Bulgaaria suur ringreis ja puhkus

Bulgaaria suur ringreis ja puhkus

29.08.2024 - 04.09.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 899
Broneeri
Bulgaaria Musta mere rannikul on suurepärane koht suvepuhkuse veetmiseks. Suvel on keskmine veetemperatuur 22°C kuni 24 °C, mis teeb sellest eriti meeldiva supluskoha. Aga päikesele, liivale ja merele lisaks leidub siin üllatavalt palju kultuurilisi ja arhitektuurilisi vaatamisväärsusi, sajanditevanuste traditsioonidega külasid mäenõlvadel. Samuti leidub piirkonnas mitmeid sooja veega mineraalveeallikaid, mille tervendavat mõju oskasid hinnata juba traakialased ja Rooma keisrid.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN‒RIIA ja RIIA‒SOFIA
Kogunemine kell 07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Riia kell 09:10-10:00 ja lend Riia-Sofia kell 11:40-14:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT312 ja BT467).
Palume kontrollida kogunemise ja lennukite väljumise aegu ka vahetult enne reisi!

Sofia on pealinn aastast 1879, mil Sofia võttis selle tiitli üle Veliko Tarnovolt, mis oli olnud Bulgaaria riigi keskuseks 600 aastat. Linnasüdames domineerib 19. sajandi lõpu historitsistlik arhitektuur. Siin on palju avarust ja rohelust. Ülevaatlik bussiekskursioon ja jalutuskäik kesklinnas. Aleksander Nevsky katedraal ja suurepärased mosaiigid. Võimalusel vaatame Parlamendihoone juures  auvahtkonna vahetust. Õhtusöök rahvuslikus stiilis restoranis (lisatasu eest).
Majutus: Best Western Bristol Hotel**** või sarnane 

2. päev SOFIA ‒ RILA KLOOSTER ‒ PLOVDIV
Lahkume Sofiast. Teeme peatuse maailmakuulsas Rila kloostris. Tee kloostrisse kulgeb läbi Rila oru, kus näeme traditsioonilisi külasid. Klooster asub kitsukeses mägedevahelises orus merepinnast 1147 meetri kõrgusel. Klooster on asutatud 10. sajandil ja on pühendatud erak Ivanile, kes elas siinsetes mägedes. 14. sajandi arhitektuurikompleks ja 19. sajandil ehitatud peakirik. Suurejoonelised freskogaleriid, mis ääristavad kloostri siseõue. Ühine lõunasöök kohalikus restoranis, kus proovime kuulsat Rila forelli (lisatasu eest).  Sõidame ühte kõige elegantsemasse linna Bulgaarias – Plovdivisse. Plovdiv on olnud Traakia pealinnaks ja väidetavalt on see linn vanem kui Rooma või Ateena. Arheoloogia andmetel oli siin asula juba vähemalt 4000 aastat tagasi. Õhtune jalutuskäik iidses linnas. Traianuse amfiteater ja kaunid vaated üle vana Plovdivi.  
Majutus: Grand Hotel Plovdiv**** või sarnane 
Söögikorrad: hommikusöök


3. päev PLOVDIV ‒ KAZANLAKI HAUAKAMBER ‒ ROOSIDE ORG JA MUUSEUM ‒ ŠIPKA ‒ ETARA ‒ VELIKO TARNOVO
Jätkame tutvumist Plovdiviga. Muidugi ei jäta me vaatamata ka kauneid pastelltoonides linnamaju 19. sajandist. Külastame kohalikku etnograafiamuuseumi. Jätkame oma teekonda. Sõidame legendaarsesse Rooside orgu. Külastame siinset muuseumi. Tutvumine roosiõli valmistamisega ja roosilikööride degusteerimine. Ühine lõunasöök (lisatasu eest). Tutvume UNESCO maailma kultuuripärandisse kantud Kazanlaki Kosmatka hauakambriga. Kazanlaki linna lähistel Stara Planina mägedes Stoletovi kõrgendikul vaatame ringi paigus, kus seisid 1878. aastal Šipka lahingu ajal vastamisi Vene ja Türgi väed. Edasisel sõidul peatume Etara külas, mis annab suurepärase ülevaate Gabrovo piirkonna külaarhitektuurist ja eluolust 18.-20. sajandil. Sõit Veliko Tarnovosse – Bulgaaria „kolmandasse pealinna“. 
Majutus: Meridian Bolyarski Hotel**** või sarnane 
Söögikorrad: hommikusöök


