Bulgaaria kultuuri- ja puhkusereis

Bulgaaria kultuuri- ja puhkusereis

26.06.19 - 03.07.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 665
Ooteleht
Bulgaaria Musta mere rannikul on suurepärane koht suvepuhkuse veetmiseks. Suvel on keskmine veetemperatuur 22°C kuni 24 °C, mis teeb sellest eriti meeldiva supluskoha. Aga päikesele, liivale ja merele lisaks leidub siin üllatavalt palju kultuurilisi ja arhitektuurilisi vaatamisväärsusi, sajanditevanuste traditsioonidega külasid mäenõlvadel. Samuti leidub piirkonnas mitmeid sooja veega mineraalveeallikaid, mille tervendavat mõju oskasid hinnata juba traakialased ja Rooma keisrid.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-VARNA
Kogunemine kell 04:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Varna kell 06:00-08:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX565). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi.
Majutume seitsmel järgneval ööl kuurortlinnas Kuldsed Liivad hotellis Šipka****.
Kuldsed Liivad on Bulgaaria tuntuim ja populaarseim kuurort. Pea neljakilomeetrine rand ja rannapromenaad on palistatud erinevate söögikohtade, baaride, poodide ja suveniirikioskitega.

2. päev VARNA LINNAEKSKURSIOON – ARHEOLOOGIAMUUSEUM – VEINID
Hommikusöök hotellis. Sõidame Varnasse ja teeme ülevaatliku bussiekskursiooni Varna keskuses. Varna arheoloogiamuusemis on võimalik näha maailma vanimaid kullaseppade meistritöid. Varna lähistelt kalmistult avastatud kullast aare on dateeritud 4. aastatuhandesse eKr. Peale luksusliku kullaekspositsiooni on siin võimalik imetleda mitmest leiukohast 5.-14. sajandist eKr. pärinevaid traakialaste kauneid ehteid ja tarbeesemeid. Muuseumis on eksponeeritud ka rikkalik kogu keskaegseid Bulgaaria ikoone ja raidkive ning skulptuure antiiksest Odessose linnast. Külastame kaunist Varna katedraali ning soovijail on võimalus teha tiir Varna turul. Vaba aeg kesklinnas. 
Päeva lõpuks ekskursioon veinikeldrisse, räägime Bulgaaria veini traditsioonidest ning degusteerime erinevaid veine. Veini kõrvale pakume kohalikku sinki, vorsti ning juustu, nii saame parema ülevaate kohalikest maitsetest.

3. päev ALADŽA KLOOSTER – BALCHIK – KALIAKRA – RAHVUSLIK SHOW
Hommikusöök hotellis. Ekskursioon viib meid tutvuma Aladža kloostriga. Aladža kloostri nimi tuleb türgi keelest ja tähendab hele või kirgas. Nii hakati kloostrit kutsuma seinamaalingute ja freskode pärast, mis paraku küll pole eriti hästi säilinud. Sellest hoolimata tasub Aladža kloostrisse tulla, sest see on üks vähestest säilinud ligipääsetavatest kaljukloostritest piirkonnas. Kahekorruseline klooster on raiutud looduslikku kaljuseina. Klooster tegutses 13.-18. sajandil.
Suundume edasi väikesesse kuurortlinna Balchik, kus asus Rumeenia kuninganna Maria suveresidents. Arhitektuuris segunevad lääne traditsioonid orientaalsetega, kajastades nii ka suvila perenaise omapärast soovi lähendada kristlust ja islamit. Suvelossi juures asub ka aed, kuhu on kogu maailmast kokku kogutud üle 2 000 erineva taimeliigi. Muuhulgas asub siin ka suur ning põnev kaktuste kollektsioon. Peale suveresidentsi külastust jääb natuke vaba aega, et tutvuda kohaliku kaubandusega lossi ees turul.
Seejärel sõit rannikule Kaliakra neemele. Tõlkes tähendab Kaliakra ilusat neeme ja see nimetus iseloomustab paika tõepoolest täpselt. See on ainus omataoline Musta mere piirkonnas. Kaliakral vaatame vana kindluse varemeid, kaunist loodust ja ”soovi” kaljut. Ühes siinses koopas on väike muuseum, kus eksponeeritud arheoloogilised leiud, mis jutustavad meile sellest, et inimasustuse ajalugu ulatub siin tagasi kaugesse minevikku.
Vaba aeg lõunatamaks: soovitame proovida Kaliakra kuulsaid rannakarpe.
Tagasi Kuldsetel Liivadel, pakume soovijatele suurepärast õhtusööki koos veini ja folkloorikavaga vabaõhurestoranis. Õhtu kulminatsiooniks esitavad tantsijad hõõguvatel sütel kuulsaid nestinari tantse. See on vana komme, millega austatakse pühakuid Konstantini ja Helenat.

