ühese toa lisatasu
129€
Õhtusöögid hotellis täiskasvanule
59€
Õhtusöögid hotellis lapsele 2-11 a.
39€
Soodustus lapsele 2-11a kahe vanemaga samas toas
59€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Shipka**** asub kuurortlinnas Golden Sands ehk Kuldsed Liivad, Varna linn on 17 km kaugusel. Hotell on renoveeritud aastatel 2015/16. Hotellis on sisebassin ja välibassein (koos eraldi madalama laste osaga), basseini ääres on lamamistoolid ja päikesevarjud. Lisaks on hotellis jõusaal, saun ja aurusaun, jacuzzi, SPA keskus (lisatasu eest), baarid, kohvik, juuksur ja poed, laste mänguala. Toad on rõdu ja konditsioneeriga. Tubades dušš/wc, föön, väike külmik, telefon, lameekraanteler satelliitkanalitega, WIFI. Võimalik tellida lisaks buffet-õhtusöögid hotellis.

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Varna-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavustega bussis vastavalt programmile;
 • majutus 7 ööd hotellis**** (2-in. toad), toitlustus vastavalt tellimusele;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühene majutus hotellis;
 • toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
Tasulised sissepääsud ja muud kulud:
 • Varna arheoloogiamuusem 10 BGN, õpilased ja tudengid 5 BGN
 • Veini degusteerimine 16 BGN
 • Aladža klooster 5 BGN, õpilased ja tudengid 3 BGN
 • Maria suveresidents Balchikis 14 BGN, õpilased ja tudengid 12 BGN
 • Lõunasöök reisi 2. päeval vastavalt valikule 10-20 BGN
 • Kaliakra muuseum 3 BGN, õpilased ja tudengid 2 BGN
 • Teokasvatuse külastus ja degusteerimine (6 tk "Burgundia tigu", klaas rosè veini, sai ja määrded) 14 BGN
 • Arbanasi kirik ja kohalik elamu 12 BGN
 • Veliko Tarnovo Tsarevets 6 BGN, õpilased ja tudengid 3 BGN
 • Lõunasöök reisi 3. päeval vastavalt valikule 10-20 BGN
 • Nesebari kirikud ja arheoloogiamuuseum 20 BGN (koondpilet)
 • Õhtusöök ja folkloorishow 35 € - sisaldab edasi-tagasi transfeeri, õhtusööki, folkloori- ja tantsuprogrammi, kohalikku veini. Tellitakse ja tasutakse kohapeal eurodes.

Lisainfo

Kuidas reisime:
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem.  Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu. Hotellid vastavalt kõigile turvanõuetele.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Lennuinfo Smartlynx tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent kontrollitud pagasi ühe ühiku kaal ei tohi ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Bulgaariasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

 
05.09.2021 - 12.09.2021
 Hind al 699
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Bulgaaria kultuuri- ja puhkusereis

Kliendid meist

V
Viivi, Harri ja Tiiu
Täname suurepäraselt korraldatud Egiptuse reisi eest! Meile sobis väga hästi reisi tempo. Grupi suurus oli ka väga hea. Logistika super. Giidid väga head. Suur tänu Raivole. Kohalik giid on vist tõeline egüptoloog, hämmastavad teadmised. Hotellid väga korralikud, laev väga hea, samuti teenindus ja söögid laeval. Loodame veel kohtuda.
L
Liina
Käisin Germaloga Norras ja Santorinil ning jäin mõlema reisiga väga rahule. Hotellid olid väga hästi valitud ja giidid tasemel. Uskumatu, kui hästi giidid neid riike ja riikide omapärasid ja isegi pisikesi detaile peensusteni teavad. Norra meeldis isegi nii väga, et tahaks selle reisi uuesti läbi teha. Olen teiste bussireisikorraldajate kohta õuduslugusid kuulnud, aga Germalol on kõik alati väga hästi korraldatud.