4. päev VELIKO TARNOVO – ARBANASI – LYASKOVETS - KULDSED LIIVAD
Hommikune jalutuskäik Veliko Tarnovos. Ajaloolise linna keskus Tsarevets võimsate fortifikatsioonidega ja käsitööliste kvartal. Edasi tutvume Bulgaaria keskaegse kultuuriga Arbanasi linnakeses. Arbanasi oli üks tähtsamaid ja jõukamaid keskusi Bulgaarias, kus tegeleti karjakasvatusega ja toodeti siidi. Arbanasi käsitöölised võisid oma kaupu müüa maksuvabalt kogu Osmani impeeriumi territooriumil, kaubandussidemed ulatusid ka Indiasse ja Pärsia aladele. Küla on kuulus 16.-17. sajandi kompaktselt säilinud arhitektuuri poolest. Tutvume Jumalaema kloostriga ja vaatame ringi ajaloolises keskuses. Lyaskovetsi külas degusteerime kohalikke vahuveine. Sõidame taas Musta mere rannikule. Majutus kolmel järgneval ööd Kuldsetel Liivadel. Kuldsed Liivad on Bulgaaria tuntuim ja populaarseim kuurort. Pea neljakilomeetrine rand ja rannapromenaad on palistatud erinevate söögikohtade, baaride, poodide ja suveniirikioskitega.
Majutus: Hotell Shipka**** või sarnane 
Söögikorrad: hommikusöök


5. päev ALADZA KLOOSTER – BALCHIK – KALIAKRA - RAHVUSLIK SHOW
Hommikupoolik rannas. Ekskursioon viib meid tutvuma Aladza kloostriga. Aladza kloostri nimi tuleneb türgi keelest ja tähendab hele või kirgas. Nii hakati kloostrit kutsuma seinamaalingute ja freskode pärast, mis paraku küll pole praktiliselt säilinud. Sellest hoolimata tasub Aladza kloostrisse tulla, sest see on üks vähestest säilinud ligipääsetavatest kaljukloostritest piirkonnas. Kahekorruseline klooster on rajatud looduslikku kaljuseina. Klooster tegutses 13.-18. sajandil. Bussiekskursioon viib meid väikesesse kuurortlinna Balchiki, kus asus Rumeenia kuninganna Maria suveresidents. Arhitektuuris segunevad lääne traditsioonid orientaalsetega, kajastades nii ka suvila perenaise omapärast soovi lähendada kristlust ja islamit. Suvelossi juures asub aed, kuhu on kogu maailmast kokku kogutud üle 2000 erineva taimeliigi. Muuhulgas asub siin hiiglaslike kaktuste kollektsioon. Pärast tutvumist aiaga sõidame rannikule Kaliakra neemele. Tõlkes tähendab Kaliakra „ilus neem“ ja see nimetus iseloomustab paika tõepoolest täpselt. Ühes siinses koopas on väike muuseum, kus on eksponeeritud arheoloogilised leiud, mis jutustavad meile sellest, et inimasustuse ajalugu ulatub siin tagasi kaugesse minevikku. Päeva lõpuks pakume soovijatele suurepärast õhtusööki koos veini ja folkloorikavaga vabaõhurestoranis (lisatasu eest). Õhtu kulminatsiooniks esitavad tantsijad hõõguvatel sütel kuulsaid nestinari tantse. See on vana komme, millega austatakse pühakuid Konstantini ja Helenat.
Majutus: Hotell Shipka**** või sarnane 
Söögikorrad: hommikusöök