4. päev ARBANASI - VELIKO TARNOVO
Hommikusöök hotellis. Tänase ekskursiooni käigus tutvume Bulgaaria keskaegse kultuuriga ekskursioonil Arbanasi linnakesse. Arbanasi oli üks tähtsamaid ja ka jõukamaid keskusi Bulgaarias, kus tegeleti karjakasvatusega ja toodeti siidi. Arbanasi käsitöölised võisid oma kaupu müüa maksuvabalt kogu Osmani impeeriumi territooriumil, kaubandussidemed ulatusid ka Indiasse ja Pärsia aladele. Küla on kuulus 16.-17. sajandi kompaktselt säilinud arhitektuuri poolest. Tutvume Jumalaema kloostriga ja vaatame ringi ajaloolises keskuses.
Pärastlõunal sõit edasi Veliko Tarnovosse – Bulgaaria kolmandasse pealinna. Näeme ajaloolise linna keskusust Tsarevetsi võimsate fortifikatsioonidega ja käsitööliste kvartalit.

5. päev EKSKURSIOON RUMEENIASSE – CONSTANTA - MAMAIA
Hommikusöök hotellis. Muistne metropol ja Rumeenia suurim sadam Constanta paikneb mitmete kaubateede ristumiskohas Musta mere rannikul. Constanta ajalugu ulatub pea 2500 aasta tagusesse aega. Algselt kutsuti seda linna Tomiseks, legendi järgi maandunud just siia argonaudid pärast kuldvillaku leidmist. Linnale on nime andnud aga hoopis Konstantinus Suur oma õe auks. Constanta on suuruselt neljas sadam Euroopas Rotterdami, Antwerpeni ja Marseille järel ja suuruselt kolmas linn Rumeenias.
Meile pakub Constanta huvi aga tänu oma värvika atmosfääriga vanalinnale. Näeme linna ajaloolisi monumente, kauneid fassaade ning iidseid varemeid. Ovidiuse väljakul paelub meid skulptor Ettore Ferrari poolt valmistatud rooma luuletaja Ovidiuse monument. Siin kohtame ka luksuslikku Art-Nouveau stiili, mille heaks näiteks on mereäärne kasiino. Orientaalset hõngu lisab Mahmudiye mošee sihvakas minarett. Jalutame promenaadil Genua tuletorni juurde ja naudime kõige ilusamaid vaateid vanalinnale.
Päeva teisel poolel peatume väikeseks puhkuseks Mamaia kuurordis. Mamaia on kuulus oma unikaalse asukoha poolest mere ja järve vahel. Rumeenia kuulsaim kuurort on tuntud tänu oma pikale merepromenaadile, mis on täis poode, restorane ning kohvikuid, samuti algab promenaadilt funikulööri tee mis viib otse Constantasse.