6. päev KULDSED LIIVAD - NESEBAR - SUNNY BEACH
Hommikupoolik rannas. Sõidame Nessebari. Linn-muuseum Nesebar asub maalilisel poolsaarel Päikeserannikul (Slantsev Brjag). Nesebar on vanimaid linnu Euroopas ja selle ajalooline keskus on alates 1983. aastast kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse. Imetillukesel territooriumil asus keskajal ligi 40 kirikut, millest mõned on säilinud tänaseni. Jalutuskäik vanalinnas, lähemalt tutvume püha Stefanose ja Lunastaja kirikutega. Vaba aeg idüllilises vanalinnas. Sõidame Sunny Beachile ja majutume hotelli.
Majutus: Hotell Karolina**** või sarnane
Söögikorrad: hommikusöök

7. päev LEND BURGAS-TALLINN
Lend Burgas-Tallinn kell 12:05-15:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT846). 
Söögikorrad: hommikusöök

Reisi hind


899 €* / 946 €​

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele


Hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Riia-Sofia, Burgas-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavustega bussis vastavalt programmile;
 • majutus 6 ööd hotellis**** (2-in. toad) koos hommikusöögiga;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühene majutus hotellis 150 €;
 • toitlustus lennukis pardamenüü alusel.

Tasulised sissepääsud ja muud kulud:
 • Rila klooster kombineeritud muuseumipilet 20 BGN
 • Plovdivi amfiteater kombineeritud pilet "Antiik" võimaldab sissepääsu antiikteatrisse, Rooma staadioni idasektorisse, Rooma staadioni 3D projektsioonisaali, väikesesse basiilikasse ja Philipoppolise piiskopi basiliikasse 25 BGN
 • Plovdivi Etnograafiamuuseum 8 BGN
 • Aladža klooster 5 BGN
 • Maria suveresidents Balchikis ja Kaliakra muuseum 33 BGN
 • Arbanasi kirik ja kohalik elamu + Veliko Tarnovo Tsarevets 30 BGN
 • Nesebari kirikud ja arheoloogiamuuseum 22 BGN (koondpilet)

Reisi hinnas ei sisaldu jootrahad kohalikele saatjale ja bussijuhtidele. Palume arvestada u. 3 € päevas jootrahadeks (kohalikud giidid ja bussijuhid). Jootraha andmise komme on laialt levinud. See moodustab osa teenindaja palgast ja seetõttu ootavad jootraha kõik teenindajad. Restoranides sisaldub jootraha tavaliselt juba arves, kuid meeldiva teeninduse eest oodatakse lauale ikka lisaks 5-10% arvest.
Jootrahad on kohaliku teeninduskultuuri traditsiooniline osa ning selle eest ollakse väga tänulikud. Siiski ei ole jootrahade maksmine reisijale kohustuslik, vaid näitab rahulolu ja tänulikkust saadud reisikogemuse ning teeninduse suhtes.

Viisa ja dokumendid

Bulgaariasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
29.08.2024 - 04.09.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 899
Broneeri
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Bulgaaria suur ringreis ja puhkus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

G
Gerda
Parimad reisikorraldajad, kellega oleme reisinud! Eestikeelne teenindus, korralikud hotellid, läbimõeldud programmid. Aastaid tagasi külastasime Lapimaad ning selle reisi meenutamine annab alati meeldiva nostalgilise tunde. Hommikuti bussi sisenedes oli alati päkapikk kommi toonud.Kui olukord paraneb, siis viin ka oma tütre sellele reisile. Meie teine reis viis meid puhkusele Kreekasse, Tolo linnakesse. Armas väike linnake Vahemere ääres. Ekskursioon giid Erviniga Ateenasse oli väga huvitav ja põnev. Kvaliteetne ja usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Julgen soovitada!
L
Lea Jõesaar
Käisin Madeira reisil, giidiks oli Mirjam. Reis oli vapustav ning eriline tänu Mirjamile! Suur suur tänu Germalole, et korraldate nii toredaid reise.