6. päev NESEBAR
Hommikusöök. Täna suundume ekskursioonile linn-muuseum Nesebari, mis asub maalilisel poolsaarel Päikeserannikul (Slantsev Brjag). Nesebar on vanimaid linnu Euroopas ja selle ajalooline keskus on alates 1983. aastast kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse. Imetillukesel territooriumil asus keskajal siin ligi 40 kirikut, millest mõned on säilinud tänaseni. Bütsantsi arhitektuur, punased katused, kitsad kõverad tänavad - jalutuskäik vanalinnas viib meid sajandite taha, lähemalt tutvume püha Stefanose ja Lunastaja kirikutega ning käime ka linnamuuseumis. Nesebaril on kõigile midagi pakkuda! See tilluke, linnamüüriga ääristatud kastell-linn on ehitatud poolsaarena keset merd ning teda ühendab maismaaga kõigest kitsuke maariba. Peale ajaloo on Nesebar tuntud ka oma käsitöö ning heade söögikohatde poolest. Vaba aeg idüllilises vanalinnas.

7. päev SHOUMEN – BULGAARIA OLEVIK JA MINEVIK – KIVIST METS
Hommikusöök hotellis. Bulgaariakeelse nimega „Pobitite Kamani“ ehk maasse taotud kivid on põnev geoloogiline loodusnähtus. Mitmed, isegi kuni 10 meetri kõrgused seest õõnsad lubjakivisambad sirguvad vertikaalselt püsti maapinnal meenutades vanade puude tüvesid.
Seejärel tutvume Madara ratsanikuga, kõrgel kaljuseinal asetseva reljeef-maaliga. Unikaalne ajaloo- ja kunstimälestis ratsanikku kujutav kaljubareljeef on loodud tõenäoliselt 8. sajandil.
Sõidame Bulgaaria vanasse pealinna Preslavisse, kus külastame traditsionaalset 19. sajandi majapidamist ja tutvume kohalike kommetega ja käsitööga. Peatume ajaloolises Shoumeni linnas, siin näeme Balkani suurimat mošeed.

8. päev LEND VARNA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Sõidame Varna lennujaama. Otselend Varna-Tallinn kell 09:45-12:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX566).

Majutus

665
/
699
Hotell Shipka 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.2 km merest
0.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
110€
Õhtusöögid hotellis täiskasvanule
49€
Õhtusöögid hotellis lapsele 2-11 a.
29€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Hotell Shipka**** asub kuurortlinnas Golden Sands ehk Kuldsed Liivad, Varna linn on 17 km kaugusel. Hotell on renoveeritud aastatel 2015/16. Hotellis on sisebassin ja välibassein (koos eraldi madalama laste osaga), basseini ääres on lamamistoolid ja päikesevarjud. Lisaks on hotellis jõusaal, saun ja aurusaun, jacuzzi, SPA keskus (lisatasu eest), baarid, kohvik, juuksur ja poed, laste mänguala. Toad on rõdu ja konditsioneeriga. Tubades dušš/wc, föön, väike külmik, telefon, lameekraanteler satelliitkanalitega, WIFI. Võimalik tellida lisaks buffet-õhtusöögid hotellis.

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn - Varna - Tallinn (Smartlynx tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavustega bussis vastavalt programmile;
 • majutus 7 ööd hotellis**** (2-in. toad), toitlustus vastavalt tellimusele;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühene majutus hotellis;
 • toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
Tasulised sissepääsud:
 • Varna arheoloogiamuusem 10 BGN
 • Veini degusteerimine 30 BGN
 • Arbanasi kirik ja kohalik elamu 12 BGN
 • Tsarevets 6 BGN
 • Aladža klooster 5 BGN
 • Maria suveresidents Balchikis 10 BGN
 • Kaliakra muuseum 3 BGN
 • Õhtusöök ja folkloorishow ca 30 € (sisaldab edasi-tagasi transfeeri, tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Nesebari kirikud ja arheoloogiamuuseum 20 BGN (koondpilet)

Viisa ja dokumendid

Bulgaariasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

 

Lisainfo

Lennuinfo Smartlynx tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent kontrollitud pagasi ühe ühiku kaal ei tohi ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

26.06.19 - 03.07.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 665
Ooteleht
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Bulgaaria kultuuri- ja puhkusereis

Soovitame lisaks

Uus
Hind al  529
Bulgaaria - puhkus Kuldsetel Liivadel
26.06.19 - 03.07.19
Vaata lähemalt